Davranış Bozuklukları Otizm 17 aylik oglum yardim lutfen

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Merhabalar öncelikle geçmiş olsun allah kimseyi evladı ile sınamasın benimde erkek bebeğim var bir hafta önce 4 ay aşılarımızı olduk D vit ek olarak bide 8250 geldiği için 8 damla demir verdiler sadece emdiği için yavaş yavaş yeni tatlara şeftali armut yoğurt verebilirsin dediler gelişim olarak artık yavaş yavaş dönmeye başladı oyuncaklara hafiften uzanıyor tuttuğunu direk ağzına götürüyor bide elleri sürekli ağzında babası sakallarıyla gıdıklarsa gülüyo ama normalde çok gülen ses çıkaran bir bebek değil sağı solu acayip inceliyor yatmayı sevmiyor sürekli kucakta oyun halısında biraz oyuncaklara uzanıp sıkılınca alın beni der gibi çırpınıyor camdan balkondan arabaları takip ediyo nesne takibi var tv hiç açmıyoruz evde uyuyana kadar dediğim gibi sadece ses çıkaran agulayan bir bebek değil sizce nasıl normal mi bende çok korkuyorum endişe ediyorum ....
4 aylik bebekden ne bekliyorsun ki sen canim?? Bene gelisimi gayet normal.. agulama daha baslamaz ki 6 aylik bi olsun bi emekleme baslasin o zaman ses cikartir. Suan sadece aglar herseyi agzina goturmesi bile gelismenin bir parcasi. Yada etrafi incelemesi .hic endise etmeyin..

İlk bebeğim olduğundan bide çok evhamlı herşeyi kafaya takan biri olduğum için aklıma herşeyi getiriyorum allah kimseyi evladı ile sınamasın herkesin evladına sağlık sıhhat versin yarabbim

Ayyy bi ruh hastasıda benim valla deliricem hap kullanıyorum artık bu yüzden.
Kızım 10 buçuk aylık ve nerdeyse dogdugundan beri ben bi garip oldum sürekli bi sorun varmış gibi geliyo deliricem resmen.kızım beni anlamıyo taklit etmiyo mesela gibi geliyo.ismine bazen bakıyo bazen hiç pralı olmuyo.bay bay yapıyo ama canı isterse alkış gel gelde dahil canı isteyince yapıyo emekliyo bir aydır yeni yeni sıralıyoda.ama ismine bakmaması beni anlamıyo gibi davranması çok üzüyo beni küöük araba veriyorum tekerini çeviriyo ama böyle daatlerce degil 5-10 sn sonra agzına almaya çalışıyo hayır diyince yaptıgı şeyi bazen bırakıyo bazrn bana bakıp bagırıyo kızıyo gibi. Mesela bugün tak tak sesşne uyandım karyolasında ayaga kalkmış oyuncagını kenara vuruyodu ezgi ezgi diye seslendim hatta yırttım kendimi dönüpte bakmadı.bu arada psikiyatriye de nörologada götürdüm ikiside hiç bişeyi yok ama tv izlettirmeyin dediler.ama ben çalışıyorum annem bakıyo oda açıyo tv saatlerce degil ama bi iki saat açık kalıyo tv ezgi reklam olmadıgı sürece dönüp bakmıyo ama yinede açık tv ve engelleyemiyorum anneme dilimde tüy bitiyo ama yok dinlemiyo beni ne yapıcagımı şaşırdım düşünceler beynimi yiyo resmrn :KK43:((

Benim kuzenlerimde böyleydi daha erken teşhis sayılır bunu atlatabilirsiniz doktor söylemedimi bişyler.atlatılabilirmiş bu hastalık erken yaşta

X