Orjinal parfüm gerçekleri açıklıyorum. Herkes bu başlık altında toplansın.

VirginIslandWater

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2018
28
13
25
Size yaşadığım şok edici bir alışverişimi anlatacağım. Hala sonuca varılmış değil. Ben paramı geri almaya çalışırken bu gerçekler yüzüme vuruldu resmen. Şu an ne Sevil’e ne Tekin Acar’a ne Boyner’e ne Rossman gibi yerlere inancım kalmadı. Çünkü hepsinin parfüm tedarikçisi ‘’Arcon Kozmetik’’.
Biraz uzun olacak.
Ben bir öğrenciyim bilirsiniz orjinal parfüm için para ayırmak bi öğrenci için zordur. Ben almayı çok istediğim bir parfümü zorluklarla indirim gününde Rossmanndan aldım. Çok mutluydum ki parfümü sıkıp aslında hiç kalmadığını 1 saate gittiğini farkedene kadar. Yıllardır almak istediğim kokusunu şişesini çok iyi bildiğim bir parfüm bu yüzden hemen şüpheye kapılıp sahte olduğunu düşündüm Şikayetvar üzerinden şikayet oluşturdum Rossmanna. Onlar da beni aradı teste göndermemi söylediler. Aynen öyle de yaptım. Ve 3 hafta sonra Zümrüt Parfümerinin Rossmann şubesine cevabı şu olmuştu. ‘’Şişe orjinal olmadığından inceleme yapılamamıştır’’. Evet asla sorunun Arconla alakalı olabileceğini düşünmeyip müşterilerini orjinal parfüm şişesini çıkarıp yerine sahte parfüm koymakla itham ettiler inanabiliyor musunuz??? O kadar pişmanım ki. Rossmann şube müdürü iletişime devam ediyor Parfümeriyle ve bizi mağdur etmemeye çalışıyor. Ben biraz daha araştırınca Arcon kozmetiği baktım ki birçok kişi parfümlerin sahte olduğunu düşünüyor ve kötü tarafı Arcon iade yapmamak için elinden geleni yapıyor. Bir sorun yok diye geri gönderiyor. Bu firma Türkiye’nin her bir yerine çok ünlü mağazalara parfüm gönderiyor. Yüzlerce insan orjinal parfüm aldığını düşünüp aslında sahte parfüme mi para veriyor? Paramı geri alamazsam Tüketici haklarına gideceğim ama kandırılmış hissediyorum. Sadece kendime değil kandırılmış olabilecek çoğu insana üzülüyorum. Sonuçlanırsa buraya güncelleme yapacağım. Keşke hiç orjinal parfüm alma işine girmeseydim. 270 lira az para değil ve ben bu parayı kolay bi şekilde cebimden çıkarmadım 5 yıldır almak istediğim bi parfümdü 5 yıl bekledim almak için. Moralim çok bozuk :KK43:

Bu arada indirimde 270e aldığım bir parfüm normal fiyatı 450. Bu ilk ve son orjinal parfüm alışverişimdi. Yurt dışına gidersem freeshoptan alırım anca. Siz de benim yaptığımı yapmayın öyle büyük tanınmış mağaza diye güvenip parfüm almayın :KK43: Umarım paramı geri alabilirim. Bu olay yüzünden hobim olan parfümler hakkında bir şey görmeye tahammül edemiyorum. Ne parfüm deneyebiliyorum ne parfüm videosu izleyebiliyorum. Diyeceksiniz ki fazla abartmıyor musun? Sadece kandırılmış hissediyorum ve güvenim kalmadı zaten takıntılı bi insanım. Hobim olan parfümlerden soğumak istemiyorum. Sizin için küçük şeyler benim için büyük sorunlar olabiliyor.

Yeni üye, 4 mesaj, 3 parfüm ve 1 el işçiliği Özel yapım ayakkabı hakkında mesaj. Öğrenci, parayı 5 yıl biriktirip bir parfüm almaya çalışıyor ama özel ayakkabı yaptırmayı planlıyor.

Dediğiniz markalardan parfüm almam o ayrı ama bunca büyük firmanın bir tanesi anlamadi bu durumu siz anladınız o apayrı.

Kolay gelsin.

5 yıldır para biriktirmiyorum 5 yıldır almak istiyorum. Çok büyük indirimde olduğunu görünce babamdan ısrar ettim uzun bi uğraş sonucu aldım ve onu aldığım için harcamalardan kıstım. Ayrıca aynı zamanda modaya da ilgiliyim ve almak için olmasa da merak ediyorum özel ayakkabıları kunduralar nasıl yapıyor ne kadar mal ediyor. Sadece ilgili olduğum için hiçbir zaman alamayacak olsam dahi çok ünlü markalarım defilesini izliyorum. Ve merak ettiğim şey de şuydu çok beğendiğim bir Christian Louboutin ayakkabısını acaba ilerde özel bir şekilde üretip alabilir miyim. Ben ileriye dönük planlar yapmayı seven bi insanım ve araştırmayı seviyorum. Böyle bir imkanım olabilir mi merak ediyorum. Burda ne bir markayı övüyorum ne de özellikle bir firmayı aşağılıyorum. Ben mağdurum ve mağdur birçok insanın yorumlarını okudum. Burada da daha önce Hesabım olmadan uzun süre parfüm yorumları okudum. Aklıma burası geldi yazmak için

Bu arada bahsettiğim Zümrüt parfümeri Arcon Kozmetikten parfümleri alıp Rossmann’a getiren yer. Testi orası yaptı hatta yapmaya gerek bile duymadan şişenin sahte olduğunu söyledi. Şişeyi değiştirmediğimi bildiğim için hani doğal olarak. Şok oldum o yazıyı görünce çünkü bu demek ki Ya Arcon ya da Zümrüt bir sahtecilik yapıyor. Apaçık sahte şişe olduğunu söylediler

Herhangi bi çamur atma ve reklam amacım olamaz çünkü ordan almayın burdan alın demiyorum. Bundan sonra alırsam -ki bundan sonra kendi paramla almak istiyorum çalışarak çünkü babama da mahçup oldum. Belki kendi param olsa bu kadar üzülmezdim. Her ne kadar okulda yediğimden kısmış dahi olsam üzülüyorum- Free Shoptan alırım diyorum. Açıkçası söylemek gerekirse ben önce sorun Rossmannda sandım. Keşke Rossmann olsaydı o zaman Eminim halledilirdi çünkü ellerinden geleni yapıyorlar ve onlar da mahçup hissediyor. Ben müşterime nasıl böyle bir ithamda bulunabilirim diye. Böyle bir şey varsa gerçekten insanlar mağdur ediliyorsa ben bunun üstünün örtülmesini değil araştırılmasını istiyorum. Arkadaşlar parfüme birsürü para veriyorsunuz sizin hakkınız değil mi orjinal parfüm parası verip gerçeğine sahip olmak

Size yaşadığım şok edici bir alışverişimi anlatacağım. Hala sonuca varılmış değil. Ben paramı geri almaya çalışırken bu gerçekler yüzüme vuruldu resmen. Şu an ne Sevil’e ne Tekin Acar’a ne Boyner’e ne Rossman gibi yerlere inancım kalmadı. Çünkü hepsinin parfüm tedarikçisi ‘’Arcon Kozmetik’’.
Biraz uzun olacak.
Ben bir öğrenciyim bilirsiniz orjinal parfüm için para ayırmak bi öğrenci için zordur. Ben almayı çok istediğim bir parfümü zorluklarla indirim gününde Rossmanndan aldım. Çok mutluydum ki parfümü sıkıp aslında hiç kalmadığını 1 saate gittiğini farkedene kadar. Yıllardır almak istediğim kokusunu şişesini çok iyi bildiğim bir parfüm bu yüzden hemen şüpheye kapılıp sahte olduğunu düşündüm Şikayetvar üzerinden şikayet oluşturdum Rossmanna. Onlar da beni aradı teste göndermemi söylediler. Aynen öyle de yaptım. Ve 3 hafta sonra Zümrüt Parfümerinin Rossmann şubesine cevabı şu olmuştu. ‘’Şişe orjinal olmadığından inceleme yapılamamıştır’’. Evet asla sorunun Arconla alakalı olabileceğini düşünmeyip müşterilerini orjinal parfüm şişesini çıkarıp yerine sahte parfüm koymakla itham ettiler inanabiliyor musunuz??? O kadar pişmanım ki. Rossmann şube müdürü iletişime devam ediyor Parfümeriyle ve bizi mağdur etmemeye çalışıyor. Ben biraz daha araştırınca Arcon kozmetiği baktım ki birçok kişi parfümlerin sahte olduğunu düşünüyor ve kötü tarafı Arcon iade yapmamak için elinden geleni yapıyor. Bir sorun yok diye geri gönderiyor. Bu firma Türkiye’nin her bir yerine çok ünlü mağazalara parfüm gönderiyor. Yüzlerce insan orjinal parfüm aldığını düşünüp aslında sahte parfüme mi para veriyor? Paramı geri alamazsam Tüketici haklarına gideceğim ama kandırılmış hissediyorum. Sadece kendime değil kandırılmış olabilecek çoğu insana üzülüyorum. Sonuçlanırsa buraya güncelleme yapacağım. Keşke hiç orjinal parfüm alma işine girmeseydim. 270 lira az para değil ve ben bu parayı kolay bi şekilde cebimden çıkarmadım 5 yıldır almak istediğim bi parfümdü 5 yıl bekledim almak için. Moralim çok bozuk :KK43:

Benim üniv arkadaşım gururla yaptığı bir sahtekarlığı anlatmıştı hala unutamam

Eski orjinal parfüm şişesine sahte dolduruyor, sonra parfümü hiç kullanmadım diye sahtesini iade ediyor

Elinde orjinal parfüm kalıyor

Kimse bsy anlamıyor

Lütfen Arcon Kozmetik bandrollü parfümleri olan varsa yorum yapsın bende öyle bir sorun yok ya da bende de aynı sorun var diye. Sahtekarlıkla suçlanmayı yediremiyorum kendime. Keşke mağazanın önünde açıp sıktığımda farketseydim de direk eve götürmeden geri getirseydim suçlayacak bir şeyleri olmazdı :KK43:

Eski orjinal parfüm şişesine sahte dolduruyor, sonra parfümü hiç kullanmadım diye sahtesini iade ediyor

Kimse bsy anlamıyor

Jelatini yok muydu ki. Jelatini açılan parfümler iade edilmez çünkü teste gönderilmeden. Bilmiyorum böyle bir şey yapsam vicdan azabından uyuyamam. Çok üzücü bunu gerçekten yapan insanlara bir şey yapılmaması ve benim yapmadığım halde bununla itham edilmem :KK43:

bilmiyorum ama alan yer tekin acardı ondan eminim

Aslında siz bunu diyince bir şey düşündüm. Benim parfümün jelatini yırtmadan açılabilir bir parfüm. Acaba benden önce o parfümü başka biri aldı sizin arkadaşın yaptığı gibi yapıp iade etti ve ben o parfümü tekrar mı aldım? Bugün gidip o ihtimali de soracağım rossmanna. Teşekkür ederim bunu hiç düşünmemiştim siz söyleyene kadar

Başlığı sileceğim böyle bir durum olma ihtimali olduğu için. Sonuçlanırsa yine buraya yazacağım. Teşekkür ederim yardımlarınız için. Ama alanlar da bu ihtimali göz ardı etmesin.

Konu nasıl silinir bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Herhangi bir yönetici görürse de silinmesini talep ediyorum. Bu ihtimali göz önünde bulundurmadığım için kimseyi suçlamak istemiyorum

İade alınmadığı için parfümler o ihtimali elemiş olduk. Tüketici haklarına gideceğim. Siz yine de aklınızın bi köşesinde bulundurun. Şüpheci olmakta fayda var. Umarım tüketici haklarından sonuç çıkar

Yurtdışından gelen tanıdık varsa aldırın, şahsen burdan orijinal diye gidip parfüm almam asla, bende tekin Acar’da parfüm denedim orjinalini çok iyi bildiğim ve yıllar önce kullandığım bir koku, bana denettikleri ürün düpedüz sahte idi , tabiki almadım, yemezler dedim içimden , bıdı bıdı övüyor birde satıcı ,tecrübeli olmasam alırdım belki

Yurtdışından gelen tanıdık varsa aldırın, şahsen burdan orijinal diye gidip parfüm almam asla, bende tekin Acar’da parfüm denedim orjinalini çok iyi bildiğim ve yıllar önce kullandığım bir koku, bana denettikleri ürün düpedüz sahte idi , tabiki almadım, yemezler dedim içimden , bıdı bıdı övüyor birde satıcı ,tecrübeli olmasam alırdım belki

Tester yoktu bildiğim parfüm diye aldım keşke almasaydım siz akıllılık etmişsiniz. Umarım çok kişiye ulaşır bu mesaj ve insanlar dolndırılmaz artık. Ben sonuna kadar gideceğim deponun da araştırılmasını isteyeceğim.

Burada sanki aracı şirketlerde veya başka bir yerde bir yanlışlık var gibi geliyor. İthalatçı şirket meşakkatli denetimlerden geçerek ürününü yurt içine sokabilir. Çok fazla zamanı geçmiş ve ucuz parfüm satan yerler var. Aslında tüm ucuz ürünlere şüpheci yaklaşmak gerek. Parfümlerin fiyatları aşağı yukarı belli. Free shoptan veya yurtdışından da alsan tax free ile en fazla 25 eur fark eder. Aradaki fark fazla ise ya zamanı geçmiş ya da taklittir diye düşünmek lazım...

Yıllar sonra şifremi buldum aklıma açtığım bu konu geldi. Buraya yazdıktan sonra tüketici haklarına gittim. Sahte dedikleri şişedeki batch kodu ve orijinal dedikleri parfüm kutusunun batch kodları aynı olduğu için ben haklı bulundum ve para iademin yapılmasına karar verildi. Nitekim paramı geri aldım tabi 6 aylık bir süreçti 6 ayda tl değer kaybetti dolar rekorlarını kırıyordu falan geri alsam bile paramı kurdan dolayı zarara uğradım. O günden beri hiç pahalı parfüm almadım çünkü tr piyasasındaki çoğu parfümün sahte olduğuna inanıyorum artık.

Kimse bsy anlamıyor
:KK57: Şok içinde okudum bu devirde kimseye güvenmemek lazımmış cidden

X