Otoplasti oldum

Semra Duman

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2021
1
0
30
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle buradan her turlu bilgiye ulasabildigimiz ve kararlarımıza yardımcı olduğu için herkese tesekkur ederek baslamak istiyorum. Ama bazi konularda yeterince yorum olmayabiliyor veya sadece ameliyattan önce soru sormak için aktif olanlar oluyor. Ben de ameliyattan sonra iyi de geçse kotu de bir nebze yardımcı olabilmek için üye oldum. Gelelim konuya, kulaklarım çok güzeldi. Kikirdak yapisi muntazamdı diyebilirim. Hafif bir disa doğru çıkıklik vardi kepcelik asla yoktu. Yine de saçlarımı daha rahat toplayabilmek için ameliyat olma kararı aldım ve 1.5 ay önce ameliyat oldum. Genel anestezi onerdi doktor. Yaklaşık 2 saat sürdü. Uyandığımda feci derecede ağrım vardı. Normalde dayanıklı biriyimdir ama o an çok çok pişmandım çünkü hiç gerek olmadigi halde kendime eziyet çektirmistim. Agri kesiciler fln veriliyordu zaten. 1 gece hastanede kaldım. 2. gun ağrılar bir tik azalarak devam ediyordu. Internetten sürekli araştırdım acılar ne zaman geçecek fln diye ve tabi yeterince bilgi bulamadım. O gün sargı açıldı ve çok kötü duruyordu kulaklarım sismisti, simetrik değildi ve bir tanesi asiri yapisikti. Doktor yapisikligin açılacağını vs. söyledi. 3 hafta bandaj takmam gerektiğini 3 4 gun banyo yapmamam gerektiğini söyledi. ilaçları kullandım, bandaj hariç dediklerine uydum büyük bir problem yaşamadım 3. günden itibaren ağrılar hafifledi sadece dokununca ağrıyordu. Hala görüntüsünü beğenmediğim için bandaj takmayı esnettim çünkü yapisikligin hemen açılmasını istedim. Geceleri aksatmadan taktim 2 hafta boyunca. 1 ay sonunda şişlikler azaldı ve artık fena değil diyebilirim iki kulak arasında ufak bir asimetri var fakat rahatsiz etmiyor. Ayrica kimseye söylemedim ameliyat olduğumu esim bile anlamadi farki çünkü eski hali iyiydi. Ama olsun ben o farki anlıyorum ve su an pişman değilim. Umarım yardımcı olabilmisimdir.

Gecmis olsun bazilarinin kulaklari ameliyat tan.cok.sonra da aciyomus ama oneriyomusunuz bu ameliyati

Merhaba arkadaşlar 4 gün önce otoplasti ameliyatı olan biri olarak yazıyorum foruma
Ben bir devlet hastanesinde sağlık personeliyim çocukluğumdan beri kulaklarımın açıklığından son derece rahatsızım sağ kulağım sola göre daha açıktı ve yaza düğünüm var asla saçımı toplayamıyordum ve en istediğim şey saçımı toplamaktı sağolsun hastanemizin KBB uzmanı beni
Kırmadı ve ameliyatımı gerçekleştirebileceğini söyledi
Süreç çok kolaydı kan tahlilleri anestezi kontrolü sonrasında covid testi ve ertesi sabah ameliyat..
Ameliyata girerkende asla fikrim değişmedi gayet kararlıydım ameliyathaneye girdiğimde zaten herkesi tanıyan biri olarak gayet rahattım beni hemen genel anestezi altında uyuttular ameliyatım 4 saat sürdü benden doktorum prolen erimeyen Sütur istemişti bulamazsam ameliyatı yapamayacağını söyledi özel olarak getirttik 4 saat tabi uzun bir süre olunca benim 2 saat sonra satürasyonum düşmüş ve entübe edilmişim kendime geldiğimde ameliyat masasındaydım boğwzımda inanılmaz bir acı…
Sedyeye kendim çıkmak istedim ne mümkün bana çok güldüler 3 saat sonra katlanılmayacak ağırlarım başladı kafamda kocaman sıkı kat kat bir bandaj ertesi gün bamdajım açıldı ve doktor hanım ilk pansumanımı yaptı ilaçlarımı yazdı ve taburcu oldum ilk 3 gün çok zorlu geçti sürekli bandajlı ve ağrılı pansumanlarımı firocin krem batikon steril spenç ve kantoron yağıyla yaptım pansuman öncesinde kulaklarımı 15 dakika havalandırmamı söyledi ve beslenmeme çok dikkat etmem gerektiğini et süt yumurta peynir protein omega üç desteğinin ve tabikide bol bol su tüketmem gereğini anlattı ağrı kesici olarak brufen 600 mg ve parol kullandım 4. gün ağrım bayağı hafifledi ama boğaz
Ağrım çok kötü hala, 4. Gün yani bugün kontrole gittiğimde her şey yolunda dedi bandajdan ötürü sağ kulağımda bası yarası oluşmuş 2 saat çıkarıp 2 saat takacaksın 1 hafta boyunca dedi 1 hafta sonra gündüz takmayacaksın artık geceleri 2 ay boyunca sürekli takacaksın dedi 1 hafta sonra da dış dikişlerim alınacak iç dikişler bir ömür benimle kalacak
Bu kadar zor bir süreç yaşayacağımı tahmin edemedim hepsi çok kolay geliyordu anlatılanlara göre kulaklarım dan memnunmuyum şuanda memnunum ikiside gayet asimetrik ama zaman ne gösterir bilemiyorum tek istediğim şey bir en evvel iyileşmek ve kulaklarımın açılmaması sorusu olan merak eden varsa yazabilir

Merhaba arkadaşlar 4 gün önce otoplasti ameliyatı olan biri olarak yazıyorum foruma
Ben bir devlet hastanesinde sağlık personeliyim çocukluğumdan beri kulaklarımın açıklığından son derece rahatsızım sağ kulağım sola göre daha açıktı ve yaza düğünüm var asla saçımı toplayamıyordum ve en istediğim şey saçımı toplamaktı sağolsun hastanemizin KBB uzmanı beni
Kırmadı ve ameliyatımı gerçekleştirebileceğini söyledi
Süreç çok kolaydı kan tahlilleri anestezi kontrolü sonrasında covid testi ve ertesi sabah ameliyat..
Ameliyata girerkende asla fikrim değişmedi gayet kararlıydım ameliyathaneye girdiğimde zaten herkesi tanıyan biri olarak gayet rahattım beni hemen genel anestezi altında uyuttular ameliyatım 4 saat sürdü benden doktorum prolen erimeyen Sütur istemişti bulamazsam ameliyatı yapamayacağını söyledi özel olarak getirttik 4 saat tabi uzun bir süre olunca benim 2 saat sonra satürasyonum düşmüş ve entübe edilmişim kendime geldiğimde ameliyat masasındaydım boğwzımda inanılmaz bir acı…
Sedyeye kendim çıkmak istedim ne mümkün bana çok güldüler 3 saat sonra katlanılmayacak ağırlarım başladı kafamda kocaman sıkı kat kat bir bandaj ertesi gün bamdajım açıldı ve doktor hanım ilk pansumanımı yaptı ilaçlarımı yazdı ve taburcu oldum ilk 3 gün çok zorlu geçti sürekli bandajlı ve ağrılı pansumanlarımı firocin krem batikon steril spenç ve kantoron yağıyla yaptım pansuman öncesinde kulaklarımı 15 dakika havalandırmamı söyledi ve beslenmeme çok dikkat etmem gerektiğini et süt yumurta peynir protein omega üç desteğinin ve tabikide bol bol su tüketmem gereğini anlattı ağrı kesici olarak brufen 600 mg ve parol kullandım 4. gün ağrım bayağı hafifledi ama boğaz
Ağrım çok kötü hala, 4. Gün yani bugün kontrole gittiğimde her şey yolunda dedi bandajdan ötürü sağ kulağımda bası yarası oluşmuş 2 saat çıkarıp 2 saat takacaksın 1 hafta boyunca dedi 1 hafta sonra gündüz takmayacaksın artık geceleri 2 ay boyunca sürekli takacaksın dedi 1 hafta sonra da dış dikişlerim alınacak iç dikişler bir ömür benimle kalacak
Bu kadar zor bir süreç yaşayacağımı tahmin edemedim hepsi çok kolay geliyordu anlatılanlara göre kulaklarım dan memnunmuyum şuanda memnunum ikiside gayet asimetrik ama zaman ne gösterir bilemiyorum tek istediğim şey bir en evvel iyileşmek ve kulaklarımın açılmaması sorusu olan merak eden varsa yazabilir
Merhaba inşallah iyileşmiş ve günlük hayatınıza dönmüşsünüzdür bu erimeyen dikişler uzun vade de sıkıntı oluyo diyolar size bi sıkıntı yarattı mı bide ameliyattan kaç gün sonra ağrınız sızınız kesildi benim şu an ikinci gecem ve pek uyku tutmadı buradayım sizle iletişim kurabilirsem çok sevinirim

X