ovulasyon testi??

1nbahar

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
613
181
Tabiki canim olabiliyor bu tarz durumlar o yuzden doktora gidip kontrol ettirmek cok mühim. Aksi halde kendimizi evhamlandirip duruyoruz. Çözüm bulamadığımız gibi üzüyoruz kendimizi. Gebelik en dogru kanda belli oluyor tabi. İnsallah darısı başıma 🤗🤗

Yogi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2021
9
6
39
ama her ay atilan nedir? kusura bakmayin bilmedgimden soruyorum:KK43:
Merhaba
Her ay kanama ile atilan yumurtamiz degil. Bebegin tutunmasi icin kalinlasmis yani kanlanmis olan rahim duvari yani endometriosiz. Bebek gelmediginde yani hamile kalmadigimizda bu tabaka kanama ile atiliyor.
bu arada maalesef her ay yumurtlamayabiliriz bunun bir suru sebepleri var ama sayet bir iki ay daha bu sekilde olursa ovulasyon testleriniz mutlaka dr a gitmeyi ihmail etmeyin ve dr yumurta takibi yapsin.

Alya1617

Bebiş isteyen Anniş Adayı 🤲🏻
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
231
63
23
Bu testlere asla guven yok aynısını yaşadım asla pik görünmeyen 2. Cizgi ve şeffaf sıvı falan yoktu. Bende doktora gittim muayene etti. yumurta çatlamak üzere dedi. Bir rahat nefes aldım. Sonra yine testleri yineledim testlerde dosdoğru gösterdiği yok. Koyu cikiyor ama asla asıl çizgiden daha koyu falan çıkmadı. Sinir bozmaktan başka bi ise yaradığı yok testlerin. Doktora gitmesem kafayi kıracaktım testlerle sonunda ben yumurtlayamiyorum diye psikolojim bozulacakti. Bir doktora gidip muayene olmanızı tavsiye ederim tahmini yumurtlama döneminizde
7F4CD5F8-4825-44C7-A124-50FEE372F637.jpeg

Canım benimkide böyle tam pik olmuyo koyulaşıyo sonra siliniyo sonra tekrar koyulaşma gördüm bugün birileri diyo değerlendir birileri diyo yumurtlama değil napcağımı sasırdım

1nbahar

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
613
181
Eki Görüntüle 2823127
Canım benimkide böyle tam pik olmuyo koyulaşıyo sonra siliniyo sonra tekrar koyulaşma gördüm bugün birileri diyo değerlendir birileri diyo yumurtlama değil napcağımı sasırdım
Degerlendir çünkü yumurtlama olma olasılığı yüksek benim de aynı boyle oldu. Doktora gittim yumurtlama olmus ve çatlamak üzere dedi. Bir hafta sonra tekrar meraktan kontrole gittim çatlamış dedi. Garantiledim yani olayi tekrar kontrole giderek. Ve net söyleyebilirim ki pik olmamış daha yumurtlama olmamış diyenleri dinleseydim o zamanı kacıracaktim. Herkeste aynı olmayabiliyor demekki

Alya1617

Bebiş isteyen Anniş Adayı 🤲🏻
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
231
63
23
Degerlendir çünkü yumurtlama olma olasılığı yüksek benim de aynı boyle oldu. Doktora gittim yumurtlama olmus ve çatlamak üzere dedi. Bir hafta sonra tekrar meraktan kontrole gittim çatlamış dedi. Garantiledim yani olayi tekrar kontrole giderek. Ve net söyleyebilirim ki pik olmamış daha yumurtlama olmamış diyenleri dinleseydim o zamanı kacıracaktim. Herkeste aynı olmayabiliyor demekki
Ama baksana 15. Ve 16 günlerde bu koyuluktaydı 2 defa mı yumurtluyorum o zaman

1nbahar

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
613
181
Ama baksana 15. Ve 16 günlerde bu koyuluktaydı 2 defa mı yumurtluyorum o zaman
2 defa yumurtladigini sanmam. Öyle dalgalanmalar olabiliyormuş. Belki o günlerde büyüdü olgunlaştı yumurtan. Yani ben ikinci kez koyulastiginda doktora gittiğimde çatlayacak dedi. Önceki durumu anlattım olabilir dalgalanmalar dedi. Şuan testin bir önemi yok şu 2-3 günü degerlendir dedi. Degerlendirdim. Bir hafta sonra catladigindan emin olmak icin tekrar gittim çatlamıştı. Sende bir doktora git istersen. Görür netleşir en azindan durum. Ben bu testler le kafayi yemek uzereydim yoksa bi koyu bi silik bi koyu. Hiç bir şekilde icim rahat etmemişti

Boncuk yarim01

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2021
22
4
38
Selam arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı, ilk defa ovulasyon testi yaptım bu ay 3ünden beri hafifti T çizgisi biraz koyulaştı sonraki 2 gün yapamadım ama 2 gün sonrası baya silikti tekrar yaptım bir sonraki gün yine koyulaşmaya başladı resimlerini de koyuyorum lütfen bana da yardımcı olun bu arada 20 nisanda adet günüm yani 5 günüm kaldı teste devam etmelimiyim yoksa bu ay pes mi edeyim?
19069.jpg
CollageMaker_20210415_122317759.jpg

zzekta

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2020
242
153
26
Kızlar merhaba umarım bilgisi olan cvp verir yumurtlama testim 3 gündür pik adetime daha var yani hamile olamam normalmi böyle bi durum

Eklentiler

• 2E102D98-E96F-4B1B-AFD8-43CB2D7C89BA.jpeg
    2E102D98-E96F-4B1B-AFD8-43CB2D7C89BA.jpeg
    100,5 KB · Görüntüleme: 10

nazelinnn

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
808
375
Dalyam Dalyam bu konuyu demiştim buldum 👆

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-12-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 215 gün kaldı.

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

nazelinnn

Üye
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2020
808
375

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-12-2021

Hamileliğimin 10. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 215 gün kaldı.

Bebeğinizin retinası artık tam pigmentli. Bebeğinizin hala bir kuyruğu var ve görülüyor ama çok ufalmış ve muhtemelen bu haftasonuna kadar yok olacaktır. Bebeğinizin gövde bacak ve kafasındaki kaslar gelişmeye devam ediyor. Bebeğinizin beyni kol kaslarını ve vücudunu hareket ettirebiliyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 6 gr. - Yaklaşık boyu : 23 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın