Otellerde ütü sorunu

Crazy-cat-lady

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
190
304
33
Önümüzdeki hafta tatilimiz var ancak standart oda imkanları içinde ütüyü görmeyince oteli arayıp danıştık. Görevli kişi odalarda ütü olmadığını, güvenlik sebebiyle misafirlerin ütü getirme izinlerinin olmadığını ve otelin "parça başı 7 euro"luk ütü hizmetinin olduğunu söyledi.
Açıkçası bu fiyat bana çok yüksek geldi. Ütülemeyi planladığım kimi kıyafetlerimin zaten kendi fiyatı hemen hemen 7 € :confused:

Üç arkadaş gideceğiz, hayli kıyafetimiz var, parça hesabıyla ütü yöntemi tuzlu oluyor.
Kıyafetleri ütüleyip götürmek şu an en basit çözüm ama ne de olsa bavula sığdırmak için bir yerlerinden katlamak gerekecek, muntazam katlansa bile kenarında köşesinde ufak kırışıklıklar olacak vs. Daha başka bir yöntem var mı tecrübe ettiğiniz?

Ev ütümüzü götürmüş olsak ne olur, havaalanlarındaki gibi şerit içinden mi kontrol ediliyor bavullarımız, kesin fark edilir mi? Gizlice sokmamızın herhangi bir yolu olabilir mi?:oops: Fark edilirse ne olur, tatilimiz bitene dek bir yere kaldırıp ayrılırken mi verirler?
Daha önce 1 kere 5 yıldızlı otel tecrübem olmuştu onda da taramalı kapıdan geçmekten başka bir kontrol uygulanmamıştı.

Seyahat boy ütü alıp götürsek ona müsamaha gösterilir mi yoksa bir mi tutulur?

Nasıl bir otele gidiyorsunuz bilemedim ama ben normal evde kullandığım ütüyü getiriyorum, kimsenin bişey dediği olmadı şimdiye kadar..

Nasıl bir otele gidiyorsunuz bilemedim ama ben normal evde kullandığım ütüyü getiriyorum, kimsenin bişey dediği olmadı şimdiye kadar..
Anladım, mesajınızla birlikte denemeye karar verdik bakalım :) Otelimiz Bodrumda 5 yıldızlı ultra her şey dahil bir otel, öyle olunca alternatif yollarla mı para kırpılmaya çalışılıyor bilemedim. Teşekkür ederim yorumunuz için :KK68:

Tatilimiz bitti, tecrübemi paylaşmak istedim :)
Sevgili Huysuzd'nin dediği gibi evde kullandığım ütümü bavulumun içine koyup götürdüm ve hiçbir problem yaşamadım.

Lafı uzatmadan, otel bilgilerinde yoksa ne odada ütü var mı diye sormanızı ne de ütümüzü kendimiz getirebilir miyiz diye işgüzarlık etmenizi öneririm. Kurda boynun neden kalın demişler, kendi ütümü kendim getirdim de ondan demiş galiba :p Ütüsüz tek günümüz olmadı, biz çok hayrını gördük. Cesaret verenlere teşekkürler :KK54:

X