Örgü Örgü Hakkında Sorularınızı Burdan Alabilirim

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
hülyacım benim şöyle bi sorunum var...oğluma yelek örüyorum arkasını 74 ilmektkn başlayıp bitirdim ön parçaları kaçar ilmekle başlayayım lastik için ilmek çıkarmk istiyorum nasıl yapacağımı tam olarak bilemiyorum bana yardım edersen çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler...

Canım sen yanlardan mı ilmek çıkaracaksın..Önce onu öğrenmem lazım..
Yandan ilmek çıkarmayacaksan 37 ilmekten başlaman lazım..36 da olur.
Yandan 4 ilmek çıkaracaksan 28 ilmek başlarsın.

hülya abla sana gecende sordugum sac orgülü krem kazagı yapamayacagımı düsündüm ve daha kolay birşey buldum

ben bunun gibi beli lastik olan böle delikli uzun kollu bişi yapsam,yakasını v yapsam sen bana yardımcı olabilir misin??yani sorularım var
1.istegim ip,şiş ve ilmek sayısı önermen 36-38beden icin.sen haşır neşirsin ya tahmin edersin,ben nezman kafamdan ilmek atsam tutmuyo.. :)
2.si yakayı hani sonradan ilmek cıkarıp böle lastik oluyo ya o nası oluyo?
bide acaba hırka olarak olsa daha mı güzel olur sanki :bbo:

İp olarak nako bonbon iyi derim..Nakonun fantezi iplikleri de güzel..Şiş 5 iyi gibi modele göre.Ben kendime 5 numara şişle 55-60 başlıyorum..36 bedenim.Sen 60-65 yap ama o ipine ve şişine ,senin örgüne bağlı olarak değişir..ölçerek yapmanı tavsiye ederim.Hırka güzel olmaz canım o modele..
Canım yakayı v keseceksen yanlardan 1 er ilmek keserek yaparsın.Bittikten sonra, ip bağlarsın arkasından,sağlamlaştır, daha sonra her ilmeğe 1 ilmek ,arada mesela 10 ilmek sonra 1 ilmekten 2 çıkar, daha güzel olur.İlmek çıkarmak böyle oluyor..ama yazarak zor tabi..yerimseniben

Canım battaniye hakkında inan hiç fikrim yok..:uhm:O yüzden link attım..Anlamam yani nasıl örüldüğünü kusura bakma tatlım..:1no2:a.s.

BU NASIL ÖRÜLÜYOR ANLATABİLİR MİSİN BİRDE BEN BATTANİYE EKLEMİŞTİM KAÇ İLMEK OLDUĞU ONUDA SÖYLERMİSİN HÜLYACIĞIM YA ÇOK FAZLA OLDUM KUSURA BAKMA

renkli kareli battaniye

battaniyenin resmini göremedim ne yazıkki, tekrar gönderiseniz resmi size yardımcı olabilirim...

BU NASIL ÖRÜLÜYOR ANLATABİLİR MİSİN BİRDE BEN BATTANİYE EKLEMİŞTİM KAÇ İLMEK OLDUĞU ONUDA SÖYLERMİSİN HÜLYACIĞIM YA ÇOK FAZLA OLDUM KUSURA BAKMA

renkli kareli battaniye

merhabaa.s. bu renkli kareli battaniyeyi tunus işiyle de yapabilirsin trabzanla da yapabilirsin sen karar ver nasıl yapabileceğine sonra detaylı yazarım ben zor değil merak etme

slm hülya ben desenli örgüler oluşturmak istiyorum fakat bi çok ipi bi arada örmek zor oluyor başka bir tekniği varmı tşk

emel sen karar ver ben ikisinide bilmiyorum serdansenay bana tomurcukla dedi o nasıl sence

canım sercanın dediğini mutlaka biliyorumdur da ismi farklıdır benim bildiğimin
neyse önemli olan battaniyeyi yapmak istemen

ben 3 kat makina orlonu ve1 numara tığla denedim senin için sıra geldi sayılara:
43 zincir çek tığa ip al ve dördüncü zincire 3lü trabzan yap her zincire tabzan yaparak 40 trabzan yap zincirler dolmuş oldu böylece
3 zincir çek üst sıraya çık 2 tane trabzan yap 1 trabzan atlayıp sonraki trabzanın başına 5 tane 3lü trabzan yap tığı ilmekten çıkar ilk trabzanın tepesine bat ve ilmeği oraya çek sıkiğne yap yani aynı yere yapılmış 5trabzan toplanmış oldu 2zincir çek 2 trabzan atla tekrar 5li gruptan yap 11 tane 5li grup olunca 1 zincir çek 1 trabzan atla 3 tane trabzanı yap sıra sonuna gelmiş oldun şimdi
3 zincirleüst sıraya çık ve ilk üç trabzanın üstüne yine 3 trabzan yap ve ilk 5li grubun üstüne yine 5li grup yap son gruba gelene kadar sadece trabzan yap ve son grubun üstüne 5li grup yap ve 3 trabzanla sırayı bitir
3zincirle üst sıraya çık ve 3 trabzan yap grup yap 4 trabzan yap ve 5adet daha grup yap 4 trabzan yap ve grup yap 3 trabzanla bitir
sıralara bu şekilde devam et ve bitir

evet canım dolgu herkes farklı isim veriyo diye ben itaplarda geçen ismini yazdım

ama ben 4 sıra denedim zor hakkaten daha başka model bak istersen

slm hülya ben desenli örgüler oluşturmak istiyorum fakat bi çok ipi bi arada örmek zor oluyor başka bir tekniği varmı tşk

Canım ipi koparmadan aralardan diğer renkle birlikte ilk ilmeği alablirsin ilk geçişte..O zaman fazla karışmaz..

hülyacım sana bir iki hafta önce reglan kesim ile ilgili sorular sormuştum. senin tavsiyelerine uyarak yaptım. ve çook güzel oldu.ben bile inanamadım.çoook sağol canım.kendime güvenim geldi. tabii bu işten en çok mutlu olan yıllardır kazak örmemi bekliyen eşim oldu.tekrar teşekkür ederim.

hülyacım şuna bir bakarmısın ben kendime yapsam hoş olur mu
pardesünün üstüne kullanıcam da
pancomodelleridu8ec5.jpg

Emelim,ben bu modeli çok beğeniyorum..Dediğin gibi de hoş durur.Kol kısımlarını nasıl yapmayı düşünüyorsun?

hülyacım alttan başlayıp biraz ördükten sonra örgüyü üçe ayırıp kol açıklığı olana kadar ayrı ayrı örüp sonra birleştirmeyi düşündüm sence nasıl olur

hülyacım alttan başlayıp biraz ördükten sonra örgüyü üçe ayırıp kol açıklığı olana kadar ayrı ayrı örüp sonra birleştirmeyi düşündüm sence nasıl olur

CADIARZU hım..güzel olur emelim..de..yanları ve arkayı ayrı-ayrı öreceksin değil mi?Bu bütün örmüş sanırım ama örgü çok ağır oluyor kolların kalmıyor bütün ördüğünde.

hepsi birarada yapımış gibi duruyo modelde ama ben ayrı ayrı yaparım
hepsi birarada çok ağır olur bitmez gibi geliyo

EMELCİĞİM KALP ŞİŞTE NASIL YAPILIYOR

BU KALPLERİ NASIL YAPCAM

sen alttaki kareleri öredur ben sana yarın gece bu kalplerle ilgili resim göndercem şimdi işim var ama vakit bulursam bitane dener sayılarını da yazarım olur mu canımŞeniz

kareler için de 3 ilmekle başla her sıra başında artırarak istediği büyüklüğe gelince her sıra başında kes tam kare olsun
kalpler ayrı örülüp dikiliyo çünkü bende bu modele ait 4 resim olması lazım daha dün gördüm arşivi tararken ama şimdi yükleyemiycem kusura bakma

X