Okuduunuz Kitaplar Ne Yapyorsunuz?

Sürekli kitaplarımı aldığım bir kitapçım var.Okuduktan sonra tekrar oraya götürdüğümde yarı fiyatına geri alıyor.Üstüne para ekleyip tekrar başka kitaplar alıyorum.Ama bazı çok beğendiğim kitaplarımı saklıyorum...

Sürekli kitaplarımı aldığım bir kitapçım var.Okuduktan sonra tekrar oraya götürdüğümde yarı fiyatına geri alıyor.Üstüne para ekleyip tekrar başka kitaplar alıyorum.Ama bazı çok beğendiğim kitaplarımı saklıyorum...

Bende de yöntem aynı:KK34:

kitaplarımı başkalarıyla paylaşmaktan hoşlanmıyorum. emanet verdiğim kitaplara içim gidiyor bi yeri kırışıcak yırtılıcak diye. ödünç kitap verdiğim bazı insanlar kitabımı geri getirmiyorlar ve ben de onlar hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorum. :KK20: :)
okuduğum kitapları kitaplığımda muhafaza ediyorum. şu ana kadar hiç bi kitabı 2. ye okumadım açıkçası ama tekrar okumak istediklerim var çok eskiden okuduklarım hatırlayamadıklarım olanlar falan.

sizde kendimi gördüm :KK1::KK1:

"ne kıymetli kitapların varmış" diyorlar hatta.:KK31::KK31: onlar benim için kitaptan daha fazlası ki :KK16::KK16::KK16:

kütüphanemde saklıyorum.:KK16:
kitap paylaşımı yapmak güzel bir şey olabilir ama karşınızdakinin de kitapları en az sizin kadar sevmesi gerekli.
okuduğum kitapları sadece en sevdiğim arkadaşımla paylaşırım.benim kitaplarıma benim kadar değer vererek okur. :KK1:
onun dışında kimseye kitap vermem. (özellikle halama çünkü kitapları katlıyor.:KK37:)

benim küçüklüğümden beri bir hayalim vardı ve artık bu sevdiceğimle ikimizin hayali oldu. okuduğumuz tüm kitapları evlenince evimizde bir okuma odası yapıp kocaman bir kitaplıkta saklayacağız. bitirdiğimiz her kitaba yıl ve isim yazıyoruz. bizim dileğimiz ilerde çocuklarımız da okuyup bitirdikleri yılı ve isimlerini yazsınlar. ayrıca ben de kitaplarını paylaşmaktan hoşlanmayan arkadaşlara katılıyorum. kitabımı birine vermek istemem ama en son kuzenime verdiğimde kitabı okurken sayfalarını kıvırdığını farkettim çok üzüldüm. onlar benim,müstakbel eşimin ve çocuklarımın. kimse dokunamaz ha hayt

Kütüphanemdeler.
Üzerinden zaman geçince bir çok kitabı unuttuğum oluyor açıkçası ve elimin altında olduklarını bilmek iyi hissettiriyorlar .Tekrardan okuyabiliyorum .
Ödünç vermeye gelince de herkese vermem. Tekrar geri gelmeye biliyor ve bu durumda hiç hoş olmuyor . Sonuçta, bende her birinin ayrı bir değeri ve de yaşanan anıları var.

bir küçük kütüphanem olsun istiyorum.olur mu bilmiyorum ama çocuklarım için, yeğenlerim için ilerde.ağaç yaşken eğilir derler.
belki biraz olsun kitap sevgisi aşılayabilirim.

kitapçıya götürüp üstüne az daha para verip yenilerini alıyorum:KK34:

Bir kere okuduğum kitabı,ikinciye okuyamıyorum bir heyecanı kalmıyor sanki..
Okuduğum kitaplarımı da kütüphanemde muhafaza ediyorum..

Bende muhafaza ediyorum.

Onları gördükce mutlu oluyorum.

Yani okuduğum kitapları vermeyi beceremiyorum. Eğer vereceksem aynından alır onu veririm ama kendi okuduğum kitabı veremem.
Çunki onu cizmişim, kenarına yorum, tarih, saat gibi not düşmüşüm. Bunlar güzel hatıralar.

Kitaplıkta duruyor genelde okuduğum kitabı tekrar okumam. Ödünç almak isteyen olursa veririm ama maalesef çoğu geri gelmiyor.

salonda bulunan kitaplığımda sergiliyorum. ve tabiiki kitap kurdu arkadaşlarım okumak için alıp 3-6 ay sonra getiriyorlar. ne kadar erkejn değil mi :KK9:

ben de artık kitaplığımda ki kitapları elden çıkartmaya başlıcam.
çünkü sadece görsel olarak tatmin olduğum bir yerin olması beni rahatsız etmeye başladı.
sanki evimde onlarca ağaç öylece duruyormuş gibi hissediyorum.
kendi kütüphanemin olması bana saçma gelmeye başladı.
onun yerine elden çıkarıp yeni kitaplar alıcam.
hem yeni kitaplar okumuş olurum hem kitaplar boş boş durmaz hem de başkaları ucuzdan kitap alır.
zaten evimde öyle duran kitaplar nedense başkalarının gözüne batıyor okumayan bile oradan kitap alıp getirmiyor.
gidip gelmeyeceğine ben elden çıkarayım yeni kitaplarım olsun daha iyi

ben de artık kitaplığımda ki kitapları elden çıkartmaya başlıcam.
çünkü sadece görsel olarak tatmin olduğum bir yerin olması beni rahatsız etmeye başladı.
sanki evimde onlarca ağaç öylece duruyormuş gibi hissediyorum.
kendi kütüphanemin olması bana saçma gelmeye başladı.
onun yerine elden çıkarıp yeni kitaplar alıcam.
hem yeni kitaplar okumuş olurum hem kitaplar boş boş durmaz hem de başkaları ucuzdan kitap alır.
zaten evimde öyle duran kitaplar nedense başkalarının gözüne batıyor okumayan bile oradan kitap alıp getirmiyor.
gidip gelmeyeceğine ben elden çıkarayım yeni kitaplarım olsun daha iyi

ne kadara elden çıkartıyorsun canım :KK16:

bazılarını kişilere göre hediye ediyorum ..
ama çoğunlukla kıyamadığım için kütüphanemde rafa kalkar....

Hayatimda iki donemim oldu kitaplar adina... cik-lit tarzi kitaplari alip okudugum ve zevk almadigimi anladigim an... hatta oyle ki bircok kitabin sayfasini dahi acmamisim... o nedenle bir suredir yenileri geldigi icin okumadigim kitaplari takas etmeye karar verdim dileyene de satiyorum...

Ben kitaplarımı okumaları için bile vermiyorum artık,kıymet bilmiyolar çünkü.:KK20:
Çocukken okuduğum o masal kitaplarını bile saklıyorum ben,ilerde çocuklarım okusun diye.:KK54:

X