ÖYLE ÇARESİZİM Kİ :(

frelance

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2013
3
0
Merhaba kızlar,
bugün yaşadığım olayı anlatmadan önce çok kısa özetlemek istediğim konular var. 8 sene önce görüştüğüm biri ile kısa sürede nişanlandım.18 yaşındaydım. Akıllı güzel çalışkan biriydim. Ancak pişman oldum nişan atmak istedim. Ailem kabul etmedi. Ne dayaklar yedim bu yüzden ve evlendim. Evlendiğimde eşimin güzel davranışları onu bana sevdirdi.Tabi hataları da vardı ama ailemin arkamda olmayışı bu hataları görmezden gelmemi sağlıyordu. Düşe kalka zaman geçti ve 7 yıl sonra çocuk sahibi olduk. Bu 7 yıl içinde çok şiddetli kavgalarimiz da oldu ama hiç vazgeçmedik birbirimizden, seviyorduk. Aşk ihtiras hepsi vardı. Herkes liseli aşıklar gibi olduğumuzu söylerlerdi. Ancak kızlar oğlum doğduktan sonra eşim çok değişti. Oğlum şu an bir yaşında. Her kavgamızda bana hakaretler küfürler etmeye başladı. Dayak başladı. Aldatma olayı yok çünkü yakn akrabalarmla çalışıyor ve son zamanlarda da beraber çalıştık.bana karşı anlayışı sevgisi bitti birden soğudu. Neyse kızlar bugün eşimle yine tartıştık hemde ne tartışma. kavga kıyamet. birde eşimin söyle bir huyu var. her tartışmamız da babanı ariycam anneni arycam diye beni tehdit eder yada arar. Çünkü benim ailem onu çok pofpofluyor. Bugunde kavgamizda annemleri almaya gitmiş. Eve eşim annem babam ve amcam geldi. Babam kalk hazırlan gidiyoruz böyle evlilik olmaz dedi. Amcam da bi yandan bana kızıyor. yok sen soylesin böylesin diye. sonra amcam geldi bana tokat attı. napiyosun sen ya dedim bu sefer de babam tokat attı.ikisine de çok kötü kızmak istedim ama eşimi arkamdan sevindirmek istemediğim için sustum. Ben az önce babamlara geldim arkadaşlar. ama içim çok kırgın, cok öfkeli. şimdi kızlar benim ayrı eve çıkma şansım yok çünkü oğlum 1 yaşında bana çok bağımlı bu yüzden calissam onu nereye bırakcam. krese versem ev kirasi bilmem ne. şimdi kızlar ben bu yaptığından dolayi eşime dönmek istemiyorum. mecbur babamlar da kalcam. ama babamla amcama tepkimi o anda vermem gerekirken veremedim ama onlarla da konuşmak istemiyorum. Nasıl davranmaliyim bilemem. nasıl pişman olurlar. şeytan diyor sabah kalktığında amcana bi okkalı msj at. ama biliyorum babamn kulagina gidecek. amann giderse gitsin.. Kızlar şu an ki ruh halimi bilemezsiniz. Napmaliyim nasıl davranmaliyim kestiremiyorum. şeytan diyor intihar et ama yavrumu bu zalimlere bırakıp gitmek istemiyorum. Ha bide evden çıkarken babam çocuğu eşime sevdiriyor. adam kızını bırakıyor o hala eşimi düşünüyor. kızlar çok uzun yazdim kusura bakmayn. lütfen teselli etmek gibi degil de empati kurarak cvp verin. siz olsaydınız napardiniz?

Empati.
Görünüşe göre babamgil bana karşı yıllar önceye dayanan bir "adam yerine koymama / fikriini önemsememe / hor görme" gibi tavırlar içindeler. Bu yeni birşey değil. Dolayısıyla şu an bu duruma az çok da olsa alışmış olmam gerek.
Ailemin desteğini görmeyeceğim, beni savunmayacakları kesin. Eğer yanına sığınabileceğim bir yakın arkadaşım / dostum yoksa sanırım önümde iki seçenek var.
1. Sabah erkenden kalkıp darp şikayetinde bulunmak için karakola gider, eşimi şikayet ederim, darp raporu alırım. Babamın evine raporumla geri dönerim. Babam ve amcama karşı soğuk tavırlarla mesafemi koruyarak, babamın evinde kalmaya devam ederim. Boşanma davası açılacaksa, (babamlar izin verirse), bu raporu kullanacağımı net bi dille herkese belirtir, davada eşimden nafaka talep ederim. Derhal bir iş bulur, bebeği gündüzleri anneme bırakarak çalışmaya başlarım. Bu şekilde yaklaşık bir yıl, maaşıma göre belki daha az çalışırım. Cebime giren parayı faiz getirebilmesi için bir birikim hesabına atarım her ay. (bi kısmını yanlarında kaldıgım için annemlere verebilirim ve bebeğin masrafları için babasından bi miktar talepte bulunmalarını isterim babamlardan, ben muhattap olmam). Bir yıla yakın bu şekilde, bebeğimin gelecek seneki kreş parasını biriktirmiş olurum. Bir yıllık kreş param çıktıgında, ayrı eve çıkarım, uygun fiyatlı bir kirası olan eve gerekirse benim gibi bir çalışan anne ev arkadaşı bularak orada bi sonraki yıl için azar azar birikim yaparak hayatıma devam ederim.

2. Bu kadar uzun süre bu ortama dayanma gücüm yok gibiyse, sabah erkenden yine darp raporumu almaya giderim, ardından da bulundugum şehirdeki kadın sığınma evlerinden birine başvururum, ailemin arkamda olmadıgını, şiddet gördüğümü ve boşanacağımı izah eder, oradaki insanların yönlendirmesi ve yardımlarıyla tek başıma bir hayata erkenden başlarım.
Ve dipnot. Her şeyden önce ben artık yetişkin, kocaman bir kadınım, bir anneyim. Önüne gelenin bana tokat atamayacağı kadar şiddetle savunmalıyım artık her ortamda kendimi, sesim çok çıkmalı. Pasif kalmamalıyım. Babam da olsa, annem de, bir anne olduğumu onlara haykırmak suretiyle hatırlatır, hak ettiğim saygıyı kazanana dek psikolojik bir savaşın içine girerim.
Tüm bu savaşlar içinde kendimi yalnız hissedersem de, mutaka bir devlet hastanesinden en azından psikiyatrik destek almaya çalışırım.

Pardon ama amcan kim oluyor ya? Baban bile vuramazken o kim oluyor? Eşin dövdü mü seni bir yerinde şişlik, morluk var mı? Kadın sığınma evine gidebilirsin. Ailede katlanabilecek misin?

Canım benim yaşadıklarına çok üzüldüm,ne eşin adam gibi bir adam nede ailen,eşin ailenin sana sahip çıkmayacağını bildiği için bunları sana yapıyor seni zor durumdabırakıyor nasıl olsa srni geri gönderirler diye bana kalırsa sakın kolay kolay o adama dönme dönmeki ailene rağmen dönmeyeceğini anlasın seni basit biri olarak görmesin,babandan inan bana tiksindim amcandan aynı keza nasıl oadamın yanında evladını bu kadar küçük düşürür,sabret canım ailenede diren eşinin yanına asla kolay kolay dônnme aklı başına gelsin ailen ısrarla yollamaya kalkarsa polise gideceğini kadın sığınma evine gideceğini söyle,bol bol dua et rabbime sığın elbet bir çıkış kapısı gösterir sana Allah yardımcın olsun canım öyle intihar gibi saçma sapan şeyler düşünüp hem bu dünyanı hem öbür dünyanı yakma dediğim gibi bol bol dua et rabbim büyüktür

darp raporundan bence ailesine bahsetmemeli ne yapacakları belli değil belki de karşı taraf almaya geldiğnide gönderecek ha bunun darp raporu vardı diyecekler darp raporunu ama MUAHAKKAK AL

Cnm benim oncelikle cok uzuldum Allah yardimcin olsun sen orda yapamazsin artik bencede en mantiklisi kadin siginma evi en azindan kafani toplarsin

Suna sinir oldum amcan sana ne hakla vurur ezdirme kendini

Pardon da amcan kim oluyor da sana el kaldırıyor? O kim oluyor ya? Bütün suç kimde biliyo musun?

Babanda!

Evladına arka çıkacağına, damadını pohpohluyor. Kızına yanında tokat atıyor.

Tahminimce yaşın 26. Hâlâ çok gençsin. Derhal bi darp raporu alıp eşini boşuyorsun. Eşin bebeğinin nafakasını da ödeyecek. Zaten kızını isteyeceğini sanmıyorum. Sen işe girersin annen bakamaz mı bebeğine? Durumu toparlayınca da hemen kendine ait bi eve çıkarsın bebeğinle. Ya da gerçekten düzgün bi insanla 2.evliliğini yaparsın. Her şey gönlünce olsun

Merhaba kızlar,
bugün yaşadığım olayı anlatmadan önce çok kısa özetlemek istediğim konular var. 8 sene önce görüştüğüm biri ile kısa sürede nişanlandım.18 yaşındaydım. Akıllı güzel çalışkan biriydim. Ancak pişman oldum nişan atmak istedim. Ailem kabul etmedi. Ne dayaklar yedim bu yüzden ve evlendim. Evlendiğimde eşimin güzel davranışları onu bana sevdirdi.Tabi hataları da vardı ama ailemin arkamda olmayışı bu hataları görmezden gelmemi sağlıyordu. Düşe kalka zaman geçti ve 7 yıl sonra çocuk sahibi olduk. Bu 7 yıl içinde çok şiddetli kavgalarimiz da oldu ama hiç vazgeçmedik birbirimizden, seviyorduk. Aşk ihtiras hepsi vardı. Herkes liseli aşıklar gibi olduğumuzu söylerlerdi. Ancak kızlar oğlum doğduktan sonra eşim çok değişti. Oğlum şu an bir yaşında. Her kavgamızda bana hakaretler küfürler etmeye başladı. Dayak başladı. Aldatma olayı yok çünkü yakn akrabalarmla çalışıyor ve son zamanlarda da beraber çalıştık.bana karşı anlayışı sevgisi bitti birden soğudu. Neyse kızlar bugün eşimle yine tartıştık hemde ne tartışma. kavga kıyamet. birde eşimin söyle bir huyu var. her tartışmamız da babanı ariycam anneni arycam diye beni tehdit eder yada arar. Çünkü benim ailem onu çok pofpofluyor. Bugunde kavgamizda annemleri almaya gitmiş. Eve eşim annem babam ve amcam geldi. Babam kalk hazırlan gidiyoruz böyle evlilik olmaz dedi. Amcam da bi yandan bana kızıyor. yok sen soylesin böylesin diye. sonra amcam geldi bana tokat attı. napiyosun sen ya dedim bu sefer de babam tokat attı.ikisine de çok kötü kızmak istedim ama eşimi arkamdan sevindirmek istemediğim için sustum. Ben az önce babamlara geldim arkadaşlar. ama içim çok kırgın, cok öfkeli. şimdi kızlar benim ayrı eve çıkma şansım yok çünkü oğlum 1 yaşında bana çok bağımlı bu yüzden calissam onu nereye bırakcam. krese versem ev kirasi bilmem ne. şimdi kızlar ben bu yaptığından dolayi eşime dönmek istemiyorum. mecbur babamlar da kalcam. ama babamla amcama tepkimi o anda vermem gerekirken veremedim ama onlarla da konuşmak istemiyorum. Nasıl davranmaliyim bilemem. nasıl pişman olurlar. şeytan diyor sabah kalktığında amcana bi okkalı msj at. ama biliyorum babamn kulagina gidecek. amann giderse gitsin.. Kızlar şu an ki ruh halimi bilemezsiniz. Napmaliyim nasıl davranmaliyim kestiremiyorum. şeytan diyor intihar et ama yavrumu bu zalimlere bırakıp gitmek istemiyorum. Ha bide evden çıkarken babam çocuğu eşime sevdiriyor. adam kızını bırakıyor o hala eşimi düşünüyor. kızlar çok uzun yazdim kusura bakmayn. lütfen teselli etmek gibi degil de empati kurarak cvp verin. siz olsaydınız napardiniz?

En başta ailen çok hatalı,
sana kocanın önünde böyle davranıp şiddet uygularlar eşin de çekinecek hiçbir şey olmayacağı için
o da aynını yağıyor ..
Kusura bakma ama ailen de kocan da insanlıktan nasibini almamış .
Kadın sığınma evleri var o evlerde çocuğundan ayrılmadan çalışma imkanı olabiliyor .
Mesela bazı belediyeler bu evlerde kalan kadınlara kahvaltıcı, gözlemeci gibi mekanları açıyor ve işletmeleri için
imkan veriyor .
Benim bazı böyle bilip de gittiğim mekanlar var, çocukları da yanlarında bayanların .
Bu tarz yerleri bir araştır bence .
Ben senin yerinde olsam, kimseye minnet etmezdim.

ailen baskıcıymış zaten
eğer vücudunda hala darp izleri varsa git karakola darp raporu al
amcanla babana mesafeli ol.. boşanacağım de yılma ve kararlı ol canım
en kısa sürede bir iş bul.. çocuğuna annen bakar herhalde
Allah yardımcın olsun..

durumuna çok üzüldüm..ailenin arkanda olmamasından yararlanmış eşin...babanı anneni ve malesef amcanı karşına al konuş..herşeyi anlat..sakin ve yavaşça...seni anlamalarını anlayışla karşılamalarını ve sana sahip çıkmalarını söyle..böyle aileleri gerçekten anlamıyorum..senin evladın ya herşeyden önce...hiç mi televizyon izlemiyor kadın cinayetlerini şiddetlerini....umarım herşey yoluna yoluna girer...eşine dönmemeni tavsiye ediyorum..ailenin değişmesini diliyorum...

benim babam da aynı zihniyette bi kere eşimle küstüm bosanicam dedim babam yüzüme bakmadi anneme demiş sanki kocası dövüyor mu aç mi bırakıyor deki evine dönsün o yüzden babam dan nefret ediyorum seni çok iyi anlıyorum senin için sadece kadın sığınma evini önerebilirim yada bebegine annen bakacak sen çalışıp bırıkım yapıp o evden ayrılacaksin bence babanla ve amcan la konuşma biraz tepkini göster onlarda hatalarını anlarlar umarım

intiharı unut arkadaşım kendi kızına sahip çıkamayanlar torununa hiç çıkmaz yavrunu bile bile böyle bir duruma düşürme..
allah yardımcın olsun.sabret elbet eşin gerçegi görecek ve ayaklarına kapanacak.ailen ona hak vermş onun şımarıklığında şuanda..

Merhaba kızlar,
kusra bakma ama nasıl bir aile bu kızını değilde damadını koruyor...illaki seninde hatalarin olmuştur hatta en büyük hatan kavga ettiğinizde aileni senin araman lazımdı eşinin değil kim bilir neler anlatmirtr ailene bnce ailenle açık açık yaşadıklarını bi konuş derim

Merhaba kızlar,
Kırgın davran. Muhatap olma fazla. Bi de baban sana eşinin yanında nasıl tokat atar, kafam basmıyor ya. Anlayamıyorum. Ama gidip de hiç bişey olmamış gibi konuşma ikisinede mesafeli davran bence.

Merhaba kızlar,
İntihar nedir Allah aşkına ya.Ölünce bitiyor mu herşey.
Sen neden onun bunun tokat tahtasına döndün.Sağlam dur.Kendi haklarını kendin koru.Kendini önce kendin savunacaksın.Anne olmuşsun daha dik durman gerek.Evli barklı çoluk çocuk sahibi kadına tokat atanlar öyle mesajdan filan anlamaz.

Nasıl bir aile bu ? Nasıl bir baba? Amcanda kimmiş yahu! :KK57::KK57::KK57:
Tüh onlara yazıklar olsun , böyle ailelere evlat nasip olmasın :KK62: Canım gerektiği yerde dişini göster , arkanda kimse olmazsa olmasın gerekirse babana bile dava aç ara hakkını , baban çok şımartmış şapşal damadını:KK62: Sana bir fiskee dahi atsalar git darp raporu al koy kenara , ayaklarının üstünde dur kimseye de gebe kalma , asla ezdirme kendini ailene bilee :KK62:

Empati.
Görünüşe göre babamgil bana karşı yıllar önceye dayanan bir "adam yerine koymama / fikriini önemsememe / hor görme" gibi tavırlar içindeler. Bu yeni birşey değil. Dolayısıyla şu an bu duruma az çok da olsa alışmış olmam gerek.
Ailemin desteğini görmeyeceğim, beni savunmayacakları kesin. Eğer yanına sığınabileceğim bir yakın arkadaşım / dostum yoksa sanırım önümde iki seçenek var.
1. Sabah erkenden kalkıp darp şikayetinde bulunmak için karakola gider, eşimi şikayet ederim, darp raporu alırım. Babamın evine raporumla geri dönerim. Babam ve amcama karşı soğuk tavırlarla mesafemi koruyarak, babamın evinde kalmaya devam ederim. Boşanma davası açılacaksa, (babamlar izin verirse), bu raporu kullanacağımı net bi dille herkese belirtir, davada eşimden nafaka talep ederim. Derhal bir iş bulur, bebeği gündüzleri anneme bırakarak çalışmaya başlarım. Bu şekilde yaklaşık bir yıl, maaşıma göre belki daha az çalışırım. Cebime giren parayı faiz getirebilmesi için bir birikim hesabına atarım her ay. (bi kısmını yanlarında kaldıgım için annemlere verebilirim ve bebeğin masrafları için babasından bi miktar talepte bulunmalarını isterim babamlardan, ben muhattap olmam). Bir yıla yakın bu şekilde, bebeğimin gelecek seneki kreş parasını biriktirmiş olurum. Bir yıllık kreş param çıktıgında, ayrı eve çıkarım, uygun fiyatlı bir kirası olan eve gerekirse benim gibi bir çalışan anne ev arkadaşı bularak orada bi sonraki yıl için azar azar birikim yaparak hayatıma devam ederim.

2. Bu kadar uzun süre bu ortama dayanma gücüm yok gibiyse, sabah erkenden yine darp raporumu almaya giderim, ardından da bulundugum şehirdeki kadın sığınma evlerinden birine başvururum, ailemin arkamda olmadıgını, şiddet gördüğümü ve boşanacağımı izah eder, oradaki insanların yönlendirmesi ve yardımlarıyla tek başıma bir hayata erkenden başlarım.
Ve dipnot. Her şeyden önce ben artık yetişkin, kocaman bir kadınım, bir anneyim. Önüne gelenin bana tokat atamayacağı kadar şiddetle savunmalıyım artık her ortamda kendimi, sesim çok çıkmalı. Pasif kalmamalıyım. Babam da olsa, annem de, bir anne olduğumu onlara haykırmak suretiyle hatırlatır, hak ettiğim saygıyı kazanana dek psikolojik bir savaşın içine girerim.
Tüm bu savaşlar içinde kendimi yalnız hissedersem de, mutaka bir devlet hastanesinden en azından psikiyatrik destek almaya çalışırım.

Arkadaşa katılıyorum! Kendinde o gücü görüyorsan 2 numarayı tercih etmelisin. Doğru olan bu. Geç kalmadan raporunu al. Sosyal hizmetlere git anlat, fikir al. Sana mutlaka yardımcı olacaklardır.
Senin ailen sen ve oğlun orası belli. Böyle bir babayı Allah kimseye vermesin. Yazıklar olsun!!

oyle baba da amca da ailede olmaz olsun. canm ayaklarnn uzernde durana kdar sabret. calis dim dik dur . cocuk buyusun bi okul cagina gelsn o zaman rahatlarsn. Allah yardımcınız olsun.

Nasıl aile bu ben anlamadım ki ? Amcan sana hangi hakla vurur. Ailen senin yanında değil seni postalamaya kalkabilirler. Kadın sığınma evi çok mantıklı

X