Özellikle ilk haftalarda kötü düşüncelerden nasıl sıyrılıyorsunuz?

Adetime bir gün kala böbrek kasık ağrısına dayanamayıp ilaç alacaktım sonra bi test yapayım ona göre ilaç içeyim dedim ve evde erken gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı sonra dayanamayıp gece kan verdim hcg 34’dü adetimin 3.günü yine kan verdim 105 çıktı şu an artış oranı normal fakat şimdi kuruyorum hiç ağrım yok acaba bişey mi oluyor adetimin 5. Günündeyim acaba arttı mı ?yerleştimi?sürekli bunlar var kafamda tabiki herşeyin hayırlısı fakat ilk gebelik olunca ve çok erken öğrenince düşünmeden edemiyorum

Siyrilamiyoruz. Annelik surekli korkuyla yasamak derlerdi de bu kadar cabuk baslayacagini sanmiyodum en azindan bi dogursaydik. Simdi size 5+4'ten bildiriyorum. 40.haftaya kadar kim bilir neler neler cikacak 🤦🏻‍♀️ Hcg duzenli artiyor mu, acaba kimyasal mi bos mu dis mi, kese gorunmedi, kese gorundu bebek yok, heh bebek gorundu kalp atisi yok, kalbi de atsa ama neden midem bulanmiyo, lekem geldi acaba dusuk mu, kasik agrim durdu acaba bi sey mi oldu, tahlillerimde anormallik mi var, doktor folik asit verdi vitamin de alsam mi, folik asit miktari cok yuksek bebek otizmli olur mu olmaz mi, doktor bi sey demedi acaba kese buyuklugu haftasiyla uyumlu mu, herkes kan sulandirici progestan kullaniyo bana neden kullandirmiyolar, pihti atar mi cocuk ölür mü, kilo almamaliyim su an cok erken, ama azicik da diyeyim enerjiye ihtiyacim var vs vs.

Hanımlar. İlk gebelik deneyimimi hatırlattınız bana. Düşükle sonuçlandı. Sonra bir karar aldım. Allah'a bırakıyorum. Olacağı varsa, Allah'ım bu evladı bana nasip edecekse, karnıma çıkıp tepinseler de, kanamam da olsa, düşük tehlikesi de olsa Allah bu evladı bana verecek. Çünkü öyle murad etmiş. Ama bu evladı bana sadece imtihan vesilesi için verip sonra geri alacaksa da dünyanın en iyi tıp uzmanı bile saniye saniye takip etse müdahele etse, hatta düşmesin diye yerimden kıpırdamasam Allah yine o evladı benden alır. Tevekkül edin. Karnıma evladımı koyan O, vermek isterse veriiir, almak isterse alır. Bitti. Bazı şeylere akıl sır ermez. Rahim tasavvufta hazreti Allah'ın sır odası diye geçer. Orayı çok kurcalamamak lazım der büyükler. Çok üzerine kafa yormamak. Sessiz sedasız, duamızı edelim. Namazımızı kılalım. Ya rabbi vereceksen başımın üstünde yeri var. Vermeyeceksen de isyan etmem, vardır bir hikmeti diyelim. Eskiler cahil filan değildi. Bizden çok daha bilgililerdi. Ama tevekkül sahibiydiler. Bizim onlardan eksiğimiz bu.

X