Okul için yaptığım kurabiye yayıldı🙁

sivastrabzon

hem şiirsin sen, hem şair..
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2017
2.704
9.771
İyi akşamlar. Kızım okula götürmek için un kurabiyesi istedi. Sınıf sayısı fazla olduğu için normal ölçünün iki katı yaptım. Ama piştikten sonra yayıldı, 15 dakkayı bile geçirdim biraz ama sanki içi çok hafif pişmemiş gibi. İnternetten baktım, yayılmasınjn bir çok sebebi varmış. Ben hangi hatayı yaptım emin değilim. Yorgunluk ve aceleyle yaptım biraz. Yenmeyecek kadar kötü değil ama şekli ve içi biraz tereddütte bıraktı beni. Okula göndersem mi? diye.. Sizden fikir almak istedim..

Sebebini ben de bilemedim ama yağını fazla kullanmış olabilir misiniz? Bence okula gönderin tadı güzelse sorun olmaz. Ben de eşimin öğrencileri geldiğinde tatlı yapmıştım,gitmeden yetiştireyim diye donmadan koydum ve resmen dağınık,şekilsiz bir halde tabağa koydum hatta aktı gitti ama çocuklar beğendi silip süpürdüler anneleri tarifini sordu 🙃😅 canınızı sıkmayın.

Sebebini ben de bilemedim ama yağını fazla kullanmış olabilir misiniz? Bence okula gönderin tadı güzelse sorun olmaz. Ben de eşimin öğrencileri geldiğinde tatlı yapmıştım,gitmeden yetiştireyim diye donmadan koydum ve resmen dağınık,şekilsiz bir halde tabağa koydum hatta aktı gitti ama çocuklar beğendi silip süpürdüler anneleri tarifini sordu 🙃😅 canınızı sıkmayın.
Yağını ölçüye göre koydum ama dediğim gibi ölçüyü iki kat yaptığım için ayarlayamamış olabilirim.. Kurabiyeyi gönderdim yeniden yapma vaktim olmadığı için. Dediğiniz gibi çocuklar yemiş, ama beğenerek mi nezaketen mi (lise 1) emin değilim. Neyse sonuçte yemişler, o kadar da kötü olmamış demek ki:KK48:. İlginize teşekkürler, moral oldu:KK200: