orta kalitede tek embriyo ile hamile kalan var mi?

"grade" dediğin şey nedir bilmiyorum şimdi senden duydum bana sadece üç tane döllenen var dediler ve beklemeden hemen transfer ettiler. ben sadece doktoruma transfer esnasında kaliteleri nasıl dedim iyi dedi hiiiiç açıklama yapmadı. zaten başından beri bana tek kötü kelime umutsuz bir cümle demedi hep umut var dedi. ama bana en başta 2 tane transfer edeceğini söylemişti baktıki labaratuvarda benim sadece 3 tanesi gelişince hemen transferi yaptı çünkü bekleseydi elinde transfer edecek embriyo olmayacağından korktu tabi bu benim tahminim. üçünüde 2. gün transfer edince sonuç böyle çıkıyo çok umutlu değildi anlayacağın

"grade" dediğin şey nedir bilmiyorum şimdi senden duydum bana sadece üç tane döllenen var dediler ve beklemeden hemen transfer ettiler. ben sadece doktoruma transfer esnasında kaliteleri nasıl dedim iyi dedi hiiiiç açıklama yapmadı. zaten başından beri bana tek kötü kelime umutsuz bir cümle demedi hep umut var dedi. ama bana en başta 2 tane transfer edeceğini söylemişti baktıki labaratuvarda benim sadece 3 tanesi gelişince hemen transferi yaptı çünkü bekleseydi elinde transfer edecek embriyo olmayacağından korktu tabi bu benim tahminim. üçünüde 2. gün transfer edince sonuç böyle çıkıyo çok umutlu değildi anlayacağın

grade kaliteyi siniflandirmak icin kullanilan seviyelendirme.. grade 1 en iyi kalite, grade 2 daha kotu, 3 vasat, 4 ise transfer edilemeyecek kadar kotu.. gunler itibariyle hucrelerin saglikli bolunup bolunmemesine ve icerisindeki olu hucre miktarina gore siniflama yapiliyor...

ufff neyse bu islere cok da kafa yormamak lazim heralde, biraz da kaderci olmak lazim...

Tatlım, bunu tüp bebek doktorun bilemeyebilir,embriyologlara sormak gerekir..Çünkü labratuvarlarda embriyologlar fikir sahibi oluyorlar ve transferi gerçekleştiren dr lara durumu bildiriyorlar..Grade 1,grade 2 falan embriyonun kalitesini belirtiyor..Kaç hücreli olduğu,% de kaç fragmantasyon olduğu vs o embriyonun kalitesini gösteriyor.Fragmantasyon da yanılmıyorsam embriyolarda bölünen hücrelerin eşit ve dengeli biçimde bölünmesi..Ne kadar az fragmantsayon olursa % olarak ,o kadar kaliteli demek oluyor..opuyorumnanaktan

evet cnm benim 2. gün transferim oldu 1. kalite olsaydı 1 gün daha beklerdi demekki biraz daha kalitesizmiş. ay doktorlara bişi sorulmuyoki cnm benim 1. kalite olsaydı 3 tane transfer etmezdi zaten. sana 1 tanemi transfer ettiler????????

Tatlım, bunu tüp bebek doktorun bilemeyebilir,embriyologlara sormak gerekir..Çünkü labratuvarlarda embriyologlar fikir sahibi oluyorlar ve transferi gerçekleştiren dr lara durumu bildiriyorlar..Grade 1,grade 2 falan embriyonun kalitesini belirtiyor..Kaç hücreli olduğu,% de kaç fragmantasyon olduğu vs o embriyonun kalitesini gösteriyor.Fragmantasyon da yanılmıyorsam embriyolarda bölünen hücrelerin eşit ve dengeli biçimde bölünmesi..Ne kadar az fragmantsayon olursa % olarak ,o kadar kaliteli demek oluyor..opuyorumnanaktan

maaşallah ne çok şey biliyonuz :)) valla kıslar ben fazla bilgim olmadan doktor tavsiyesiyle tüp bebek yaptırdım. aslında en iyisi çok bilmemek dimi? insanın kafası karışıyo sonra.

Grade1 ve grade 2 gebelik saglayan embriyolar demektir..
atladığınız şey atık varmı embriyolarda atık yüzdesi az olmalı.. fragmantasyon yani
benim ilk denemede 3 tane 1.kalite kondu sonuc 0
ikincide grade 1ve grade 2 'den iki tane koyuldu ama fragmantasyon yoktu şimdi hamileiym.
ınşallah seninde tutar.. senin grade 2 mi
yoksa 2.kalitemi dendi

bilmiyo olurken acıkcası tutmadında bi sebeb göstermezler,
banada yaptılar ama ben bırakmadım peşini benim ilk denemede damarımı vajinadaki belkideki rahimdeki bi damara zarar verip yalan söylediler ama böyle olan kim duyduysam tutmadı dikiş atıldı damara , halbuki
ben tutmadında %1 bile olsa transferiş yapan insanın ve o ortamın sterizile olmamnasından suclarım.. bilince bastıurıyorsun herşeyi soruyorsun onlarda soran hastadan hoşlanmazlar bunu başımızdan atalım diyolar ve atıyolar :emir_bebek:

bu arada kıslar sizin micro mu tüp mü benim tüp müş doktorum microya gerek yok dedi eşimin spermleri iyi old. için belki micro yapılsaydı daha çok embriyom olurdu. o zamanlar çok kızmıştım doktoruma. micro yapmadı diye

Mesela ben ilkinde o dikişe ragmen niye tutmadına gelince yazım bakalım neden tutmadı
- bi kere bol su içmedim
-vitaminlerimi dogru asla almadım toplama işleminden sonra bi coguna başladım
-kuru yiyecekler yedim
-çok heycan hyaptım tutacak hamile olacağım aşırı kendime güveniyordum
-sürekli yattım , sürekli diyorum sadece wc haricinde hiç bir yere kalkmadım
-agzıma beslenildi
sonuc: metabolizma durdu , rahime kan tompalanmadı ve tutmadı
transfere gelince
-transferim anestezili ile oldu
-uyandımda catalda değil sedyede idim, beni baygın baygın kim bilir nasıl karga tulumba indirdiler Allah bilir
-bacaklarımı dizden kırdırmadılar
-20dk yatırdılar
-tarnsferi bahceci yaptı kendine güveniyor nasılsa benide pek tanımıyordu salladı gitti embiyyoları
o gün dahik her gün lekelenmem oldu

tüp yapan drlar hala varmı ya?
microdur o atmıştır doktorun.. sperm iyi ama yumrutayı delmeyi başarsaydı normal yollada çoktan olurdu artık her yerde micro uygulanıyor

tüp yapan drlar hala varmı ya?
microdur o atmıştır doktorun.. sperm iyi ama yumrutayı delmeyi başarsaydı normal yollada çoktan olurdu artık her yerde micro uygulanıyor

benim tüpler kapalı nasıl olucak normal yoldan zaten geçen sene rahim filmi biraz açmıştı tüplerimi ve o ay hamile kalmıştım ama düştü. sonra tüler yine kapandı bende artık tüpe karar verdim

bu sefer
- yumurta takibini yapan dr başını yedim
- rahim dıvarından yumurta capına sayısına kadar bezdirdim onu
-transferi takibi yapan dr yaptı
- transferim seydeye oldu o sedyede 3-4 saat yatırıldım o gecede hastanede kaldım
-bol su içtim
-vitaminlerimi içtim
- öleceğim sandım buda olmazsa korktum kendime hiç güvenemedim ve tuttu

kısmet kısmet ama birazda dr payı var bu işte

bende böyle ne cok atıp tutuyorum önce Allahtan tabi ama doktorlar embriyolog senin başarı şansını yükseltmez ama azaltabilir.

ayy aman nisan bırak sonraki bebişleri 2010 ile yaparız :)
başka bi yöntem var agır fertil olmadı sürece o denenecekmiş
bahsetmiştim bi ara
yumurta ve sperm bi kapsüle konup birarada rahimin içine yerleştirilicek 3.gün çıkarılıp transfer edilicek.. tabi bi kısmıda lab ortamında.. anne rahminde daha kaliteli döllenme saglanıyormuş

X