Okulda yaşadığım sorun.

Eşim de motivasyonu da tamamen düştü şimdi, çocuklara ders işletmez oturursa o noktada çok sıkıntı yaşayacağız dedi. Ama sırf onun motivasyonu olsun diye göz mü yumalım diye düşündüm bu saçmalığa. Umarım doğru dürüst ilgilenir çocuklarla. Öğleden sonra çocuğu almaya gittiğimizde konuştuk. Ben yılların öğretmeniyim, biraz tembellik ettim haklısınız ama kendim bu işi yapamayacak değilim dedi. Umarım dediği gibi olur.
Ogretmen tembellik mi ettim dedi cidden😳

Tembellik etmek istediğini söyleyen, çocukların önünde sigara molasından bahseden bu kadın sizin çocuğunuza ne verebilir? Üstelik henüz ilkokul, en önemlisi öğretmenken.
Cimere şikayet etmemeniz hata, bu kadınla devam etmeniz daha büyük hata.
Geçen sene öğretmenle sorunlar yaşadım, en büyük pişmanlığım sınıfını değiştirmemekti. Okul yönetimi zor adapte oldu değiştirmeyin dedi diye değiştirmedim. O sene hepimiz için cehennemdi. Lütfen bir an önce okulu yada şubeyi değiştirin. Yoksa çocuğunuz ileride oek çok etkisini görebilir

Eşim de motivasyonu da tamamen düştü şimdi, çocuklara ders işletmez oturursa o noktada çok sıkıntı yaşayacağız dedi. Ama sırf onun motivasyonu olsun diye göz mü yumalım diye düşündüm bu saçmalığa. Umarım doğru dürüst ilgilenir çocuklarla. Öğleden sonra çocuğu almaya gittiğimizde konuştuk. Ben yılların öğretmeniyim, biraz tembellik ettim haklısınız ama kendim bu işi yapamayacak değilim dedi. Umarım dediği gibi olur.
Göz yummak mi, asla... Bu konu gerçekten bu öğretmenin meslekten men edilmesiyle çözülmeli... Çocuğunuz söz konusu olduğu için radikal karar alamamanizi anlıyorum, ama bu öğretmen öğrencileri başta olmak üzere herkesin hakkına giriyor.

Ülkemin atanmak için bekleyen pırıl pırıl öğretmenleri varken, mesleğinden bıkmış bir öğretmen bile demek istemiyorum şahsın küçücük yavrulara dinlenmek icin boş vakit gecirtttirmesi .. çıldırmamak elde değil 🥺
Degil mi,atama bekleyen o kadar idealist ogretmen var ki cok uzucu.Boyle ogretmenler direk sikayet edilmeli,bizim imajimizi da kotu etkiliyor boyleleri.

Ben de suç cezası kalmasın isterim ama son bir kez konuşup kendisiyle halledebilmeyi umdum. Çünkü çocuğum için de bazı şeyler çok zor olacaktı.
Ben senin yerinde olsam asla ama asla o öğretmenin sinifinda cocugumu okutmam. Kadin üstünden sorumluluk atma, keyif catma, cay kahve derdinde. Sence senin çocuğuna, herhangi birinin cocuguna bisey katma, bisey ogretme gibi bir kaygisi olur mu o kadinin, hala kafasina göre program yapmis diyor. Sinif dingonun ahirina dönmüş, hayatimda böyle birsey ne duydum, ne gördüm. Lütfen sikayet et ve al cocugunu, herkes ayni seyi söylüyor,aklin yolu bir çünkü.

Vallahi de billahi de video çekimi yapar çocukları blurlayıp MEB i Cimeri etiketlerim atarım Twitter'a. Sonrasında seyreyle gümbürtüyü. Sizin öğretmen de bu sınıf annesi mi ne zımbırtıdır ikisi de akıl tutulması yaşıyor herhalde. Bu ne gevşeklik. Önüne gelen öğretmenlik yapabiliyor mu yahu?

Hemen dilekçe ile MEB'e başvurun bir müfettiş yönlendirsinler, soruşturma başlatılsin.
Yapılacak en doğru sey

Belliki akli dengesi yerinde degil. Lutfen en ufak saçmalığında direkt sikayet edin. Cocuklarin bu insana maruz kalmasini engelleyin.
Delilik değil de baya baya etrafındaki öğretmenler de bunun yaptığını yapıyor yoksa konu sahibine kadar kalmazdı tepki gostermek..

Bu bir de çok yoruluyorum deyip maaşının artmasını da istiyordur🙄

Bence en doğrusunu yapmışsınız. Neticede o sınıfta okuyan bir çocuğunuz var. Çocuğunuzun sevdiği arkadaşlari var. Eminim ki ogretmenine de alışmıştır ve onu seviyordur. İlk etapta güzellikle konuşarak halletmek en iyisi olmuş. Daha ileriye gidip şikayetçi olmanız çok aceleci ve fevri bir davranış olurdu.
Sınıf annesi velileri de bu durumdan payını aldı. Eminim ki sinifta kendini ifade edemeyen diğer veliler de bu son durumdan mutlu olmuşlardır.

Bence en doğrusunu yapmışsınız. Neticede o sınıfta okuyan bir çocuğunuz var. Çocuğunuzun sevdiği arkadaşlari var. Eminim ki ogretmenine de alışmıştır ve onu seviyordur. İlk etapta güzellikle konuşarak halletmek en iyisi olmuş. Daha ileriye gidip şikayetçi olmanız çok aceleci ve fevri bir davranış olurdu.
Sınıf annesi velileri de bu durumdan payını aldı. Eminim ki sinifta kendini ifade edemeyen diğer veliler de bu son durumdan mutlu olmuşlardır.
Bir suc isleniyor göz göre göre, öğretmen de diyor ki tamam o suçu artik daha az isleriz. Elin kadini hangi sifatla benim cocuguma öğretmenlik tasliyor, ödev falan veriyor. Meslekten men edilir o kadin şikayet edilse. Siz olayin ciddiyetinin farkinda misiniz? Ona emanet edilmis küçücük cocuklarin hakkina girmektir, gorevini kötüye kullanmaktir bu. Öğretmen olmayan veliye sinifi birakip caya kahveye gitmek ne demektir ya. O velinin ne vasfi, ne bilgisi var, herseyden once ne hakki var? Kafalarına yikarim o okulu.

Siz konudaki öğretmen misiniz?

Delilik değil de baya baya etrafındaki öğretmenler de bunun yaptığını yapıyor yoksa konu sahibine kadar kalmazdı tepki gostermek..

Bu bir de çok yoruluyorum deyip maaşının artmasını da istiyordur🙄
Gerci oda dogru. Tum ogretmenler derse girerken bu arkadas disarida olsa "sen niye isini yapmiyorsun" diyerek ariza cikarirlardi. Konu sahibi disinda kimsenin tepki göstermemesi de tuhaf. 25 kisilik bir sınıfta sadece bir veli tepki gösteriyor. Is ahlakinin olmamasini nasil kanıksamışlar, saka gibi

Bana "ister tembellik deyin, ister yoruluyor deyin, zaten o yaptırmasa etkinliği ben yaptırmak zorunda kalacağım" dedi… Evet çay sigara içiyorum, biraz deşarj oluyorum bu sayede dedi.
Ağzım açık okudum, ben de yoruluyorum, yoldan geçen birini alayım şirkette bilgisayarın başına oturtayım, bazı işleri o yapsın ben de iki kahve içeyim bari 😳 kaç yaşında bu hocahanım?

Bir suc isleniyor göz göre göre, öğretmen de diyor ki tamam o suçu artik daha az isleriz. Elin kadini hangi sifatla benim cocuguma öğretmenlik tasliyor, ödev falan veriyor. Meslekten men edilir o kadin şikayet edilse. Siz olayin ciddiyetinin farkinda misiniz? Ona emanet edilmis küçücük cocuklarin hakkina girmektir, gorevini kötüye kullanmaktir bu. Öğretmen olmayan veliye sinifi birakip caya kahveye gitmek ne demektir ya. O velinin ne vasfi, ne bilgisi var, herseyden once ne hakki var? Kafalarına yikarim o okulu.
Öğretmenin yetkilerinin neler olduğunu okuma yazma bilen herkes biliyor zaten. Bir anne olarak çocuğu için başlangıç olarak en iyisini yapmış. Zaten bu şekilde devam ederse öğretmeni şikayet edebileceğini yüzüne karşı söylemiş.

Okulu yıkmak, cimere şikayet etmek en kolay olanıdır. Ağzı olan , cümle kurabilen herkes okulu basıp, tehditler savurabilir, ama bu en çok o veliyi ve çocuğu kötü duruma sokar. Önemli olan ise hem kendi çocuğu hem diğer çocuklar için öncelikle sakin davranarak güzellikle uyarmasidir. Eğer öğretmen bu suça devam ederse zaten şikayet edilir.

Öğretmenin yetkilerinin neler olduğunu okuma yazma bilen herkes biliyor zaten. Bir anne olarak çocuğu için başlangıç olarak en iyisini yapmış. Zaten bu şekilde devam ederse öğretmeni şikayet edebileceğini yüzüne karşı söylemiş.

Okulu yıkmak, cimere şikayet etmek en kolay olanıdır. Ağzı olan , cümle kurabilen herkes okulu basıp, tehditler savurabilir, ama bu en çok o veliyi ve çocuğu kötü duruma sokar. Önemli olan ise hem kendi çocuğu hem diğer çocuklar için öncelikle sakin davranarak güzellikle uyarmasidir. Eğer öğretmen bu suça devam ederse zaten şikayet edilir.
En kolay olan degil, yapılması gereken, dogru olan sikayet etmektir. Biri örnek vermis hastane üzerinden, ben size hastayken kafama göre tedavi uygulasam güzellikle uyarir misiniz mesela beni hxgdgxg, kafalar piril

Merhaba arkadaşlar, kaç gündür uykumda bile bu işle uğraşıyordum. Gerçekten çok gergindim. Bugün oğlumla birlikte sınıfa gittim, zil çalmıştı kasıtlı olarak biraz gecikerek gittim, kapıyı açtığımda iki kadında orada sınıfın içinde oturuyorlardı. Ben de aldım çocuğu sınıfa girdim. Oğlumu sırasına oturttum. Ceketimi çıkarıp boş bir sıraya oturup beklemeye başladım. On dakika sonra ikisi de sınıftan çıkıp gittiler. Ben oturmaya devam ettim. Öğretmen gelip hoş geldiniz dedi ama biliyor tabi gergin olduğumu ve neden geldiğimi. Ben de derste oturayım bugün hocam, sonuçta dört aydır iki veli hiç çıkmıyor dedim. Konu buradan açılınca siz tam olarak ne istiyorsunuz dedi, sanki daha önce konuşmamışız gibi, dedim bu sınıf annesi meselesi zaten yasal bir şey değil, üstelik yasak, göz yumulacak noktayı da geçti olay ve ben sınıf annesi olayını bitirmenizi ve artık derslere bu kadının girmemesini, aynen diğer veliler gibi eşit şartlarda çocuğunu okulun kapısından alıp bırakmasını istiyorum dedim.

Ben bu durumu daha makul bir zemine çeksem olmuyor mu dedi, artık iş şirazeden çıktı bu saatten sonra olmaz dedim. Bu kadın sizi arkasına alarak her şeyi yapma hakkını görüyor kendinde neden bu kadının arkasında böyle duruyorsunuz diye sordum. Bana "ister tembellik deyin, ister yoruluyor deyin, zaten o yaptırmasa etkinliği ben yaptırmak zorunda kalacağım" dedi. Pardon da zaten bunu sizin yaptırmanız gerekiyor devletin öğretmeni sizsiniz ben çocuğumu size emanet ediyorum dedim. Bu iki kadın dersteyken bir çocuğa bir şey olsa, sınıfta yoktum suç kadında mı diyeceksiniz, yoksa suçu üzerinize alıp benim yanımda oldu olay mı diyeceksiniz, iki suçtan hangisini üstünüze almayı düşünüyorsunuz dedim. Haklısınız ama ben onları yalnız bırakmıyorum dedi, bırakıyormuşsunuz, çocuğum bana anlatıyor dedim. Evet çay sigara içiyorum, biraz deşarj oluyorum bu sayede dedi. Ki bunları açık açık söylüyor. Bu sınıfta suç işleniyor ve bu suçun son bulmasını istiyorum hemen bugün dedim. Bakın ben müdüre gitmedim, milli eğitime gitmedim, cimere yazmadım henüz ama yazabilirim, bugün bitecek bu saçmalık dediğimde bu dönem bitene kadar bana müsade edemezmisiniz, gelecek dönem söz veriyorum adım atmayacaklar okula dedi. Ben de hayır birgün bile müsadem yok diye cevap verdim.

Tamam ben sınıf annesine oğlumun adını söyleyerek x sizi istemiyor derim dedi. Çocuğumu hedef göstereceksiniz yani. Hayır öyle olmayacak, yasal olmayan sınıf annesi uygulamasına ve suç olan bu derse girme olayını son veriyorum diyeceksiniz kendi iradenizle dedim. Çünkü eğer benim çocuğum üzülürse, bu sebepten hedef tahtası olursa veya şube değiştirirse burada üzülen sadece çocuğum olmayacak size garanti veriyorum, çok fazla insanın canı yanacak dedim. Peki o zaman ben emekleri için teşekkür edip gelmeyin diyeyim dedi. Kimseden yasal olmayan bir emek istemedim, emekleri için kimseye teşekkür etmiyorum, hatta söyleyin sahte öğretmenlikten dua etsin suç duyurusunda bulunmuyorum cevabını verdim.

Peki merak etmeyin bu olayı çözeceğim, siz de bir yere gitmeyin dedi. Çocuğu almaya gittiğimde de sınıf annesi aynen bizim gibi kapıda çocuğunu almayı bekliyordu. Öğretmenin biraz canı sıkıldı iş yükü arttı diye ama şimdilik sorunu çözdüm gibi görünüyor. Haa isterdim ki suç işleyen cezasını bulsun ama bu benim çocuğumu da bir şekilde etkileyecek. Çünkü şube değiştirsen çok üzülür müsün dediğim de çok üzülürüm anne ama yapman gereken neyse yapabilirsin dedi. Şimdilik durumlar böyle arkadaşlar. Şikayet etmediğim için beni suçlamayın lütfen çünkü şimdilik okul değiştirme gibi bir durumum da yok. En azından kısa yoldan halletmeye baktım olayı. Bakalım süreç ne gösterecek. Herkese tekrar teşekkürler.
Böyle bir pişkinliğin eşine az rastlanır. Bu nasıl bir cürret. Özrü kabahatinden beter derler ya, aynı o hesap olmuş. Tebrik ederim sizi, bu olayın üzerine gittiğiniz ve çözüme ulaştırdığınız için.
Hiçbir mesleği sevmeyen insanlar yapmasın, hele ki çocuklarla ilgili olunca asla yapmasın. Evet çok zor, çok yorucu ve çok sabır istiyor. Her gün deneyimlediğim için çok rahat söylüyorum. Ve en başından beri savunduğum şey, sevmeyen birinin asla yapamayacağı ve yapmaması gereken bir iş. Sınıf öğretmeni değilim, ama sınıf öğretmenleri için çok daha zor olduğunun çok farkındayım.
Ama bu nasıl bir şey, kendisi tembellik veya yorulmak olarak tanımlamış ama asla karşılamıyor. Neyse, söylenecek çok şey var ama, ben güzel bitirmek istiyorum. Aklınıza ve kurduğunuz herbir cümleye sağlık!

X