Op. Dr. Nuran Kalekoğlu Erkalp ve Burun Estetiği

altunaltn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2022
1
4
28
Merhabalar, siteye biraz göz attığımda şikayet edenler, veyahut dr arayanları görüyorum. Ve açıkçası ben direk doktorumun ismiyle başlık atmak istedim. Her şeyden önce çok ilgili ve güler yüzlü olan doktor hanımın aynı zamanda çok güler yüzlü asistanları var 🥰 Öncelikle küçük yeğenimden bahsedeyim geniz eti ve kulak ameliyatı oldu. Ve aynı gün içinde gülüp eğlenmeye devam etti :) çok şükür.Gerçek manada iyi hissettiğim, ve mutlu olduğum için yazmak istedim. 2 ay önce ameliyat olmama rağmen görüntü olarak aşırı doğal bir görüntüye kavuştu burnum. Ki benim burnumda et parçaları vardı ve bu yüzden ameliyata girmiştim. O sırada burun ucu kıkırdağım olmadığından estetiğe de girmiş bulunduk. Ama gerçekten çok çok iyi hissediyorum, hem ameliyat öncesi hem ameliyat sonrası gerçekten çok iyi geçti benim için. Dr. Hanım’ın gülüşüyle ameliyata girip, bitti bitti dediği şekilde uyandım. Ve ağrım sızım hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür. O yüzden de gönül rahatlığıyla dile getirmek, ve gitmek isteyen arkadaşlara önermek istedim. Umarım sizlerde kaliteli ellere emanet edersiniz kendinizi :)

Merhabalar,
Burun estetiği için bir tanıdığım referansı ile Op. Dr. Nuran KALEKOĞLU ERKALP ile tanıştım. Güler yüzü, her kelimesi ile beni aydınlatmasına mest oldum. Bir çok doktor tıbbi terimler kullanıp kafa yakar, ama Nuran hoca o kadar açıklayıcı konuşuyor ki doktor antipatisi olan babam bile kendisine hayran kaldı.
14 Şubat 2022 de muayeneye gittim ve 17 Şubat 2022 de estetik ameliyatımı oldum. Ameliyata girerken 3 korkum var; Narkoz, Şişlik-Morluk ve maddiyat demiştim.

Narkoza dair hiç bir problemim olmadı çünkü muazzam bir anestezi ekibi var.
Şişlik-Morluk sadece yarım saat oldu ki ben beyaz tenli bol kılcal damarlıyım. Kemerli burnum ile de epey işlem yapmış kendisi ama pıhtıları arka tarafa attığından hiç morluğum olmadı kimse inanamıyor :)
Maddiyata gelince; narkozdan ayıldığım an iş teklifi maili aldım. Bunun Nuran hoca şansı ile bir ilgisi olmalı :)
Asistanlarının ilgisini de es geçmemeli çok sık soru sormadım belki ama ne sorsam anında cevap aldım. Ameliyatı yaptık hadi bye olmadı yani :)

1. ayımı doldurdum 0 şişlik var 1 sene sonrasını hayal bile edemiyorum. :)
Beni yönlendiren arkadaşıma ne kadar teşekkür etsem az. Tanıdığım en iyi doktor diye altını çizerek söyleyebilirim.
İyi ki varsın Nuran hocam ve tabii ki ekibi...

Doktor Nurhan hanımla tavsiye üzerine yolumuz kesişti ve gerçekten muhteşem bir hekim yıllarca çektiğim yüz çene göz kulak ağrım vardı ve kendisi sayesinde teşhis konuldu ,araştırmacı ve halen merakını ve ilk günkü hevesini yitirmemiş olması bunun yanında hastalarına yaklaşımı zaten anlatılmaz yaşanır....Teşhis Karotis migreni olarak kondu ve kendisi yıllardır çektiğim sıkıntıyı bir kalemde rahatlattı ve bir iki tekrar olduğu halde yine aynı tedavi ile şu an hiç yaşamıyorum aynı sıkıntıları şükürler olsun.Hamile kızımla ilgisini de burda dile getirmeden geçmek istemiyorum keza büyük kızıma yaptığı burun ameliyatı da çok başarılı geçti ve şuan çok rahatladı güvenilir olması o içtenliği ise başka bir yanı kendisine burdan teşekkür ederim ve cidden gözü kapalı gideceğiniz bir doktor bunu da titizlikle çalışma şeklinden anlarsınız zaten ,bu arada diğer çalışanlar da cidden çok ilgili güler yüzlü ve samimi her zaman işlerine odaklı olmaları da artısı

Kendimi bildim bileli nefes alma sıkıntım vardı çünkü annem 3 kez ameliyat olmasına rağmen nefes alma probleminin düzelmemesi gözümü korkutuyordu 1.5yıl boyunca bisürü doktor gezdim taki nuran hocamla karşılaşana kadar hastalarını dinliyor anlıyor ve gerekmeyen hiç birşeyi onlara yapmıyor "ben ilk gittiğimde çok güzel burnun var neden geldin demişti hatta" :)) hastalarına anne şevkatiyle yaklaşıyor ameliyathaneye inene kadar stresli olsanız bile ekip ve nuran hanım sizi çok rahatlatıyor. Eşime bile ben ameliyattayken sürekli bilgi verilmiş. Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz sayılı hekimlerdendir kendisi. Bugün 19. günüm morluğum hiç olmadı sadece ilk günler biraz şiştim. Tamponlarım alınırken canım hiç yanmadı eli de çok hafif. Allah ondan razı olsun. İyiki var hep varolsun :))

Üniversite yıllarında trafik kazası geçirmiştim, burun ucum düşmüştü, zaten burnumda devilasyon da vardı.Nefes çok az almama rağmen, Korkumdan ameliyat olayını hep erteledim.Ama 20 yıldır direndiğim ameliyatı olmaya, Nuran Hanımın o şeker ve samimi tavrı sayesinde ikna oldum.Zaten tüm ailem ve çevrem kendisinde ameliyat olduğu için kendisine güveniyordum da…1 ay oldu ameliyat olalı bu arada gıdık lipo olayınıda Nuran Hanımın tavsiyesiyle aradan çıkardım😀. Çok uğraşlı ve sorunlu olan burnumda ameliyat sonrasında sadece 2 gün az şişlik ve az morarmalar oldu.4. günden sonra azaldı.Hatta 8. günde morarmalarım yoktu.Ameliyat sonrası 1. gün dışında hiç ağrı kesici kullanmadım.Bugün tam 1 ay oldu, şişliğim çok az kaldı, nefes daha iyi alıyorum.İlgisi , bilgilendirmesi , güleryüzü muhteşem, deneyim zaten mevcut.Asistanlar süper, hocaya ulaşamazsanız 7/24 onlinelar.

Burnumda ciddi deviasyon vardı ve nefesimi oldukça etkiliyordu önceliğim nefes alabilmekti. Yıllardır ameliyat olmayı erteledim anksiyetem var ve ameliyattan da oldukça korkuyordum ta ki Dr.Nuran Kalekoğlu hocamla tanışana kadar. Bana ilk görüşmede bile o kadar güven verdi ki samimiyeti sıcaklığı anaçlığı o gün tamam dedim kendimi emanet edebilirim. Ameliyata dahi girerken çok rahattım bu tamamen güvenle alakalı sanırım. Çok şükür şimdi 4. Ayı geride bıraktık ve yeni burnumla çok mutluyum. Tabii bir de Asistanı Özlem hanım inanılmaz ilgili istediğim her an ulaşabilmek ve aklıma takılanları rahatlıkla sorabildiğim ve sabırla cevap verdikleri için kendilerine sonsuz teşekkürler 🙏 Rinoplasti olmayı düşünenler gözünüz kapalı gidin şiddetle tavsiyemdir. Klasik burunlardan uzak yüze yakışan doğal burunlar için :)

Op. Dr. Nuran Kalekoğlu Erkalp ile tanışmam bir arkadaşım vasıtasıyla oldu. Çok araştıran ve çok irdeleyen bir yapıya sahip olmama rağmen Dr. Nuran hanımla tanıştığım anda kafamda biriktirdiğim tüm sorular cevap buldu. İşte budur dediğiniz anlar olur ya, ben de Dr. Nuran hanımla onu yaşadım. Çok tecrübeli ve profesyonel olmasına rağmen kendini geliştirmeyi ve güncellemeyi hiç bırakmayan bir doktor olduğunu farkettim. Bu benim için çok önemliydi... KBB uzmanlığının her alanında yetkinliği ve tecrübesi olduğundan emin oldum. Ben doğuştan nefes alma zorluğu yaşayan, burnunda yoğun tıkanıklık ve kemik eğrilikleri ile rahat nefes alamayan bir kadındım. Yaşım ve menopoz döngümle beraber kemik erimesinin başladığı bir anda, daha fazla geç kalmadan ameliyat olmalıydım. Dr. Nuran hanım ile ameliyat öncesi görüşmelerimizde ne yapılabileceği, sonucun ne olacağı, sürecin nasıl devam edeceği ile ilgili bütün sorularımı akıl ve mantık çerçevesinde yanıtlaması sayesinde tüm endişelerimden kurtulup gönül rahatlığıyla ameliyatımı oldum. 15. günümdeyim, tam anlatıldığı gibi, ağrı, acı vb. olumsuz hiçbir durum yaşamadım. Ayrıca süreç içerisinde sorduğum tüm sorulara hemen yanıt veren hocanın tatlı, güleryüzlü ve ilgili asistanlarına da çok teşekkürler. İyi ki tanışmışız...

Merhabalar, Nuran hocamızı yaklaşık 4 senedir tanıyoruz. Kızımın alerji tedavisini halen takip etmektedir. Bu yolda sayesinde çok yol katettik. Geçtiğimiz Kasım ayında da benim deviasyon ameliyatımı yaptı. 40 yaşıma kadar beni bu ameliyat için başka doktorlar ikna edememişti. Nuran hocamızın ona güven duymanızı sağlayan gerek iletişimi, gerek tedavilerindeki başarıları otomatik olarak güveni de beraberinde getirdi. Ameliyatımdan beş gün sonra tamponlar çıktığında zaten hızlı devam eden iyileşme sürecim daha da hızlandı ve ben bugüne kadar onu geç tanıdığım için pişmanlık duyuyorum. Çünkü şimdiye kadar nefes aldığımı sanıyormuşum. Nuran hocanın muayenehanesine her gidişimizde; doktora değilde sanki sevdiğimiz bir akrabamıza gidiyormuşuz gibi hissediyoruz. Hastalarıyla iletişimi o kadar içten ve samimi ki, kendine has bir aurası var. Bilgi ve birikimi ile daha uzun yıllar birçok insana şifa olmaya devam etmesini diliyorum. Ve tabiki güler yüzlü ve çalışkan ekibine de sonsuz teşekkürler...

Kesinlikle güvenilir eller olduğuna emin olabilirsiniz.Buralara kadar o kadar düşünerek geldim ki taaki doktorum Nurhan hanımı görene kadar.Sempatikliği ve Güler yüzlü sıcak kanlı davranışlarıyla birbirinden tatlı asistanlarıyla gönüllerimizi feth ettiler açıkcası.Yapılan burunlardan hiçbirinden bu zamana kadar kötü bir görünüş ve yorum okumadım.Ve kendimi onların eline emanet ettim.Şuan asla pişman değilim bir daha olsa bir daha yaptırırdım.Herkesin eline ve emeğine sağlık.İşini hakkıyla yapan bir ekiple karşı karşıyayız.Herşey için teşşkürler 💜

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Hastalık: İlk ameliyatımı 10 sene önce bademcik-burun birlikte olmuştum. Ancak ameliyat sonrası nefes alamama şikayetim yinelenirken üzerine bir de burun akıntısı eklendi. Önceki doktor burnumdaki kıkırdakların tümünü alınca burun ucu düşmesi de yaşamış oldum ve bu yüzden estetiğe de girmiş olduk.
  • Ameliyat Öncesi: İlk ameliyatım öncesinde hemşireler korkuttuğu için ve aneztesi sonrası rezalet çıkardığımdan ameliyat travması oluşmuştu. Ve ben aslında Nuran Hanım’a ameliyat olmaya değil kontrole gitmiştim. Fakat güler yüzü, teknik detaylara boğmadan olacak ve olmayacak şeyler konusundaki bilgilendirmesi ile duyduğum güven sayesinde ameliyat tarihini hızlıca kararlaştırdık.
  • Ameliyat Sonrası: Muazzam anestezi ekibi sayesinde narkozdan bebek gibi uyandım. “Acıbadem havayolları iyi uçuşlar diler” diyen aşırı tatlı yüzü unutamıyorum=) Bol bol soğuk tampon yaptım. Ameliyattan 1 hafta sonra ne şişlik ne de morluk kalmıştı zaten. İlk gün hastanede verilen ilaç hariç tek bir ağrı kesici almadım. Sadece ödem giderici ile destekledim.
  • Burun Estetiği: Herkesin tercihi ve estetik algısı farklı. Ama önceliğin yüz tipine uyacak şekilde olması konusunda yönlendiren biri Nuran Hanım. Ben estetik olduğumun anlaşılmayacak kadar doğal bir burun istiyordum ve bir çocukluğu birlikte geçirdiğim kuzenim anlamadı estetikli olduğumu. Elbette önceki ile çok farklı bence ama güzel olan da bu. Kendinin de dediği gibi doğal ve nefes alan bir burun…
  • Alerji Tedavisi: Birbirini tetikleyen alerji-burun-migren döngüsünü kırmaya karar verince bir de bu yola girdik Nuran Hanımcım ile. Alerjim testim sonucu, aşı tedavisine başladık ve bir dizi tavsiyesi ile hayatımda da bu paralelde değişiklik yaptım. Doktor budur… Seni kesip-biçip bırakan değil uçtan uca sorunlara sevgi ile çözüm üreten…
  • Migren: Kalitesiz nefes alışın tetiklediği migren de aslında buruna dair bir şikayetimdi. Burun ameliyatı ve alerji aşısı süreci ile birlikte 4 aydır sadece 1 kez migren tuttu. O da strestendi ve kısa sürdü.
  • Asistanlar: En az Nuran Hanım kadar tatlı ve yardımcılar. Arayarak ya da mesaj atarak her zaman ulaşabildim onlara. Operasyonel süreçler kadar hastalıkların ve tedavi aşamalarına hakimiyetleri sayesinde 4 aydır hayatımı kolaylaştırdılar.
  • Veeee Nuran Kalekoğlu Erkalp: Bitmeyen enerjisi onu hareket etmeye iten, işini iyi yapmaya yönelik güçlü bir fikirlerinden ileri geliyor bence. Küçük-büyük demeden herkese yaklaşımı inanılmaz samimi ve anaç. Doktor ve hastanelerden nefret eden ben Nuran Hanım’a gezmeye gider gibi gidiyorum=) Maddiyat konusundaki cömert tavrını buraya yazsam ya inanmazlar ya da reklam algılarlar. Ve var öyleleri… Bazı insanlara takan, onları kötüleyenler. Buraya da yazmışlar ama temelleri yok. Ama sen Nuran Hanımcım iyiki varsın=)

Nuran hanımı yaklaşık 20 yıldır tanıyorum. KBB uzmanlığı konusunda sonsuz güven duyduğum ve tavsiye ettiğim bir doktordur. Eşime tükürük bezi kanseri şüphesi var dendiğinde ilk gittiğim doktor oldu ve 2 saat içinde MR ımı dahi çektirip sonucunu bizzat radyologla görüşüp şüphemizi yok eden ve emeklerini asla unutamayacağım bir doktordur.
Ve şimdi de benim deviasyon ve rinoplasti ameliyatımı yaptı. Büyük bir operasyon geçirdim ama insanın hiç mi canı acımaz, ağrısı olmaz inanılır gibi değil. Burun tıkanıklığı dışında tek bir sorunum yok.
Gözünüzü dahi kırpmadan sonsuz güvenle kendinizi teslim edeceğiniz bir doktordur.

Doktor hanımı bir arkadaşım sayesinde tanıdım. Arkadaşım kendisinden çok memnundu bu yüzden senelerdir düşünüp cesaret edemediğim rinoplasti ameliyatı için kendisiyle görüşmek istedim. Kendisi ve takım arkadaşları o kadar güler yüzlü ve ilgililer ki, ne sorsam anında cevap aldım, çok güzel ilgilendiler bizlerle. Ameliyat sonrasında çok fazla ağrı olacak diye çok korkuyordum fakat ne bir şişlik ne de bir morarıklık oldu suratımda. Acı veya ağrı zaten asla olmadı. Kendisinin tecrübeleri sağ olsun bu dönemi çok güzel atlatıyorum. Çok teşekkür ediyorum kendisine :)

ben sizleri çözemedim, %100 reklam diyemiyorum....

kuvvetli muhtemel memnuniyetinizi yazmanız için bu adres verildi size ama bu doktorunuza zarar veren bir çalışma bilginiz olsun ....

Ben yıllardır burnumdaki orta kemik eğriliğine bağlı nefes alamama problemi yüzünden sorun yaşıyordum. Bu rahatsızlığımla beraber Nuran Hanım ile yollarımızın kesişmesi bundan 3 ay önce gerçekleşti. Randevu saatine kadar inanılmaz heyecanlı ve endişeliydim. Kapıdan girer girmez karşılaştığım güleryüzü ve ilgisiyle beni oldukça rahatlatmıştı. Bu durum doktor hasta ilişkisinde oldukça önemli bi detay. Hoş bi sohbetin ardından gerçekleşen muayene işlemi sonrasında ameliyat olmam gerektiğini öğrendim. Bunun ardından Nuran Hanım ile birlikte yüz hatlarımı bozmayacak, estetik ama aynı zamanda doğal görünümlü bir burun şekli için birlikte karar verdik. Ameliyat günü geldiğinde gerekli işlemler yapıldı ve ameliyatım sorunsuz bi şekilde gerçekleşti. Ameliyat sonrasında neredeyse hiç ağrı çekmedim. Bu süreçte yapmamı söylenilen her şeyi yerine getirmekle beraber, kontrollerime düzenli bi şekilde gittim. Gerek doktorum Nuran Hanım gerek ise asistanları bana oldukça destek oldular. Artık sağlıklı bi şekilde nefes alabildiğim için gerçekten çok mutluyum. Nuran Hanım ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

Nuran hocam bir tanedir 💕 Otrivine bağımlısı,antibiyotik yazılmaktan harap olmuş biri olarak kendisiyle tanıştım. Alerji tedavisi ve konkalarımın yakılmasıyla da beni o illetten tamamen kurtardı. Tıp seçmemde en büyük etkenlerden rol modellerimden biri. Çok yetenekli ve zeki biri olmasına karşın sosyal yönü de çok gelişmiştir ve espri anlayışı çok iyidir, çok seviyorum kendisini iyi ki tanışmışım.

X