Organik Yaşam Bilgi Ve Paylaşım Alanı

yilmazayse

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2020
60
26
18
Ah ah eskiden herkes büyük şehirlere giderek hata yaptı tabi gelişmemiz lazımdı ama keşke şu tür yiyecek sebzelerde falan doğallık bozulmasaydı
 

Elifnuronuk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2020
24
12
22
Arkadaşlar merhaba İstanbulda gerçek organik tavuk ve yumurtası nereden bulabilirim bilgisi olan var mı?
Merhaba İstanbul Levent'te birden fazla şubesi olan ve gerçekten benımde çiftliklerini gidip gördüğüm bi firma var adı SÜTHANEM ÇİFTLİĞİ organik yumurta kuru yolum köy tavuğu ve kesinlikle hiçbir şekilde sahte olmayan süt ve süt ürünleri mevcut severek ve güvenerek alışveriş yapıyorum size de tavsiye ederim Ayşe Hanım :)
 

Zehra Bileyen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2020
16
12
31
Merhaba arkadaşlar ben Ersağin deterjanini falan kullandım hiç memnun değilim hiç leke falan çıkarmıyor o kadar pahalı ki bir de onerebileceginiz organik temizlik ürünleri var mı
 

sevdaninzillisi

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2013
191
170
Sebze meyvedeki kimyasalları bir kenara bırakıyorum. %90'ımız pazarlardan alışveriş yapıyor. O yüzden sertifika denetleme şansımız yok.
Ama:
Yalvarıyorum sizlere MSG, mono sodyum glutamat, çin tuzu içeren:
Cipsler
Bulyonlar
Hazır çorbalar
Hatta ve hatta kuruyemişler, bakın kuruyemiş diyorum, Allah'ın verdiği ağaçta yetişen, toprakta yetişen, sonra paketlenen kuruyemişlere bile MSG katılmaya başladı.
Uzak durun
Bu sizi, çocuğunuzu, ailenizi kemiren, bütün organlarına yerleşen lanet ötesi bir kimyasaldır.
Siz aslında yediğiniz şeyin tadını alıyorum zannederken dil üzerindeki tat alma duyusunu felç ederek sizin beyninize olmayan gıdanın olmayan tadını gönderir.
Lütfen etiket okuyun!
Lütfen çocuklarınıza saçma sapan cipsleri yedirmeyin. Sonra sizin kızarttığınız patatese bile burun kıvırır. Bunun nedeni çocuğunuzun dilinde olan tat alma duyularının felç olmasıdır. Çünkü artık normal gıdadan tat almamaya başlar, msg gibi bir lanet kimyasal hayatımızın her alanında var.
Aromalı adı altında satılan neredeyse herşeyde var.