Davranış Bozuklukları Otizm

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Merhaba bebeğim 22 aylık bebeğim otizm için riskli bebek dendi. Ankarada Sabri Hergünere götürmek istiyorum götürüp memnun olan varmı

Siz eğitim aldırıyordunuz diye hatırlıyorum
Evet 22 aylıktan beri ama 5 yaşında bu hareketleri başladı hic yoktu ele bakma falan dediginiz gibi heyacan yapınca belirgin oluyor öyle birşeyki yaşadıkça görüyoruz hareketli olusu ve dikkat ekdikligi azalmiyor ilerleyemiyoruz Allah büyük Rabbim yardimcimiz olsun

Evet 22 aylıktan beri ama 5 yaşında bu hareketleri başladı hic yoktu ele bakma falan dediginiz gibi heyacan yapınca belirgin oluyor öyle birşeyki yaşadıkça görüyoruz hareketli olusu ve dikkat ekdikligi azalmiyor ilerleyemiyoruz Allah büyük Rabbim yardimcimiz olsun
Anlıyorum sizi,Allah hayırlısıyla şifa versin kuzularımıza

Merhabalar. Hangi ilaca başladınız bizimde dikkat eksikliği yoğun ve isteksiz o yüzden çok ilerleyebilir. İlaç işe yaradı mı ismi nedir acaba

Evet tek sosyalleşme kaldı çok şükür. Geçen sene gitti bu sene devlet anaokuluna verdim etkinlik fln yapsa çok güzel yapıyor ama hiç gayret yok istemiyor uyum sağlayamadı almak zorunda kaldım şimdide hiç gitmek istemiyor inşallah şu sosyalleşmede hallolur geçer
Bizde aldık kreşten durmadı uyum saglamadi aynen dikkatini verse yapıyor ama içinde kurt var sanki

Egitime gidiyor kreşten bilgi bekliyoruz tekar vermek icin zaten seneye okulda özel egitim sinifinda olacak ram kaynastirma yapamayiz dedi cok hareketli insallah sizde yazin huylari benziyor
Bizimki eğitimi bile kabul etmiyor dogru düzgün ders bile yapmıyor. Bir sene daha geç ver bence bizimde normalde eylülde okul zamanı ama geç vericem. Bizimde alt sınıfa olur büyük ihtimal okul sevgisi olsa aslında çok rahat gider gelir ama yok okul diyince kendini yerlere atıyor

Bizimki eğitimi bile kabul etmiyor dogru düzgün ders bile yapmıyor. Bir sene daha geç ver bence bizimde normalde eylülde okul zamanı ama geç vericem. Bizimde alt sınıfa olur büyük ihtimal okul sevgisi olsa aslında çok rahat gider gelir ama yok okul diyince kendini yerlere atıyor
Bizde aynı kayıt zorunlu dedi bizimki daha büyük Demek Ki yaşca 2016 ocak doğumlu bizde aynı derse katılım yok gittikçe başka başka davranışlar gösteriyor küçükken daha iyiydi

Oğlum 37 aylık doktor tam kesin tanıyı bidahaki girişiminde koyucak şimdilik tepkisel bağlanmaya benziyor dedi oda benim oğlum büyük özellikle erkeklerle daha iyi ilişki kurduğunu ve sevdiğini söyleyince tepkisel bağlanma bozukluğu dedi ama ben b inanmıyorum çünkü oğlum bize karşi çok ilgili sarılmayı çok sever çok fazla komut almaz al ver yapar bazen oyuncağını getir dediğim zaman getirir ama .Çoğu zaman yapmıyor tinlamiyormuş gibi davraniyor
Oglunuzin durumu nasıl şuan bizde aynı durumdayiz :KK43:

Arkadaşlar bizde 1 saatlik durmadan koşma krizi başladı kendini durduramıyor bizde ne yapsak çok kötüyüm kalbi duracak diye korkuyorum siz bu kriz anında neler yapıyorsunuz

Arkadaşlar bizde 1 saatlik durmadan koşma krizi başladı kendini durduramıyor bizde ne yapsak çok kötüyüm kalbi duracak diye korkuyorum siz bu kriz anında neler yapıyorsunuz
kac yaşında suanda dikkatini baska bişeye veremiyormu o anda yqpmayi en çok sevdigi şey ne mesela

kac yaşında suanda dikkatini baska bişeye veremiyormu o anda yqpmayi en çok sevdigi şey ne mesela
4 yaşında trampolinde normalde zıplatmayı sever ama kriz durumunda teşfik etsem yapmıyor koşuyor en sevdiğini bile versem o esnada reddediyor malesef tekrarlayıcı hareketlere başladı sıklıkla şarj kablosunu titreyerek rahatlatma bizimki erken çocukluk otizmi böyle anneler varsa lutfen irtibat halinde olalım

Arkadaşlar merhaba iyi akşamlar. Bayağı olmuş buraya yazmayalı. Biz hala eğitimlere devam ediyoruz 4 yaşına girecek bu yazın tuvalet eğitimi düşünüyorum. Ama duyusal hassasiyeti çok fazla tuvaletten korkuyor siz nasıl öğrettiniz fikir verir misiniz?

X