Otoriter baba

Poni Bon

🦄
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2012
14.422
50.804
dedemin yetiştirme tarzı yüzünden babam hep otoriter hep soğuk olmuştur.iletişim bile kurmayız doğru dürüst.evlendim uzak bi memleketteyim ne o arar ne ben annem aracılığıyla birbirimizden haber alırız.hep çekiniriz tüm kardeşler. dövmemiş ama hep korkmuşuzdur. bu yüzden psikoloğa bile gittim nasıl sağlıklı baba çocuk ilişkisi kurabiliriz diye babamla yine konuşamadım. içimi acıtan şeylerden biri de hep hediye alırım ama veremem. babam ilk kez gelecek evime bu hafta sonu evleneli 9 ay oldu.beni içime kapanık özgüvenimi hep düşüren bu durumu nasıl çözebilirim artık çok üzülüyorum bu duruma?

dedemin yetiştirme tarzı yüzünden babam hep otoriter hep soğuk olmuştur.iletişim bile kurmayız doğru dürüst.evlendim uzak bi memleketteyim ne o arar ne ben annem aracılığıyla birbirimizden haber alırız.hep çekiniriz tüm kardeşler. dövmemiş ama hep korkmuşuzdur. bu yüzden psikoloğa bile gittim nasıl sağlıklı baba çocuk ilişkisi kurabiliriz diye babamla yine konuşamadım. içimi acıtan şeylerden biri de hep hediye alırım ama veremem. babam ilk kez gelecek evime bu hafta sonu evleneli 9 ay oldu.beni içime kapanık özgüvenimi hep düşüren bu durumu nasıl çözebilirim artık çok üzülüyorum bu duruma?

Benim babam da iletişime kapalı bi adamdır. Eskiden hep korkardım da artık hiç umrumda değil açıkçası gayet rahatım ona karşı. Bu konuda aşılması gereken problem sizde. Yani babanızın problemli olduğu kesin benimki gibi ama onu değiştiremezsiniz haliyle siz değişeceksiniz. Evinize gelecek sadece, gayet rahat olun bence. Tam olarak çekindiğiniz nedir ki?

Babanın varken yok olması çok koyuyor insana
Çocukluğumdan beri babamdan maddi manevi hiç bir destek görmüşlüğüm yoktur
Umudun varsa sarıl ilk kez karşına al konuş hayırlısı

19 yasindayim bu zamana kadar babamla konusmamiz 3 dk yi gecmemistir. Ben surkli yanasmaya calistim agir tepkiler verdi . Bir ara mektupla anlasmaya calistik oda pek sonuc vermesi cunku kizcak korkusuyla icimdekileri dokemedim bile bizde ailecek cok korkariz ki arada bağrdğda oluyo. Hatta bi kere koluna bardak firlatmisti . Ama kardesime elini bile kaldirmaz erkek kiz ayrimi yani kisaca . Onlar adim atmadikca biz hic bi zaman iyi bir iletisim kuramayiz . Cunku beklentilerimiz korktuyo nasl davranmamz gerektgni bilmiyoruz..
Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X