Okuduunuz Kitaplar Ne Yapyorsunuz?

kitaplarımı başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanmıyorum. emanet verdiğim kitaplara içim gidiyor bi yeri kırışıcak yırtılıcak diye. ödünç kitap verdiğim bazı insanlar kitabımı geri getirmiyorlar ve ben de onlar hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorum. :KK20: :)
okuduğum kitapları kitaplığımda muhafaza ediyorum. şu ana kadar hiç bi kitabı 2. ye okumadım açıkçası ama tekrar okumak istediklerim var çok eskiden okuduklarım hatırlayamadıklarım olanlar falan.

kayınpederım emeklı okul muduru o okudugu kıtapları parkta oturdugu banka bırakıp ıcınede ben okudum memnun kaldım tavsıye ederım yazıomus:))gusel yontem demı

kayınpederım emeklı okul muduru o okudugu kıtapları parkta oturdugu banka bırakıp ıcınede ben okudum memnun kaldım tavsıye ederım yazıomus:))gusel yontem demı

Aslında sıcak, güzel ve faydalı bir yöntem ama ben kitaplarım konusunda o kadar cömert değilim sanırım:KK17::KK17:

Beğendiğim kitaplarımı saklarım beğenmediklerimi de satar yerine yenilerini alırım :KK34::KK34::KK34: Çok samimi arkadaşlarım dışında kimseyle de paylaşmam kitaplarımı

Son düzenleme:
kitap değiş tokuşu güzel bir şey haklısınız ama ben de kitaplarına aşık olanlardanım.. hangi kitabım olursa olsun kimseyle paylaşmak istemiyorum yani bencillik anlamında değil ama kitaplarıma kıyamıyorum arkadaşlarıma verince bir şey olmasından korkuyorum ya yırtılırsa ya katlanırsa ya üstüne bir şey dökülürse diye düşünüyorum o yüzden vermek istemiyorum okuduğum kitapları kitaplığımda tutuyorum bugüne kadar aldığım hiçbir kitabı ne sattım ne de ödünç verdiğim kitaplarımın büyük çoğunluğunu da ikinci kez okudum hatta içlerinde 3 kez okuduklarım dahi var... kitap okumak ve onları hissetmek benim yaşamımın nerdeyse tamamı diyebilirim... herkesin kitap sevdasına tutulması dileğiyle :KK16:

benim kitaplarım çok kıymetlidir...
asla atmam.. hepsini en güzel yerlerde saklarım...

Açıkçası kimseye de vermek istemem...
çünkü özensiz çok insan tanıyorum.. muhakkak kitap yırtılarak iade edilirdi.. hatta bazen iade edilmezdi..
ve ben çok utanırım, kesinlikle isteyemem de geri...

ee yerine de geri koymak isterim... mecbur gider bir tane daha alırım :KK17:

kıymetlidir kitaplarım... hepsinin içinde küçük küçük notlarım vardır....

onlara baktıkça mutlu oluyorum... :KK23:

Diğer her konuda cömert birisi olarak tanınmama rağmen kitaplarım sözkonusu olunca çoook cimrileşiyorum.Geri vermeyenlere ciddi kızıyorum:KK47:Elimde değil.Bir de kitaplığım var evimde,ilk aldığımda eni konu oturur seyrederdim kitaplığımı :KK37:

benim için tüm kitaplarım değerli.
ben başucu kitaplarımı hep saklarım.
diğerlerini koyacak yerim yok o yüzden ya satıyorum ya da kitapçılarda takas yapıyorum.

Normalde hepsini kütüphanemde saklardım. verdiklerim geri gelmediği veya kırışıp geldiğinde sinirlendiğim için uzunca bir süre paylaşmadım.:KK47:

bu sene, 'kitaplar paylaşınca güzel' gibi bir kanıya varıp okumaları için arkadaşlarıma verdim, nasıl ve ne zaman geleceklerini merakla beklemekteyim.

en güzeli, kütüphanede, tekrar okunacakları günü bekleyerek geçirmeleri :KK31:
okumayı tekrar düşünmezsek evden çıkarmalı

kitaplığımda saklıyorum,ilerde kızımın okuması için.

ben kitaplarımı paylaşamıyorum,kimseye veremiyorum okuması için.

Bu konuda biraz seçiciyim. Kitaplığımda hep beğendiğim, tekrar okuyacağımı düşündüğüm kitapları barındırıyorum. Uygun olmadığını düşündüklerimi elden çıkarıyorum.

1.000'in üzerinde kitabım var, bu seneye kadar hepsini saklıyordum. Ancak çocuktan sonra evde sıkıntı çekmeye başlayınca ve de okumadığım 100'e yakın kitap da bulununca satmaya karar verdim. Dünya klasiklerini ve çocukların okuyabileceği kitapları doğudaki okullar için yapılan bir kampanyaya göndermiştim zaten.

Ancak sahaflar 40 TL verip aldığım kitaba 1 TL bile teklif etmeyince internetten satmaya karar verdim.

Kitaplarımı okuduktan sonra rafıma koyuyorum. En sevmediğim şey kitaplarımı paylaşmaktır çünkü götüren arkadaşlarım geri getirmiyor maalesef. Değişim olabilir ama çevremde benim kadar çok kitabı olan biri yok olanlar da ben bunu alayım sen bana gelince okumadığın bi kitabı seçer alırsın diyorlar kalıyor öyle ben de utanıp hatırlatamıyorum. O yüzden kitaplarımı okuduktan sonra rafıma kaldırırım arada bir tozunu alırım bazen heveslenir tekrar okurum. Zaten bütün kitaplarımı ileride yeğenime bırakmak gibi bir niyetim var. Kitap mirastır bence.

Kitaplarımı okuyunca bir güzel rafıma koyuyorum.
Başkasıyla paylaşamam kitaplarımı benim öyle bir huyum var.
Sanki iyi bakamayack gibi geliyor kitabı vereceğim kişiler :)
Kitap okumak isteyen de zaten bence almalı kitabı paylaşım da iyi tamam ama en azından o kitabı benimsemek çok farklı duygu bence.

Bende kitaplarımı kesinlikle kütüphanemde saklayanlardanım.İleride çocuklarımın okumasını çok istedğim için onlara gözüm gibi bakıyorum :)

ben sevdiğim ve tekrar okumak istediğim kitapları kitaplığımda saklıyorum ama sevmediğim kitapları genellikle değiş tokuş yapıyorum

Kitaplığa kaldırırım.Kitaplıkta okumuş olduğum kitapları görmek beni çok mutlu eder.
Ayrıca değiş tokuş kesinlikle yapmam kitabın konusunu beğenmesem bile.

Son düzenleme:
X