Davranış Bozuklukları Orta Parmak İşaret Parmağının Üstünde

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Nutellagibikiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2012
10
3
Selamlar,

Yeni 8. ayına giren bebeğimde bu son bir kaç gündür sağ elinin orta parmağı, işaret parmağının üstünde duruyor.
Davranışsal hiçbir sorunu olduğunu düşünmüyorum. Desteksiz oturmayı yaklaşık 1-1,5 aydır yapıyor, emeklemeye de başladı hatta hafiften ayakta durma denemeleri de var. Sizce bu parmakların öyle olması bir sorun mudur?

Selamlar,

Yeni 8. ayına giren bebeğimde bu son bir kaç gündür sağ elinin orta parmağı, işaret parmağının üstünde duruyor.
Davranışsal hiçbir sorunu olduğunu düşünmüyorum. Desteksiz oturmayı yaklaşık 1-1,5 aydır yapıyor, emeklemeye de başladı hatta hafiften ayakta durma denemeleri de var. Sizce bu parmakların öyle olması bir sorun mudur?
Screenshot_20200521-192750.png
videodan ekran resmi aldim kusura bakmayin. Ayni sorun ikizlerimin kizinda da vardi. Gayet rahat bir sekilde tutabiliyodu. Hatta parmaklari bu sekildeyken elinde baska seylerde tutabiliyodu.gordukce duzeltiyodum ama yer etmis gibiydi. Bazen dikkatini cekip parmaklari boyleyken incelerdi. Doktora sormustum normal duzelir demisti. Dedigi gibi zamanla bu aliskanligi kayboldu. Suan 10 bucuk ayliklar yapmiyo

Eki Görüntüle 2638203
videodan ekran resmi aldim kusura bakmayin. Ayni sorun ikizlerimin kizinda da vardi. Gayet rahat bir sekilde tutabiliyodu. Hatta parmaklari bu sekildeyken elinde baska seylerde tutabiliyodu.gordukce duzeltiyodum ama yer etmis gibiydi. Bazen dikkatini cekip parmaklari boyleyken incelerdi. Doktora sormustum normal duzelir demisti. Dedigi gibi zamanla bu aliskanligi kayboldu. Suan 10 bucuk ayliklar yapmiyo

valla çok teşekkür ederim, aynısı kesinlikle. internette de araştırdığımda bir şey bulamadım. böyle bir dönemde de doktora gitmek istemediğim için hemen buraya yazdım. içime su serptiniz valla. sizin bebeğinizde ne zaman farketmiştiniz bunu onu merak ettim? tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah analı babalı sağlıklı büyütmenizi nasip etsin evlatlarınızı.

Amin. Allah razi olsun. 3 aylik kendini kesfetmeye basladiginda elleriyle cok oynayan bi bebekti. Cok dikkatini cekiyodu bu yuzden el guzeli diye seviyodum. Tahmini 4-5 aylik olunca bu hareketleri basladi. Basta 1 elini yapabiliyo saniyodum ama dikkat ettigimde 2 elininde parmaklarini boyle yapabildigini gordum. Son 2 aydir da yapmiyo cok sukur.

X