Orphan

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.541
22
40
2vv3q0j.jpg

IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım: 2009 ~ ABD , Almanya , Fransa , Kanada

Tür: Dram , Gerilim , Gizem , Korku , Psikolojik

Oyuncular:
Vera Farmiga , Peter Sarsgaard , Isabelle Fuhrman , Jimmy Bennett , Genelle Williams

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

Senaryo: Alex Mace , David Johnson

Yapımcı: Leonardo DiCaprio , Joel Silver , Susan Downey , David Barrett , Erik Olsen

Görüntü Yönetmeni: Jeff Cutter

Müzik: John Ottman

Süre: 2 saat 3 dk

Gösterim Tarihi: 04 Eylül 2009 (Türkiye)

Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate ve John’u perişan etmiştir. Hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlât edinmeye karar verirler. Yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde Esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler, ama Esther göründüğü gibi değildir. Kate, John’a ve diğerlerine Esther’ın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.

Alıntıdır

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.541
22
40
Fragmanı

[dailymotion]video/x8qjbh_orphan-2009-trailer_shortfilms[/dailymotion]

serin7979

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
1.955
1
:1ninca: ben korku ve gerilim filmi seyredemiyorum eminim güzeldir ama :1ninca: :1ninca:

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.783
58.367
Bende seyredemiyorum ama kendime eziyet ediyorum işte arada :smiley-cool:

dids filmi beyendinmi peki, ben kesmeli biçmeli olmayan, işkecenin olmadığı ama korkutan film arıyorumda, tavsiye edermisin

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.541
22
40
dids filmi beyendinmi peki, ben kesmeli biçmeli olmayan, işkecenin olmadığı ama korkutan film arıyorumda, tavsiye edermisin

Bu filmi izlemedim daha canım, istediğin gibi film bakınıyım biraz yazarım sana Şeniz

kadin_olmak

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
79
0
32
ya kızlar ben de çok korkuyorum pek istemiyorum gitmek ama kuzenlerim çok ısrar ediyo haftaiçinde beraber gidelim. uzun süre etkisini üstümden atamayacağım bir şey çıkmaz umarım.. gidenler fikirlerini paylaşsın lütfen..mafoldumben

pptya87

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
4.389
964
ben az önce sinemadan geldim ve bu filmi izledim kesinlikle tavsiye etmiyorum ilk defa sinemaya giden parama üzüldüm psikopata bağlamış cinayetlerinde bile bir gerilim olmayan sadece dümdüz izleyebileceğiniz bir film.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :74.2 Kg.

pptya87

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
4.389
964
ayrıca bu filmin adını kim çevirdiyse ee yuhh yani filmin adı ortada öksüz demek nasıl oluyorda evdeki düşman oluyor anlamadım.....

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :82 Kg. Şimdiki Kilom :74.2 Kg.

_laylaylom_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2009
5.915
24
ayrıca bu filmin adını kim çevirdiyse ee yuhh yani filmin adı ortada öksüz demek nasıl oluyorda evdeki düşman oluyor anlamadım.....

bazı filmlerin adının çevirisi orijinaliyle çok uyumsuz oluyor gerçekden akannehir
bende bu aralar çok duyuyorum bu filmi izleyebilirm iyice meraklanmadan..
gerilim severim çok kanlı ve kesmeli biçmeliyse sevmiyorum ama..:sinifsinif:

isolde

sadece kızım....
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
11.892
10
sonunda ağzımı bi karış açıkta bırakan güzel bi filmdi....
finali bgne kadar hiçbi filmde benzeri olmayan bi konuydu..
ben begendim...
güzel yapımlardan biri...

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.541
22
40
Sayısını hatırlamıyorum ama yüzlerce film izledim. Hiçbirinde bu kadar gerildiğimi hatırlamıyorum. Filmin bazı yerlerinde nefesim kesildi, hatta bitince kocaman bir ohh çektim kaydirigubbakcemile3 Sanıyorum Esther bir müddet gitmicek gözümün önünden ki fena halde boğasım var kendisini :mymeka: Sonunun ters köşeye yatırdığını bir çok yerde okudum ve izlerken kafamdan geçirdiğim bir sürü son şekli vardı ama bu son hiç beklemediğim bir sondu. İnanılmaz bir filmdi, gerilim/korku sevenler kesinlikle izleyin. Son zamanlarda izlediğim en iyi filmdi..
Ufak bir tavsiye; yalnız izlemeyin, hatta izlerken kritik yapınki ben gibi olmayın :nazar: