On iki yıllık dostluk!!!

Hepsini okuyamadım. İnsanları tanrilastirmayin vefalı olur beklentisiyle iyilik yapmayın kendi inisiyatifinizde olmalı. İşte o vakit gerçekten böyle hareketler gördüğünüzde umursamiycaksiniz. Sizin dost gördüğünüz kişi sizi dost gormeyebilir bunlar normal şeyler.

Hepsini okuyamadım. İnsanları tanrilastirmayin vefalı olur beklentisiyle iyilik yapmayın kendi inisiyatifinizde olmalı. İşte o vakit gerçekten böyle hareketler gördüğünüzde umursamiycaksiniz. Sizin dost gördüğünüz kişi sizi dost gormeyebilir bunlar normal şeyler.
Keşke hepsini okuyasmışsınız “Tanrılaştırmak” çok ağır bir söz. Asla böyle bir insan olmadım en sevdiğim ailem bile olsa böyle sıfatlar vermem vermedim. Ben merhametli oldum vefalı oldum iyi ve kötü gün dostu oldum. O insan olamadı genel olarak ilişkileri böyle zaten ben bitirdim rahatladım sadece bunu anlatmak istedim

12 yıllık dostumdu güya çoo....k derdini dinledim. Memleketinden gelip ya da çalıştığı şehirden gelip benim yanımda derşaj olduğu bile olmuştur çoğu zaman. Üni ark. Sorunu olur sonra öğrtmen ark. Sorunu olur sevgilisi ile sorunu olur nişanlısı ile sorunu olur anlatırdı da anlatırdı bende sabırla dinler telkinler verirdim ama hepsi ziyanmış benim için çok geç öğrendim ama olsun zararın neresinden dönsen kardır. Kız en güzel zamanlarınıda kendisine pinti diyen takıntılı diyen kankası ile geçirirdi. Tatillerini her yıl onunla yapardı. Düğününe 2 gün önceden gidip güzel zaman geçirelim istedim. (Düğün pazartesiydi ben cumartesi gitmek istedim yanına filanca şehir). Bana düğünün pazartesi olduğunu hatırlattı. Tamam dedim hemen pazartesiye gidişli dönüşlü bilet aldım. Cumartesi ne görsem beğenirsiniz kendisine zamanında pinti diyen takıntılı diyen kankası ankaradan stroy paylaşıyor. Havaalanı yolundan eve son ses müzikle geçiyorlar. Tabi storilerde bu yok!! Sonra pazartesi Ankara havaalanından nasıl geçerim size dedim sanıyorum ki arabası var zibilyon tane kuzeni var aldırır beni çünkü ben onu hep almışımdır. Bana şuraya Havaş gelirsin oradan aldırcam seni dedi. Sonra gecenin bir vakti mesaj atıp evet mesaj atma gereği duymuş sadece Havaş’larla aştiye gel(ankara otagarı) oradan bizim semte gelen servisler var eve yakın indiriyor ablam alır seni oradan dedi. Sağolsun! Bilirdim ben ordan zaten onu dememi bekledi herhalde! Tabi ben gece 2de yazılan mesaja cevap vermedim ve ertesi gün iki biletide yakarak gitmedim düğüne atılan story açmadım. Aramadı beni yabancı bir numara aradı sadece ablasıydı herhalde. Tabi ben izin almıştım müdüründen bu yüzden işede gitmedim huzur bulduğum bir mabed var bütün günü orada geçirdim. Düğünün ertesi günü henüz ikinci düğüne 1 hafta var aileler kocası gitmiş menelekete bana mesajlar yağdırıyor ölürüm biterim diyor yıllar önce aldığım hediyelerin fotosunu atıyor. Bitirdim dostluğu demedim düğünün var ikinci düğün ona odaklan sonra konuşuruz dedim. Tamam dedi. Ben düğünleri geçtikten sonra sosyal medyadan engelledim. Beni arayıp saçma sapan konuştu. Ablamdan mı beni takip edeceksin dedi utanmadan halbuki arka arkaya engelledim ikisini.haberi yok bende açtım ağzımı yumdum gözümü döktüm içimi. Ve sonsuza kadar çıkardım hayatımdan. Bu arada kardeşlerim düğün storylerini düğün günü açmışlar kankadıyla mıç mıç fotolar paylaşmışlar sonradan öğrendim bunuda.onlarda aynı gün engelledi. Demek o ki böyle insanlar varsa hayatınızda enerjinizi sömüren ölü toprağı atan çıkarın gitsin hayatınızdan. Not:pandemiden epey önceydi bu yaşananlar pandemide iki düğünde neyin nesi diyenler için😊

Birinin derdini dinlediğinizde, derdini dinlediğiniz kişi güçlenince ilk harcadığı kişi siz olursunuz . Çünkü siz onun bütün zayıf noktalarını gördünüz, o bu gözlerle karşılaşmak istemez. Çünkü sizinle her iletişiminde kendi eski zayıf günlerini hatırlayacaktır. O yüzden ben dert dinlemiyorum kimseden. Kimseye derdimi de anlatamıyorum.

X