okullarda yasaklanan akıllı saatler

Okullar kurul toplantısında karar alır. Bazılarımız özgürlük ve güvenlik açısından serbest olsun istesek de öğrenciler bu tür cihazlarla ders disiplinini bozmakta ısrar ediyor. Derste canlı yayın açmak, video çekip sosyal medyaya yüklemek, sınavda kopya çekmek...Telefonu ver, telefonu kapat demekten ders işlenmez hale geliyor. Son günlerde canlı yayınlarda birçok telefon sesi duymuşsunuzdur, koca koca adamlar yayına çıkarken telefonu kısmıyor, ben bunca yıllık öğretmenim, dersimde hiç telefonumun sesi duyulmadı. Bunun derste çocuklarla nasıl olduğunu tahmin edebilirsiniz belki. Yanlarında olmasını ben de çok isterim, hatta derste kullanmayı da isterim ama öğrencilerimiz bunu güvenlik ya da ihtiyaç olarak görmüyor. Ders işlenmez hale geliyor.

merhabalar bir konuda fikrinizi almak istedim kızım okula giderken akıllı saat takıyor her zaman ama öğretmeni ülke genelinde yasak olduğunu söyledi ve kullanmalarına izin vermiyor.ülke bu haldeyken sürekli depremler olurken akıllı saatlerinin kollarında olması daha güvenli değilmi acaba sonuçta telefonlarla bir sürü hayat kurtuldu.bu konuda şikayet değil ama görüşlerimizi bildirebileceğimiz bir yer varmıdır dikkate alırlarmı merak ediyorum.
Sınıflarda kayıt alma riskine karşı yasak, kamera koymanın da yasak olduğu gibi

Oğlumun sınıfında da kullanan çocuklar vardı. Öğretmeni sınıfta ilgilerini veremediklerini sürekli saatleri ile uğraştıklarını ve diğer çocuklari imrendirdiklerini ve herkesin alma gücünün olmayacağı için kullanmalarını istemediğini söylemişti. Sınıfta çıkarıp alıyor ,çıkışta veriyor.

Benim cocugumda var ve yasak değil.Yeni mi yasaklanmış. Bu saatler ses kaydı vs de yapabiliyor.Cekinceleri ne acaba... Ders saati icin de görüşme sağlanmadığı takdirde, yasak olmamalı.
Öğretmen değilim ama ses veya görüntü kaydetme konusu sakıncalı olabilir, sonuçta çocuklarin zorbalığı ilkokula kadar inmiş, kız öğrencilerin videolarını vs çekenler var çok duyuyoruz...öğretmen olsam ben de ses veya görüntü kaydı alan bir cihaz istemezdim,çünkü konuşmadan bile küçük bir kesit alıp insanı çok zor durumda birakabiliyorlar

Vıttırı zıttırı ders içinde oynadıkları için yasak olabilir, sabah telefonlarla beraber ben de topluyorum. Bunun dışında sınıf mahremiyetine aykırı özellikleri var, ortam dinleme vesaire.
Bunun yerine sadece konum bildiren küçük daire şeklinde cihazlar vardı, çantasına onlardan iliştirebilirsiniz.

Ortamın görüntüsünü alma ve ses kayıt gibi özellikleri olduğu için yasaklanmis olabilir. Çünkü herkes iyi niyetli değil maalesef. Tabiki akıllı saat hayatta kurtarır tabiki öyle bir anlamda ama yasak sebebi bu olabilir veya çocuklar derse odaklanmıyor olabilirlerm

Adi ustunde akilli telefon yada saat.
Her isdediklerini yapabilirler, oyunda oynaya bilirler internetede gire bilirler. Ben yurt disinda yasiyorum cocuklarim orta okula gidiyorlar siniflarina girer girmez ilk yaptiklari telefonlarini bir kutunun icine koymak oluyor ve okul saati sona erene kadar elerine alamiyorlar. Olmasi gerekende bu bence

Biz de aldık, ama neden aldık? Herkeste var diye aldık. Yasaklanmışsa üzüleceğim tek şey 24 ay verdiğim 140 TL hat taahhüdü olur :KK70:
Onun dışında ciddi açıkları var. Ortam sesi dinleme ve ortamdan görüntü alma özelliği çok saçma. Her veli iyi niyetli olmayabilir.
gecenlerde kizima istedigi icin basit bu kol saati almistik ama gosterisli vecucuz bisey

ogretmeni gorince sasirmis ve akilli saat mi diye sormus..demek ki bu yuzden sordu

oldu baya toplayıp kutuya koyuyomuş çıkarken veriyomuş neden boyle dedik yasak her yerde derse odaklanamıyorlar fln dedi
Yasak cunku veli sınıfı dınleyebılıyor . Bende taktırıyorum oldugu gıbı sınıfı dınleyebılıyorum buda tabıkı onların ısıne gelmıyor . Yasak olması bu yuzden😅

Adi ustunde akilli telefon yada saat.
Her isdediklerini yapabilirler, oyunda oynaya bilirler internetede gire bilirler. Ben yurt disinda yasiyorum cocuklarim orta okula gidiyorlar siniflarina girer girmez ilk yaptiklari telefonlarini bir kutunun icine koymak oluyor ve okul saati sona erene kadar elerine alamiyorlar. Olmasi gerekende bu bence
Sandiginiz gibi ozellikleri yok bu saatlerin. Alo alo gibi dusunun

Okullar kurul toplantısında karar alır. Bazılarımız özgürlük ve güvenlik açısından serbest olsun istesek de öğrenciler bu tür cihazlarla ders disiplinini bozmakta ısrar ediyor. Derste canlı yayın açmak, video çekip sosyal medyaya yüklemek, sınavda kopya çekmek...Telefonu ver, telefonu kapat demekten ders işlenmez hale geliyor. Son günlerde canlı yayınlarda birçok telefon sesi duymuşsunuzdur, koca koca adamlar yayına çıkarken telefonu kısmıyor, ben bunca yıllık öğretmenim, dersimde hiç telefonumun sesi duyulmadı. Bunun derste çocuklarla nasıl olduğunu tahmin edebilirsiniz belki. Yanlarında olmasını ben de çok isterim, hatta derste kullanmayı da isterim ama öğrencilerimiz bunu güvenlik ya da ihtiyaç olarak görmüyor. Ders işlenmez hale geliyor.
Cogu ellemıyor sırf cocuguna nasıl davranıldıgını dınleyebılıyorlar dıye bızım ogretmenlerımız korkudan taktırmıyor o ısın bahanesı

Cogu ellemıyor sırf cocuguna nasıl davranıldıgını dınleyebılıyorlar dıye bızım ogretmenlerımız korkudan taktırmıyor o ısın bahanesı
Çocuğunuza öğretmenlerden zarar geleceğini düşünmenize inanamıyorum. Sınıf bizim mahremimizdir. Kimse dinleyemez.

merhabalar bir konuda fikrinizi almak istedim kızım okula giderken akıllı saat takıyor her zaman ama öğretmeni ülke genelinde yasak olduğunu söyledi ve kullanmalarına izin vermiyor.ülke bu haldeyken sürekli depremler olurken akıllı saatlerinin kollarında olması daha güvenli değilmi acaba sonuçta telefonlarla bir sürü hayat kurtuldu.bu konuda şikayet değil ama görüşlerimizi bildirebileceğimiz bir yer varmıdır dikkate alırlarmı merak ediyorum.
Mesaj atma görüntü ve ses kaydetme gibi özellikleri olduğu için alınıyor benim çocukların okulunda da yasak sonuçta telefondaki bütün uygulamalara erişimi var kopya çekmek için kullananlar da olur

X