ovulasyon testi ile gebelige hazirlananlarin paylasim alani

Arkadaşlar ovülasyon testlerinde çift çizgi görülen gün mü, yoksa çift çizgi gördükten sonraki gün mü ilişki olmalı? 18 mart cumartesi saat 11.00'da aşılamam oldu, çatlamamış yumurtam olması ihtimaline karşı 18 martta itibaren ovülasyon testi yapıyorum ve bugün de dahil hala çift çizgi görmeye devam ediyorum. 19mart sabah ve akşam ilişki oldu. 2.aşılamam olduğu için işi şansa bırakmak istemiyorum bunun için test konusunda kafama takılan bu soruyu sormak istedim cevaplarsanız sevinirim

kızlar ben uzun süredir üyeydim ama ilk defa yazıyorum, kulübe hoşgeldim :)
ben de çocuk sahibi olmak istiyorum, bu yüzden ovulasyon testine başladım.
geçen ay bazı teknik nedenlerden dolayı (sonradan bazı şeyleri hatalı yaptığımı fark ettim) gebelik olmadı
bu ay yine ovulasyon testi yapıyorum ama nedense 2 gündür hep 2.çizgi silik çıkıyor, çizgi koyulaşmıyor..
geçen ay açık renk 2.çizgiyi gördükten sonraki gün hemen kopkoyu çizgiyi görmüştüm. bu ay 2.çizginin koyulaşmamasının nedeni ne olabilir..

Pyroclini testi deneyen var mi ilk defa bu ay yapicam ovulasyon testini ayni zamanda da incir kürü yapıyorum 29-30 değişiyor slklusum 13. Günü denemeye başlayacağım testleri okudum biraz ama yumurtlama olmadan mi olduktan sonraki gunler mi daha değerli sonuçta 72 saat canlı kaliyor

merhaba arkadaşlar bir kaç sorum olacaktı,
1-) resmini attığım ovülasyon testi bugüne ait. bu test negatif mi oluyor? (ilk kez deniyorum bilemedim.)
2-) ovülasyon testinde yumurtlamadan sonrada 2. çizgi silik çıkmaya devam mı ediyor.

Eklentiler

• 20170427_144907.jpg
    14,2 KB · Görüntüleme: 227
Bahsettigin durum degisir. Mesela ben cift cizgiyi gordugum gun yumurtluuorum ama genelde cift cizgiyi gordukten 2 gun sonra falan ymurtlama gerceklesir. Bunu netlestirmwnin en guzel yolu son adet tarihinden 14 gun gerisine git ogun kesin yumurtladigin gun. Ve testin hangi gun pozitif oldugunu bildigin icin bundan sonraki surecta ona gore hareket edersin. Ama sunu unutma ymurtlamadan once gebe kalma ihtimali coook yuksek. Yumurtlamadan sonra daha dusuk.

aslında baştan başlamıştım ancak 1-2 testten sonra bazı sebeplerden dolayı devam edemedim teste,
adetime aşağı yukarı 10 gün var bugün tekrar denemek istedim 2. çizgi biraz silik çıktı.
düzenli kullanamadığım için diğer ayı mı beklesem bilemedim.
yumurtlama olduktan sonra bu 2. çizgi çıkmaya devam ediyormu?

Adetine 10 gun varsa 4 gun once ymurtlamissin tatlim. Duzenli yap onu. Lh hormonu vucutta az da olsa her daim var o yuzden hep cikar 2.cizgi.ancak ymurtlamada zirve yapar

bu konuda kafamda şöyle bir soru var. gün aşırı birliktelik olsun, yoksa sperm sayısı düşüyor diyorlar. çift çizginin görüldüğü gün çalışma olunca ve yumurtlama olmamışsa eğer, bir akşam sonra gerçekten yumurtlama olunca (bende öyle oluyor) çalışma olunca sperm kalitesi düşüyor mu..
ben çift çizgiyi gördükten sonraki akşam ve bir sonraki akşam çalışmayla hamile kaldım ama ne yazık ki düşükle sonuçlandı.aslında gittiğim doktor bu hesaplarıma kızdı, kendi haline bırak bu kadar takma dedi ama ne mümküüün :)

soruma yanıt vermişsin teşekkürler
Adetine 10 gun varsa 4 gun once ymurtlamissin tatlim. Duzenli yap onu. Lh hormonu vucutta az da olsa her daim var o yuzden hep cikar 2.cizgi.ancak ymurtlamada zirve yapar

cevapların için çok teşekkür ederim. diğer ay düzenli kullanıp yine sana akıl danışabilirim kendine çok iyi bak.

Canim esinin sperm sayisiyla alakali. Benim esimin baya yuksek cikti. Doktor her gum de olsa etkilemez demsti. Ama yne her ihtimale karsi sen kendini blirsin ovulasyondan ne kdr sure snra catladgini da yne sen blrsin. Ama beklenen adetten 14 gun oncesine muutlaka bak. Bundan onceki aylari da oyle kontrol et. Hiçkimsede o degismez. Adetten 14 gun oncesi urta catlams olur. Iliski gununu belirlemende sana mutlaka yardmci olacaktır

Kızlar selam, bir kaç aydır ovülasyon testi kullanıyorum ve çift çizgile ve silik çizgileri gördüm ama hiç t çizgisi c den daha koyu olduğunu görmemiştim adetim 30 günde bir oluyor ortalama ve ben13,14 . Gün falan olr diye düşünüyordum, genelde akşam veya sabah yedi sekiz civarı yapıyodum çalıştığım için. Bu ay saat 11 ve akşam beş gibi yaptım tavsiye edilen gibi ve 19. Gün t c den çok koyu çıktı. Yani illa ki 13,14 de yumurtlama olacak diye bişey yok demekki ve inanın ağrıdan anladım yumurtlama olduğunu.anlatmak istedim size de.

Tatlim benim zaten misal diyorum mart 1 nisan 1 adet dongun varsa 19.gun pozitif gorursun. Benim de hep 19.gun. Yani bugun:)) ben de ovulasyon yaptgmda anlamstm onu. 14.gun 28 gunde 1 olanlar icin. Halbuki o bile yanlis. Cunku gercek olan ymurtlama beklenen adetten tam olarak 14 gun oncesidir ve bu hic kimsede degismez nettir. Bak pozitif oldugu gunden 14 gun ileriye git o gun eger ki adet olmazsan bilki hamilesin. Ovulasyonun en buyuk avantaji budur

Kızlar 16 nisanda test pik ti, 17 nisanda silikti. O zaman bugün adet günüm olabilir mi? Dün 14.gün oluyo tam,yani 17 sinde yumurtladıysam yanlış mıyım

Kızlar adetime 8-9 gün var yumurtlama ağrısı ayın 24ünde hissettim yani yumurtlama bitmiş olması lazım. iki gündür de ovulasyon testinde ikinci çizgi silikten birazcık daha koyu yani tam ıkısı aynı koyulukta değil ama.. ovulasyon testinde hamılelik kaç gün önce belli olur ya (eğer yumurtlamam 24unde olduysa şuan 6 gün var bata)

banada yardımcı olun kızlar

Canim idrar testi icin henuz erken. Ancak suan kanda belli olur. Idrarda belli olmasi icin en azzz bi 4 gun daha gecmesi lazim. Hatta kesin sonuc olmasi icin 1 hafta beklemelisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…