Ömrümü kendime harcamak hedefim

Bugün evde olunca şöyle bi YouTube da gezeyim dedim isim vermicem ama kesin anlarsınız moda programları, yeni gelin programları, evlendirme programları bizlerin algısını öyle çarpıtmış ki. Güzelliğin tek bir anlamı var zayıf olmak, seksi olmanın tek bir anlamı var her yerimizi açmak. Kimsenin giyimini eleştirmek bana düşmez kişi kendine ne yakıştırırsa onu giyer ama ilgi çekmek için bu tarz programlarda bizlerin algısını bozan durumlar var ve çok şükür diyorum ki bu programlar yasaklamış ama TV bakıyorum o algı hala devam ediyor şişmansa genelde anaç karakterlere veriliyor oyuncu, hizmetçi felan esas kızımız 0 beden herkes ona aşık.
Zaten o programlara çoğunlukla ajanslardan insanlar alıyorlar. Katılanlar da genellikle ‘bir şekilde ünlü olayım’ diye giden insanlar. Amaaan Türk medya sektörü beş paşa etmez.

Selamlarr, boş vakitlerim lost izleyerek geçiyor. Bir de şunu düşünüyorum. 4 sene sonra kendimi nasıl görmek isterdim? Ona göre hedefler belirleyip ilerlemek istiyorum. Bir de bu aralar ailemden ayrı eve çıksam mı diye düşünüyorum. Aile evindeyken sanki bir türlü tam olarak yetişkin olamamışım gibi geliyor. 4 sene sonra da hala ailemle yaşamış olsam o yaşa kadar ayaklarım üzerinde durmamış olmak beni üzer mi diye düşünüyorum. Ayrı yaşarsam ucu ucuna geçinicem, biraz da birikmişim var. Ailemle yaşamaya devam edersem bir yandan para biriktirip belki Almanca kursuna giderim, yurtdışını denemek için belki para biriktiririm. Ama yurtdışı da tamamen sıcak gelmiyor. Gidenler hep yalnızlıktan şikayetçi, babam da memur olduğu için küçüklüğümde çok taşındık ve o 0’dan başlama duygusu, kimseyi tanımama duygusu aynı ülkedeyken bile zorluyordu. Bir yandan ülkenin geleceği nasıl olur diye düşünüyorum. Anlayacağınız kafam karman çorman 😂 Çok uzatmışım buraya kadar okuyabilen oldu mu bilmiyorum 🙄
Eğer ailenle ciddi bir anlayamama olayın yoksa bana kalırsa ayrı eve çıkma, herkes kendi ayrı evini ortamını ister ama artık çok pahalı kiralar. Kiraya vereceğin parayla kendini öyle geliştirirsin ki ilerde kirayı düşünmeyeceğim gelirin olur bakarsın. Dil öğrenmek çok önemli malesef kirama zam gelince dil kursunu bırakan biri olarak söylüyorum sakın yani, paran cebinde kalsın, biriktir veya kendi gelişimine harca ama ayrı ev nooo bu şartlarda 😂

Bugün evde olunca şöyle bi YouTube da gezeyim dedim isim vermicem ama kesin anlarsınız moda programları, yeni gelin programları, evlendirme programları bizlerin algısını öyle çarpıtmış ki. Güzelliğin tek bir anlamı var zayıf olmak, seksi olmanın tek bir anlamı var her yerimizi açmak. Kimsenin giyimini eleştirmek bana düşmez kişi kendine ne yakıştırırsa onu giyer ama ilgi çekmek için bu tarz programlarda bizlerin algısını bozan durumlar var ve çok şükür diyorum ki bu programlar yasaklamış ama TV bakıyorum o algı hala devam ediyor şişmansa genelde anaç karakterlere veriliyor oyuncu, hizmetçi felan esas kızımız 0 beden herkes ona aşık.
Bide şu esas kızların yüz ifadeleri de aynı. Ağzı hafif açık, yüzde şaşkın saf salak bir yüz ifadesi 😂 Hepsi sakar ve masum güya. Oynanan karakterlerin kişilikleri bile tamamen aynı

Günlük 3ü çok merak ediyorum. Gumball fanıyım bu arada 🌼 kitabın içeriğini atarsanız çok mutlu olurum
S sarahconnor sizi de artık topikte etiket yaptığım zaman etiketliyorum 🤍
Teşekkür ederim etiketlemesenizde girip okuyorum zaten🙈

Günlük 3 aradım aksama kadar oğlum gelince söyledı görümcemin oğlu götürmüş okumak için
Görümceme mesaj attım oda hastanedeymiş
Cekip atsın gönderecem mutlaka unuttum sanmayın🥰

Selamlarr, boş vakitlerim lost izleyerek geçiyor. Bir de şunu düşünüyorum. 4 sene sonra kendimi nasıl görmek isterdim? Ona göre hedefler belirleyip ilerlemek istiyorum. Bir de bu aralar ailemden ayrı eve çıksam mı diye düşünüyorum. Aile evindeyken sanki bir türlü tam olarak yetişkin olamamışım gibi geliyor. 4 sene sonra da hala ailemle yaşamış olsam o yaşa kadar ayaklarım üzerinde durmamış olmak beni üzer mi diye düşünüyorum. Ayrı yaşarsam ucu ucuna geçinicem, biraz da birikmişim var. Ailemle yaşamaya devam edersem bir yandan para biriktirip belki Almanca kursuna giderim, yurtdışını denemek için belki para biriktiririm. Ama yurtdışı da tamamen sıcak gelmiyor. Gidenler hep yalnızlıktan şikayetçi, babam da memur olduğu için küçüklüğümde çok taşındık ve o 0’dan başlama duygusu, kimseyi tanımama duygusu aynı ülkedeyken bile zorluyordu. Bir yandan ülkenin geleceği nasıl olur diye düşünüyorum. Anlayacağınız kafam karman çorman 😂 Çok uzatmışım buraya kadar okuyabilen oldu mu bilmiyorum 🙄

daha önce ayrı evde yaşamış biri olarak kendi deneyimimi anlatıyım. İlk 6 ay falan süper birşey. Maaşınla kiranı faturanı vs. Ödemek egonu tavan yaptırıyor. Sonra hevesin geçiyor bunlar senin için normal şeyler oluyor. Bir süre sonra da yük oluyorlar… Hiç unutmam eskiyen ayakkabımı belli olmasın diye süsleyip bir süre daha giymeye devam etmiştim. Çünkü “ayakkabım eskidi hooop gidiyim yenisini alıyım” deme lüksün yok. Her zaman öncelik kira ve faturalar. Senden bile önce… İnsanın zoruna gidiyor, parayı çöpe atıyormuş gibi hissediyorsun. Bir süre sonra mesaim bitti diye sevinemez oluyorsun. “Acaba bugün evde birşey bozul mu? Acaba fatura geldi mi?” Ya da başka bir masraf çıktı mı diye düşüne düşüne eve zor gidiyorsun. Sonra baba evine dönüyorsun. Ha tecrübe oluyor mu oluyor. Ben 3 yıl kaldım, bence bu kadarına gerek yoktu. Daha doğrusu benim durumuma göre 3 yıl fazlaydı çünkü maaşım azdı, zar zor geçiniyordum. 1 yıl kalıp babaevine dönsem de olurmuş. Hem içimde ukte kalmazdı hem de psikolojim yıpranmazdı.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim etiketlemesenizde girip okuyorum zaten🙈

Günlük 3 aradım aksama kadar oğlum gelince söyledı görümcemin oğlu götürmüş okumak için
Görümceme mesaj attım oda hastanedeymiş
Cekip atsın gönderecem mutlaka unuttum sanmayın🥰
Ay bu kadar zahmet vereceğimi bilsem istemezdim kusuruma bakmayın lütfen. Çok teşekkür ederim ilginiz için

Ben hepsini okudum memnuniyetle, ayrı eve çıkma fikri çok güzel ama şu aralar ben bunu tamamen kafamdan sildim ekonomi yüzünden. Ancak evlenirsem giderim diyorum çünkü ben çok hesapladım ve kitap almak, kahvaltı için avokado felan almak bile lüks oluyordu öyle bir durumda çünkü ayrı eve çıktığımda gidip babama para ver diyemem. Aile evi o konuda çok rahat. Diğer konularla ilgili sana ne yorum yapsam da boş bu kararı ancak kendin verebilirsin ❤️❤️ umarım hakkında en hayırlısı olur

Eğer ailenle ciddi bir anlayamama olayın yoksa bana kalırsa ayrı eve çıkma, herkes kendi ayrı evini ortamını ister ama artık çok pahalı kiralar. Kiraya vereceğin parayla kendini öyle geliştirirsin ki ilerde kirayı düşünmeyeceğim gelirin olur bakarsın. Dil öğrenmek çok önemli malesef kirama zam gelince dil kursunu bırakan biri olarak söylüyorum sakın yani, paran cebinde kalsın, biriktir veya kendi gelişimine harca ama ayrı ev nooo bu şartlarda 😂

daha önce ayrı evde yaşamış biri olarak kendi deneyimimi anlatıyım. İlk 6 ay falan süper birşey. Maaşınla kiranı faturanı vs. Ödemek egonu tavan yaptırıyor. Sonra hevesin geçiyor bunlar senin için normal şeyler oluyor. Bir süre sonra da yük oluyorlar… Hiç unutmam eskiyen ayakkabımı belli olmasın diye süsleyip bir süre daha giymeye devam etmiştim. Çünkü “ayakkabım eskidi hooop gidiyim yenisini alıyım” deme lüksün yok. Her zaman öncelik kira ve faturalar. Senden bile önce… İnsanın zoruna gidiyor, parayı çöpe atıyormuş gibi hissediyorsun. Bir süre sonra mesaim bitti diye sevinemez oluyorsun. “Acaba bugün evde birşey bozul mu? Acaba fatura geldi mi?” Ya da başka bir masraf çıktı mı diye düşüne düşüne eve zor gidiyorsun. Sonra baba evine dönüyorsun. Ha tecrübe oluyor mu oluyor. Ben 3 yıl kaldım, bence bu kadarına gerek yoktu. Daha doğrusu benim durumuma göre 3 yıl fazlaydı çünkü maaşım azdı, zar zor geçiniyordum. 1 yıl kalıp babaevine dönsem de olurmuş. Hem içimde ukte kalmazdı hem de psikolojim yıpranmazdı.
Ay iyi ki yazmışım buraya, yazdıklarınızı yaşamış kadar oldum ve vazgeçtim 😂

Orangegreysky Orangegreysky kolaylıklar diliyorum 💜💜

Canım kadınlar neler yapacaksınız bugün? Sabah geç uyandım ama sağlıklı bir yulaf kasesi hazırladım kendime. İşe gitmedim izinliyim. Patronum bir eğitime birlikte katılmamızı söyledi ama ben heyecanlıyım ya o eğitimde sevmediğim görüşmek dahi istemediğim bazı kişiler var onları görürsem ne olacak? Kendi kendime böyle kurup geriliyorum

Sabah Disney'den Eternals adlı filmi izledim. Kadrosunda Angelina Jolie'yi görünce açıkçası çok heyecanlandım. Ama ne yazık ki Marvel evreninin alternatif bir avengers kurma çabasından öteye gidememiş. Konusu kadro çok havada kalmıştı. Mesela karakterlerin hepsi özel yetenekli kişiler ama ben daha fazla savaş sahnesinde karakterlerin yeteneklerini sergilemelerini görmek isterdim. Angelina çok pasif hatta çok sayılı kez konuşuyor. Onu çok çok aktif görmek isterdim. Bu filmi tavsiye etmiyorum çünkü bittiğinde ya cidden bu muydu diyorsunuz

Hoş geldiniz 🤍🤍 tabii ki uygun ama önce bize kısaca kendinizi hayatınızı ve yapmak istediklerinizi anlatır mısınız
Öncelikle hepimizin kandili mübarek olsun. Ben hobiler konusunda maymun iştahlı biriyim şu an açık öğretimden 4. üniversitemi okuyorum. 10 yıllık bir çalışma geçmişim var. 29 yaşındayım. Şu an çalışmıyorum. Yaklaşık 3 sene çalışmayacağım inşallah ( bebeğime bakma süreci bir aksilik olmazsa ) günlük olarak mutlaka tamamlamak istediğim aktivitelerim oluyor. Şu an hamile olduğum için spor konusunda çok aktif olamasam da günlük 10.000 adım hedefim var.

Bugün yapmak istediklerim,
-10.000 adım hedefimi yapmak
-Esra Ezmeci-Kararı ben veririm kitabını bitirmek
-Türk kahvesi çikolata keyfi yapmak
-Anahtarlık hediyelik yapıyorum bebeğime yaklaşık 50 adet yapacağım. her gün 5 tane yapıyorum kalıpta 1 günde kuruyor. Onun bugün ki 5 adetini yapacağım.
-Vizelere girebilir miyim bilmiyorum. Ancak 13-14 kasımda vize olduğu için bugün bir dersin kitabını okuyup bitirmeliyim. ( Geriye 4 ders kalıcak )
-Bahçeden biber toplayıp turşu yapacağım.

Benden bu kadar :) Hepinize kolaylıklar diliyorum :)

Eklentiler

• WhatsApp Image 2022-10-05 at 23.01.40.jpeg
    WhatsApp Image 2022-10-05 at 23.01.40.jpeg
    202,6 KB · Görüntüleme: 19
X