Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon testim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

mi1002

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2021
141
90
27
Merhabalar. Hayatımda ilk defa ovulasyon testi yapıyorum. Adetim biter bitmez başladım testime ve 2 saat önce sıvı tüketimini kesinlikle kestim her iki testi de aynı saatte yaptım. Yukardaki düne ait (13.06.2021 Pazar) aşağıdaki bugüne ait (14.06.2021 pazartesi). Testlerde olması gereken çizgide soluk geldi bana kızlar böyle olmadı mı lazım bilmiyorum. İdrar akışına tutuyorum ben acaba bardağa biriktirip 10 saniye daldırmam mı gerekiyor? Ne zaman ilişkiye girmem lazım testlerimi yorumlar mısınız? Bana yazdığım bu konularda yardımcı olur musunuz? Şimdiden herkese teşekkür ederim

Eklentiler

• 71D0213C-D9B2-4198-BA25-CE2CFE158B7D.jpeg
    71D0213C-D9B2-4198-BA25-CE2CFE158B7D.jpeg
    111,7 KB · Görüntüleme: 125
Canım onun damlatma aparatı olması gerekiyor damlatılacak yere üç dört damla damlatıyorsun o şekilde yapılır

Merhabalar. Hayatımda ilk defa ovulasyon testi yapıyorum. Adetim biter bitmez başladım testime ve 2 saat önce sıvı tüketimini kesinlikle kestim her iki testi de aynı saatte yaptım. Yukardaki düne ait (13.06.2021 Pazar) aşağıdaki bugüne ait (14.06.2021 pazartesi). Testlerde olması gereken çizgide soluk geldi bana kızlar böyle olmadı mı lazım bilmiyorum. İdrar akışına tutuyorum ben acaba bardağa biriktirip 10 saniye daldırmam mı gerekiyor? Ne zaman ilişkiye girmem lazım testlerimi yorumlar mısınız? Bana yazdığım bu konularda yardımcı olur musunuz? Şimdiden herkese teşekkür ederim
Bu miratech marka idrara tutuluyor idrara sokarsan hiç bişey çıkarmaz denedim bende

İsrar akışına mı tutmam lazım. C çizgisi Çok silik çıkıyor bu normal mi acaba. Başkalarının yaptığı testlerde koyu renk görüyorum.
Evet sizde öyle yapmışsınız bu test bugüne ait ise yumurtlama gerçekleşmiş değerlendirin c çizgisi öyle çıkabiliyor ona takılma

Kızlar bana yardımcı olabilir misiniz? Ovülasyon testine başladım dün yaptım çok çabuk çift çizgi oldu ama c kadar koyu olmadı fakat en koyu da o oldu. bugün daha silik çıktı emin olamadım bir daha yaptım o daha da silik çıktı sizce çatlamış olabilir mi yoksa daha da mı koyu olması gerekir?

Eklentiler

• IMG_20210616_192029.jpg
    IMG_20210616_192029.jpg
    92,4 KB · Görüntüleme: 99
Kızlar bana yardımcı olabilir misiniz? Ovülasyon testine başladım dün yaptım çok çabuk çift çizgi oldu ama c kadar koyu olmadı fakat en koyu da o oldu. bugün daha silik çıktı emin olamadım bir daha yaptım o daha da silik çıktı sizce çatlamış olabilir mi yoksa daha da mı koyu olması gerekir?
daha koyu olmalı dün yapmışsınızdır ama bugün yapın mutlaka sanırım en koyu bugün olur oda yumurtlama gercekleşir değerlendirin bugünü

Kızlar ilk yaptığım ovulasyon testinde testinde hafif çizgi çıktı evvelsi gün ve dün daha Silik Sizce normal mi bu

Eklentiler

• 20210623_131907.jpg
    20210623_131907.jpg
    90,2 KB · Görüntüleme: 79
adettin kaçıncı günü bunlar?
Merhaba adetin kaçıncı günü koyu kaçıncı günü silik olmalı acaba benim regl 6. Gün böyle çıktı silik veya yok gibi değil baya belli C kadar koyu olmasa da koyu. Normalde böyle mi oluyor hala hafif lekelerim var yarın biter tamamen diyordum bitmeden böyle çıkınca şaşırdım da ilk deneyişim testi

Eklentiler

• 6154B450-8FA6-4DE2-B4E6-792854324286.jpeg
    6154B450-8FA6-4DE2-B4E6-792854324286.jpeg
    158 KB · Görüntüleme: 26
Merhaba adetin kaçıncı günü koyu kaçıncı günü silik olmalı acaba benim regl 6. Gün böyle çıktı silik veya yok gibi değil baya belli C kadar koyu olmasa da koyu. Normalde böyle mi oluyor hala hafif lekelerim var yarın biter tamamen diyordum bitmeden böyle çıkınca şaşırdım da ilk deneyişim testi
Merhaba benimde bugün adetin 5. Günü benimde baya koyu çıktı az önce yaptım. Bende pcos var açıkçası ona bağladım bu kadar koyu çıkmasını ama sizde var mı pcos falan ?

Merhaba benimde bugün adetin 5. Günü benimde baya koyu çıktı az önce yaptım. Bende pcos var açıkçası ona bağladım bu kadar koyu çıkmasını ama sizde var mı pcos falan ?
Bende pcos yok yani 28 yaşıma kadar hiç böyle bi tanı konmadı son 3 aydır (korunmayı bırakalı) adet döngüm 27-28 günlerden 31-32 lere çıktı pcos mu oldum diye kendim de korkmaya başladım ne yalan söyleyeyim. Ama 6 ay önceki kadın doğum kontrolünde yumurtalıkların gayet iyi demişti dr bi sorun yoktu ama şüphelenmeli miyim acaba artık

Bende pcos yok yani 28 yaşıma kadar hiç böyle bi tanı konmadı son 3 aydır (korunmayı bırakalı) adet döngüm 27-28 günlerden 31-32 lere çıktı pcos mu oldum diye kendim de korkmaya başladım ne yalan söyleyeyim. Ama 6 ay önceki kadın doğum kontrolünde yumurtalıkların gayet iyi demişti dr bi sorun yoktu ama şüphelenmeli miyim acaba artık
Pcos sonradan olur mu bilemiyorum ama pek sanmıyorum. Benim daha bekarlıktan konulmuş bir teşhisti. Sizde zaten kontrole gitmişsiniz olsa muhakkak kan tahlilinde yada ultrason kontrolünde teşhis koyardı doktorunuz. Belki korunmayı bırakmanızdan kaynaklı belki de mevsimsel sapmalar olmuştur . Bu sizi çok tedirgin ediyorsa tekrar kontrole gidin bence.

X