Özel sağlık sigortasından sonra hemen hamile kalmak

Merhabalar. Yaptırdığınız doğum teminatlı özel sağlık sigortası hangisi acaba ben araştırdığımda 6 ay ve sonrasında gebelik olduğunda karşılıyor sizinki çok iyiymiş
6 ay yeni oldu Anadolu sigorta öncesinde bir adet dönemiydi☺️

4 Eylülden sonra 1 adet dönemi geçirmiş oluyorum aslına bakarsanız. 18 Eylülde adet görmüş oluyorum ama gebelikte hamilelik başlangıç tarihi olarak son adet günü baz alınınca 18 Eylül hem son adet günüm hemde gebelik başlangıç günüm olmuş oldu. Bu durumda kafamı karıştırdı biraz :KK43:
Valla sigortacıma mail atıyorum cevap yazmıyor irt no da paylaşmıyorlar. Ama gittiğimde muayenelerimi vs oluyorum kapsamadığında gebelik girdiklerinde sanırım muayene de olunmuyor

Valla sigortacıma mail atıyorum cevap yazmıyor irt no da paylaşmıyorlar. Ama gittiğimde muayenelerimi vs oluyorum kapsamadığında gebelik girdiklerinde sanırım muayene de olunmuyor
Bende aynı şekilde rutin kadın doğum muayenelerimi oluyorum, hiçbir sorun olmuyor. Doktor her muayenede epikriz raporuna hamilelik başlangıcı olarak değil de SAT tarihi olarak 18 Eylülü de giriş yapıyor. Umarım sorun yaşamayız. Bu tarihe kadar hep karşılayacağından emindim, 2 gün önce okuduğum bir yazı sonrası emin olamadım. Anadolu Sigorta müşteri hizmetleri ile görüştüğümde de provizyon teklifinden önce bir şey söyleyemeyiz diyorlar

Bende aynı şekilde rutin kadın doğum muayenelerimi oluyorum, hiçbir sorun olmuyor. Doktor her muayenede epikriz raporuna hamilelik başlangıcı olarak değil de SAT tarihi olarak 18 Eylülü de giriş yapıyor. Umarım sorun yaşamayız. Bu tarihe kadar hep karşılayacağından emindim, 2 gün önce okuduğum bir yazı sonrası emin olamadım. Anadolu Sigorta müşteri hizmetleri ile görüştüğümde de provizyon teklifinden önce bir şey söyleyemeyiz diyorlar
İnşallah hastane de mağdur kalmayız ne diyeyim 🙏😇

İnşallah hastane de mağdur kalmayız ne diyeyim 🙏😇
Genel Merkezden dönüş yaptılar bugün. Poliçe sırasında hamile olmayıp, poliçe sonrasında gün süresi farketmeksizin hamile kalmanız durumunda doğum teminatının kullanılabileceğini belirttiler. SAT (son adet tarihi) poliçe onayından sonra olması yeterli oluyormuş, bilginize ☺️

Hemen konuya giriyorum. 11 ekimde doğum teminatlı özel sağlık sigortası yaptırdım. Sigortacı bize 1 adet dönemi geçirmeniz gerekiyor demişti. Benim 4 Ekimde son adet günümdü. Şimdi ben kontrole gitmek istiyorum ama olurda hamile olduğumu öğrenirsem doktora bu durumu bildirsem yardımcı olur mu yoksa son adet tarihimi ayın 11 den sonra mesela 15 i desem sorun olur mu sizce ?. Konuları okudum bir kaç kişi doktor gebeliği geç girebiliyor tssden faydalandırmak için diyenler vardı bazıları da geç söylersen sorun olabilir diyorlar sonuçta herkes son adet tarihini hatırlamıyor bilemedim ? Birde şöyle birşey var 11 Ekim de sigorta başlangıç ama ya derlerse 4 gün sonraki hamilelikte kabul olmaz böyle bir durum yaşayan var mı lütfen yardım 🥹

bende de aynı durum oldu 1 adet dönemi beklemeniz gerekiyor dendi ama kader bu ya ben hamile kaldım. 15 ocak son adet günümdü sigortadan faydalanabilmek için 30 ocak falan demem gerekiyordu ama bu sefer gelişimi geriden takip edilir diye endişelendim açıkcası. o yüzden iptal ettim ve paramı geri iade ettiler. ben de hamileyken yapılabilen sigortalardan yaptırdım. maliyeti 13 binden 48 bine çıktı ama en azından bebeğim açısından kafam rahat olacak

Genel Merkezden dönüş yaptılar bugün. Poliçe sırasında hamile olmayıp, poliçe sonrasında gün süresi farketmeksizin hamile kalmanız durumunda doğum teminatının kullanılabileceğini belirttiler. SAT (son adet tarihi) poliçe onayından sonra olması yeterli oluyormuş, bilginize ☺️
Harika 🤍 zaten geçerli olmasa kadın doğum da muayene olamayız bence

Kızlar selamlar. 4 Eylül tarihinde Anadolu sigorta firmasında Doğum Kapsamlı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırdım. SAT tarihim (yani aynı zamanda gebelik başlangıç tarihim) 18 Eylül olarak sisteme girildi. Doğumdan yararlanabiliyor muyum bilgisi olan var mıdır???
Canım ben bunu özellikle sormuştum sigortacıya 10-15 gün sonrasıysa sorun olmaz demişti ama insiyatif galiba o kısmı ya. Direk ara konuş istersen

Merhaba kızlar bende 2023 eylül ayında anadolu sigorta yaptırdım doğum teminatlı ama henüz hamile kalamadım eylülde poliçem son bulacak ama poliçe mi yenilemek istiyorum.Yenilemeden hamile kalırsam ve yenilersem doğum teminatı hakkımı kullanabiliyormuyum bilgisi olan var mı?

Merhaba kızlar bende 2023 eylül ayında anadolu sigorta yaptırdım doğum teminatlı ama henüz hamile kalamadım eylülde poliçem son bulacak ama poliçe mi yenilemek istiyorum.Yenilemeden hamile kalırsam ve yenilersem doğum teminatı hakkımı kullanabiliyormuyum bilgisi olan var mı?
Sigorta vadeniz geçmeden yeniletin bence en güzeli☺️

X