Okul konusu kararsızlığım

Benpastayimm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
40
37
38
Selam arkadaşlar.
Bu kez problemim okul.
Şimdi iki çocuğum okula gidiyor.
Ben kendimde bir süre özel okullarda çalıştığım için nedense içim hep devlet okulunu benimsedi.
Oğlum normal mahallemiz de ki okula gidiyor.
Çok yakın, öğretmeninden çok memnunum,muhit olarak çok sevmesem de sınıf mevcudu 25 olan hiç bir maddi beklentisi olmayan bir okul.
Şimdi kızımı da oranın ana sınıfına yazdırdım.
Ama iyi mi ettim özel bir okula versemiydim bilemedim.
Maddi açıdan demesek çocuklarım devlet okulunda okusun gibi bir düşüncem vardı hep.
Ama eşim dostum neden özel okula vermedin diyor,eşim iyi mi yaptık falan kafası karıştı.
Çok büyük farklar olur mu eğitiminden kuşkum yok oğlum içim ama kızımı normal bir anaokuluna versemiydim
Okulda pek öyle sosyal faaliyet veliler pek isteksiz.
Ama haftanın bir iki günü ben çocuklar elimden geldiğince sosyal kültürel etkinlikler yapıyorum.
Bazı kurslar ,tiyatro, jimnastik,geziler , yabancı dil ek dersi vs.
Durumun var sa özel okul mu dersiniz yoksa böyle devlet okulu gayet verimli bir eğitim şekli mi?
Not bana kalsa ben okulsuzluktan yanayım.egitim sistemi ve müfredat ı asla sevmiyorum ama bana kalsa kısmı bu .
Tecrübeli anneler ne diyorlar.
Yalnız başka iki çocuk gönüllü annesi olduğum için öyle çok özel okul maddi durumum var sayılmaz verebilirim ama zora da girerim.gibi düşünürsek içim rahat etmeli mi sizce

Selam arkadaşlar.
Bu kez problemim okul.
Ben kendimde bir süre özel okullarda çalıştığım için nedense içim hep devlet okulunu benimsedi.
Çok yakın, öğretmeninden çok memnunum,muhit olarak çok sevmesem de sınıf mevcudu 25 olan hiç bir maddi beklentisi olmayan bir okul.
Maddi açıdan demesek çocuklarım devlet okulunda okusun gibi bir düşüncem vardı hep.
Ama eşim dostum neden özel okula vermedin diyor,eşim iyi mi yaptık falan kafası karıştı.
Çok büyük farklar olur mu eğitiminden kuşkum yok oğlum içim ama kızımı normal bir anaokuluna versemiydim
Ama haftanın bir iki günü ben çocuklar elimden geldiğince sosyal kültürel etkinlikler yapıyorum.
Durumun var sa özel okul mu dersiniz yoksa böyle devlet okulu gayet verimli bir eğitim şekli mi?
Not bana kalsa ben okulsuzluktan yanayım.egitim sistemi ve müfredat ı asla sevmiyorum ama bana kalsa kısmı bu .
Yalnız başka iki çocuk gönüllü annesi olduğum için öyle çok özel okul maddi durumum var sayılmaz verebilirim ama zora da girerim.gibi düşünürsek içim rahat etmeli mi sizce

Okula dair bir olumsuzluk yokmuş , çevrenizden gelen yorumlara dayanarak özel okula vermeniz gerekmez.

Maddi olarak çocukların boğazından geçecek paradan kısarak; devlet okulundan bir şikayetiniz yokken, özele göndermek mantıksız olur.

Selam arkadaşlar.
Bu kez problemim okul.
Ben eski anaokulu öğretmeniyim kendim de üç sene anaokuluna gittim ozelde yalandan sizi pispislicaklar çocukların yapmadığı etkinliklerin fotosunu çekip size atmak, yalandan reklam yapmak gibi içi bom boşş. Ama devlette iyi davranırlar mi ondan emin olun bence.

Okula dair bir olumsuzluk yokmuş , çevrenizden gelen yorumlara dayanarak özel okula vermeniz gerekmez.

Maddi olarak çocukların boğazından geçecek paradan kısarak; devlet okulundan bir şikayetiniz yokken, özele göndermek mantıksız olur.
Evet gerçekten bir şikayetim yok açıkçası iyi bir eğitimci az mevcut pilot okul gibi neredeyse bundan memnunum

Ben eski anaokulu öğretmeniyim kendimden uc sene anaokuluna gittim ozelde yalandan sizi pispislicaklar çocukların yapmadığı etkinliklerin fotosunu çekip size atmak, yalandan reklam yapmak gibi içi bom boşş. Ama devlette iyi davranırlar mi ondan emin olun bence.
Ondan nasıl emin olurum bilemiyorum uyum haftasındayız görüp deneyeceğiz.

İlkokul kısmını bilmiyorum da oğlum 3 yil özel kreş bir yıl da devlette anasınıfına gitti. İlgi alaka eğitim açısından hiçbir fark yoktu. Millet para harcayinca her şeyin harika olacağını zannediyor 🙄
Öyle mi dersiniz bunlar benim için önemli yorumlar çok sagolun.
Bende acikcasi bunu düşünüyorum
Ama merak da ediyorum

Kesinlikle devlet okulu diyorum çünkü ben mecburen özele verdim 3. Kızımı
Şu an 4. Sınıfa geçti sadece kitapları 5 bin okul kıyafeti 4 bin haricen kırtasiye 5 bin servis aylık 750 eğitim ve yemek yıllık 35 bin ve en hesaplısını seçtim düşünün
Ya o zaman ben böyle devam 😅
Geçen sene sadece 200 tl aidat ve 1 top kağıt istedi okul onu söylerken müdür o kadar mahcup davrandı ki ben kötü oldum.hademe maaşımdan mağduriyetlerden bahsetti.kitaplar zaten veriliyor. Bir kaç ek kitap onuda öğretmen zorlanan almasın ben hallederim diyor.

Öyle mi dersiniz bunlar benim için önemli yorumlar çok sagolun.
Bende acikcasi bunu düşünüyorum
Ama merak da ediyorum
Ben kendi adıma devlet okulundan çok memnun kaldım. Öğretmen ve yardımcı öğretmen çok ilgiliydi. Geziler düzenlendi, sürekli etkinlikler yapıldı, tiyatrolar, cam, seramik etkinlikleri vs. Drama ve satranç kursları da vardı cüzi bir ücret karşılığında. Ben satranca gönderdim. Keşke dramaya da verseymisim 😐 okulun imkanları güzeldi. Okul müdürü çoğunlukla çıkışta kapıda beklerdi ki biz 5'te çıkıyorduk. 10 yıllık öğretmenim hiç bu kadar ilgili okul müdürü görmedim. İşte anasınıfının benim için sıkıntısı yarım gün olmasıydı. Mesela başka bir arkadaşım devlete ait anaokuluna göndermişti o da çok memnundu. Şimdi çalıştığım okula da anaokulu açıldı. Ama küçük oğlumun yaşı tutmuyor, yaşı gelsin onu da vericem. Şimdilik mecbur özele gidecek. Büyüğü de ilkokula devlete yazdırdım. Henüz tecrübem yok bu başka okul umarım iyi çıkar 😅

Imkaniniz varsa ozel okula verin bence. Ozel okullarda daha veli ogrenci okul etkilesimli aktiviteler yapiyor. Ufkunun ve ilgisinin artmasi icin gerekli diye dusunuyorum.
Imkanlari rahat ortamda yetisen cocuklarin daha mutlu ve egitilmis oldugunu dusunuyorum. Cocugunuzun ilk okul tecrubesinde etrafinda mutlu aktif ailesi ilgili cocuklarin olmasi baslangic icin bana gore onemli. Tabii bunlar benim esten dostan gozlemlediklerim henuz o yaslarda bir cocugum yok. Umarim mutlu basarili bir egitim hayati olur 🙏🏻

Ya o zaman ben böyle devam 😅
Geçen sene sadece 200 tl aidat ve 1 top kağıt istedi okul onu söylerken müdür o kadar mahcup davrandı ki ben kötü oldum.hademe maaşımdan mağduriyetlerden bahsetti.kitaplar zaten veriliyor. Bir kaç ek kitap onuda öğretmen zorlanan almasın ben hallederim diyor.
İlk iki kızım okurken ben kirada oturuyordum sonra ev alıp taşındım başka muhite
Eğer halen o eski muhitte oturuyor olsaydım harika bir devlet okulu vardı iki kızımda orayi bitirdi bu kızımda orda okusun isterdim ama kısmet olmadı
Şu an evime yürüyüş mesafesinde birisi üç dakika diğeri beş dakika yürüyerek gidilen iki tane ilk okul var ikisini de denedim sorun yaşadım ve bu sebebten özele verdim ama inanın hiç gerek yok
Bakın en büyük kızım üniversite okuyor şehir dışında
Size tavsiyem eğitimleri için şimdiden para biriktirin özele vermiş sayın kendinizi kenara para koyun ( TL koymayın tabii değer kaybı çok olur ) 8. Sınıf itibariyle masraflar katlıyor inanin

Ay teşekkür ederim iyi dileklerin için 🤗
Benimde soru işaretlerimin sebebi bu ama yaşantı olarak baya fazlasıyla imkanları rahat şeyler yaşıyorlar.😊 biraz sosyal bir çevre çok fazla gezme etkinlik vs.
Bunları yeterince yaşarken acaba okul olarak normal mi devam etmeliler diye düşünmüyor değilim.yani öyle hersey lay lay lom değil, herseyi alamayan her yere gidemeyen arkadaşlarınız da var ve herkes eşit bilinçaltı vermek istiyorum büyüdükçe şimardilar ve şimdiden sosyo ekonomik şeylere takmaya başladılar 🤨🤨
Imkaniniz varsa ozel okula verin bence. Ozel okullarda daha veli ogrenci okul etkilesimli aktiviteler yapiyor. Ufkunun ve ilgisinin artmasi icin gerekli diye dusunuyorum.
Imkanlari rahat ortamda yetisen cocuklarin daha mutlu ve egitilmis oldugunu dusunuyorum. Cocugunuzun ilk okul tecrubesinde etrafinda mutlu aktif ailesi ilgili cocuklarin olmasi baslangic icin bana gore onemli. Tabii bunlar benim esten dostan gozlemlediklerim henuz o yaslarda bir cocugum yok. Umarim mutlu basarili bir egitim hayati olur 🙏🏻

İlk iki kızım okurken ben kirada oturuyordum sonra ev alıp taşındım başka muhite
Eğer halen o eski muhitte oturuyor olsaydım harika bir devlet okulu vardı iki kızımda orayi bitirdi bu kızımda orda okusun isterdim ama kısmet olmadı
Şu an evime yürüyüş mesafesinde birisi üç dakika diğeri beş dakika yürüyerek gidilen iki tane ilk okul var ikisini de denedim sorun yaşadım ve bu sebebten özele verdim ama inanın hiç gerek yok
Bakın en büyük kızım üniversite okuyor şehir dışında
Size tavsiyem eğitimleri için şimdiden para biriktirin özele vermiş sayın kendinizi kenara para koyun ( TL koymayın tabii değer kaybı çok olur ) 8. Sınıf itibariyle masraflar katlıyor inanin
Evet çok güzel

Şimdi eşimle biz de diyoruz ki hatta ozel okula vereceğimiz parayı biriktirsek yurt dışı imkanları sağlasak hem yabancı dil açısından çok daha verimli olur

Özel okulu tercih ederdim. Okulun sağladığı imkanlar öğretimden daha kıymetli bence. Ayrıca göçmen sayısı çok arttı devlet okullarında.. ciddi bir kültür karmaşası var…
Şuan sınıfımız da 25 mevcut da 3 ü göçmen ama anasınıfını göreceğiz.
Kuzenimin kızı ayrı bir kolej de ve sınıfta 5 Türk öğrenci varmış.😒
Yani o konuya çok takılmıyorum ama imkanlar hususun da haklısınız

Ay teşekkür ederim iyi dileklerin için 🤗
Benimde soru işaretlerimin sebebi bu ama yaşantı olarak baya fazlasıyla imkanları rahat şeyler yaşıyorlar.😊 biraz sosyal bir çevre çok fazla gezme etkinlik vs.
Bunları yeterince yaşarken acaba okul olarak normal mi devam etmeliler diye düşünmüyor değilim.yani öyle hersey lay lay lom değil, herseyi alamayan her yere gidemeyen arkadaşlarınız da var ve herkes eşit bilinçaltı vermek istiyorum büyüdükçe şimardilar ve şimdiden sosyo ekonomik şeylere takmaya başladılar 🤨🤨
Imkaniniz oldugu surece egitim anlaminda en ustte tutmaya calisin. Ozellikle okul konusunda.. fakiri de gorsun zengini de bilsin filan ben bunlari gerekli gormuyorum. Okulun ogretmenleri mimarisi sistemi tarzi siniftaki cocuklarin sosyal yasami o kadar etkili ki o yastaki cocularda.
Babamin mesleginden sebeple doguda ilkokul okudum. Sinifta lojmandan gelen cocuklarla yerel gelen cocuklar arasinda ucurum vardi. Hem egitim mutluluk sosyallik kiyafet hersey ucurum vardi. Sevdigim bir arkadasim resim ogretmeninin istedigi marka boya alamadi diye azarlanmisti. Sonrasinda da yaptigi resimlerdeki pastel boya kalitesiz diye hep az not vermisti. Yillar gecti hala uzuluyorum o arkadasima. Gel kullan da dedim ama cocukluk iste kendininkini kullanirdi. O yastaki cocuk kendinde varken baskasinda olmayinca zenginligi fakirligi ogrenmekten cok haksizligi mutsuzlugu utanmayi imkansizligi goruyor. Okula imkanlari iyi olmayan cocuklar hep mutsuz gelirdi kiyafetinden bile anlardiniz. Yani belki bu tecrubemden imkanimin yettigi en iyi okula gonderirdim cocugumu. 💙

X