Ölüm Aklıma Gelince Koşa Koşa Yaşamak İstiyorum

C ceycey0406 Bende böyle buradaki gibi bir durum hakkında bilgi sahibiydim konu sahibi cevap verene kadar insanlık yaptım beklemesin dedim biliyorken yanıtladım. Ayy nerden cevapladıysam atladı hemen avukatımısın sanamı sordum sanane bilmem ne diye bebeksi muhabbetlerin içinde buldum kendimi. İnsanca açıklamamı yapıp uzaklaştım aman aman ötede dursun salla.
site kuralları çerçevesinde istediğimizi yazma hakkımız var zaten.konu sahibi iç sıkıntısını rutine bağlanan hayatını anlatmış.ben evliyim aynı sıkıntılar ben de de var pandemi dolayısıyla mesela.önümüzü göremiyoruz gelecek beklentilerimiz azaldı plan yapamıyoruz.sanki tüm kadınlar evlenince hiçç bir sorunları kalmayacak.öyle olsa neden onlarca konu açılsın eş problemleri hakkında

site kuralları çerçevesinde istediğimizi yazma hakkımız var zaten.konu sahibi iç sıkıntısını rutine bağlanan hayatını anlatmış.ben evliyim aynı sıkıntılar ben de de var pandemi dolayısıyla mesela.önümüzü göremiyoruz gelecek beklentilerimiz azaldı plan yapamıyoruz.sanki tüm kadınlar evlenince hiçç bir sorunları kalmayacak.öyle olsa neden onlarca konu açılsın eş problemleri hakkında
Evet kesinlikle bu yorumlar herkese açık bende katılıyorum gerek varmı yok sanamı sordum sanamı dedim avukatımısın gibi bebeksi bebeksi ilkokul seviyesi muhabbetlere. Konu sahibi ile aynı duyguları paylaşmanı geçtim o da diyebilirdi ki hemen ön yargı yaptın ben o manada sormadım şu manada sordum şeklinde kendini açıklamak varken sanamı sormuşum demek garip geliyor çünkü herkes özgür terbiyesiz bir yorum olmadığı müddetçe herkes herkese yazmakta özgür.

Şimdi sizin yazdıklarinizi okuyunca bi anlık bi dusunce acaba hersey tekrar mi ediyor ondan mi boyle hissediyorum diye dusundum. Yoksa cidden ben hicbirssy yasamadim mi diye ic cekiyorum.
Mesela aile mevzu basli basina ayri mesela evimizdw hic aile gibi degildik olamadik.

Beni begenen benimle ilgilenen bj hayat kurmqk isteywnde hic oladı.Bir sileye sahip olamanin verdigi kırgınlik yada bir aileye hic sahip olamsyacagimi bilmenin verdugi uzuntu hjc gecmeyecek gibi
istediği hayatı gönlünce yaşayan varmıdır ki?varsa da binde birdir kuzum.bizlerde yüzde elli kendi isteğimize göre yaşadıysak en az yüzde elli de toplum aile dayatmalarına göre yaşadık.geriye bakınca hepimiz üzülüyoruz boşa geçen yıllarımız olmuş diye.yaşamak herşeye rağmen çok güzel önce bunun farkına var lütfen ve kendine değer ver.içindeki mutluluğu yakala.yakalarsak o mutluluk dışı da yansır diğer insanlarda farkederler.hayatında düzgün seni seven bir insan eksikliği hissetmen de çok normal.zamanı gelmemiştir doğru zaman değildir böyle düşün lütfen.daha çok gençsin .dışarı çık spor yap .nette güvenilir yerlerde arkadaşta bulabilirsin düzeyli olarak.ne aileni üz ne de seni yönetmelerine izin ver.o dengeyi sen kur.sevgiler

Ben de son 8 senedir biraz sizin gibiyim yani calisinca daha cok gezerim yeni yerler keşfederim derken izin alamadan senelerdir çalışıyorum izin derken de 1 hafta zor kullanabiliyorum. Ne zaman ki oh artik gezerim dediğim, rahata erdigimi düşünmeye basladigim zamanda da babamin hastalığı, ölümü ve pandemi herseyi tepetaklak etti
Ömür bir şekilde geçiyor ama önemli olan geç kaldim diye hayiflanmaktan ziyade, neresinden yakalarsam kâr gözüyle bakmak.
Mesela kitap okumayi sevdiğinizi ifade etmissiniz, bu konuda farklı içerikli yayınlar okuyabilirsiniz baslangic olarak. Sonra hosunuza giden videolar izleyebilirsiniz youtubedan, online eğitim/seminer/workshop vs gibi şeylere katılabilirsiniz. Pandemi sonrasinda da gezmek istediğiniz yerlere gidersiniz birer birer.
Hic bir sey imkansiz degil yeter ki isteyin. Ustelik farkindaliginizin artmasi bile harika bir sey. Yolunuz açık olsun.
Onerileriniz ve iyi dilekleriniz icin cok tesekkur ederim onerdigini, seylerin bazisini ben yapmsya basladim baxilarinin altini cizdim insallah kendim icin guzel bir yol cizerim.

Ama hayalini kurdugum eve sahip olmadan olmenin duduncesi bile korkutuyor.

Bu arada basiniz sagolsun
Hayatiniza guzwllikler dilerim umarim hayalinj kurdugunuz seyleri tez zamanda gercwklestirirsiniz

60 yaşına gelmiş bir ihtiyar olarak bunları söylesen, yaşayamadıklarına ben de üzülürdüm. Ama 30 yaşında hayatının baharında içindeki heyecanı keşfetmek, bence üzülecek değil, aksine çok şükür denebilecek bir durum ☺️ Yaşamayı keyif almayı öğrendiğin zaman, zaman yaratmayı da öğreniyorsun. İnşallah bundan sonra mutlu yaşarsın

istediği hayatı gönlünce yaşayan varmıdır ki?varsa da binde birdir kuzum.bizlerde yüzde elli kendi isteğimize göre yaşadıysak en az yüzde elli de toplum aile dayatmalarına göre yaşadık.geriye bakınca hepimiz üzülüyoruz boşa geçen yıllarımız olmuş diye.yaşamak herşeye rağmen çok güzel önce bunun farkına var lütfen ve kendine değer ver.içindeki mutluluğu yakala.yakalarsak o mutluluk dışı da yansır diğer insanlarda farkederler.hayatında düzgün seni seven bir insan eksikliği hissetmen de çok normal.zamanı gelmemiştir doğru zaman değildir böyle düşün lütfen.daha çok gençsin .dışarı çık spor yap .nette güvenilir yerlerde arkadaşta bulabilirsin düzeyli olarak.ne aileni üz ne de seni yönetmelerine izin ver.o dengeyi sen kur.sevgiler
Inanin yeni yeni bir kac yildir benimde bjr hayatim olmadi gerektigini ciddi olarak hissediyirum

Hayatimi bir parca gorse sansiniz olsa ne dwmek istedigimi daha iyi anlardiniz

Kendime ait odam bireysel bir akanim bile yok misafir cagiramiyirum kirk yilin badi mecburi cagirislardada mecburi bir davet rahat edwmeyis

Ne bileyim bi dolu maneci dert sanurin yas itibariyke artik duzenimj kurma ustegi cok sik yoklamaya basladi kalbimi

60 yaşına gelmiş bir ihtiyar olarak bunları söylesen, yaşayamadıklarına ben de üzülürdüm. Ama 30 yaşında hayatının baharında içindeki heyecanı keşfetmek, bence üzülecek değil, aksine çok şükür denebilecek bir durum ☺️ Yaşamayı keyif almayı öğrendiğin zaman, zaman yaratmayı da öğreniyorsun. İnşallah bundan sonra mutlu yaşarsın
Cok teswkkur ederim insallah

X