Öyle bir çıkmazdayım ki tek bir umudum yok ....

nefarkederki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2012
19
2
meraba aranıza yeni katıldım..herkese günaydın . Bana gün aymayalı o kadar uzun zaman oluyo ki.
hergün burda yuzlerce konu okuyup yazmamak için kendimi tutum.. ama artık işin içinden çıkmıyorum hoş yazsamda ne değişicek ki .. yinede düşüncelerinizi alma istedim belki bi yol vardır. başından sonuna kadar ayrıntılı anlatıcam size.
4 sene önce biriyle tanıştım ..birbirimize aşıktık, en azından ben.. kaptandı, yaşadıgım yere 2.kaptanlıga yukselmek için sınava girmeye gelmişti. sahilde oturuodum yanıma geldi liman'ı sordu belge vermesi falan gerekiyomuş. tarif ettim laf lafı açtı telefonlar fln alındı .. öyle yılışık bi tip degildi oturaklıydı zarar gelecegini dusunmedim.
görüşmeye basladık bulustuk vs vs. arada yasadıgım yere geliyodu beraber gezıyoduk bı kez bile sırnaşmadı bana buda ona daha cok guvenmemı baglanmamı sagladı.. beni çocukmusum gibi tasıdı hep yanında baba şefkati gibiydi daha çok.. ben artık kör olmuştum.. o sefere giderdi 8ay ben özümü kırpmadan beklerdim 1.5 sene geçti böyle..
durmadan bana ek kart cıkarmaktan hediye almaktan alısverise gtmekten bahsediodu ama asla kabul etmedim defalarca ısrar etti ama her seferinde azarladım..bi zaman sonra evlenmek istedigini söyledi çok sasırdım ve sevindim .. hıc beklemedigim bi anda evlenme teklif etti..son gelişinde annemle tanıştırdım 2 hafta kaldı yasadıgım yerde..beni çok kıskanırdı 8ay boyunca o gemide kafayı yerdi uydudan aramadı gün yoktu..son seferine çıkıcaktı 7 ay sonra geldiginde düğün yapıcaktın bunları kendı ailesiylede konuştum annemede anlattım oda açtı konuyu herşey netleşmişti diyebilirim. ailelerin bi araya gelip tarih kararlaştırması kalmıştı sadece.
yasadıgım sehırde oturan bi akrabasıvardı annemle tanıstıktan sonra beni goturup o aileyle tanıstırdı..allah var çok iyi insanlardı.. bi gun yine onlara gittik kadın bebeği sağlıkocagına götürücekmiş siz durun ben 2 3saate gelirim yicek bişeyler hazırlayın dedi. bende o kdr benimsemiştim ki MUSTAKBEL EŞİMİN ailesini..
ben bişeyler hazırlarken yanıma geldi gel konusalım dedi.oturdum karsısına bana söyledikleri :'' ben senin hayalını 1.5 senedir kuruyorum şimdi gelinim olucaksın sen benim ömrümü seninle geçiricem her gun uyandıgımda yanmda görücem senin gibi bi insanla evlenecegim için o kdr grur duyuyorum ki sadıksın gözünü benle açtın(ilk sevgilimdi,ilk onun elini tuttum ben ilk ona seviyorum dedim) şimdi ben gidicem 7 ay daha buyuk korkularla. hiç kurmadıgım kadar buyuk hayallerle gidicem ya döndüğümde gitmiş olursan benden ?? benim ol sadece bi kez ki aklım kalmasın bunu senden istedigim için utanıyorum ama biliyosun kuruntularımı''....
o an sadece korktum tekbi kelime bile diyemedim olmaz olur hiç bişey.. aklıma geldikce kendime lanet ediyorum neden tepkı vermedin diye niye sustun niye inandın salakmıyın be kızım aptalmıydın? sevismemiz bile solmadı saniye surmeye bişeydi sanki saçındaki tokayı ver saklıyım gibi bişey oldu . zevk almak amaçlı bişey degildi resmi bi görev gibiydi ikimiz içinde.
sonra benim ayaklarıma kapanmalar etrafımda fır donmeler..arsa aldı ev yaptırıodu bana kaba inşaat bitene kadar istedigim dizaynı dekoru kafanda kur hatta bi mimar bul dondugumde yaptıralım diye konuştu..anneside aynı sekılde, hersey o kdr ciddiydikı 1 ay sonra gemiye çıktı hersey harikaydı ..gemiye cıktıntan 2 ay sonra 2 gunde arayan adam 3 gunde aramaya basladı sonra 4 sonra 5 gun sonra 1 hafta.. dayanamdım co ısrar ettim sorunu sordum söylemedi saatlece ugrastım sonunda döküldü..
''ben seni haketmiyorum yuzune bakamıyorum sen 19 yasındasın tam sevılme cagındasın ama ben o askı sana veremem artık sana hıc haketmıycegın seyler yapıyorum ben..her limana girdigimizde seni aldatıyorum .. sen beni boyle severken bana böyle guvenırken ben sana ihanet ediorum hiç haketmıyosun o yuzden bitsin elif.. herşey için özür dilerim umarım beni affedersin'' tek bi söz bile söylemedim . sadece baktım webcamden yuzune dakıkalarca.
sonra kapattım. gunlerce azıma tek lokma girmedi .aylar geçti.. midemde reflü vardı iyce arttı stresle. neredeyse butun yemek borum yandı. hastaneye yattım. cıktıgımda resmen benden eser yoktu çökmüş çöp gibi olmuş herseyden vazgecmiş bi insan.
çok uzun zaman geçmişti arkadasım aracılıgıyla biriyle tanıştım önce arkadaş olduk cok ıyı arkadaş sonra hikayemi anlattım ona beni çok iyi anladı aramızdaki arkadaslık sevgiye donusmeye baslamıstı. ben artık deli gibi asık olmayı beklemiyodum zaten bana saygı duysun yeter dusuncesindeydim. evlenme teklıf etti uzun uzun konustum bu yasadıklarımı yuzume vurmıycaksın bunu bılerek yola cık diye..
lafımı tamamlamadan sen nediosun boylemı tandın benı dıe azarladı. peki dedim tanıdıgıma ınanıodum hoş ONU çok tanımıştım ya. uzun süre nişanlı kaldık ve evlendik. babam kansere yakalandı ama çok sukur riski atlattı. bınlerce kez sukurler olsun çok çok iyi. allahım annecimle bana bagısladı onu.
evliligimizde herkeste oldugu gibi sorunlar bizdede cıkmaya başladı .. çok buyukte kavgalarımız oldu kuçukte . benim sıgıncagımbi tek babam var annem var baska kımse yok ..işin içinden cıkmaadıgım içinde anlatmak istedim babama sorunumuzu cozsun aramızı duzeltsın bıraz ögut versin die. ama her seferinde daha aramadan telefonu kaptı alımden ıkna etti aratmadı.. artık sorunlar çok buyudu hergun kavga bana vurmaları vs vs vs. bosanmak istedigimi söyledim yurmuyo dedim ailemin yanına donucam dedim beni tehtit etti eger öyle bisey yapmaya kalkarsan beni birakıp gidersen herkese anlatırım babana anlatırım yasadıklarını rezıl olursun ordada evın olmaz baban yeni iyileşti istermisin kotu olmasını ........... hicmi korkmuosun allahtan bu bana yaptıkların ıcın dedigimdede ''seni sevıorum gidersen ölürüm baska carem yok''diyo .. ne konussam bos..
şimdi her kavgada ''eger yansıtırsan gidersen bosanırsan söylerim anlatırım'' lafları.. babamı kaybetmeyi göze alamam ben.. cevremizdeki insanlar hep bi açıgımızı bekledi babam inanmasa bile yada inanıp sineye çekse bile cevredekiler akrabalar onların sozleri babamı kahredicek .daha yeni yeni iyileşiyo ona bunları yasatamam. ıstedıgı kadar umrumda degil desin yine içine atar benim babam kahrolur biliyorum.. o yuzden kendi hayatımı feda ediorum . benim belki yasıycak bi 30 40 senem daha var ama babama kalan 5 10 senedinide bu acıyla utançla yasatamam kimin önce gidecegini allah bilir elbet ama mantıken dusundugumde ortaya cıkan manzara bu..
işte bu yuzden kendimi bu eve kendi ayaklarımdan görunmez bi zincirle bagladım. bi gün melek bi gün seytan olan eşimle bu hayata mahkum oldum..
şimdi beni ister yerden yere vurun ister acıyın ister haklı bulun ister kızın ister haketmişşin diyin.. bunları anlatabılecegim sizden baska kimsem yoktu ve artık içimde tutamazdım sadece bilin istedim . hepinize şimdiden teşekkur ederim.

Diyecek bir şey bulamıyorum.
Ne şe...siz bi adammış hemen anlatmakla tehtid ediyor.:KK47:
Bence hiç bişi yapamaz. Göz dağı vermeye çalışıyor sana.
Bide Babanın hastalığını kullanıyor .....:KK47:.:KK47:
Yapsada aradan bu kadar zaman geçmiş kimse inanmaz ayrılmak istediğin için çamur atıyor derler.
Madem babam üzülmesin diye iyice sağlığına kavuşana kadar dayanırım diyorsun en azından çocuk yapma!
Birde ordan bağlanma ona.
Kimsenin ne konuşacağını edeceğini düşünme, bunları anlatmasa bile konuşacak insanlar normal boşandığında bile konuşacak bişeyler bulur.
Eşinden korkma sakın, herşeyin altında kalma. Ben olsam ona öyle bir psikolojik şiddet uygulardımki kendisi benden boşanmak isterdi.
şunuda sakın ola unutma Baban değerli olduğu kadar sende değerlisin.

Son düzenleme:
kimse böyle birşeyi haketmez. babanıza gidip anlatmakla tehdit ediyorsa size leke getirmek arkanızdan konuşulmasını istiyorsa bence bu adamdan ayrılın gitsin. kaybetmemek için her türlü pisliği yapacak demek ki . siz sadece sevmişsiniz bunda bir kabahat yok babanız sizin mutsuzluğunuzu bilse hangisini tercih ederdi. siz o babanın evladısınız kim ne derse desin her koşulda sizi sevip yanınızda olur.
ayrıca ne diyecek babanıza , oğlum bunca zaman aklın neredeydi demezler mi. siz onun tehditleriyle sindikçe bu iş daha kötüye gidecek. bence korkmadığınızı belli edin hissetsin

Kaptanların her limanda bir sevgilisi olur lafını hiç mi duymadın bilemiyorum

Ama daha konunun en başında kaptan kelimesiyle bir ihanet olacağını anlamıştım

İlişkiye girdikten sonra mı seni hak etmediğini anlamış şuursuz... :KK19:

Eşiniz de en az onun kadar adi.. Bunu size koz olarak kullanıyor.. Seviyorum gidersen yapamam diyor birde.. Sevse size vurabilir miydi ? Çok saçma..

Yaşlılar veya hastalık geçirenler erken ölür diye birşey yok, genç ya da turp gibi olsanız da yarın ölebilirsiniz.. Ecelin günü saati bellidir..

Boşanabilirim diyorsanız, babanızın hastalığını düşünmeyin yapın..

Çünkü zaten hiç bir sebep yokken hastalanmadı mı babanız ? Bazı şeylr Kaderdir, yaşanması gerekir ve yaşanır..

vallahı ne dıyceğimi bılemıyorum ve cok uzuldum yaşadıklarınıza şu erkekler neden bukadar acımasızlar neden herşey onlar istediği gibi oluyor...şans olmayınca olmuyo ben nedıyeceğimi bılemıyorum nasıl bır yol göstereceğimi nasıl akıl vereceğimi allah yardımcın olsun....:KK43:

Sevgili eşiniz sizi tehdit ettiği konuyu babanıza nasıl kanıtlamayı düşünüyormuş acaba?

Bence tehditlerine boyun eğmeyin ve ayrılın :KK34::KK34:

hepiniz çok haklısınız .. ilk bastada dedigim gibi babam inanaır yada inanmaz. inansada inanmadım der belki.. ine kucak acar bana ama kendi kendini yer içinden .. benim cevredekiler umrumda bile değil ama babam onların laflarını duydukca umursamaz bile gorunce yer bitirir kendini .. yaptıgım bi aptallık bi salaklık yuzunden babam bu kdr mutluyken saglıgına kavusmusken onu yerle bir edemem ..

kader kahlısın kimin gidecegi belli deil alah bilir ancak ama bu hastalıgı tetıkleyende stres uzuntu . babamn rahatsızlıgı zaten 3. evreydi zar zor döndü. korkuyorum . eşim bile demek istemiorum zaten o insana .. beni tehtıt edip her lafı sayıp sonra ayaklarıma kapanıp bana nie bunu yaptırıyosun diyo . şuursuz bi insana donustu . gece uyuyoruz hıc bısey olmamıs gibi bogarcasına sarılıo hiç bi yere gidemezsin ölürüm gidersen diye saçmalamaya başlıyo.

gerçekden çok üzüldüm karşına 2 erkek çımış 2 side birbirinden karaktersiz küçük olmana rağmen büyük şeyler yaşamışsın .

eşinede gelince bi insan anca bukadar karaktersiz haysiyetsiz olur. bilmiyorum bahsetmemişsin eşini sevip sevmediğinden. bence mecbur değilsin çekmeye.
babanla sen konuş herşeyi sen anlat. böyle bir insanla nasıl ömür geçerki bide şiddet var işin içinde. rabbim yar ve yardımcın olsun. ama gerçekden inan çok üzüldüm durumuna .

Böyle adamları alıcan ıssız bir yere götürüp Allah ne verdiyese...
Tövbe tövbe!
Ben bile buradan sinirlendim, üzüldüm siz yaşamışsınız bunları
Gerçekten kaptanların her limanda sevgilisi olur derlerdi de inanmazdım
Bir de bunu utanmadan söyleyebiliyor
Size sahip olmak istemesiyle kuruntularının alakasını da kuramadım ya neyse...
Eşiniz ayrı bir vaka.
Bence hayatınız daha önemli, değerli
Yıllarca bu adamın kahrını çeksenizde değişmez

Babanızı da annenizi de düşünmeyin iftira atıyor dersiniz kanıtlayamaz ya:KK19:

Sinirden bir sürü yazım hatası yapmışım 10 kere düzelttim yazımı.
Yok böyle bir şey ya.
Ablamın başındada böyle dengesiz biri var.
Oda çocukları için katlanıyor. Okullarına kıyamıyor.
En az 2-3 sene daha çekeceğim diyor.
Onun arkadasında senin gibi anne baba yok.
Keşke olsaydı bu kadar sene hiç çekmezdi belki şimdi bambaşka bir hayatı olurdu melek ablamın.
Ama kader işte.
Senin ne güzel annen baban arkadanda kendini yıpratma
Senin canında Allah'ın sana emaneti sakın unutma

okudum ve öylece kalakaldım resmen
ne iğrenç ne pislik adammış bu ya sen güven anlat onu gün gelince yüzüne vursun hele ki o kaptanı ayı bir yere koyuyorum onun yatacak yeri bile yok haysiyetsiz herif
canım ne diyim bilmiyorum şaştım kaldım hiç mi iyi değil aranız hiç mi yok düzelme şansı?
bebek falan var mı

sakın baban duymasın kanser öyle bir lanet ki atlatırsın atlatmasına ama en ufak bir üzüntü de her yere yayılır...

Son düzenleme:
bi süre daha katlansam en azından bi seneyi tamamlasam ? insanlar o zaman camur atıyo diye dusunurlermi kızlar. bana dediği şu ''2 3 aylık evlıyız kanıtlayamasamda inandırırım adam yediremedi kendıne sineye cekmeye calıstı ama yapamadı napsın haklı derler''diyo en azından bi sene falan olsa şimdimi dank etti demezlermi o zaman kimse inanmaz degilmi ? zaten ondan gizli korunuyorum. asla çocuk istemiyorum böyle birinden . ona kalsa dunden istiyo tamamen mahkum etmek için.

ilk sevgilin daha çok ayrılmak için bahane aramış gibime geldi.. içinde ihanetin olduğuna şüphem yok ama ben seni haketmiyorum cümlesi varsa işin içinde bi süre daha oyalıcak bi kız bulmuş demektir.. neyse..
eşin ise.. yazık ona acıdım.. daha çok çaresiz kalmış gibi.. durumu kurtarmak yerine daha beterine sarılmış.. hakkınızda hayırlısı olsun tatlım..

Yaşadıklarınız ağır ve bir okadar da üzücü ,yorum yapan arkadaşlara katıluyorumki sizi bırakan adam kadar eşinizde karaktersiz,şiddetin sevgisi olmaz
sizi elinde tutmak için ne ağır bi koz kullanıyor,ortada çocuk yoksa ve maddi imkanlarınızda varsa ayrılın derim ömür boyu bu kahırı yaşamaya hakkınız yok,kimsenin size bunu yaşatmayada hakkı yok

okudum ve öylece kalakaldım resmen
ne iğrenç ne pislik adammış bu ya sen güven anlat onu gün gelince yüzüne vursun hele ki o kaptanı ayı bir yere koyuyorum onun yatacak yeri bile yok haysiyetsiz herif
canım ne diyim bilmiyorum şaştım kaldım hiç mi iyi değil aranız hiç mi yok düzelme şansı?
bebek falan var mı

sakın baban duymasın kanser öyle bir lanet ki atlatırsın atlatmasına ama en ufak bir üzüntü de her yere yayılır...

benim artık tahammulum kalmadıgı için her yaptıgı batıyo yaklasmak istemıorum . bı sevgi sozcugu kullanmıorum yuzune bıle bakmıorum mecbur kalmadıkca konusmuorum . boyle davrandıgımı görunce iyce çıldırıyo . kavgalar iyce cıg gıbı buyuyo. bide bi şiir bulmuş youtubedan kadınlar sessiz gider diye . susuyorum ya iyce parnyaklaştı. seni seviyorum diyo seven insan canını yakarmı kolumu çevırıo gidemezsin çocuk oyuncagı degil diyo kaybetmek ıstemeyn ınsan böylemi davranır ?

bi süre daha katlansam en azından bi seneyi tamamlasam ? insanlar o zaman camur atıyo diye dusunurlermi kızlar. bana dediği şu ''2 3 aylık evlıyız kanıtlayamasamda inandırırım adam yediremedi kendıne sineye cekmeye calıstı ama yapamadı napsın haklı derler''diyo en azından bi sene falan olsa şimdimi dank etti demezlermi o zaman kimse inanmaz degilmi ? zaten ondan gizli korunuyorum. asla çocuk istemiyorum böyle birinden . ona kalsa dunden istiyo tamamen mahkum etmek için.

Sen iftira atıyor dedikten sonra nasıl kanıtlayacak ki?
Bence annene anlat bu durumu beni böyle böyle iftiralarla tehdit ediyor de.
Siz daha yeni evlisiniz ne yaşadınız bu duruma gelecek kadar?
Ah canım keşke en başından düşünebilseydinde bu durumlara düşmeseydin.
Bunun öbür dünyasıda var ahh

Son düzenleme:

neyseki yeni evlisin ve çocuk yok sakın ama sakın yapmada...bence hiç bekleme ayrıl kendini daha fazla yakma ,şanslısınki ii bi ailen varrr

gözünü karartmak zorundasın havlayan köpek ısıramaz unutma o söylediklerini söyleyemez söylesede kendi rezil olur ona demezlermi madem öyle ozaman sendede ne mide varmış bee godoş diye sen onun üstüne git tabi herşey patladıktan sonra babanlara söylerse ilişkimi biliyordu kaptanı şimdide bu kadar rezil olacak kadar iftira atıyor diyebilirsin inan ailen sana inanır çekme canım çekme hergün ölmektense 1 gün öl ama kurtul korkma kendı erkekliğini düşünmek zorunda senın korktuğunu bıldığı için o kozu kullanıyor

Söyleyemez söylese de kimse inanmaz.

Baban buna inansa da sen onun evladısın, senden vazgeçmez.

Böyle bir hayat kimseye layık değil, cesaretini topla ve kurtul bu adamdan. Annene babana önce sen anlat,beni böyle tehdit ediyor diye, sonra da çık yola.

Gençsin, yeni bir hayat kurmak zor değil. Yaşadıkların yaşayacaklarından daha ağır, onları atlatmışsın bununla da savaşabilirsin. Allah yardımcın olsun.

bende bazen diorum anlatamaz nasıl anlatsın kendini rezil edemez diye dusunuorum ama bazen gözü öyle bi dönuyo ki hayalbile edemezsiniz karsısinda susmaktan tırsmaktan baska carem kalmıyo

X