Kıymetli Fikir ve Yardımlarınıza İhtiyacım Var

Ayrildaktan sonra bir kizla cikmis olmasi bitmis olmasi sorun degil cunku sende denemissin annenin dedigi gibi.
Ha nem olsam istemem. Ama istiyor olsam sorunda etmem. Istiyosal sorun etmeyecegiz. Sorun olacaksa zaten istemeyeceksin. Neyse buraya kadar olabilir ama sonra devaminda ayril baris ayril baris iyi olmamış. Ayrildiktan sonra tekrar barismayacaktin. Adam kafasina esmis ortadan kaybolmus. Kafasina esmis geri gelmis. Nasilsa sen hep orada bekliyorsun adami hazir halde.

Fazla zorlamanin bir anlami yok gibi

hayır dönmezdim. bunu sık sık şaka yollu konuşurduk. yazdığım gibi uzatmadım, ama bana yalan söylemesi hoşuma gitmedi. ben açıkça söylemiştim kendisine randevum oldu 2 tane o masada kaldı diye. onun sevgilisi olduğunu bilsem dönmezdim.
zaten anlıyorum dedim sonra.
ya bilmiyorum arkadaşlar, kafam allak bullak. niye 2 ay sonra çöküntü yaşadım bilmiyorum. böyle bumerang gibi bir şey olunca jeton geç düşüyor sanırım..

Niye dönmezdiniz peki? Zaten ayrısınız sizi aldatmış sayılmaz. Yani bu kadar katı fikirlerinizi varsa bu adam da bu kadar flörtöz ise siz bu işin sonunu beklemeyin bence. Ama seviyorsanız sizden ayrı iken olan şeyler için yargılamayın insanları.

Niye dönmezdiniz peki? Zaten ayrısınız sizi aldatmış sayılmaz. Yani bu kadar katı fikirlerinizi varsa bu adam da bu kadar flörtöz ise siz bu işin sonunu beklemeyin bence. Ama seviyorsanız sizden ayrı iken olan şeyler için yargılamayın insanları.

İnsan tiksiniyor çünkü, bazı şeylerden 1 kez tiksinince dönüşü olmuyor. Evet prensipte aşdatmış değil ama hayat prensipler etrafında dönmüyor. Ayrıyken adam başkasına gidiyorsa beni unutmuştur sevmemiştir ya da yanında kadın olsun kim olduğu pek de önemli değil etrafraki kadınlara yazılayım hangisi tutarsa o olsun....bu kafa nerden bakarsam bakayım elimde kalır.

Şu kadarını sormak istiyorum:

Hayalin sonu ne olursa olsun bu kişi ile bir evlilik yapıp, onun koluna girmiş bir gelin olmak mı?

Yoksa hayalin bu yaşa kadar beklemişsin, karşılığında doğru evlilik yaparak gerçekten mutlu bir gelin olmak mı?

Canım bence artık ayrıyken görüşmüş görüşmemiş konusunu bi geride bırak. Çok fazla yaşanan şey olmuş. Siz, aileniz herkes çok yıpranmış.Bu saatten sonra bu ilişkiden adam olmaz. Bu adamdan hele hiç olmaz. :KK43:Kendince nispet yapıyo bi de.:sinirli: Geri dönmeyi düşünüyo gibisin şu an kolay olan o gibi görünüyo gözüne ama uzun vadede asıl seni zorlayacak olan bu.:KK20: İyi düşün derim. Allah'tan hayırlısı karşına daha da iyileri çıkar inşallah, kimseye bu kadar bel baglama

İnsan tiksiniyor çünkü, bazı şeylerden 1 kez tiksinince dönüşü olmuyor. Evet prensipte aşdatmış değil ama hayat prensipler etrafında dönmüyor. Ayrıyken adam başkasına gidiyorsa beni unutmuştur sevmemiştir ya da yanında kadın olsun kim olduğu pek de önemli değil etrafraki kadınlara yazılayım hangisi tutarsa o olsun....bu kafa nerden bakarsam bakayım elimde kalır.

İnsanlar ayrılıyorsa demek ki şartlar onu gerektirmiş derim. Ayrıldıktan sonra da o an için bir daha geri dönüş düşünülmüyordur ve pek tabi insanların hayatına birileri girebilir. Zaten geri dönüş düşünülse ayrılık olmaz.

Ama sonra bir şekil yenidne bir araya geliniyorsa demek ki unutulamıyor, demek ki başka insanlar onun yerini doldurmuyor. Eğer bu şekilde ise (hele hele ben de başkaları ile görüşmüşsem) onun başkaları ilesevgili olmuş olması önemsiz geliyor.

Şu kadarını sormak istiyorum:

Hayalin sonu ne olursa olsun bu kişi ile bir evlilik yapıp, onun koluna girmiş bir gelin olmak mı?

Yoksa hayalin bu yaşa kadar beklemişsin, karşılığında doğru evlilik yaparak gerçekten mutlu bir gelin olmak mı?

kesinlikle evlenmek için evlenseydim çoktan evlenirdim. bu kişi olsun isterim tabii yanımda, ama düzelerek, tedavi olması şart.. sadece mutlu olmak istemiştim, gelin olmak bile değil..
bir vedayı daha kaldıramam sanırım. yaşım da 32, 3 yılım gitmiş. denemeye gücüm yok yenilerle.

kesinlikle evlenmek için evlenseydim çoktan evlenirdim. bu kişi olsun isterim tabii yanımda, ama düzelerek, tedavi olması şart.. sadece mutlu olmak istemiştim, gelin olmak bile değil..
bir vedayı daha kaldıramam sanırım. yaşım da 32, 3 yılım gitmiş. denemeye gücüm yok yenilerle.

Peki saatten sonra bu adamla tekrar denemeye gücünüz var mı? İnsan bir saatten sonra saçmalık artık çekemiyor, kafası kaldırmıyor.

Şmyle bir fikrim var: belli ki çok bunalmışsınız. Bir de dediğiniz gibi ceptesiniz, en kıymetli benim diyememişsiniz hiç. Bir süreliğine görücü varsa mesela, ya da başka birileri, evlenmek niyetiniz yoksa bile buluşun takılın biraz. İlle de evlenicem şeklinde değil, ben gezicem tozucam flört edip eğlenicem kafasında. Hem rahatlarsınız biraz, hem de bu herifi düşünmekten uzaklaşırsınız. Size de yazık, bu mutsuz hayatı sürmeyin çıkın gezin eğlenin biraz.

yenilerle denemeye gücüm yok, bu adam herkesin söylediği gibi beni eninde sonunda çıldırtacak.. kafamı toparlayayım.. zaten kimbilir ne haltlar yiyor.. edebiyle bekleyenin ve fedakar*iyi*kendinden çok veren kadınların kaybettiği bir hikayeye daha hoşgeldiniz. ben ders alamadım, kalbime söz geçiremedim, çok sevdim, çok anı biriktirdim. aciz kaldım. yüz kere başım öne eğildi, ciğerlerim söküldü.. bence de artık sonu ne olursa olsun unutmasam da yaşamalı, takibi bırakmalı, düzelmeliyim. hiçbir fedakarlık ödül olarak dönmüyor be.. ne dünya.. onlar yaşıyor, mutlu oluyor.. yıllar gidiyor.. herkese teşekkürler. minnettarım.

Peki saatten sonra bu adamla tekrar denemeye gücünüz var mı? İnsan bir saatten sonra saçmalık artık çekemiyor, kafası kaldırmıyor.

Şmyle bir fikrim var: belli ki çok bunalmışsınız. Bir de dediğiniz gibi ceptesiniz, en kıymetli benim diyememişsiniz hiç. Bir süreliğine görücü varsa mesela, ya da başka birileri, evlenmek niyetiniz yoksa bile buluşun takılın biraz. İlle de evlenicem şeklinde değil, ben gezicem tozucam flört edip eğlenicem kafasında. Hem rahatlarsınız biraz, hem de bu herifi düşünmekten uzaklaşırsınız. Size de yazık, bu mutsuz hayatı sürmeyin çıkın gezin eğlenin biraz.

yine görücü değil de meslekten 2 insanla görüştüm. olmuyor. kıyas yapıyorum, o çiçekle gelirdi, hesabı öderdi, kapımı açardı vs. bizim yaştakiler yorgun oluyor.. herkesin bir acısı oluyor. kültürel bazda da doyurmuyorlar beni. zaten sürekli etrafta dengin yok sen entelsin dantelsin yorumları yapılıyor ona da ayrı ifrit oluyorum.. şu an o bunu yapıyor, kafasını dağıtıyor belki başaracak. doğru daha dengi biri olsa ben de başarırım. ama bu aile aracılığı ile ya da eskiden tanıdığım ilişkim var diye uzak duran tiplerle görüşüp eve geldiğimde daha yıkık oluyorum. bence bir süre dinlenmek en iyisi. zaman kötü.

Yenilere gücünün olmayışını anlıyorum ama bu kadar zor biri ile mutlu olma adına savaşmak da ciddi güç istiyor bu gerçek.

Şahsen yenisi şart değil ama böyle eski de olmasın. Bir başıma huzurla yaşayayım diye düşünürüm.
Evli olup bunları yaşamadığın için gerçekten şanslısın.

Öncelikle biraz uzun olacak ancak kendimi aciz, ne yapacağını bilmeyen biri gibi hissediyorum..

32 yaşındayım, öğretmenim. 3 yıllık bir ilişkim vardı. Daha önce de çıkmaza girip sizlerden yardım almıştım. o hesabımı bulamadım, öncelikle bunun için özür diliyorum.

temmuz 2015 te ilişkim çok acımasız bir şekilde bitmişti. zor günler geçirdim ve sizlerden büyük çoğunluğu bana fikir verip yardım ettiniz. sonbahar döneminde tek tük mesajlaşmalar, mailleşmeler olmuştu. Birden sesi soluğu kesildi Eylül gibi. ben hayatında yeni birisi olduğunu anladım. asla taciz eden biri değilimdir, takiplerim azaldı vs.. toparlandım ama sevdiğimi biliyordum. kendime şans verdim, bazı şahıslarla görüştüm, efendice şansımı denedim, 3 ay geçmişti sonuçta başaramadım. Ekim ayında bir gün alışveriş merkezindeyken mesaj geldi kendisinden. bana montunun yerini soruyordu. ben afalladım önce elbette, bilmediğimi söyledim. Muhabbet uzadı ve buluştuk. Birbirimizi sevdiğimiz kabak gibi ortadaydı, yeniden deneyelim dedim, olmaz dedi ailelerimize karşı mahçubuz..otobüse bindirdim, güzel ağırladım, yol boyunca beni aradı, ertesi günlerde de aradı. oturup düşündüm ve "bunu kendine yapma" dedim. mesaj attım, görüşmeyelim artık diye. Afalladı.. Bana mektup yazmış 1 hafta sonra okula geldi, bekle beni, biz birbirimizin ruh eşiyiz bak ne badireler atlattık vs. Ben hayatımda bu kadar güzel bir mektup okumadım.

Barıştık... Ailelerimize durumu açıklamak zor olacaktı elbette, çevremize, sistematik bir şekilde onlara da açıkladık.. Ben gayet rahatım, ilişkinin ilk zamanlarındaki hırçınlıığım yok vs. Yılbaşını beraber geçirdik. Annemle oturup konuştular, ben hiç evlilik baskısı yapan bir insan olmadım, olamadım.. 3 yıl önce aklıma soktu zaten, mükemmel bir teklif yaptı bu ayrılıktan 6 ay önce ailemin önünde.. "teyze biz artık evleneceğiz izninizle, 9 ayda istemeye geleceğiz" dedi. annem şaşırdı, sevindi.. ama içim buruktu açıkçası. çünkü onun yaşadığı şehir küçük bir şehirdi, orada görev yapıyordu.
2015- temmuz büyük ayrılık
2015 ekim- barışma
2016 ocak- tatil, annemle yapılan sohbet, nişandır, nikahtır vs planları..

bir şeyler oldu hemcinslerim, bir his. 15 günlük yeniyıl buluşmasında, telefonlarımız, tabletlerimiz , pcmiz hep ortadadır. tabletini izniyle elime aldım, telefonum bozulmuştu. içeri gittim. ayrıyken sesi kesilmişti sevgilisi olduğunu düşünmüştüm demiştim ya, ilişki tekrar başlamadan sordum, biri oldu mu diye? hayır dedi. ikinci kez sordum, hayır senin mübalağa dedi. neyse, her şeyimiz meydanda ya, hangouts a girdim ve şaaak, yazışmaları gördüm.. sessiz kaldığı dönemde nefret ettiğim arkadaşı aracılığı ile bir kızla tanışmış. buluşmaya 2 kız, 2 erkek gidiyorlar, arkadaşı evli..

ben sadece balkona çıkıp, "neslihan kim?" der demez yerinden fırladı. ağlıyorum. durumu açıkladı sakince "ayrıydık, ailelerimiz istemiyordu birbirimizi, kızın elini bile tutmadım, nefret ettim, sana söyleyemezdim çünkü dönmezdim" diye diz çöktü, saatlerce yalvardı.

ben 32 yaşındayım, dağılmış bir ailenin çocuğuyum, hayatımda ilk kez birine inanıp, güvenip onun çöküşünü izledim. sarılamadım günlerce.. annemle konuştum, olur kızım, sen de denedin şansını, haklı dönmezdin dedi. neyse kızla arasında fiziki bir şey geçmediğini kanıtladı.

ama içime sinmeyen bir şey vardı. evli bir arkadaşıyla nasıl iki kızla buluşmaya gidebilirdi. bu nasıl bir boşluk ya da karakter sorunuydu. 2016 yılı böyle başa kakmalarla başladı.. ama çok sürdürmedim..

bu arkadaşıyla gezmesi beni rahatsız edeceğinden, en yakın arkadaşından vazgeçmek için söz verdi. ama başaramadı.

ilişki giderek kopukluklar, istememezlik halleri yaşadı. barışmadan sonraki o ilk hevesli adam ve kadın yoktu.. o daha sallamaz bir haldeydi..

mart ayında gelmesine 3 gün kala telefon açtı, avm deyim, ona alışveriş yapıyorum, duymadım.. geri döndüm, "yanımda kankam m. var sonra ara" dedi. şaşırdım. çok sinirlendim. bu iş bitti artık dedim. hala bu adam için yoksayılıyorum dedim. yazışmalar, hakaretler, ailemin tepkisi, "yeter artık bu eziyet ayrılacaksın bu adamdan" demesi. onların araması, araya babamın girmesi..

nisan 2016, beni aradı.. neden babana söyledin sen diye dert yandı. konuştum efendice, hakaret edersen beni taciz edersen ne yapabilirdim dedim.
ağladım, gel evlenelim mayıs ta dedi. ailelerimize söylemeden... kimsenin yüzüne bakacak yüzümüz yok artık dedi..
hayır dedim, ailesiz olmaz...
sen düşün taşın dedi..

ertesi gün mesaj attım, her şeyi çözebiliriz, düzeltebiliriz daha önceki gibi bu durumu da.. hayat kuramamandan çok sıkıldım. beni rahatsız etme dedim.

o gün bugündür ses soluk yok. ben zaten aramam. sıkı durun, o lanet arkadaşından foto yağmuru yaptı, kendisi engelli bende.. canlı yayın yaptı facebook ta onun sayfasından, sürekli gezmeler tozmalarda.. canlı yayının altında bir yorum, "sevgilim izin vermedi, gidemedik çok uzağa" diye.. ama aynı gün twitter dan bugünde öpüşemedik tarzı saçma sapık şeyler yazdı..

ben kalakaldım haliyle.. anlamaya çalıştım.. 1 aydır takip ediyorum, artık psikolojim bozuldu.. bir kanıt arıyorum. hala ilişkisi yok görünüyor, fotosu tek, ben göreceğim diye her adımına dikkat ediyor hissi uyandırıyor..

ilk büyük ayrılıkta sizler akıl vermiştiniz farklı perspektiflerle.. dönüş oldu..
bu adam ne yapmaya çalışıyor, bugün işe gidemedim. ilk 2 ay iyidim, yıkıntıları oynuyorum. halbuki yaz ayında önce batmış sonra toparlanmıştım.. o zaman içimde geri dönmez kesin diyordum, şimdi döner ya kafası var..

hayal kırıklığına uğramak istemiyorum, elim kolum bağlı. kimseyle duygusal yakınlık kuramazmışım gibi geliyor. sevgilisi varsa göstersin işte, bizim ilk günümüzde ilişkiler yapıldı, fotolar koyuldu.
sosyo ekonomik ve eğitim anlamında kendisinden toplumsal bazda üstündüm. hani gurur duyuyordu. kariyerim var, memurum, arabam var..

ya sevgilisi bu normlara sahip değil, ya unutmaya çalışıyor beni..
ama varsa hayatında biri kesinleşsin artık, yoluma bakayım.. bakamıyorum.. nefes alamıyorum.. o ya mutluysa fikri beynimi yiyor. aramam,sormam, mesaj atmam..

bugün ne var ne yoksa sildim attım sosyal medyada hepsini kapattım. halim iyiye gitmiyor, bu belirsizlik hali beni bitirdi...

nedir zihniyet? canın isteyince gez toz ama o değerli, ona dönüşü de kapatma mı? bu kadar sessizse biri vardır, zaten şıpsevdidir, romantiktir, kızlar bayılır buna..

ama bana kanıt lazım, yoluma bakmalıyım, ben karakterli bir insanım, önce sen derim karşımdakine, diğer kadınlar gibi intikam çanları çalamam..

12 saattir ağlıyorum, kafanızı şişirdim affedin. belki de profesyonel yardım almalıyım ..
Irdelemissiniz sebepsizce asla bir daha adim atmayin atarsa gormeyin size yazik gecen zamana yazik

X