Özel okul fiyatları

ordanburdanbirisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2009
3.936
4.320
merhabalar
Çocuklarım özel okulda okuyorlar geçen hafta bir zarf ile yeni kayıtların alınmaya başlandığı haberi iletildi. Neyse fiyatları öğrenmek için aradım biri 2. Sınıfa diğeri 6. Sınıfa geçecek. Yeni fiyatları görünce çok canım sıkıldı küçük için %25 büyük içinse %23 zam yapmışlar ödemeler kayıt ile başlayacak
Eğer ocak sonrasına kalırsak enflasyon farkını da yansıtacaklarmış
Geçen sene kayıt yenileme ve basamak değişimi dolayısıyla ödediğimiz fiyat farkı %13tü şimdi basamak farkı da yok
Okulları şikayet edebileceğimiz bir merci var mı?
Bu kadar zam normal mi? Bizim maaşlarımızda bile bu kadar artış öngürülmezken seneye okuyacakları eğitimin bedeli için istenen zam çok değil mi?

Eskiden erken kayit Mart falandi, artik neredeyse butun seneleri ayni yilda isteyecekler.. daha ilk donem bitmedi yahu bu ne acele? Toplamda ne kadar yapiyor bir cocuk zamla birlikte?
Benim ekstra bir indiririmim var okulların anlaşmalı oldukları yerlere göre de fiyatlar hep farklı
İkisinin toplamı 35000 civarına geliyor şuan ama buna kitap kırtasiye parası dahil değil
Geçen sene de aralık sonunda yapmıştık kayıdı şimdi yine yapalım desek %25 zamlı ödeyeceğiz enflasyon farkı dedikleri acaba ne

Erken kayıtı da erkene çekmişler. Normal şartlarda bu erken kayıt avantajlarından Mart gibi faydalanırız. İlginç olmuş bu. (bizim okul b.....r henüz böyle bir bilgilendirme yapmadı)

Zam oranına gelince. Bu serbest piyasa ekonomisi işte. Sanırım şikayet edebileceğimiz bir şey yok. Arz talep der geçerler. Olan gene bize oluyor.

Not: Bizimki seneye 12.sınıftan mezun olacak.Allah sizlerin yardımcısı olsun. Bazen düşünüyoruz da kreşten beri özelde okuyor. Bu okul paralarını adına açtığımız vadeli hesaba koysaydık fazladan evi olurdu .. Gene de evlatlara can feda elbette.

Allah tüm yavrularımızın emeklerini boşa çıkartmasın inşallah.

Benim ekstra bir indiririmim var okulların anlaşmalı oldukları yerlere göre de fiyatlar hep farklı
İkisinin toplamı 35000 civarına geliyor şuan ama buna kitap kırtasiye parası dahil değil
Geçen sene de aralık sonunda yapmıştık kayıdı şimdi yine yapalım desek %25 zamlı ödeyeceğiz enflasyon farkı dedikleri acaba ne

Ocak ayindan evvel zamlarda ucusa gecilecek dendi sanirim enflasyon farki dedikleri o olacak.. okullar korkunc pahali hale geldi normalde tek cocuk o fiyat oluyor dediginiz gibi kiyafet-kitap haric.. zaten en az 5 bin de bunlar icin konulmali.. bize de daha fiyat listesi gelmedi allah yardimcimiz olsun isimiz zor..

Erken kayıtı da erkene çekmişler. Normal şartlarda bu erken kayıt avantajlarından Mart gibi faydalanırız. İlginç olmuş bu. (bizim okul b.....r henüz böyle bir bilgilendirme yapmadı)

Zam oranına gelince. Bu serbest piyasa ekonomisi işte. Sanırım şikayet edebileceğimiz bir şey yok. Arz talep der geçerler. Olan gene bize oluyor.

Not: Bizimki seneye 12.sınıftan mezun olacak.Allah sizlerin yardımcısı olsun. Bazen düşünüyoruz da kreşten beri özelde okuyor. Bu okul paralarını adına açtığımız vadeli hesaba koysaydık fazladan evi olurdu .. Gene de evlatlara can feda elbette.

Allah tüm yavrularımızın emeklerini boşa çıkartmasın inşallah.
Çalışınca çocukları devlet okuluna gönderemiyorsun sonrasında etüt ayarlamak servis yemek ücreti okul aidatı sonrasında yabancı dil kursu derken yine aynı parayı bulacak diye böyle bir seçim yaptık ama şuan canım sıkkın işin açıkçası

Ocak ayindan evvel zamlarda ucusa gecilecek dendi sanirim enflasyon farki dedikleri o olacak.. okullar korkunc pahali hale geldi normalde tek cocuk o fiyat oluyor dediginiz gibi kiyafet-kitap haric.. zaten en az 5 bin de bunlar icin konulmali.. bize de daha fiyat listesi gelmedi allah yardimcimiz olsun isimiz zor..
Normalde okulun fiyatı bunun hemen hemen iki katı ama özel bir indirimimiz var anlaşmamızdan dolayı
Yani şikayet edebileceğimiz hiç bir yer yok mu

Ben eğitim camiasının içinde biriyim ve özel okula yapacağım yatırımı böyle bişeye yapmayı düşünüyorum

Enflasyondan bile az arttirmislar , nereye sikayet edeceksiniz ki?
Bizim maasa bile yuzde 16 zam yapilmisti , yani ulkede kriz var
Prima iki hafta once 64 lirayken su anda 96 lira
Sizin okul az bile zam yapmis
Bizim maaş için en çok %10 düşünülüyor siz yine şanslısınız ozaman
Biz aralık ayında ödemeye başlayacağız Eylülde açılacak okulun taksitlerini

Ben eğitim camiasının içinde biriyim ve özel okula yapacağım yatırımı böyle bişeye yapmayı düşünüyorum

Cocuga mal birakmaktansa , iyi bir egitim ve vizyon vermek daha onemli diye dusunuyorum
Tabi ki sizin bileceginiz is ama cok iyi ozel okullar var , cocuklar bambaska yetisiyor

X