Gebeliğe Hazırlık Ovulasyon testimi yorumlayabilir misiniz?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

hakkim

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2012
919
989
Güncelleme
Kızlar ovulasyon testlerimin toplu bir fotoğrafını çektim aşağıya koyuyorum ne dersiniz iki kere mi pik oldu? Yoksa yumurtlama mı uzun sürdü? Yoksa pko yüzünden mi böyle testler?

Merhaba kızlar yardımınıza ihtiyacım var. İlk defa ovulasyon testi yaptım son adet tarihim 29 hazirandı. Programa göre 12 Temmuz yumurtlama günüm fakat bugün yaptığım test sanırım pozitif, test yanlış olabilir mi acaba? Testi tekrarlayayım mı bugünden itibaren. Testi aşağıya koyuyorum bakarsanız çok sevinirim.

Eklentiler

• 861EF2FC-E64D-4334-8C73-F414113F4961.jpeg
    861EF2FC-E64D-4334-8C73-F414113F4961.jpeg
    64,6 KB · Görüntüleme: 192
  • 223FF753-9C38-4907-B2D8-E4A02A9AE47E.jpeg
    223FF753-9C38-4907-B2D8-E4A02A9AE47E.jpeg
    81,9 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleme:
Merhaba kızlar yardımınıza ihtiyacım var. İlk defa ovulasyon testi yaptım son adet tarihim 29 hazirandı. Programa göre 12 Temmuz yumurtlama günüm fakat bugün yaptığım test sanırım pozitif, test yanlış olabilir mi acaba? Testi tekrarlayayım mı bugünden itibaren. Testi aşağıya koyuyorum bakarsanız çok sevinirim.
Testiniz pozitif. Erken yumurta oluşmuş. Testi yapmaya devam edin. Silikleşince çatlamış demektir. Bugünü ve bundan sonraki 2-3 günü mutlaka değerlendirin. 🌸

Evet pozitif, erken yumurtlamışsınız. Her gün aynı saatte, sıvı alımına dikkat ederek testi tekrarlayın. :) yumurta çatlayana kadar test devam

Her ay aynı zamanda yumurtlama olmayabilir ama test pozitif. Bugün ve arkasındaki iki günü değerlendirin. İlişki sonrası poponuzun altına yastık koyun 20 dk bekleyin. Ve hemen duş almayın.

Çok teşekkür ederim hepinize. Testi günde iki kere yapmama gerek var mı peki sizce?

Merhaba kızlar, bugün yaptığım test bu şekilde bu ne demek acaba dün yaptığım test ile aynı gibi acaba daha yumurtam çatlamadı mı?

Eklentiler

• 47ED8091-8F6B-4934-8D9F-18D68F9203D5.jpeg
    47ED8091-8F6B-4934-8D9F-18D68F9203D5.jpeg
    39,5 KB · Görüntüleme: 167
Merhaba kızlar, bugün yaptığım test bu şekilde bu ne demek acaba dün yaptığım test ile aynı gibi acaba daha yumurtam çatla
Pik devam ediyor testinizde daha çatlama yok,bazen 2-3 sürebiliyor çatlaması akşa bi test daha yapın bakalım silinecekmi yani çatlıyacakmı.

Testiniz hala pozitif pik durumunda .değerlendirmeye ve teste devam edin

Pik devam ediyor testinizde daha çatlama yok,bazen 2-3 sürebiliyor çatlaması akşa bi test daha yapın bakalım silinecekmi yani çatlıyacakmı.
Çok teşekkür ederim akşam bir daha yapayım testi, eğer silik çıkarsa çatladığını anlayacağım galiba 😅
Tekrar teşekkür ederim cevaplarınız için 💕

Çok teşekkür ederim akşam bir daha yapayım testi, eğer silik çıkarsa çatladığını anlayacağım galiba 😅
Tekrar teşekkür ederim cevaplarınız için 💕
Silik çıktığı gün gebe kalma ihtimaliniz zirvede oluyor ogünü mutlaka değerlendir😍

Silik çıktığı gün gebe kalma ihtimaliniz zirvede oluyor ogünü mutlaka değerlendir😍
Aaa öyle mi söylediğiniz için teşekkür ederim. O zaman silikleştiğini görene kadar değerlendirmek lazım. O zaman testi bu birkaç gün sabah akşam yapayım ben

Aaa öyle mi söylediğiniz için teşekkür ederim. O zaman silikleştiğini görene kadar değerlendirmek lazım. O zaman testi bu birkaç gün sabah akşam yapayım ben
Yumurta çatlamasına yakın lh seviyesi yükseliyor o yüzden pik koyu oluyor. Lh seviyesi zireveye cıkınca yumurta çatlıyor ve 24 saat ile 48 saat arası tüplerde bekliyor. Yumurta çatladığı zaman lh seviyesi düşmeye başlıyor o koyu pik silikleşiyor. Pikin olduğu gün içerde hazır sperm beklesin diye değerlendiriyoruz. Silikleştiği 2 günü de yumurta hazırda beklediği için değerlendiriyoruz ♥️

Yumurta çatlamasına yakın lh seviyesi yükseliyor o yüzden pik koyu oluyor. Lh seviyesi zireveye cıkınca yumurta çatlıyor ve 24 saat ile 48 saat arası tüplerde bekliyor. Yumurta çatladığı zaman lh seviyesi düşmeye başlıyor o koyu pik silikleşiyor. Pikin olduğu gün içerde hazır sperm beklesin diye değerlendiriyoruz. Silikleştiği 2 günü de yumurta hazırda beklediği için değerlendiriyoruz ♥️
Ne güzel açıkladınız teşekkür ederim ❤️ Siz bilirsiniz bir şey daha sorayım hazır yakalamışken sizi benim normalde 27 temmuzda adet olmam gerekiyor en son 29 haziranda adet olmuştum. Şimdi erken yumurtlama olduğu için adet tarihim de öne mi gelir acaba biliyor musunuz? 😊

Ne güzel açıkladınız teşekkür ederim ❤️ Siz bilirsiniz bir şey daha sorayım hazır yakalamışken sizi benim normalde 27 temmuzda adet olmam gerekiyor en son 29 haziranda adet olmuştum. Şimdi erken yumurtlama olduğu için adet tarihim de öne mi gelir acaba biliyor musunuz? 😊
Aynen .. 14 15 gun sonra adet geliyor. Kac gun adet donemin normalde ve kac gun surer

X