Orphan

dids

f & d
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
6.481
23
43
2vv3q0j.jpg

IMDB Puanı: 7.2/10

Yapım: 2009 ~ ABD , Almanya , Fransa , Kanada

Tür: Dram , Gerilim , Gizem , Korku , Psikolojik

Oyuncular:
Vera Farmiga , Peter Sarsgaard , Isabelle Fuhrman , Jimmy Bennett , Genelle Williams

Yönetmen: Jaume Collet-Serra

Senaryo: Alex Mace , David Johnson

Yapımcı: Leonardo DiCaprio , Joel Silver , Susan Downey , David Barrett , Erik Olsen

Görüntü Yönetmeni: Jeff Cutter

Müzik: John Ottman

Süre: 2 saat 3 dk

Gösterim Tarihi: 04 Eylül 2009 (Türkiye)

Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate ve John’u perişan etmiştir. Hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlât edinmeye karar verirler. Yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde Esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler, ama Esther göründüğü gibi değildir. Kate, John’a ve diğerlerine Esther’ın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır.

Alıntıdır

Fragmanı

[dailymotion]video/x8qjbh_orphan-2009-trailer_shortfilms[/dailymotion]

:1ninca: ben korku ve gerilim filmi seyredemiyorum eminim güzeldir ama :1ninca: :1ninca:

Bende seyredemiyorum ama kendime eziyet ediyorum işte arada :smiley-cool:

dids filmi beyendinmi peki, ben kesmeli biçmeli olmayan, işkecenin olmadığı ama korkutan film arıyorumda, tavsiye edermisin

dids filmi beyendinmi peki, ben kesmeli biçmeli olmayan, işkecenin olmadığı ama korkutan film arıyorumda, tavsiye edermisin

Bu filmi izlemedim daha canım, istediğin gibi film bakınıyım biraz yazarım sana Şeniz

ya kızlar ben de çok korkuyorum pek istemiyorum gitmek ama kuzenlerim çok ısrar ediyo haftaiçinde beraber gidelim. uzun süre etkisini üstümden atamayacağım bir şey çıkmaz umarım.. gidenler fikirlerini paylaşsın lütfen..mafoldumben

ben az önce sinemadan geldim ve bu filmi izledim kesinlikle tavsiye etmiyorum ilk defa sinemaya giden parama üzüldüm psikopata bağlamış cinayetlerinde bile bir gerilim olmayan sadece dümdüz izleyebileceğiniz bir film.

ayrıca bu filmin adını kim çevirdiyse ee yuhh yani filmin adı ortada öksüz demek nasıl oluyorda evdeki düşman oluyor anlamadım.....

ayrıca bu filmin adını kim çevirdiyse ee yuhh yani filmin adı ortada öksüz demek nasıl oluyorda evdeki düşman oluyor anlamadım.....

bazı filmlerin adının çevirisi orijinaliyle çok uyumsuz oluyor gerçekden akannehir
bende bu aralar çok duyuyorum bu filmi izleyebilirm iyice meraklanmadan..
gerilim severim çok kanlı ve kesmeli biçmeliyse sevmiyorum ama..:sinifsinif:

sonunda ağzımı bi karış açıkta bırakan güzel bi filmdi....
finali bgne kadar hiçbi filmde benzeri olmayan bi konuydu..
ben begendim...
güzel yapımlardan biri...

Sayısını hatırlamıyorum ama yüzlerce film izledim. Hiçbirinde bu kadar gerildiğimi hatırlamıyorum. Filmin bazı yerlerinde nefesim kesildi, hatta bitince kocaman bir ohh çektim kaydirigubbakcemile3 Sanıyorum Esther bir müddet gitmicek gözümün önünden ki fena halde boğasım var kendisini :mymeka: Sonunun ters köşeye yatırdığını bir çok yerde okudum ve izlerken kafamdan geçirdiğim bir sürü son şekli vardı ama bu son hiç beklemediğim bir sondu. İnanılmaz bir filmdi, gerilim/korku sevenler kesinlikle izleyin. Son zamanlarda izlediğim en iyi filmdi..
Ufak bir tavsiye; yalnız izlemeyin, hatta izlerken kritik yapınki ben gibi olmayın :nazar:

dün izledim bende çok beğendim.konusu klasik gelebilir ama finalinde şaşırdım.imdb puanı da oldukça iyi.ayrıca kızın oyunculuğunu da çok beğendim.

son derece sinir bozucu bi filmdi, tavsiye etmiyorum, yani gerilim filmi değilde, sinir bozucu filmler katagorisi olsa başı çekerdi. ama kızın oyunculuğu süperdi ona diyecek hiçbir lafım yok.
Hep aynı rutinin içinde döndü film, yer yer sıkıcıydı yani, (Sonrasını filmi izlemeyenler okumasın lütfen) ama erkeklerin ne kadar aptal olduğunun bi kanıtıydı bi nevi, karısının içgüdülerine inanmayan erkeğin hazin sonu.. filmin son yarım saatini parça parça izledim, sıkıldım yani, oğlana ne oldu göremedim oğlanda mı rahmetlik oldu yoksa kurtuldumu biri yazıversin beyaz fontla
kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
X