oturdum, eşime mektup yazdım

22 sene dile kolay bize 12 sene oldu bazen bakiyorum hep ayni seyler sanki robotlasmisiz ise git cocuklari gotur getir eve gel yemek ye yat kalk sil bastan. Sevgi ilgi her yasta güzel bence mektup vermek yerine konusun derim. Mektupu ciddiye alacagini dusunmuyorum. Cocuklariniz buyumustur artik yasama zamani gezin tozun hayatinizi yasayin.

Peki beklentiniz nedir? Yani diyelim boşandınız. Tekrar bir aşk yaşamak gibi bir isteğiniz mi var?
Yok ben kendi başıma yola devam ederim diyorsanız iyi bir baba ve iyi bir yol arkadaşı olan eşinizden neden ayrılıyorsunuz anlamadım? Yani oturmuş bir düzeni yıkmak size mutluluk getirecek mi? Size ve çocuklarınıza ve de eşinize etkileri nasıl olacak?

Ben de eşimle 17 senedir beraberim. Bence de evlilik bana göre değilmiş arada bunu kendisine de söylüyorum keşke sevgili kalabilseymişiz, bi daha dünyaya gelsem evlenmem ama hayatımın sonuna kadar sevgili kalırım diye. Çünkü evlilik ve getirdiği sorumluluklar sıkıcı biraz. Bazen stresten işten güçten çocuktan eşimi ihmal edip görmediğim, onla göz teması bile kurmadığım zamanlar oluyor. Aşık mıyız, aşktan çok daha farklı bir yerdeyim ben artık. Eşimi çok seviyorum, ama sevgili zamanlarımız gibi tutku çok da duymuyorum. biz onunla bir çocuk büyütüyoruz önceliklerim farklı artık. çok iyi arkadaşız mesela eşimle. Bu benim için aşktan daha mühim. Romantizm falan senede bir iki yeter bana :) eskiden durmadan şiirler falan yazıp okuyordu bana. Şimdi ben bunu zaten düşünemeyecek kadar başka sorumluluklarım var.
O çoooook aşık gördüğünüz çiftler instagramda mı?

Bence durumunuzda zamanla çözülemeyecek bir şey yok, tabi yaşayan sizsiniz. Ben sadece şurada 2-3 mesajınıza göre yorum yapıyorum. Sadece boşanmanın getireceği ve götüreceği şeyleri iyi tartmak lazım..
İnşallah mutlu olursunuz kararınız ne olursa olsun
Aynı beni anlattınız.. Ne güzel yazdınız..

25 yıllık evlisiniz el insaf yani.hanımlar kızacaksınız belki ama 25 senede birbirine aşkla balan çiftlere özenmek de bana garip geliyor.sizin hiç mi hayata karşı sevginiz isteğiniz azalmıyor anlamıyorum valla.maşallah herkes ne çok seviyor yaşamayı.
yoruma bak çay demle.25 yıl evli insanlar mutlu olamaz mı?neden hayattan soğusunlar.isterse tek başına yaşansın.gene mutlu olur insanoğlu büyük bir derdi yoksa.senin içinde neden her türlü insana karşı kıskançlık var git önce bunu bir çöz.sevgilisi olanı sevmiyorsun anne olanı sevmiyorsun çocuğu olanı sevmiyorsun sevişeni sevmiyorsun bla bla.

25 yıllık evlisiniz el insaf yani.hanımlar kızacaksınız belki ama 25 senede birbirine aşkla balan çiftlere özenmek de bana garip geliyor.sizin hiç mi hayata karşı sevginiz isteğiniz azalmıyor anlamıyorum valla.maşallah herkes ne çok seviyor yaşamayı.

Rahmetli dedem anneanneme sevgilim diye hitap ederdi . Dedem öldüğünde anneannem nefesimin yarısı gitti diye ağladı. Babam anneme sultanım der hala. Bunun yaşla yılla alakası yok bence.

Rahmetli dedem anneanneme sevgilim diye hitap ederdi . Dedem öldüğünde anneannem nefesimin yarısı gitti diye ağladı. Babam anneme sultanım der hala. Bunun yaşla yılla alakası yok bence.
Ancak her erkeğin de yapısı farklı.. Benim eşim süslü kelimeler kullanmaz ama aşkım sevgilim kelimelerini dilinden düşürmeyip her türlü katakulleyi yapanlardan da değildir.

Ancak her erkeğin de yapısı farklı.. Benim eşim süslü kelimeler kullanmaz ama aşkım sevgilim kelimelerini dilinden düşürmeyip her türlü katakulleyi yapanlardan da değildir.

Oyuzden zaten genelleme yapmamak lazım. Ama insanın her yaşta sevgiye ilgiye ihtiyacı vardır. Karşısındakinin de bunu dile getirmesi beklenir. Eminim sizde size sevgisini dile getirsin istersiniz

Yani bilmiyorm da geri donusleri cok iyi... tuzlu suyu bilmemde kitaplari var yorumlari iyi ... ama kaya tuzuda ile vucut negatiflikten ariniyor kaya tuzu ile yapin diyor kaya tuzu cok faydali kisa bir dip not kaya tuzunuda övduk....bazlama tuzlama capalama kuzu tandir yapmak konu sahibine kalmis 😊😊😎😎
Canım bazlama çekti
Tereyağ sürecen misssss

Hepinize çok teşekkür ediyorum, çok yapıcı yorumlar gelmiş gercekten. Yazdıklarınızı mutlaka dikkate alacağım.
İlk önce ve şaşkınlıkla sunu fark ettim. Genel anlamda bizi daha yaşlı sanmissiniz sanirim. Kotu niyetle söylemiyorum, sunu anladim yasimiz 42 olsa da, 20 yaşından beri birlikte olduğumuz için (26 evlilik) uzun yıllardır beraberiz ve 40 yas sendromlarinda, orta yas bunalımlarındayiz belki de. 22 senedir gördüğü insan tabi heyecan vermeyecek, rutine donecek (benimki ötesi kabul ediyorum.) Esim 20 yaşına kadar, aslinda bende cıvıl cıvıl gençlikler yaşadık ve birbirimizi bulduk, ikimizde bir parca (özellikle o ) yorulmus, sıkılmış olabiliriz. Ben herseyine takıyorum, o da kafasını dinlemek istiyor vs. Ben konsere, tatile, dost meclisine, gülmeye, oynamaya bayılırım. O hepsini severdi, artik sevmiyor. Daha ağır bir aşamada, oldum bittim benden olgundur (kucuk yasta babasız kalmanın etkisiyle)Simdi bunların bazılarını seviyor ama yalnız. Yalnızlığını cok seviyor, ben benimle huzurlu mutlu olsun, beni istesin, az emek versin, ben mutlu olayım diye ne bileyim bir hafta sonu benimle bir yere kaçsın istiyorum, bunu lutfetmesin, kendi istesin istiyorum. Kararim su kendimi çekiyorum arkadaşlar. Aklimda iki kurs vardi, onların en azından birine yazilacagim, okul zamanı spora devam, psikologa devam. Birkac adım atar, beni kazanır (ama önce eksik olabileceğimi bir anlamali) Derdim bu sureclerde bir hata yapmaması. Umarim hepimiz mutlu oluruz..

Ya bana garip geldi açıkçası evet uzun sureli evlilik ama esiniz cok fazla soğuk duruyor. Evlilikten sıkıldığını söylediği şakaları, evde hiç konusmamaniz yani paylaşımın olmaması, yanlış anlamadiysam seks hayatınız da bayadir yok gibi. Evet monotonluk olur, ilk zamanların heyecanı kalmaz falan ama bu nedir? Bu monotonluk falan değil başka bir şey. Bu kadar bosvermislik olur mu? Sanirim ayrılalım derseniz tamam der o kadar uzak geldi bana.

Peki beklentiniz nedir? Yani diyelim boşandınız. Tekrar bir aşk yaşamak gibi bir isteğiniz mi var?
Yok ben kendi başıma yola devam ederim diyorsanız iyi bir baba ve iyi bir yol arkadaşı olan eşinizden neden ayrılıyorsunuz anlamadım? Yani oturmuş bir düzeni yıkmak size mutluluk getirecek mi? Size ve çocuklarınıza ve de eşinize etkileri nasıl olacak?

Ben de eşimle 17 senedir beraberim. Bence de evlilik bana göre değilmiş arada bunu kendisine de söylüyorum keşke sevgili kalabilseymişiz, bi daha dünyaya gelsem evlenmem ama hayatımın sonuna kadar sevgili kalırım diye. Çünkü evlilik ve getirdiği sorumluluklar sıkıcı biraz. Bazen stresten işten güçten çocuktan eşimi ihmal edip görmediğim, onla göz teması bile kurmadığım zamanlar oluyor. Aşık mıyız, aşktan çok daha farklı bir yerdeyim ben artık. Eşimi çok seviyorum, ama sevgili zamanlarımız gibi tutku çok da duymuyorum. biz onunla bir çocuk büyütüyoruz önceliklerim farklı artık. çok iyi arkadaşız mesela eşimle. Bu benim için aşktan daha mühim. Romantizm falan senede bir iki yeter bana :) eskiden durmadan şiirler falan yazıp okuyordu bana. Şimdi ben bunu zaten düşünemeyecek kadar başka sorumluluklarım var.
O çoooook aşık gördüğünüz çiftler instagramda mı?

Bence durumunuzda zamanla çözülemeyecek bir şey yok, tabi yaşayan sizsiniz. Ben sadece şurada 2-3 mesajınıza göre yorum yapıyorum. Sadece boşanmanın getireceği ve götüreceği şeyleri iyi tartmak lazım..
İnşallah mutlu olursunuz kararınız ne olursa olsun
Yollarimiz ayrilirsa bence ben önce dagilirim, toparlanmak bir kaç senemi bulur. Hiçbir zaman cok romantik olmadi, en iyi arkadaşımdır benimde ama o arkadaşlığı bile su an cok goruyor bana, hissiyatim bu. O birkac sene coşar, gece hayati, alkol, bekarlık sultanlik takilir, belki birileriyle ask yasar, ama sonra özler sanki bizi. O durumda ne olur hiç emin olamıyorum. Cocuklarima gelince babaniz beni sevmiyordu, bitti mantıklı bir aciklama olamaz bence onlar için. Babalarından ayırdığım icin kusebilirler bana.
O çoook mutlu çiftleri instagramdan görüyorum evet ama inanın çevremde de cok var. Adamlar yaşlandıkça eşlerinin gözünün içine bakıyor, biz genel anlamda artik hayata cok farklı bakıyoruz, büyüdükçe degistik. Ben ayni kaldım, o değişti. Ben bundan hosnutsuzum, ona göreyse ben cok sabit fikirliyim, o gelisti, ben yaşlandım. Hislerim bunlar. Cok teşekkür ederim🙏O biraz sizin gibi😉Esimin hislerini anlamamda sizin sozleriniz etkili olacak gibi, sagolun 🌹

Ya bana garip geldi açıkçası evet uzun sureli evlilik ama esiniz cok fazla soğuk duruyor. Evlilikten sıkıldığını söylediği şakaları, evde hiç konusmamaniz yani paylaşımın olmaması, yanlış anlamadiysam seks hayatınız da bayadir yok gibi. Evet monotonluk olur, ilk zamanların heyecanı kalmaz falan ama bu nedir? Bu monotonluk falan değil başka bir şey. Bu kadar bosvermislik olur mu? Sanirim ayrılalım derseniz tamam der o kadar uzak geldi bana.
Ayrılalım dedim ben. Cesur ol bir adım at eger bu kadar istemiyorsan dedim yaklaşık bir sene önce. Cok buyuk bir ask yaşadık, ayrilacaksak o da bize yakissin, cirkinlesmeden olsun bunu simdi kabul ederim ama yok dersin gider bu kafayla birine aşık filan olur beni aldatırsın, o zaman hakkimi helal etmem sana dedim. Bundan sonra biraz cabaladi, sonra yaklaşık bir iki ay sonra eski hamam eski tas. Ben hep arada ültimatom mu vereceğim yani? :KK43:

Ya işte bu çok sıkıntı. Ev arkadaşı gibi oluyor böyle de. Kadın duygusal paylaşım ister erkekler bunu veremeyince mutlu evlilik de mutlu anne olmadığından mutlu çocuk da olmuyor maalesef. Düzelmiyorsa boşanmaktan başka çare gelmiyor aklıma...
Tamamen bu durumdayım. Çocuklarımla dogru duzgun iletisimim yok gibi hissediyorum. Mutsuz ediyorum sanki onları, bu düşünceye iten en onemli sebep bu acikcasi :KK43:

Tamamen bu durumdayım. Çocuklarımla dogru duzgun iletisimim yok gibi hissediyorum. Mutsuz ediyorum sanki onları, bu düşünceye iten en onemli sebep bu acikcasi :KK43:
Eşinizi onunla en iyi en doğru nasıl iletişim kuracağınızı siz bilirsiniz. Kimi konuşmaktan anlıyorken kimi yumurta kapıya dayanmadan yani kadın evi terk etmeden dank etmiyor. Keşke psikologunuz eşinizle de bir görüşme yapsa, evlilik terapisine dönse mevzu. Bir anda eşiniz kendisini bu terapi içinde bulsa.

Siz boşanırsanız kolay toparlanamazsınız. Sevdiğiniz için ruh sağlığınız bozulmuş. Anlattıklarınızdan yola çıkarak söylüyorum, eşiniz evlilikten soğumuş. Hata var mı, hanginizde sorularına artık gerek yok. O kafasında sizi bitirmiş. Başka bir hayat istemediği için de çocuklarıyla yaşamayı tercih ediyor. Rahatı yerinde, sıkıntısı yok. Sıkıntıları olan sizsiniz ve ister devam eder, ister bitirirsiniz. Yalnız duygularınız devam ettiği için sizden sonra ne yaptığı, gözünüzün önünde değilken nasıl yaşadığı hep huzursuz eder sizi. Mutlu mu, özlüyor mu, biri var mı...

Sevgisizlik ve ilgisizlik sizde aldatılma korkusuna neden oluyor, haklısınız ama bence eşiniz sadece baba olmaya odaklı. İlişkiden soğumuş bir nedenle. Ayrılırsanız hayat ne getirir bilinmez ama siz ona odaklı olmaya devam edersiniz diye düşünüyorum.

Ona güzellik olsun diye ayrılmak sizi daha çok yıpratır. Bence bırakın, mutlu değilse kendi ayrılmak istediğini söyleyebilir. Zincire vurulmuş değil sonuçta. Siz de aç kalmayacaksınız o giderse, acıyıp da durmuyordur yanınızda.
Sozleriniz canımı yakti ama o kadar doğru gozlemlemissiniz ki, tesekkur ederim. Ben psikologa gittikçe kendimi yeniden sevmeye başladım resmen. Düşünüyorum çocuklarım büyüyor. Onlar birkac sene sonra iyice büyüyüp gittiğinde o da giderse yapayalnız kalacağım. Kendi düzenimi simdiden kurmalı miyim diyorum resmen. Terk edilmekten korktuğum için mi acaba bu arayış içindeyim?

Eşinizi onunla en iyi en doğru nasıl iletişim kuracağınızı siz bilirsiniz. Kimi konuşmaktan anlıyorken kimi yumurta kapıya dayanmadan yani kadın evi terk etmeden dank etmiyor. Keşke psikologunuz eşinizle de bir görüşme yapsa, evlilik terapisine dönse mevzu. Bir anda eşiniz kendisini bu terapi içinde bulsa.
Önümüzdeki haftalarda niyetimiz bu umarim. Psikologa göre o da derin bir depresyonda, ve ben kendimi değiştirmeye başlasam bile o hemen cevap vermeyebilir; zaten bu degisimi kendim için yapmam gerektiğini anlatıyor bana, kimse için değil.

Önümüzdeki haftalarda niyetimiz bu umarim. Psikologa göre o da derin bir depresyonda, ve ben kendimi değiştirmeye başlasam bile o hemen cevap vermeyebilir; zaten bu degisimi kendim için yapmam gerektiğini anlatıyor bana, kimse için değil.
Dilerim bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Sevgi bana göre bir ilişkide asıldır. Diğer mevzular konuşarak hallolabilir. Umarım siz de bu cendereden en az hasarla hatta hasarsız kurtulabilirsiniz. İnanın ben sizin eşinize olan sevginizi bu yazı aleminde bile anladım ve bu kadar güzel ve çok seven bir insanın üzülmesini asla istemem.

Birlikte oldugunuz zamanlari hep evde mi geciriyorsunuz? Cocuklari birakip mesela konsere ya da yemege, sinemaya, dansa falan gidiyor musunuz? Rutinin disina cikin ara sira.
Çocuklari bırakıp tatile bile gitme imkanımız var ama istemiyor. Artik öyle bir asama ki, ben onu kucuk oglumla bırakıp büyük oglumla tatile gidiyorum. Kucuk spor antrenmanları nedeniyle gelemiyor, esim zaten gönüllü gelmemeye, birlikte kalacaklar, biz gidecegiz. Ama işte ben esimle de gitmek istiyorum yada ailece. Boyle sanki bosanma provası:KK43:

Dilerim bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Sevgi bana göre bir ilişkide asıldır. Diğer mevzular konuşarak hallolabilir. Umarım siz de bu cendereden en az hasarla hatta hasarsız kurtulabilirsiniz. İnanın ben sizin elinize olan sevginizi bu yazı aleminde bile anladım ve bu kadar güzel ve çok seven bir insanın üzülmesini asla istemem.
Çok tesekkur ederim, cansiniz🌹, dilerim esim de idrak eder neyi kaybetme ihtimali olduğunu.. Bir parca gülse yüzüme, askim dese, bir dokunsa hersey kolaylaşacak, yoksa neden güzelim yuvamızi bozmak isteyeyim..

X