Gebeliğe Hazırlık Ovülasyon testi açıklama,anlatım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar birşey sormak istiyorum,ben bu ay daha yeni kullanmaya başladım testi,ve 2çizgi tam aynı renk olduğu gün ilişkiye girmemişiz ama bir gün öncesi ve koyu çizginin 3.günü girmişiz. Şimdi yemi yeni anlıyorum testin nasıl yapıldığını ama sizce hamile kalma ihtimali var mı 1gğn öncesinden ya da çatlamanın 3.gününde girilen ilişkinin

Haklısınız aslında düzenli ilişki en doğrusu Ama bazen bazı kadınlar adetleri gecike biliyor düzenli olmayabiliyor düzensiz adet gören kadınlar ise yumurtlamanın hangi gün olacağını kestirmeye biliyorlar Bir de tam günü yakalayıp yumurtlama zamanında ilişki yaşamak şansı daha da fazla arttırdığını düşünüyorum😊
Benim kinin sonucu da bu dur ne demek oluyor kafam karıştı t çizgi si daha koyu

Eklentiler

• 20220722_152045.jpg
    20220722_152045.jpg
    41,7 KB · Görüntüleme: 61
Benim kinin sonucu da bu dur ne demek oluyor kafam karıştı t çizgi si daha koyu
Merhaba, ovulasyon testinde pik olma durumları şu şekilde C ve T aynı koyulukta olursa veya T çizgisi C den daha koyu net olursa bu iki durumda yumurtlama oldugunu gösterir. Attıgınız teste görede şuan yumurtluyorsunuz

Merhaba, ovulasyon testinde pik olma durumları şu şekilde C ve T aynı koyulukta olursa veya T çizgisi C den daha koyu net olursa bu iki durumda yumurtlama oldugunu gösterir. Attıgınız teste görede şuan yumurtluyorsunuz
Cok teşekkür ederim yani bu testi yaptığım gün ilişki girsem fayda sı olur o halde

Merhabalar, acaba benim testimde bir sikinti mi var, ben hangisi kontrol cizgisi hangisi test cizgisi anlayamadim. Cunku birinde koyuluk sag taraftayken, diger testte koyuluk sol tarafta.
11. gunumde eggwhite denilen akinti geldi
13. gun iki tarafta koyu olan test
14. gun silik test

Eklentiler

• C1922FC8-6554-43EB-BA8E-3DE7529DC379.jpeg
    C1922FC8-6554-43EB-BA8E-3DE7529DC379.jpeg
    62,2 KB · Görüntüleme: 61
  • F776253D-8C64-434D-BFDC-EE2894044AE3.jpeg
    F776253D-8C64-434D-BFDC-EE2894044AE3.jpeg
    72,7 KB · Görüntüleme: 51
Cok teşekkür ederim yani bu testi yaptığım gün ilişki girsem fayda sı olur o halde
Rica ederim🌸 Evet gebelik oluşma ihtimali yüksek günlerinizdesiniz, yinede test yapmaya devam edin çizgi silikleşince de yumurta çatladıgı anlamına geliyor o günde ilişki olursa iyi olur sperm yumurtayı daha kolay dölleyebilir

Merhabalar, acaba benim testimde bir sikinti mi var, ben hangisi kontrol cizgisi hangisi test cizgisi anlayamadim. Cunku birinde koyuluk sag taraftayken, diger testte koyuluk sol tarafta.
11. gunumde eggwhite denilen akinti geldi
13. gun iki tarafta koyu olan test
14. gun silik test
Merhaba🙋🏻‍♀️
hayır teste bir sıkıntı yok sağ taraftaki çizgi c çizgisi (C:kontrol, testin çaşıp çalışmadıgını gösterir) sol tarafdaki de T çizgsidir(T: test sonucunu gösterir)
Anladıgım kadarı ile 11. Gün yumurtlamadan hemen önce gelen yumurta akı kıvamında şeffaf akıntınjz gelmiş bu yakın zamanda yumurtayacaksının işareti vücudumuz tarafından. Amacı spermin yumurtayla buluşabilmesi için içeriyi sıvı ve kaygan tutmak asıl görevi.
13 fün yumurtalmışsınız hçtestiniz pik olmuş 14 gün yani hemen ertesi gün yumurta çatlamış. 12. 13. Ve 14. günler arasında ilişki olduysa çok iyi gebelik şansı yüksek günleriniz

Merhaba🙋🏻‍♀️
hayır teste bir sıkıntı yok sağ taraftaki çizgi c çizgisi (C:kontrol, testin çaşıp çalışmadıgını gösterir) sol tarafdaki de T çizgsidir(T: test sonucunu gösterir)
Anladıgım kadarı ile 11. Gün yumurtlamadan hemen önce gelen yumurta akı kıvamında şeffaf akıntınjz gelmiş bu yakın zamanda yumurtayacaksının işareti vücudumuz tarafından. Amacı spermin yumurtayla buluşabilmesi için içeriyi sıvı ve kaygan tutmak asıl görevi.
13 fün yumurtalmışsınız hçtestiniz pik olmuş 14 gün yani hemen ertesi gün yumurta çatlamış. 12. 13. Ve 14. günler arasında ilişki olduysa çok iyi gebelik şansı yüksek günleriniz
Cok tesekkur ederim :) 12. ve 14. gunlerimde iliski yasadik, 13.nde yasamadik bir gun ara vermek istedik sperm kalitesi acisindan, o gun de peak misim megersem :) bakalim artik

Hayır , iki testinde çalışma mantıgı farklı. Gebelik testinde hcg hormonu yüksek oldugunda çift çizgi gösterir iken ovulasyon testinde lh hormonu yüksek oldugunda çift çizgi gösterir
Adet öncesi hemen yumurtladim adetin 3.gunu birliktelik oldu 11 temmuzda felan.

Gebelk tst yapıyorum pozitif çıkıyor habire. Cok ciddi belirtiler var gogus dolgunlugu gozle gorulur hat safhada bas donmesi mide bulanmasi acaba dedim yumurtlamami dr gittim yumurtlama degil bu dedi kalinlasmis zaten gebelik olablr dedi sastim kaldim çoğul gebelik riskimde var o yuzden sordum

Adet öncesi hemen yumurtladim adetin 3.gunu birliktelik oldu 11 temmuzda felan.

Gebelk tst yapıyorum pozitif çıkıyor habire. Cok ciddi belirtiler var gogus dolgunlugu gozle gorulur hat safhada bas donmesi mide bulanmasi acaba dedim yumurtlamami dr gittim yumurtlama degil bu dedi kalinlasmis zaten gebelik olablr dedi sastim kaldim çoğul gebelik riskimde var o yuzden sordum
Rahimde kalınlaşma var ise gebelik olma olasılıgı yüksek gibi :) kan testi en doğru sonucu verir bence. İlişkiden 2 hafta sonra veya beklenen adetden 1 hafta önce sonuç veriyor diye biliyorum

Rahimde kalınlaşma var ise gebelik olma olasılıgı yüksek gibi :) kan testi en doğru sonucu verir bence. İlişkiden 2 hafta sonra veya beklenen adetden 1 hafta önce sonuç veriyor diye biliyorum
Iste bende vermedi ama cok ibare var elimizde doktor da en erken ogrenen gebem olcaks8n eger poztfse dedi yarin yaptircam bakalim :)

Bana da yardım eder misiniz .

Ben yaklaşık birkaç gündür ovulasyon testi yapiyorum ama kafam cok karışıyor .11 Temmuz’da adet oldum ve 5 günde bitti . Sonra ovulasyon testine başaldim ve yükselmeye başladı bir arsa . Ancak bana inandirici gelmediği için o yükseliş tekrar bekledim ve değerlendirmedim. Dün tekrar yüksekti az da olsa ve bugün yüne 15i bekliyorum test yapmak için . Sizce daha değerlendirme olur mu bu günlerde . Yada ovulasyon olmamış önü daha . Bide bir dönemde iki yumurtlama mümkün mü yada çatladım mu bile . Yardımcı olursanız sevinirim 🥹
image.jpg

Ben yaklaşık birkaç gündür ovulasyon testi yapiyorum ama kafam cok karışıyor .11 Temmuz’da adet oldum ve 5 günde bitti . Sonra ovulasyon testine başaldim ve yükselmeye başladı bir arsa . Ancak bana inandirici gelmediği için o yükseliş tekrar bekledim ve değerlendirmedim. Dün tekrar yüksekti az da olsa ve bugün yüne 15i bekliyorum test yapmak için . Sizce daha değerlendirme olur mu bu günlerde . Yada ovulasyon olmamış önü daha . Bide bir dönemde iki yumurtlama mümkün mü yada çatladım mu bile . Yardımcı olursanız sevinirim 🥹Eki Görüntüle 3101736

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    62,3 KB · Görüntüleme: 55
Allah gönlünüze göre versin sonucu🙏🏽🌸
Merhaba. Benim de bir sorum olacak. Normalde ben yumurtlamami cok net hissederdim ve onu anlayip ustune 14 gun koyuncq adet gunumun ne zaman gelecegini de anlardim ve dogru da cikardi. Yaklasik iki aydir korunmasiz iliski oluyor ve su anda yumurtlamami asla anlayamiyorum. Yani mesela bes gundur bir kasik agrim var bir ara atesim cikti gibi hissettim vucudumda sicaklik vardi bir ara akintinin kivami cok farkliydi. Bu neden olmus olabilir. Su an anlayamiyorum yumurtlamami cunku birden cok yumurtlama belirtilerini yasiyorum farkli gunlerde

Ben yaklaşık birkaç gündür ovulasyon testi yapiyorum ama kafam cok karışıyor .11 Temmuz’da adet oldum ve 5 günde bitti . Sonra ovulasyon testine başaldim ve yükselmeye başladı bir arsa . Ancak bana inandirici gelmediği için o yükseliş tekrar bekledim ve değerlendirmedim. Dün tekrar yüksekti az da olsa ve bugün yüne 15i bekliyorum test yapmak için . Sizce daha değerlendirme olur mu bu günlerde . Yada ovulasyon olmamış önü daha . Bide bir dönemde iki yumurtlama mümkün mü yada çatladım mu bile . Yardımcı olursanız sevinirim 🥹i
Merhaba, attıgınız testlere göre 19 u da yumurtlamışsınız. 19 temmuz tarihinin altındaki diğer testlere tarih yazmamışsınız o yüzden yumurtlama olan testleri işaretleyip gösteriyorum.

image.jpg

Bir ayda iki kere yumurtlama ihtimilai vardır bazılarımız çift yumurtlayabiliyor nadirde olsa :) yumurtanın çatlayıp çatlamadıgını anlamının en iyi yolu çift çizgiyi gördükten sonra ki yapılan testler belli bir süre sonra silikleşmeye başlayacaktır bu yumurtanın çatladıgı anlamına geliyor. Bana özelden mesaj atın testlerin tabini yapalım

Merhaba. Benim de bir sorum olacak. Normalde ben yumurtlamami cok net hissederdim ve onu anlayip ustune 14 gun koyuncq adet gunumun ne zaman gelecegini de anlardim ve dogru da cikardi. Yaklasik iki aydir korunmasiz iliski oluyor ve su anda yumurtlamami asla anlayamiyorum. Yani mesela bes gundur bir kasik agrim var bir ara atesim cikti gibi hissettim vucudumda sicaklik vardi bir ara akintinin kivami cok farkliydi. Bu neden olmus olabilir. Su an anlayamiyorum yumurtlamami cunku birden cok yumurtlama belirtilerini yasiyorum farkli gunlerde
Yumurtlama tarihleri her ay değiklik gösterebiliyor. Yediğimiz besinlerden tutun o ay yaşadıgımız stres durumu bile etkiliyor. Bence imkanınız var ise ovulasyon testi ile yumurlamanızı takip etmenizi öneririm ben🤗

X