Örgü Örgü Hakkında Sorularınızı Burdan Alabilirim

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
Trabzan dolguı canım..Hani mil üstü alıp batıyorsun ya..o işte trabzan.Herkes abla diyor yaşım 25 yahu:)

Püskküt sanırım sen ilk 3 ilmek kesmeden reglana başladın..reglanda büzüşmemesi için ilk 3 ilmek keserim ben hep.

özür dilerim hülyacım valla bilmiyordum 25 olduğunu. galiba ben çok beceriksizim bende 25 yaşındayım ama trabzanı yeni duydum :)

merhaba
çok basit belki ama şalımı bitirdim püskül yapamıyorum bana ne kaç cm uzunluğunda ve nasıl yapacağımı yazarsanız çok sevnirim. şimdiden tşkler

En güzeli baş parmağınızla işaret parmağınızı açıp ,o aralık boyunca yapmak..Bu ölçünün iki katını baz alarak,ipi elinize dolayın (unutmayın o ölçü ikiye bölünecek) Alt kısımları makasla düzleştirin..Yarım cm.baş tarafından ip ile bağlayın..Bu kadar.

banada erkek süeter modeli konusunda yardımcı olursanız çok memun olurum sevgililer gününe dek yetiştirmek istiyorum

Canım bir defa arkayı 60 ile başladıysan ön ilmeklerin toplamda 60 etmesi gerekir..Yani 30-30 yapıp 6 ilmek te fermuar kenarı için ekleme yaparsan,örgünün şekli bozulur. O halde önleri 27 ilmek başlayacaksın.
Kola 30 ilmek başla(Azıcık nol olsun içine badi falan giyilebilir.)Her 9 sırada 1 yanlardan 1 er ilmek artır.
Omuz kenarların da her iki tarafta 18 ilmek bırak.
Kolların boyunu ön tarafa ölç ve 4-5 cm ön taraftan uzun olsun kollar.
Kol kesmeyi bitirdiğinde 9 ila 7 ilmek bırakman yeterli..Örgünün alacağı şekle ve ipine göre karar verirsin.
Kolay gelsin..

hülya abla sana gecende sordugum sac orgülü krem kazagı yapamayacagımı düsündüm ve daha kolay birşey buldum

ben bunun gibi beli lastik olan böle delikli uzun kollu bişi yapsam,yakasını v yapsam sen bana yardımcı olabilir misin??yani sorularım var
1.istegim ip,şiş ve ilmek sayısı önermen 36-38beden icin.sen haşır neşirsin ya tahmin edersin,ben nezman kafamdan ilmek atsam tutmuyo.. :)
2.si yakayı hani sonradan ilmek cıkarıp böle lastik oluyo ya o nası oluyo?
bide acaba hırka olarak olsa daha mı güzel olur sanki :bbo:

2002574744278552829_rs.jpg

iyi akşamlar kızlar ben bu şapkayı düz örgüden başlayıp yapmak istiyorum ama kulak kısmını nasıl yapıcam onu bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim
ve bir sorum daha olcak (bu şapkayı yapmak için kaç kaç başlamam gerekiyor)

[B][COLOR="DarkOrchid"]
iyi akşamlar kızlar ben bu şapkayı düz örgüden başlayıp yapmak istiyorum ama kulak kısmını nasıl yapıcam onu bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim
ve bir sorum daha olcak (bu şapkayı yapmak için kaç kaç başlamam gerekiyor)
[/COLOR][/B][/QUOTE]

ben bunun sadesini yaptım 1 günde bitti hiç zor değil anlatmaya çalışayım

ben 4 yaşındaki oğlum için 7 ilmek başladım 1 sıra ters ördüm ön yüze gelince şişe ip sarıp ilk ilmeği ördüm her ilmekten önce şişe ip attım yani artırdım her arka sırada sadece ters örüp ön sıralarda artırma yaptığım 7 yerden artırdım sıra başında artırmayı unutma püf noktası orda
uygun büyüklüğe gelince -ben 105de bırakmıştım tam geldi 14 sıra artırdım yani-artırmayı bırak düz devam et
berenin boyunu ölç kime örüyosan başına -ben 1 karış yapmışım şimdi baktım-
sonra şişteki ilmekleri say 3e böl ön arka ve kulakların toplamı olacak bu sayı ben böyle yaptım
ama bu modelin kulak kısmı daha geniş benimkinden sen kendine göre ayarlayabilirsin
kulakları da kenarlardan keserek btirebilirsin kolay gelsin

hülyacım benim şöyle bi sorunum var...oğluma yelek örüyorum arkasını 74 ilmektkn başlayıp bitirdim ön parçaları kaçar ilmekle başlayayım lastik için ilmek çıkarmk istiyorum nasıl yapacağımı tam olarak bilemiyorum bana yardım edersen çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler...

orguye yenı basladım ama kol kesmeyı soruyorum herkez ayrı bısey solıyo ogluma hırka oruyorum suan ama ben ce bıtınce hıcte hos olmıcak bana yardımcı olurmusun ltf sımdıden tsk ederım

yıne ben bısey unutmuusm yajkalı oruyorum hırkayı yanı dık ya ka olucak fermuarlı o nasıl olucak bıde onun hakkında yardımcı olursanız lutfen yıne sımıden tskler

yıne ben bısey unutmuusm yajkalı oruyorum hırkayı yanı dık ya ka olucak fermuarlı o nasıl olucak bıde onun hakkında yardımcı olursanız lutfen yıne sımıden tskler

Canım..Kol kesimi 3-2-1 olarak kesilir genelde..
Dik yakayı normal yap,kafanın karışacak bir durum yok yani..Sonra kenarlarından fermuarı dik yalnız yakaya fermuarı eklemeyerimseniben

X