Gebeliğe Hazırlık Ovülasyon testime bakar mısınız ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

sevgiiinur

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
375
209
27
Merhaba hanımlar 5 yıllık evliyim ve 3 yaşında oğlum var ilk gebeliğim de evlendiğinizden beri hiç korunmadık ve 8 ay sonra oldu . Tekrar bi gebelik düşünüyoruz .eşim çok çocuk sevdalısı ve bana anlayışsız davranınca 5-6 ay doğum kontrol hapı kullandım . bende çocuk düşündüğüm zaman bıraktım 1 sene oldu bırakalı . O zamandan beri korunmuyoruz ayrıca pcos olduğumu söyledi doktor. Takvimle yumurtlamam aynı değil . Ben takvime göre değerlendirdirip doktora gittiğimde hiç yumurtam yoktu . Adetlerim çok düzensizleşti ve 40 günde bir olmaya başladım (nadirde olsa 35)
Henüz daha olmadım adete 2 gün gösteriyor bende ovülasyon testi aldım dün elime geçti ve hemen testi yaptım ardından hcg yaptım negatif .(Hcg negatif olunca attım ) aşagıya görselini bırakacağım . Sonra sabah yaptım sıvı almamaya dikkat ettim etkilemesin diye oda biraz silik çıktı . Ama 3 gün önce sol kasıgımda gerçekten yumurtlama acısını ve sonrasında akıntıyı gördüm hatta o günü degerlendiremedik ertesi günü değerlendirdik . Dün akıntım vardı şeffaf berrak hafif beyaz bugün akıntım yok ve silik çizgi çıktı ovülasyon testimde bi bakar mısınız :)

Kızlar bana da yardımcı olur musunuz lütfen ne olduğunu anlayamıyorum , ben Aralık'ta düşük yaptım ve ondan sonra adet olmadım hiç bu gün 72. Günüm geçen ay Dr gittim ne gebelik ne herhangi bi problem vardı kendi kendine olana kadar dedi Dr ,
IMG_20240329_012448_346.jpg

ve pazartesi test yaptım evde negatif ve bu gün ovulasyon testi aldım 7 tane olanlardan meraktan bi deniyeyim dedim 2 saat WC ve sıvı alımı olmadan yaptım iki çizgi de koyu çıktı şimdi ben yumurtlicakmıyım yoksa gebelik mi var çünkü bunlar erken çıkarıyor diye okumuştum, ekleye bilirsem resmini eklicem, lütfen yorumlayın kızlar ilk defa kullanıyorum bilmiyorum ve ilk yapışım bu test meraktan
17116750458512988427334088301843.jpg

Kızlar bana da yardımcı olur musunuz lütfen ne olduğunu anlayamıyorum , ben Aralık'ta düşük yaptım ve ondan sonra adet olmadım hiç bu gün 72. Günüm geçen ay Dr gittim ne gebelik ne herhangi bi problem vardı kendi kendine olana kadar dedi Dr ,
IMG_20240329_012448_346.jpg

ve pazartesi test yaptım evde negatif ve bu gün ovulasyon testi aldım 7 tane olanlardan meraktan bi deniyeyim dedim 2 saat WC ve sıvı alımı olmadan yaptım iki çizgi de koyu çıktı şimdi ben yumurtlicakmıyım yoksa gebelik mi var çünkü bunlar erken çıkarıyor diye okumuştum, ekleye bilirsem resmini eklicem, lütfen yorumlayın kızlar ilk defa kullanıyorum bilmiyorum ve ilk yapışım bu test meraktan Eki Görüntüle 3408573
C çizgisinden daha koyu olması gerekiyor diye biliyorum . Hasta oldunuz mu acaba

C çizgisinden daha koyu olması gerekiyor diye biliyorum . Hasta oldunuz mu acaba
T çizgisi daha koyu yada C ve T çizgisi aynı koyulukta olduğu zaman yumurtlama döneminde oluyorsun zaten yani pik 😀 Lh hormonun büyümeye başlamış bugünleri değerlendir gün aşırı yumurta büyümesinde ilişkide öneriyor benim doktorum hatta bugün aynı durumla karşılaştığım için söyledim :) devam et sabah aynı saatlerde testi yapmaya 1-2 güne pik olursun😊

X