Okb mi depresyon mu panik atak mi ?

Bebegim47

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2021
106
38
Merhaba hanimlar. Lütfen beni elestirmeyin. 4 ay önce kizima zarar verme korkusu oldu bende ondan sonra kendime ya da baskalarina zarar verme korkusu. Bu korkular bana geldiginde hemen kalbim sıkışırdı başım döner midem bulanır titrerdim o an dünya bambaşka bir hal alırdı benim için herşey yok olurdu çok korkuyordum çünkü ben daha bu korkularla uğraşırken bi de ilerde delirme korkusu oldu bende. Mesela düşünüyordum ya bi kaç sene sonra delirirsem hastanelere yatırılırsam katil olursam gibi vs vs. Bunlar benim elimde olmayan düşüncelerdi kızlar ben bunları yapacak insan değilim ama takıntılı korkuydu. 1 ay atlatmaya çalıştım olmadı geçmedi psikoloğa gittim. Psikoterapi ile geçeceğini söyledi. Okb olmadığımı evet bunlar takıntı ama okb değilmişim sadece depresyon başlangıcıymış. Yaklaşık iki aydır terapiye gidiyorum çok iyi geldi antidepresan ilaç bile vermedi doktorum gerek olmadığını söylüyordu iki aydır gayet iyiydim hiç aklıma bile gelmiyordu o takıntılar. Maalesef bi hafta önce tekrar başladı. Ama artık o düşüncelerden korkmadığım için bedenim baş dönmesi vs vs gibi tepkiler vermiyor artık. Doktoruma bence ben ilaç kullanayım dedim o hiç gerek olmadığını söyledi. Ben ısrar ettim. Tamam iç en azından duyguların dengelenir dedi Bide iyi bir anne değilim diye düşünüyorum hep. Kızlar biliyorum çok saçma ama kızımın sesi kısılmış grip olduğu için konuşunca birden ondan korkmaya başladım anlık korkuydu ama tuhaftı yani neler oluyor bana bilmiyorum

Merhaba hanimlar. Lütfen beni elestirmeyin. 4 ay önce kizima zarar verme korkusu oldu bende ondan sonra kendime ya da baskalarina zarar verme korkusu. Bu korkular bana geldiginde hemen kalbim sıkışırdı başım döner midem bulanır titrerdim o an dünya bambaşka bir hal alırdı benim için herşey yok olurdu çok korkuyordum çünkü ben daha bu korkularla uğraşırken bi de ilerde delirme korkusu oldu bende. Mesela düşünüyordum ya bi kaç sene sonra delirirsem hastanelere yatırılırsam katil olursam gibi vs vs. Bunlar benim elimde olmayan düşüncelerdi kızlar ben bunları yapacak insan değilim ama takıntılı korkuydu. 1 ay atlatmaya çalıştım olmadı geçmedi psikoloğa gittim. Psikoterapi ile geçeceğini söyledi. Okb olmadığımı evet bunlar takıntı ama okb değilmişim sadece depresyon başlangıcıymış. Yaklaşık iki aydır terapiye gidiyorum çok iyi geldi antidepresan ilaç bile vermedi doktorum gerek olmadığını söylüyordu iki aydır gayet iyiydim hiç aklıma bile gelmiyordu o takıntılar. Maalesef bi hafta önce tekrar başladı. Ama artık o düşüncelerden korkmadığım için bedenim baş dönmesi vs vs gibi tepkiler vermiyor artık. Doktoruma bence ben ilaç kullanayım dedim o hiç gerek olmadığını söyledi. Ben ısrar ettim. Tamam iç en azından duyguların dengelenir dedi Bide iyi bir anne değilim diye düşünüyorum hep. Kızlar biliyorum çok saçma ama kızımın sesi kısılmış grip olduğu için konuşunca birden ondan korkmaya başladım anlık korkuydu ama tuhaftı yani neler oluyor bana bilmiyorum
Cevap konunuzda sakli: Deliriyorsunuz

Yooo konunun sonunda yazmissiniz neler oluyor bana diye. Sizce normal mi dusunceleriniz?
Sizce psikolojik olarak yorulmuş veya okb veya da depresyonda olduğum için olabilir mi? Kendinizi çok akıllı sanıyorsunuz. Size beddua etmek istemezdim ama dilerim aynısını yaşarsınız.

Yooo konunun sonunda yazmissiniz neler oluyor bana diye. Sizce normal mi dusunceleriniz?
Şimdi bana diceksiz madem hastalığını biliyoraun ne diye yazdın buraya? Benim gibi olan binlerce insan var birbirimize destek oluruz nasıl atlarırız diye konuşur yardımlaşırız. Sizin gibi insanların bomboş yorumlarına ihtiyacım yok

Sizce psikolojik olarak yorulmuş veya okb veya da depresyonda olduğum için olabilir mi? Kendinizi çok akıllı sanıyorsunuz. Size beddua etmek istemezdim ama dilerim aynısını yaşarsınız.
Oyle herkesin duasi kabul olsaydi ohooo 😂😂😂

Dertlesmek icin degil de sanki bana neler olur tadinda sordugunuz icin cevap versim yoksa ortak bir payda ariyorsaniz benimle zaten olamaz 😁

Kızınızdan korktuğunuzu mutlaka doktorunuza belirtin. Ben panik atak hastasıydım daha önce benimde olurdu baş dönmelerim mide bulantılarım. yer ayağımn altından kayardı. terapiyle düzeldim ama sizinkisi sadece atak değil gibi. mutlaka siz doktorunuza sorun bunu. Korkuların çok başındayken o önlem alacaktır. Yoksa ilerlerse çözülmesi daha zor olur

Gerçketen birilerine zarar verme takıntısı var delirmeyle alakasi yok ,kaldi ki psikolojisi sağlam olmayan şuanda bir dengesizlik yaşayan insana deliryorusnuz yaziyorsunuz. Bilmiyorum nasil yazabiliyorsunuz , konu sahibi doktora bu korkulardan bahsedin inşallah yenersiniz bu durumu

Gerçketen birilerine zarar verme takıntısı var delirmeyle alakasi yok ,kaldi ki psikolojisi sağlam olmayan şuanda bir dengesizlik yaşayan insana deliryorusnuz yaziyorsunuz. Bilmiyorum nasil yazabiliyorsunuz , konu sahibi doktora bu korkulardan bahsedin inşallah yenersiniz bu durumu
Tamam siz yazmazsiniz, ben yazdim. Muhattabiniz ben degilim yalniz konu sahibi

Merhaba buna İngilizcede "intrusive thoughts" yani "davetsiz düşünceler" deniyor. En çok da yeni ebeveynlerde çocuğa zarar verme düşünceleri olarak çıktığı söyleniyor. Aslında gün içinde aklımızdan binlerce düşünce geçiyor ama en korktuğumuz şeyler bizi en rahatsız edenler oluyor. Yani aslında siz kızınıza çok değer verdiğiniz için bu düşünceler sizin kalbinizi sıkıştırıyor. Çok rahatsız edici olduğunu tahmin edebiliyorum ama ciddiye almamaya çalışın. Zaten terapistiniz de rahatlamanız için yol gösterecektir.

Çok geçmiş olsun ama doktorunuzu mu değiştirseniz acaba? . Yani sizi tetikleyen bişeyler var belliki bilinçaltınız dolu ama o derinliklere inemiyorsunuz. Sizi bu duruma getiren asıl korkunun sebebini bulmalısınız

Tam dikkatimi çeken, kendimin de zaman zaman boğuştuğu bir konuyla ilgili bir başlık görüp okumaya başlıyorum. Altında mutlaka böyle saçma sapan, bencilce, konuyla deneyimi olmamış, konu sahibine iyi gelmeyi bırak, iyice hasta edecek bir yorum ve sahibi görüyorum. Ekip halinde konulara saldırmalar.. Böyle insanları üzmek, onlara laf soktuğunuzu sanmak bence çok daha farklı bir hastalık.! Deliriyorsunuz sözünüze karşılık, delirtiyorsunuz farkında mısınız?

Tam dikkatimi çeken, kendimin de zaman zaman boğuştuğu bir konuyla ilgili bir başlık görüp okumaya başlıyorum. Altında mutlaka böyle saçma sapan, bencilce, konuyla deneyimi olmamış, konu sahibine iyi gelmeyi bırak, iyice hasta edecek bir yorum ve sahibi görüyorum. Ekip halinde konulara saldırmalar.. Böyle insanları üzmek, onlara laf soktuğunuzu sanmak bence çok daha farklı bir hastalık.! Deliriyorsunuz sözünüze karşılık, delirtiyorsunuz farkında mısınız?
Yok benim hicbir psikolojik sorunum olmadigi daha yeni belgelendi ister misiniz raporu 😂😂😂 ve bana gore evladina ya da baskasina zarar vermeyi dusunup bundan korkan herkesin ciddi sorunlari vardir

Yok benim hicbir psikolojik sorunum olmadigi daha yeni belgelendi ister misiniz raporu 😂😂😂 ve bana gore evladina ya da baskasina zarar vermeyi dusunup bundan korkan herkesin ciddi sorunlari vardir
Doktor konu sahibine ilaç vermeye bile gerek duymamış. Vesvese, anksiyete, panik atak, okb için deli raporu gerekmiyor. Siz hariç herkes deli raporlu geziyor sanıyorsunuz galiba 😂😂 yine de söyleyim deliler masumdur. Can yakmaz, dillerinde iğne yoktur, boş yere kimseye saldırmaz. Sizin gibi hasta insanı daha da üzenlerin çok ciddi sorunları vardır. Zira baskılanmış kompleksler, sorunlar, ilgi çekme isteği böyle saldırarak ortaya çıkar 😂

Doktor konu sahibine ilaç vermeye bile gerek duymamış. Vesvese, anksiyete, panik atak, okb için deli raporu gerekmiyor. Siz hariç herkes deli raporlu geziyor sanıyorsunuz galiba 😂😂 yine de söyleyim deliler masumdur. Can yakmaz, dillerinde iğne yoktur, boş yere kimseye saldırmaz. Sizin gibi hasta insanı daha da üzenlerin çok ciddi sorunları vardır. Zira baskılanmış kompleksler, sorunlar, ilgi çekme isteği böyle saldırarak ortaya çıkar 😂
Tamam

Gecmis olsun.durum okb veya panik atak gibi durmuyir .en azindan cevremde olanlar anlattiginiz seyleri yasamiyor.kizinizdan ses tonu kisik diye korkmaniz ekstra dr ile paylasmaniz gereken bir durum gibi duruyor.kendinize surekli iyi oldugunuza ve korkmadiginiza dair telkinde bulunun.tv lerdeki onca olumsyz tayinlarin sonucu zaten toplumum sagliginin boxulucagini gosteriyor.tv kapatmak lazim gecmis olsun

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Yaşadığın durumu yaşamış biri olarak sana destek olmam gerektiğini düşünüyorum. Okb yani halk dilinde vesvese malesef şeytanın bize oynadığı bir oyun. Su söylediklerinin hepsini yaşadım hatta daha fazlasını diyebilirim ve bu durumu yaşayan insanların çoğu hassas iyi niyetli birini kırmaktan bile korkan insanlar oluyor , yaşadıkların sadece birer düşünce ve düşüncelerimizin %90 I çöp. Aklına gelen olumsuz diye adlandırdığımız bu düşünceleri kovmaya çalışma dinle ne diyor sana ve her olumsuz bir düşünce geldiğinde kendine sürekli şunu hatırlat , “sevgili beynim herşey yolunda “ emin ol beyin hep olumsuza yatkın bir Organ sürekli olumsuz şeyler söyler durur önemli olan senin ona verdiğin ehemmiyet. Kulak asmazsan gider asarsan kalır. Ve surda sana mesaj da delirmsisin yazan hiçbir bilgi sahibi olmadan yorum yapan kimseye kulak asma. Sen gayet sağlıklısın bazen insan hassas zamanlarında bu tarz şeyler yaşayabiliyor önemli olan böyle durumda senin nasıl tepki verdiğin.

Oyle herkesin duasi kabul olsaydi ohooo 😂😂😂

Dertlesmek icin degil de sanki bana neler olur tadinda sordugunuz icin cevap versim yoksa ortak bir payda ariyorsaniz benimle zaten olamaz 😁
Konu sahibiyle ortak bir paydada buluşamayacağınız belli. Zira benzer dertlerden muzdarip olsaydınız, bu durumdaki birine dalga geçer gibi deliriyorsunuz yazmazdınız. Ben davranışın altında kötü niyet aramıyorum. Anlık empati yoksunluğu diyelim🙃 konu sahibi siz de bir psikiyatrla görüşüp, terapinize devam edin. Ben maddi imkansızlıklardan dolayı terapiye gidemiyorum, elinizde iyi bir fırsat var değerlendirin kesinlikle

X