Onun çocukluklarina Ne Kadar Daha Katlanmaliyim???

demet21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2006
4
0
38
Merhaba; sevgiyle ve saygıyla kucaklıyorum sizleri.lütfen bir kaç dakikanızı benimle paylaşın öneri ve görüşlerinize ihtiyacım var.:teselli:Hemen konuya gireyim kısaca kendimi ve derdimi anlatayım.Ben 21 yaşındayım ve özel bir şirkette çalışıyorum iş hayatımda hep takdir edildim büyük görevler üstlendim ve layıkıyla yaptım.4 yıllık bir birlikteliğim var Allah izin ederse evlenmeyi istiyoruz AMA... Sevgilim Kıbrısta öğrenci Lise yıllarımdan arkadaşım. arkadaşlıkla başlayan birlikteliğimiz aşka dönüştü.İkimizin aileside ilk yillarda görüşmelerimizi bilir saygı ile karşılarlardı.Ailem çok anlayışlıdır.Ama onun davranışları ailemi ondan soğuttu ve şimdi görüştüğümüzü bilmiyor istemiyorlar.Erkek arkadaşım aşırı kıskanç ilişkimizin ilk aylarında bunu akşamları dışarı çıkma tek başına gitme ablanla gitmesen olmazmı diye sorun olacak şekilde dile getirirdi ama bu boyuta geleceğini düşünmemiştim.Şimdilerde çalışmamdan şikayetçi onun için 3 kere iş değiştirdim çok güzel ve iyi konumda olmama rağmen arkama bakmadan çıktım. Ama bu 1,2,3 derken artık yeter dedim. Şu anda çok güzel bi işim iyi bi gelirim var. Kendi ayaklarım üzerinde durmayı hep sevmişimdir. Ama onu bir türlü memnun edemiyorum bu işimi de değiştirmemi yeni yerde ilişkimizin iyi olacağını buradan hoşlanmadığını söylüyor. Oysa eminimki yeni bulacağım yeride beğenmeyecek ve türlü mazeretlerle çıkmamı isteyecek. Evlendikten sonra çalışmayacağımı ona defalarca bana karışmamasını evlenene kadar hoş görmesini söyledim konuştuk anlaştık ama bu yetmedi sürekli baskı yapıyor iş konusunda aşırı kıskançlıklarını söylemiyorum bile.sizce ne yapmalıyım? İşimide seviyorum eşimide.Ama ne onunla oluyor ne onsuz :KK43: Yoksa bizim ilişkimiz alışkanlıklardan ibaretmi?Görüşlerinizi bekliyorum sevgiyle kalın :çiçek:

birincisi evlendikten sonra niye çalışmayacakmışsın onu anlamadım.böyle güven telkin etmeyen bir adama güvenipte iş güç bırakılırmı?çalışırken sana bunları yapan evlendikten ve çalışmayı bıraktıktan sonra dahada artırır baskılarını.
ikincisi neden bu kadar kıskanç onu çözemedim.kişi kendinden bilir işi derlerya;böyle aşırı kıskançlıkları olan adamların;dışarda başkasının karısına kızına kem gözle baktığını o yüzden kendi karısı kızınada başka erkeklerin öyle bakacağını sandığını düşünürüm hep.yani kendi niyeti kötüki başkasınıda öyle sanıp bu kıskançlıkları yapıyor.
üçünciüsüde ben şunu anlamıyorum.aşk sevgi kendini bu kadar aciz duruma düşürmek değildir.adam sana hayatuı zindan edecek sen seviyorum diyeceksin.kusura bakma ama anlamıyorum bunu...aklım hafsalam almıyo yani...ben buyum evlendikten sonrada çalışcam demeli kendi ayaklarının üstünde durabilmelisin...
ama tabi yinede sen bilirsin...

bu tür kapris yapanlar genelede kendine güveni olmayan insanlardır . tabiki senin bilkeceğin bir şey ama eğer bırakabiliyorsan bırak derim.

Demet madem sende calismayi seviyorsun,bence bu konuda taviz verme...
Bence o kendine bagimli olmani istiyor,o yüzden hicbir yeri begenmiyor,unutulmamasi gereken bir noktada,önemli olan senin is yerinden memnun olman...
Simdiden sana böyle hükmediyorsa evlenince düsünemiyorum bile.Eger seni gercekten seviyorsa karalarina saygi duyup seni desteklemesi lazim bence...

saygın iyi bi işin varmış ki bundan dolayı mutluluk duyacagına kıskançlık kısıtlama neden ??? Yaşamımızda olan insana deger vermeliyiz ama haklarımızdan vazgeçemden başkası için kişiliklerimizi degiştirmeden olmalı bana sorarsan önce aranızdaki güveni, anlayışı bi otuturunda ondan sonra evlilige karar verin derim ben

demetcim şuanki çalıştığım işyerinde genç ve yakışıklı patronlarım olduğu için benimkide başta orda çalışamazsın demişti ya ben ya orası!! tamam dedim orası işe başladım :) ne yaptı biliyonmu aradı beni yanlış yaptığını bidaha karışmayacağını söyledi ve ben o dönem onunla çalışıyodum sevgilim aynı zamanda patronumdu yanii ama daha iyi iş bulunca kaçırmadım fırsatı kaçırmam da :)

demet arkadaşım benim çevremde yaşanan seninkine benzer bir ilişki biliyorum.aslında dedigin gibi bence alışkanlık haline gelen ilişki ikinizede zarar veriyo.yani evlenmeden önce iyi bir düşün derim ben.şimdi mantıklı düşünen bir insan sevgilisinin,karısının işine neden karışırki.hele o iş yerinde taktir edilen bir personelsen.kıskançlık öyle büyük bir boyuttaki senin başarını bile hazmedemedigi apaçık ortada.son kararı sen verirsin ama kendine haksızlık yapılmasına izin verme.

demet görünen köy kılavuz istemez bence bu konunun cevabı sende bu evlenmeden böyle sonrası....

canımcım, benim öncelikle bir şey dikkatimi çekti, başlık ile konu arasında bağlantı kuramadım, çocuklar konusu başka herhalde.
neyse bence kendini bu kadar üzme, erkeklerde kıskançlık kıvırcığın dediği gibi normal bir olay erkekde ve bayanda ama senin anlattıkların çok üzücü geldi bana, gercekten evlilik sonrası seni çok kötü günler bekliyor, bu şekilde giderse, lütfen onunla otur konuş, bak kıvırcık çok doğru söylemiş, eğer karı koca birbirini anlamayacak derecede kopuksa asla mutluluk devam etmiyor, seni öpüyorum.

hepinize çok teşekkürederim.sanırım geldiğinde uzun bi konuşma yapmamız gerekecek onunla.artık beni ya anlar ya anlar.evlilik bize çok uzak zaten.aklın yolu birmiş anlamış oldum iyiki varsınız :)

onun yüzünden iş değiştirmek ne oluyor anlamadım sen nerede başarılı nerde huzurluysan orada çalışırsın hem nasıl gir çık yaptın onu anlamadım...ben aldırma derim işine bak sen, sana önem veren arkandan zaten gelecektir..cancan senide dinlemiştim memuriyetimden oldum demiştimn bunları duymak bile çok can sıkıyor...ama tabi seçim önemliii mutluluk için...

acaba aynı şeyleri sen ona yapsan ne kadar katlanır,bu kıskançlık deyil sana bahane edicek sadece zayıf taraf olarak işinle oynamayı bulmuş,her kes her yerde çalışıyor o zaman çalışan kadınların kocaları iş yerinde akşama kadar beklemeli,insanın fikri neyse zikri odur,çok fesatlık ilerde daha beter sözlere hareketlere maruz kalmanı sağlar,etrafında saygı görülüp taktir edilmesen iş yerinde yer tutamazsın,onun sana saygı duyması lazım.
bir şeyi 40 kere söylersen karşındaki yapmadıysa bile zorla aklına sokarsın diye bir laf vardır.
ilerde seni daha çok bıktırır

Demetcim sevgilinin bu tutumu,seni yönlendirmesi,seni olmasını istediği gibi değiştirmeye çalışması çok yanlış,arkadaşlarımın yorumlarına tavsiyelerine katılıyorum.Bugün iş konusunda yarın başka bir konuda taviz verirsen sen senlikten çıkarsın ve kurulu bir makineye dönersin,şimdilerde bu sana ağır gelmez belki ama ilerde eşinin bu tutumu sana ağır gelir bir insanın kendi benliğini,kişiliğini yitirmesi çok kötü birşeydir.Sen neysen karşındaki insan seni öyle kabul etmeli,istediğin kadar aşkından öl,aşkım sevgim için herşeye katlanırım de ama şimdi ona uyarsan yarın evlendiğinde dönüşü olmayan pişmanlıklar yaşarsın ve ben buyum artık beni böyle kabullen dediğinde iş işten geçmiş olur,baştan sınırları belirlemelisin.Belli bir çalışma hayatın var evlendiğinde sevdiğin insanı memnun etmek uğruna işten ayrılırsan mutsuz olursun,boşluğa düşersin sence bunlara değer mi?Hadi değer diye düşündüğünü farzedelim ya evliliğin arzu ettiğin gibi gitmez seni yarı yolda bırakırsa ne yapacaksın,sen ona güveniyorsun onu seviyorum diyorsun,sevgi ve güven karşılıklı olur,her insanın mayasında eşini kıskanmak vardır ama bu dozunda ve yerinde olmalıdır,yersiz kıskançlıklar kadın veya erkek farketmez her insanı boğar,oda iş hayatında bayan çalışanlarla sürekli içiçe böyle saçma ve aşırı,yersiz bir kıskançlık olabilir mi ya,zaten aşırı kıskanması sevgi göstergesi de değildir,oda seni seviyorsa sen olduğun için sevmeli,istediği gibi biri haline çevirmemeli ve sana güvenmeli,malesef ben sevgilinde sana güvendiğini gösteren en ufak bir ibare göremedim,gerçi erkekler kadınların bana güvenmiyor musun sorusuna sana güveniyorum ama çevreye güvenmiyorum diye başlayan cümleler kurar,bunuda saçma buluyorum,çevreye güvenmiyorum mantığından yola çıkarsak eğer evde otursan hiç sokağa çıkmasan kapına gelen kişide sana her an zarar verebilir,komşundan da kötülük görebilirsin,eh bu durumda onunda işi bırakıp 24 saat senin başında olması gerekir öyle değil mi?Bir an önce sevdiğin insanla konuş ve birlikteliğini gözden geçir.

Sevgilerimle....

Demetçiğim öncelikle Bu Tabiki Kendi Hayatin Bu Konuda En Doğru Karari Kendin Verebilirsin Ama Benim Nacizane Fikrim Işinden Ayrilma Derim, çünkü Hayatin Insanlara Ne Getireceği Belli Olmaz Tabiki Eşini Seviyorsan Ona Güveniyorsan Onun Da Sana Güvenmesi Gerekir, Bunu Onunla Açikça Konuş Kiskançliğinin Yersiz Olduğunu Söyle. Onu Sevdiğini Ve Sen Nasil Onu Olduğu Gibi Kabul Ediyorsan Onunda Seni Olduğun Gibi Kabul Etmesi Gerektiğini Anlat. Umarim Her şey Yoluna Girer

hayatım zor bir durum seviyorsun alışmışsın 4 sene az bir zaman değil ama bazen bunlar evliliği sürdürebilmek için yetmiyor bence sen onu çok şımartmışsın yoksa ikide bir sana iş değiştir diyemez biraz ipleri eline al ve rotayı sen tuttur... Herşeyin düzelmesi ve mutlu olman dileğiyle...

Önce bir düşünmelisin... Senin hislerinin karşılığı ---sevgi mi??----aşk mı???

Eğer sevgi diyorsan... yanılıyorsun diyeceğim kusuruma bakma... Evlenince dann diye duvara çarpınca... o zaman anlıyorsun sevgi nin ve aşkın arasındaki farkı..!!!

Sakın ola ki.. evlenince çalışmayacağım deme.. her zaman kendi ayakların üzerinde dur....

Bu anlattıklarını birebir aynısını yaşadım arkadaşım... Lütfen..önce kendini düşün...!!! Elimden gelse de bir zaman makinesi olsa mesela ... sana evlendikten hemen sonraki günleri gösterebilsem....:KK43:(

Akıllı insan başkalarının hatalarından ders alandır... bunu unutma... çevrene bir bak.. gözlemle... mutlu evlilikler ve mutsuz evlilikler arasında ne gibi farklar var... belki bu şekilde daha iyi anlarsın....

umarım doğruyu çok geçmeden bulursun...

Sevgiler...

evlenince işini bırakma fikrinden vazgeç ve onuda vazgeçir çünkü insanın başına ne geleceği belli olmuyor kariyerini bırakma derim
onun her dediğini yapman onu iyice şımartmış
şimdiden böyleyse evlenince nasıl olur bir düşün hiç çekilmez her halde
onunla konuşup bunları çözmen gerek
olmuyorsa herkes kendi yoluna zorlamanın bir manası yok bence
ama karar senin

birincisi evlendikten sonra niye çalışmayacakmışsın onu anlamadım.böyle güven telkin etmeyen bir adama güvenipte iş güç bırakılırmı?çalışırken sana bunları yapan evlendikten ve çalışmayı bıraktıktan sonra dahada artırır baskılarını.
ikincisi neden bu kadar kıskanç onu çözemedim.kişi kendinden bilir işi derlerya;böyle aşırı kıskançlıkları olan adamların;dışarda başkasının karısına kızına kem gözle baktığını o yüzden kendi karısı kızınada başka erkeklerin öyle bakacağını sandığını düşünürüm hep.yani kendi niyeti kötüki başkasınıda öyle sanıp bu kıskançlıkları yapıyor.
üçünciüsüde ben şunu anlamıyorum.aşk sevgi kendini bu kadar aciz duruma düşürmek değildir.adam sana hayatuı zindan edecek sen seviyorum diyeceksin.kusura bakma ama anlamıyorum bunu...aklım hafsalam almıyo yani...ben buyum evlendikten sonrada çalışcam demeli kendi ayaklarının üstünde durabilmelisin...
ama tabi yinede sen bilirsin...
yukarida yazilanlara ayynen katiliyorum..buna ek olarakta daha 21 yasindasin guzel kardesim lutfen kendinizi kucucuk bir yere sıkıstirip hayati oyle yasamayin.ne kadar guzel bir isin ve gelirin var vizyonunu genislet.konserlere,sergilere git baska insanlarla tanis inan bana hersey fark edecektir.daha simdiden sana bunlari yapiyorsa yarin evlendiginizde birak gezmeyi balkona cikmani hatta komsuya gitmeni yasaklar.neden?diye soramazsin cunku sen onu bu haliyle kabul etmis oluyorsun.simdiden kac kurtul.eger seni cok seviyorsa zaten geri gelir bir dahada bu tur kisskancliklar yapmaz. (gerci huylu huyundan vazgezmez ama neyse)

canım moralini bozmak gibi olmasın ama bu isteklerin ve kaprislerin sonu gelmeyecektir sana söğleyeyim.bence sen birazdaha düşün ve mantıklı hareket et

Demet canim isinden ayrilmak gibi bir hata yapma insan her istediginde is bulmak gibi bir sansi olmuyor buldugun isleri sadece evlenecegin kisi istemiyor birakirsan sonuc ne olacak, sana simdiden bu kadar baski yapiyor, tek tavsiyem duzelir duzeltirim diye asla dusunme insan 7 sinde neyse 70 indede o karakter degismez, ise gitme, disari cikma onu giyme, bununla konusma, eline direksiyonu verirsen arabayi istedigi yone goturur, ekonomik ozgurlugunu cope atma sonra pisman olursun, karar senin, mutlu yarinlar diliyorum.

X