Gebeliğe Hazırlık Ovülasyon testime bakar mısınız ?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

sevgiiinur

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
375
211
27
Merhaba hanımlar 5 yıllık evliyim ve 3 yaşında oğlum var ilk gebeliğim de evlendiğinizden beri hiç korunmadık ve 8 ay sonra oldu . Tekrar bi gebelik düşünüyoruz .eşim çok çocuk sevdalısı ve bana anlayışsız davranınca 5-6 ay doğum kontrol hapı kullandım . bende çocuk düşündüğüm zaman bıraktım 1 sene oldu bırakalı . O zamandan beri korunmuyoruz ayrıca pcos olduğumu söyledi doktor. Takvimle yumurtlamam aynı değil . Ben takvime göre değerlendirdirip doktora gittiğimde hiç yumurtam yoktu . Adetlerim çok düzensizleşti ve 40 günde bir olmaya başladım (nadirde olsa 35)
Henüz daha olmadım adete 2 gün gösteriyor bende ovülasyon testi aldım dün elime geçti ve hemen testi yaptım ardından hcg yaptım negatif .(Hcg negatif olunca attım ) aşagıya görselini bırakacağım . Sonra sabah yaptım sıvı almamaya dikkat ettim etkilemesin diye oda biraz silik çıktı . Ama 3 gün önce sol kasıgımda gerçekten yumurtlama acısını ve sonrasında akıntıyı gördüm hatta o günü degerlendiremedik ertesi günü değerlendirdik . Dün akıntım vardı şeffaf berrak hafif beyaz bugün akıntım yok ve silik çizgi çıktı ovülasyon testimde bi bakar mısınız :)

Yumurta çatlamış mı demek oluyor bu acaba yumurtlama 1 gün mü sürer 2 gün sürmesi mi gerekiyor

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    124,3 KB · Görüntüleme: 82
Yumurta çatlamış mı demek oluyor bu acaba yumurtlama 1 gün mü sürer 2 gün sürmesi mi gerekiyor
Aa pardon fotoğraf atmışsınız görmedim. Kusura bakmayın. Ben de 3 gün yumurtlama görünce şaşırmıştım. Normalde 1 ya da 2 gün sürer diye biliyordum. Kişiden kişiye değişiyor demekki

Kizlar dünden beri yaptığım testler bunlar. En sağdaki en son bu sabah yaptığım.ondan önceki dün akşam ve onun yanındaki de dün sabah . Sırayla koydum. Pcosum var adetim 6 gün geçti. Bu normal mi geç yumurtlama mi sizce lütfen yorumlar mısınız?

Eklentiler

• IMG20240308094133.jpg
    IMG20240308094133.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 78
Merhaba Hanımlar adetim 28 gün düzenli
Bu ay ovülasyon testi kullanmak istedim
Yorumlayacak olan var mı acaba
8
9
10
11 günler

Eklentiler

• 76C4DF24-0E7F-4115-8205-B5F25E1C96C0.jpeg
    76C4DF24-0E7F-4115-8205-B5F25E1C96C0.jpeg
    70,7 KB · Görüntüleme: 41
Ovülasyon testini eklememişsiniz
Merhabalar en son buraları kullanlı 4 sene oldu vallahi unutmuşum 😀 Yeni gördüm mesajlarınızı, Bu yazıyı yazdığım zaman adet gördüm ve bu ay gerçekten beslenmeme ve düzenimde değişiklik yaptım ve hayıt otu demledim kendime 10 gün boyunca sonrasında içmeyi bıraktım . Adetim 10 gün oldu biteli ve hemen başladım ovülasyon testine görseli hemen eklemeyi başarabilirsem ekliyorum 😂

Eklentiler

• IMG_0269.jpeg
    IMG_0269.jpeg
    130,2 KB · Görüntüleme: 40
Yarın tekrarlayayım mı testi yoksa akşam mı yada gerek var mı test yapmaya akşamı degerlendirsem yarın yapsam ovülasyonu bilemedim hiç anlamıyorum bu ovülasyon testlerinden :))
Eşinizde sperm sorunu yoksa 3 gün değerlendirebilirsiniz 😇 çatlama olana kadar testi yapmaya devam edin bugün tekrar yapmanıza gerek yok yaptıysanız yarın yaparsınız daha koyu olur diğer gün çatlar silikleşir o günü de değerlendirin

Eşinizde sperm sorunu yoksa 3 gün değerlendirebilirsiniz 😇 çatlama olana kadar testi yapmaya devam edin bugün tekrar yapmanıza gerek yok yaptıysanız yarın yaparsınız daha koyu olur diğer gün çatlar silikleşir o günü de değerlendirin
Ayyy heyecanlandım tövbe oruç gidecek 😀😀😀 tamam tamam o iş bende değerlendiririz😚

X