Otuzumdan sonra öğretmen olmaya karar verdim. Türkçe mi? Okul öncesi mi?

Öğretmenim tavsiye etmiyorum. Çünkü atamalar sorunlu. Doğu ve gu neydoguda çalışmak sorun olmayacaksa düşünebilirsiniz. Eş durumu da yok biliyorsunuz artık. Bu konuda eşini ne diyor?

Daha önce üniversite okudunuz mu eğer okuduysanız istanbul üniversitesi aöf çocuk gelişimi lisans bölümüne 2.üniversite kapsamında sınavsız yazılırsınız.Yok okumadınız ise üniversite puanınız ile orayıda tercih edebilirsiniz eğer boş kontenjan kaldıysa.
çocuk gelişimi lisans okuyunca öğretmen olma hakki varmı acaba?

yok. Bir tane ön lisans bir tane açıköğretim lisans mezunuyum. Küçük bi yerde büyüdüm meslek edinemedim. Evlenip istanbula geldim burayı da sevmiyorum alışamadım küçük yerlerde yaşamak istiyorum. İstanbulda da doğru düzgün iş bulamadım sanayi fabrika ortamı hep. İş ortamlarını sevmedim. Okumazsam memleket civarına tayin isteyip marketlerde calışcam
Sınavsız 2.okul kapsamında lisans çocuk gelişimi bölümüne kayıt olabilirsin aöf den.

Okuyun tabi gec degil ama yerinizde olsam ogrermenlik degilde atamasi daha kolay olan bolumler tercih ederdim, bu sistemde atamalar hic kolaylasmayacak hep daha zor olacak cunku her gecen gun mezun sayisi ve atama bekleyen sayisi artiyor ogretmenlik bitiren arkadaslarim bike baska bolum okumayi dusunuyor
Haklısınız ama artık çoğu bölüm öyle olmuş bi hemşirelik vb meslekler var onlar sayısal dan aldığı için fizik kimya çalışmam gerekecek ve inanın hiç ama hiç ilgi duymuyorum sağlık bölümlerine :KK43: Okul öncesi eğtm seneye tamamen zorunlu oluyormuş. bi de öğretmenlerde emekli maaşları düzenlencek 3600 göstergesi mi ne işte o yasaya geçerse çok öğretmen emekli olcak belki alımlar düşmesede sabit kalır. Ayrıca çoğu öğretmelikte ikinci öğretm kalkmış 2 sene önce. bilmiyorum 4 yıl sonrasını. 4 yıl okumasam zaten en fazla asgari ücretli bi işe girerim onda da 4-5 yıl içinde en fazla 2 yıl calışırım. ikinci çocuğu düşünüyorum çünkü. atanamazsam kreşlerde özel anaokullarında iş bulurum diye düşünyrom

Haklısınız ama artık çoğu bölüm öyle olmuş bi hemşirelik vb meslekler var onlar sayısal dan aldığı için fizik kimya çalışmam gerekecek ve inanın hiç ama hiç ilgi duymuyorum sağlık bölümlerine :KK43: Okul öncesi eğtm seneye tamamen zorunlu oluyormuş. bi de öğretmenlerde emekli maaşları düzenlencek 3600 göstergesi mi ne işte o yasaya geçerse çok öğretmen emekli olcak belki alımlar düşmesede sabit kalır. Ayrıca çoğu öğretmelikte ikinci öğretm kalkmış 2 sene önce. bilmiyorum 4 yıl sonrasını. 4 yıl okumasam zaten en fazla asgari ücretli bi işe girerim onda da 4-5 yıl içinde en fazla 2 yıl calışırım. ikinci çocuğu düşünüyorum çünkü. atanamazsam kreşlerde özel anaokullarında iş bulurum diye düşünyrom

Okul öncesi için benim atandığım yıldan beri zorunlu olacak deniyor. Ben 10 yıllık öğretmenim hala zorunlu olacak

Okumak istemekle haklisinz tabi ki ve dogrusunu yapiyorsunuz ama ilerde atama konusunda o kadar emek verdim bunu icin miydi demeyin diye diyorum, ayrica ozel kresler falan da en fazla asgari ucretin bir tik ustunu verecek ve emeginizi somurecek, 3600 den su ara hic ses yok ben umidimi kestim desem yeridir, ama.yine de siz bilirsinz bu sadece benm fikrim

Eğer çok istiyorsanız olur neden olmasın.benim görüşüm eğer türkçe öğretmenliğine yerleşme sansiniz olursa bu seneden yerlesin.sirf okul öncesi olacak diye 1 sene beklemeyin.ilk giren gencler bile 1 sene kaybetmeyi göze alamıyorlar.siz bu yaşta bu kararı vermissiniz sansiniz varsa 1 seneyi bosa götürmeyin.ikisinin de ataması fena değil çünkü.atamasi olan bolumler

Yanlis meslek secimi... bende anaokulu ogretmeniyim ozelde.. atama yok

merhaba hanımlar. 30 yaşında evliyim ve 2 yaşında bebeğim var. yeniden ünv okumak istiyorum daha doğrusu bu yaştan sonra öğretmen olmaya karar verdim eğitim fakültesi istiyorum. Eşim destekliyor okumamı. Kendide öğretmen. Bu yıl çok aşırı çalışamadan girdim sınava ve 353 puanım var sıralamam 54k ama istediğim bölüm gelmedi. Okul öncesi öğretmenliği istiyordum. 360 civarıyla kapatmış normal öğretimler. hesabıma göre 3-5 netle kaçırdım. Yazsam 3-5 yerde Türkçe öğretmenliği (Orta okul Türkçe öğr.) geliyormuş. 350 ile kapatmış sanırım. Bu yıl acaba ek kontenjandan açılırsa tercih edip gelirse Türkçe öğr mi okusam yoksa bu yıl iyi hazırlanıp seneye okul öncesi mi okusam( 1 yıl kaybetmiş olcam) Türkçe de diğer öğretmenlik branşları içinde ilgi duyduğum bi branş ama ben okul öncesine daha çok ilgiliyim bi de bu yaştan sonra atanma kaygısı taşımak istemiyorum. Gerçi Türkçenin de alımları okul öncesine yakın ama okul öncesi okur atanamazsam özel anaokulu ve kreşlerde çalışabilirim diye düşündüm. (Belki bazılarınıza bu yaştan sonra okumam tuhaf gelmiş olabilir ama malum öğretmenlikte atanma da yaş problemi yok ve ben öğretmen olmak istiyorum)
Cevap veriyorum ; Türkçe
Zira okul bitince olan yaşınızda okul öncesi sınıfta zorlanabilirsiniz ses gürültü vs :)

Okumak istemekle haklisinz tabi ki ve dogrusunu yapiyorsunuz ama ilerde atama konusunda o kadar emek verdim bunu icin miydi demeyin diye diyorum, ayrica ozel kresler falan da en fazla asgari ucretin bir tik ustunu verecek ve emeginizi somurecek, 3600 den su ara hic ses yok ben umidimi kestim desem yeridir, ama.yine de siz bilirsinz bu sadece benm fikrim
Ozel sektorde digrr işlerde hic deneyiminz oldu mu bilmiyorum ama asil orda somuruluyor insan. Ozelde cok calistim kan aglatiyorlar vasifsiz islerde. Ayrica su an kpss den 80 e yakn alabiliyorum yani su an öğretmen olsaydim atanmaya yetecek puanı alablrdim

Ben 33 yaşında okul öncesi öğretmenliği lisans kazanıp okumuş üzerine de 45 yaşında PDR yüksek lisans yapmış biriyim siz niye yapmayasınız? Okul öncesi öğretmenliği çocukları ve bölümü sevenler için harika bir meslek redpinkyellow redpinkyellow

X