Okb temizlik suphe 2 aylik bebegim ve 5 yasinda oglum..

okuldan gelınce ust baş hemen çıkar.iç çamaşırlar değişir hoop el yüz yıkamaya.banyo yapmayız ama evede oyle oturmayız. ne eşim ne ben işten gelir gelmez üst baş hemen değişiriz.bir yere kadar normal. anormal olan ise annen ve eşi ben mi yanlış anladım bilmıyorum ama kedi neyse ama köpek pisliği falan ben olsam göndermezdim oraya. diğer şeyler için çocuğu çok sıkmayın en azından dışarıda. çocuk kırlenecek, bağışıklık kazanacak. parkdan döndüğümüzde vs bende banyoya sokarım.kirlilik ve sokakda kalma süresine bağlı anlayacağın.bebeğin için korkma sütün onu gayet korurur.
Biz de banyo yapnasak bile oyle oturmayiz ama o zaman misafir yani annemler gelemior kimse de tabi
Nasil cikarior cocugunuz ustunu yani nerde basior mu oyke eve cocuk girior veklior ya giriste soyunmak icin icim ciz edior ogluma.
Alismis artik basmior bi yere ustu cikana kadar.ama iste banyo yapmicam dior artik. El yuz yikama tmam saci nolacak. Icime sinmesi lazim mecburum nap yim. Bi pislik olsa gorunur diycem sanirum. Mikrobu zatwn gormek onlemek pek mumkun degil. Benim

Okbniz konusunda bir sey diyemiycem ama anlattiginiz kadariyla evleri pismis. Ben okbli falan degilim ama oyle bir evdwn gelse cocugum ben de yikamak isterim. Baska yerlere gittiginde, temas ettiginde nasilsiniz? Sadece annenizin evi ile mi ilgili durum?
Benim kayinvalidemin evi pistir. Cocugun gozunun icine bakarim oradayken. Yani orda tuvalete girme ihtimalini dusununce gozum seyiriyor. Zaten cok nadir gideriz, gittigimde de hic yalniz birakmam kizimi. Buyuk konusmayim da o evde bensiz vakit gecirmesi icin kari koca basimiza bi sey gelmis ve o anda kizima sahip cikacak kimsenin olmamasi gerekir. Bence siz de yalniz gondermeyin. Hele sigara kokmasi en buyuk problem. Ya yaninda icilmis ya da sigara icen biri sarilmis opmus.
Yanlis anlasildim biraz. Yani bana gore pis tabi de annem yapar her zaman temizligini dikkat eder. ama tabi benimki takintili boyutta olduu icin yeterli degil. Ben rahat degilim yani onlar gibi.evet ben de yalniz birakmak istemiorum ama cocuk bu dinlemior. Kosuyor, yuvarlanior,elliyor, degiyor. Sadece ust bas degisip el yuz yikasak sacini sivazlasak ama ayaklari da var sonra oooo 5 dk dus daha kolay da iste. Cocuga yazik uzuluorum.
Hayir tabi baska yerker icib de boyle. De eskiden bu kadar takmazdim hamilelik hormonlari eski hastaligi jortlatti beynim de sacma takintilara alisinca simdi eskiden nasil davranirdim onu unuttum. Bebek de var kaygim oluyor tabi. Bi de temizlige de zaman yok. Ne bileyim. Rahat dusunup kendimi ikna etmem lazim sanirim yoksa tek basima cocuklarimo da bunaltip uzup olucem bu evde🙁

Bende önceden bu şekildeydim tedavi görüyordum hastalığım hafifliyordu ancak geçmiyordu hatta sizden daha kötüydüm, kendi evimdeki koltukta bile oturamaz üzerine örtü sererdim örtümü de sürekli 90 derecede çamaşır suyu ile yıkardım biri bana çarpınca kirlendim diye ağlayıp sinir krizi geçiriridim ellerimi yıkamaktan ellerimde büyük yarıklar olmustu hatta. Bu düşüncelerinizi anlayabiliyorum ama bu hastalık siz dikkat ettikçe daha da azacak. Psikoloğunuz ve psikiyatristinizi değiştirin sizi tedavi edemiyorlarsa. Ayrıca sizin yapmanız gereken kendinizi dikkat etmemek için zorlamak. Ben sizden daha beterdim bir gün evde temizlik yapan bir abla vardı mutfağı temizliyordu ben de mutfaktaydım erkek kardeşim mutfakta bana çarptı diye gene sinir krizi geçirdim o da artık delirdi ve beni itti ablanın temizlik yaptığı kirli su dolu leğenin içine düştüm 😂 su an anlatınca komik ama o an benim için korkunc bir kirdi birkaç saniye leğende kaldım duşa girdim ve düşündüm yani öyle bir his geldi bir şey olmuyormus kirden herkese bulaşıyor vs diye sonra okb m geçti (psikoloğuma Bunu anlattığımda bunun maruz bırakma yöntemi olduğunu ancak herkeste aynı sonucu yaratmayacağını hatta Bazı insanları daha da kötü bir durumun içerisine çekebileceğini benim bu yöntemle okb min düzelmesinin bir şans olduğunu söyledi) bir daha da öyle kirmis pişmiş aşırı dikkat etmedim temizlik yapıyorum su an evimde ama abartmadan

kizlar bana nolur yardim edin
5 yasindaki oglumi bugun anneme biraktik alt katta annem.
iki kat assagida da buyuk bir oda var kullanilmayan esyalar dolu ve oraya kediler yavrulamis bayadir geziniyorlar.simdi o oda bosaltiliyor esyalarin bazisi koridorda. Annemin eşi de oraya girip cikiyor, bahcede toprakla is yapiyor ve sonra o ust basla eve oturuuor( bahcede 1 ay oncesine kadar 2 yil.kopek yasadi)( annemin evinde kopek var balkonun koselerine yapiyor tuvaletini basmiyormus oyle dior kardesim ve kendo odasindan da cikmior diorlar) annem de evine o depodan esya almis evine getirmis.
bugun de iki kisi misafir geldi. Oglum orda wc de girmis. Eve gelince giriste bekliyor uzerino cikarip dusa soktu esim kendi de disaridan gelmisti.cocuk pazarlik yapiyor dus yaparsam eve gelmem diye ama benim icim almiyor onun sadece elino yuzunu yolayip ustunu degistirip eve almak. Sonucta neresine ne oldu bilmiorum. Ayakta da olsa wc de girmis. Sigara da kokuyordu. 2 aylik bebegim oldugu icin mi bilmiorum. Mikrop bulasmasindan ziyade ben de igrenme oluyor, zaten ilac kullaniordum okb icin. Oglum dus almazsa onu rahat elleyemem sevemem diye dusunuyorum, elleyince bana bebege mememe bulasir diye belki de.. bi de firsatim olmuor supur sile bebek hep kucakta..
mesela gece bez baglioruz poposu falan degiyor mecbur yataga. Mesela ayaklarini elliyor bazen agzina sokuyor. Alt katlarda nereleere basti corap cikti mi bilmiorum. Mesela bugun gordum disarida bahcede giyilen ayakkabinin ustune basip corabiyla, oyle girdi annemin evine. Ya okula.giderken de goruyordum ayakkabi degisirken yere baaiyordu ama ben boyle takmiordum. Eve gelince banyo degil ama ust bas degisip el yuz yikiorduk. Simdi ben dusunuorum o disaridan gelince onu soyarken uzerime degince ne olacak siye. Ben onu nasil dus aldirmadan eve alabilirim uzulmesini istemiorum. Eskiden cok severdo banyoyu.ilac ve terapi demeyin lutfen. Is benim kafamda bitecek, psikologu da dinlemem gibime gelior yine de online terapi deneyecegim.
esime diorum sen alir misin dussuz onda da var biraz o da bilmiorum rahat degil pek. ne dertler var utaniorum uzuluorum boyle sacma seylerle ugrastigim icin ama annemin esinin temizligine evine guvenmiorum icim almior sanirim. Ozellikle kucuk bebegi olanlar siz buyuk cocuguniz disaridan gelince ya da baska evden nasil yapiorsunuz. Cogu insan direkt alior dimi eve.. biz esimle kendimiz de eskiden beri oturmayiz eve disardan geldigimiz gibi..belki dus almadan gelse ust ddgisse bosey olmayacak ama ben dusunucem stres olucam. Hos dus aldi simdi de onu uzdum diye agliorum. Oglum suan oynuor mutlu ama unutmayacak bizim gibi temizlik.takintili olacak diye korkuorum..Cok utaniorum boyle oldugum icin ve cok uzuluorum. Lutfen kinamayin basiniza gelmesin ben de bi ara normal biriydim...😥
Ben asla kinamayorum senelerce sizin gibi hastaları gördüm gerçekten iş sizde bitiyor öncelikle şunu soyliyim doğumdan sonra artıyor bu durum ben OKB olmamama ragmen doğumdan sonra bebegim.iki üç aylıktan başka wc ye gidemyrdm neyse şuan geçti o durum sizin bebeğinizde iki aylık ve daha yeni lohusalık olaylar bile yeni bitmiş. Ama kendinize bunu aşmanız için yardım edin çünkü bukadari fazla bunu. Farkındasiniz.... Ben tam tersi ilaçtan çok. Piskologn size çok iyi gelecegine inanyrm diğer bı konuda çocuğunuzu bu şekilde büyütürseniz. Bebeğiniz daha çok hastalanır haberiniz olsun. Bağışıklığı hiç bir mikroba karşı. Gelisememez evden dışardan gelen çocuğu soyup duşa almak vs iyi değil ellerini yıkamayı öğretin. Yemekten önce sonra dışardan eve gelirken wc sonrasi bunlar amenna ama diğerleri gerçekten gereksiz bebeğinizi steril buyutemezsinizzz savunma sistemi diye bir şey var yapmayin

X