Özel okul fiyatları

Bizde gönderelim diyoruz ilkokulda. Ee arkadan kızimda okullu olcak. Ikisi zorlar amadevlet okullari suriyeli dolu. Valla napicz bilmiyirum.
Ben devlet okuluna gönderdim çocuğumu memnundum ama kalbur üstü bir okuldu gittiği ama tabi masrafı da çoktu kötü yanı ise etüt dahil 4 buçuğa doğru bitmesiydi ama benim mesaime uymuyordu saati
Özel okul bu yönden rahat bizim için

Bizim maaş için en çok %10 düşünülüyor siz yine şanslısınız ozaman
Biz aralık ayında ödemeye başlayacağız Eylülde açılacak okulun taksitlerini
Zam aldigimin ertesi gunu isten cimarildim 1500 kisiyle beraber , pek sansli oldugumu dusunmuyorum :deli:

Ama enflasyon cok yuksek ce cidden ulke batiyor , o yuzden okulunuzun yaptigi zam cok degil

Benimkilerde ozel okulda ama martta aciklaniyor bizde zam oranlari ve erken kayit

Ben eğitim camiasının içinde biriyim ve özel okula yapacağım yatırımı böyle bişeye yapmayı düşünüyorum
Tam gün çalışınca devlet okuluna gönderip kenara para atalım olayı olmuyor maalesef
Tam zamanlı çalışıyorsanız ekstra bir sürü masraf yapmanız gerekiyor ama inşallah siz başarırsınız

Ben devlet okuluna gönderdim çocuğumu memnundum ama kalbur üstü bir okuldu gittiği ama tabi masrafı da çoktu kötü yanı ise etüt dahil 4 buçuğa doğru bitmesiydi ama benim mesaime uymuyordu saati
Özel okul bu yönden rahat bizim için
Bize yakin olan okulda kalbur ustu am 1.sinifa denk gelcek hocalar cok iştah acıci degil sanki. Özel okulumuzda 3 yıllik falan vauvv degil arada derede kaldik.

Valla ben birkaç özel okul dışında zaten özel okulu desteklemiyorum. Kendi çocuğum için planim devlet okulu+ spor faaliyetleri (3 yasinda jimnastik 6 yasindan itibaren futbol kuluplerinin çocuk alt yapilari) + dil kursu planliyorum. Zaten degisen zamanla birlikte illa doktor muhendis avukat olsun gayelerim de yok. Olmak isterse tabiki tüm varlıgımla desteklerim
Benim icin 1. Oncelik cocugumun hayatta mutlu olmasi ve mutlu olacagi meslegi yapmasi. sporcu olmasina da cok sicak bakıyorum, oto tamircisi olmasina da, muhendis veya sanatci olmasina da. Bu arada birden fazla cocugu ozel okula gonderecek kadar durumum var ama bunu cocuk icin elzem görmüyorum.

Zam aldigimin ertesi gunu isten cimarildim 1500 kisiyle beraber , pek sansli oldugumu dusunmuyorum :deli:

Ama enflasyon cok yuksek ce cidden ulke batiyor , o yuzden okulunuzun yaptigi zam cok degil

Benimkilerde ozel okulda ama martta aciklaniyor bizde zam oranlari ve erken kayit
İşte bize verilecek oran belli en çok %10 ama açıklanan erken kayıt avantajı da %25 bilmiyorum canım sıkkın

Cocuga mal birakmaktansa , iyi bir egitim ve vizyon vermek daha onemli diye dusunuyorum
Tabi ki sizin bileceginiz is ama cok iyi ozel okullar var , cocuklar bambaska yetisiyor

Eğitimini devlet okulu+ kendimin oluşturduğu müfredat ile yürütmeyi düşünüyorum
Çok iyi özel okullar zaten yaşayacağımız şehirde yok. 2 tane var onlar da bence süper değil

İkisi için 35000tl ödüyorsanız öpün başınıza koyun derim. Tek çocuk kreşe bundan daha fazla ödüyorum,3 sene sonra kardeşide kreşe başlayınca neler olacak bilemiyorum..
Ben çocuklara ödediğim fiyat nasıl diye sormuyorum erken kayıt için verilen teklif fazla değil mi diye soruyorum

Tam gün çalışınca devlet okuluna gönderip kenara para atalım olayı olmuyor maalesef
Tam zamanlı çalışıyorsanız ekstra bir sürü masraf yapmanız gerekiyor ama inşallah siz başarırsınız

Tam zamanlı çalışıyorum ama mesai saatim esnek yani işim olmayınca fiili olarak bulunmak zorunda kalmayacağım bir pozisyon olacak inşallah bizimki okul çağına geldiğinde :)
Yine de okul sonrası bi kaç saat ek bir kurs vs olması gerekecek. İşin güzel yanı ben metropolde olmayacağım. Daha küçük şehirlerde çocuk büyütmek daha kolay sanırım

Bende farkettim onu çocuklara vizyon veriyorlar devlet okulundan farklı olarak
Biz gecen hafta yurtdisina ciktik
Daha ilk gunden 10 yasindaki oglum takir takir ingilizce konustu garsonlarla
Kendi siparisini kendi verdi , markete girdi alisveris yapti
Hatta elinde usd vardi onu eur ya cevirtip kendine oyuncak bile aldi
Ben onun yasindayken kendimi turkce bile ifade edemiyordum birakin ingilizce ifade etmeyi
Bambaska yetisiyorlar cidden , versigim her kurusu helal ettim okuluna onu boyle gorunce :)

Valla ben birkaç özel okul dışında zaten özel okulu desteklemiyorum. Kendi çocuğum için planim devlet okulu+ spor faaliyetleri (3 yasinda jimnastik 6 yasindan itibaren futbol kuluplerinin çocuk alt yapilari) + dil kursu planliyorum. Zaten degisen zamanla birlikte illa doktor muhendis avukat olsun gayelerim de yok. Olmak isterse tabiki tüm varlıgımla desteklerim
Benim icin 1. Oncelik cocugumun hayatta mutlu olmasi ve mutlu olacagi meslegi yapmasi. sporcu olmasina da cok sicak bakıyorum, oto tamircisi olmasina da, muhendis veya sanatci olmasina da. Bu arada birden fazla cocugu ozel okula gonderecek kadar durumum var ama bunu cocuk icin elzem görmüyorum.
yani zam oranı diyorum nasıl normal mi?

Bence fazla
Bu kadar zam yapacak ne sunuyorlar?
Ücret artıyor ise verdikleri hizmette de bi kalite artışı, ekstra bir şeyler bekler insan
Bence de fazla basamak farkı bile yok oyüzden bana fazla geliyor yoksa kriz var evet var ama sürekli enflasyonla mücadele deniyor bize o kadar zam öngörülmüyor ya bilmiyorum canım sıkkın

Çocuğunuzu dilediğiniz gibi yetiştirin temennim öyle...
ama benim sorum seneye istenen bedel çok mu değil mi?

Tuzağa düşülmüş gibi hissederdim ben çünkü oranlar fazla ekstra sundukları birşey yoktur eminim gözle çarpan. Sorsanız iki üç olağan durumu ballandırıp anlatıcaklardır.
Tuzağa düşmüş hissetmemin nedeni de çocuklar için her iki sınıfta zor ve önemli derecedeler. Şimdi çocukları alsanız başka okula muhtemelen adapte problemi yaşıcaklar, zorlanıcaklar.
Diğer velilerle görüştünüz mü? Bu konuda ne düşünüyorlar ya da aynı oranlar mı sunulmuş onlarada.
En azından 8-10 kişi bir araya gelseniz toplu olarak yönetimle bir bütçe toplantısı yapsanız ?

Biz gecen hafta yurtdisina ciktik
Daha ilk gunden 10 yasindaki oglum takir takir ingilizce konustu garsonlarla
Kendi siparisini kendi verdi , markete girdi alisveris yapti
Hatta elinde usd vardi onu eur ya cevirtip kendine oyuncak bile aldi
Ben onun yasindayken kendimi turkce bile ifade edemiyordum birakin ingilizce ifade etmeyi
Bambaska yetisiyorlar cidden , versigim her kurusu helal ettim okuluna onu boyle gorunce :)
Çocuklarımda farkı görüyorum yaklaşım tarzları falan gayet hoş ama işte şu fiyat oranı canımı sıktı

X