Özür beklerken yalnız kaldım

Dostluk bile olsa insanlara bu kadar bağımlı gibi davranmak bana doğru gelmiyor..İstediginiz eski samimiyeti bulamamış olabilirsiniz. Sizde ona göre davranırsınız olur biter, insanlar değişebilir hayatlar değişebilir bunları kabullenmek lazım..Yanınız da olanlar la hayatınıza devam ediceksiniz, Kaç yıllık dostluklarım bitti, küsmüyüm hayır görsem konuşurmuşum evet.. Ama uzaklaşmayı tercih ettiler ya da sizin gibi özür mü beklediler bilmiyorum ama benden birşey eksilmedi zaten kopmamız gerekiyormuş ki eksiklik hissetmedim..

Herkes kendi hayatının başrolü, siz kendi hayatınızın başrolünü başkalarına verirsiniz, onlar yine kendi hayatının başrolü olmaya devam eder.
Siz ise arkasından bakar durursunuz.
Kimseye haddinden fazla değer verip anlam yüklemeyin.
Hepimiz biribimizin hayatında figüranlarız, bazı insalar birbirinin hayatında daha büyük rollerdedir o kadar.
Aslolan sizsiniz. Aksi halde çok defa daha aldatılmış gibi hissedersiniz.
Ayrıca düşünce şeklinizi değiştirin.
İnsanın çokça arkadaşı birden fazla dostu olabilir.

Arkadaşınıza böyle iseniz ilerde sevgilinize/eşinize nasıl olacaksınız?Ben eşimi böyle darlamam ya..Hiç sevmem bu kadar yapışık ilişkileri.Bence değişmeye çalışın,yoksa daha çok kırılırsınız..

Herkes herkesle arkadas olur ama herkesle dost olunmaz bunu neden soyluyorum arkadaslariniz olabilir illa biyere hep sizle gitmek yapmak zorunda degil siz onun dostu olmayi daha cok benimsemeniz lazim sizde baska arkadas edinin gezin yiyin icin ikinizinde kendine ait hayati var sonucta ne oyle tek ben olayim tek benle konussun muamelesi yani en basta bu kadar dert edinip surat asmananiz gerekirdi. Konusularak halledilebilecek bi konu bu sizi aldatmis gibi davranmayin 😃

Ben ne okudum böyle?
Duygularını bu kadar yoğun yaşayan insanlardan ve tepkilerinden ürküyorum ben.
Mübarek, arkadaşınız değil sevgiliniz sanki.
‘O benden gitmeden ben ondan gittim’ nedir
Ya Hu!
Sizinle arkadaş olmaya korkarım ben.

Taa ortaokul zamanında benim de sizin gibi bir arkadaşım vardı. Beni çok severdi, çok da güzeldi arkadaşlığımız ama farklı liseleri kazandık. Sonra ben orada yeni dostlar edindim. Eskisi gibi sık görüşmüyorduk daha kafa dengi arkadaşlarım oldu. Onlarla daha yakın oldum ama yine de o arkadaşımı da unutmadım yine değerliydi. Ama sevgili gibi herkesle ilişkime karışmaya başladı sürekli trip, küsme. Yalan söylüyordum artık, resim atarken korkuyordum. En sonunda bitti. Tabiki üzüldüm ama insanları bu tarz ilişkilere zorlamak çok saçma. Belki sizden daha iyi anlaştığı kişiler oluyordur. Bu vefasızlık değil ki. Önemli olan size de değer vermesi ve iletişim halinde olmanız. İlla en yakını, en çok vakit geçirdiği insan olmak zorunda değilsiniz ki. Zaten bu içten gelir.

Bir tasma takmadığınız kalmış. Bağımlı kişilik özellikleri taşıyorsunuz. Hiç hoşlanmam böyle yapışkan insanlardan.

benim aynı sizin gibi bir arkadaşım vardı.
aynı sizin gibi düşünüyor sizin gibi davranıyordu.
neyse detaya girmeyeyim de sonucunda bana aşık olduğunu öğrendim.
tabii ben yadırgamam kimseyi, olabilir aşkın kadını erkeği olmaz aşk aşktır, yargılamam, dışlamam ama aynı şeyleri hissetmiyorsam işim olmaz kimse kusura bakmasın.
aynı şeyi hissetmediğim karşı cinsle de işim olmaz zaten.
sonra beni bayağı takıntı falan yapmıştı onunla konuşmuyorum diye bileklerini kesmiş falan
ama tabii can tatlı, zararsız kesmişti
o kesiklerden kimse ölmez elbette
fakat başka bir insan için kendi kılına zarar veren insan çok sıkıntılıdır benim gözümde
zor kurtardım paçayı

Neden ya hep, ya hiç?
Sürekli plan yapmaktan sıkılmış ve biraz mesafe koymak istemiş.
Siz hala onunla vakit geçirmekten keyif alırken onun böyle davranması sizin için üzücü ama o da keyfine göre davranacak tabii ki.
Sevgili gibi ayrılmaya ne gerek vardı?

Arkadaşın çok haklı.
Hayatı boyunca sadece seninle mi arkadas olmak zorunda? Hayatı boyunca yapışık ikiz gibi mi gezeceksiniz. Ben olsam bu arkadaslıktan çok sıkılırım ve bu arkadaslıgın sonlanmasınada gram üzülmem
Yarın evlense eşiyle tatile gitse beni cagırmadı yada haber vermedi deme potonsiyeli var sizde 🤦‍♀️
Ne alaka şimdi
Konu sahibi tek arkadaşı ben olayım hep birlikte gezelim dememiş
Benim tanıştırdığım insanla Benden yakın oldular haber vermeden plan yapıyorlar demiş
Şahsen bende bozulurdum

çok fazla değer vermek ve karşılık göremeyince hüsran. anlıyorum sizi artık ederi kadar değer verirsiniz. sevgiliniz gibi bahsetmişsiniz. yeri baya özel olmuş sizin için. başka arkadaş mı yok. boşverin gitsin. dünya insan kaynıyor. kimseye bu kadar değer vermeyin. benim de yaptığım hatadır. artık boşveriyorum.

Bir arkadaşım vardı. Çok yakındık. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen. Onun için çok fedakarlıklar yapmıştım. Karşılığında sadece beni sevsin istedim. Ben her zaman bir şeyler yaparken onu düşünürdüm, ilk o aklıma gelirdi. Kardeşim gibiydi. Son zamanlar bazı şeyler değişmeye başladı. Benden habersiz bazı insanlarla görüşmeye başladığını duydum. Tamam dedim ses çıkarmadım. Sonra ona benim tanıştırdığım biri ile bensiz programlar yapmaya başladığını duydum. Ona da ses çıkarmadım. Aslında içten içe bozuluyordum ama onun arkadaşlığı da kıymetliydi benim için. Yani belki 10 yıl olmuştur arkadaşlığımız. En son yine ben olmadan bir şeyler planlamış. Anladım. Beni eskisi gibi samimi görmüyordu kendine. Yeni arkadaşlıkları ona daha cazip geliyordu. Benden sıkılmıştı belki de. Bilmiyorum yani. Haftada 1 anca görür olmuştum son zamanlar. Çok kırıldım, çok bozuldum. Ve benden tamamen gitmesini beklemeden ben ondan gittim. Artık görüşmemeye başladım. Sadece gönlümü alsın istemiştim. Bana bir adım atsa ben ona 10 adım atacaktım. “Sen yanlış anlamışsın” demesini bekledim. “Ben ona birşey yapmadım” demiş. Ve tamamen bitti arkadaşlığımız. İşin enteresan tarafı ben bu olayla ilgili kimseye kendimi savunmadım. Ama o çok kötülemiş beni. Herkes bana düşman oldu. Birlikte geziyorlar, yiyorlar, içiyorlar. Ben ise sizlere yazıyorum böyle. Teşekkürler.
Cok yakin bir arkadasim var, olumune kanka modundayiz. 1 senedir gorusmedik. Hicte darilmadim niye gorusmedik diye. Kizi sikmissiniz belliki.

Bir arkadaşım vardı. Çok yakındık. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen. Onun için çok fedakarlıklar yapmıştım. Karşılığında sadece beni sevsin istedim. Ben her zaman bir şeyler yaparken onu düşünürdüm, ilk o aklıma gelirdi. Kardeşim gibiydi. Son zamanlar bazı şeyler değişmeye başladı. Benden habersiz bazı insanlarla görüşmeye başladığını duydum. Tamam dedim ses çıkarmadım. Sonra ona benim tanıştırdığım biri ile bensiz programlar yapmaya başladığını duydum. Ona da ses çıkarmadım. Aslında içten içe bozuluyordum ama onun arkadaşlığı da kıymetliydi benim için. Yani belki 10 yıl olmuştur arkadaşlığımız. En son yine ben olmadan bir şeyler planlamış. Anladım. Beni eskisi gibi samimi görmüyordu kendine. Yeni arkadaşlıkları ona daha cazip geliyordu. Benden sıkılmıştı belki de. Bilmiyorum yani. Haftada 1 anca görür olmuştum son zamanlar. Çok kırıldım, çok bozuldum. Ve benden tamamen gitmesini beklemeden ben ondan gittim. Artık görüşmemeye başladım. Sadece gönlümü alsın istemiştim. Bana bir adım atsa ben ona 10 adım atacaktım. “Sen yanlış anlamışsın” demesini bekledim. “Ben ona birşey yapmadım” demiş. Ve tamamen bitti arkadaşlığımız. İşin enteresan tarafı ben bu olayla ilgili kimseye kendimi savunmadım. Ama o çok kötülemiş beni. Herkes bana düşman oldu. Birlikte geziyorlar, yiyorlar, içiyorlar. Ben ise sizlere yazıyorum böyle. Teşekkürler.
Yaş kaç :)
Arkadaşı kıskanmak fazla değil mi? Çok yanlızsınız sanırım. Yeni insanlarla arkadaşlık edinin tek bir kişiyi hayatınızın Merkezi yapmayın.

Ne alaka şimdi
Konu sahibi tek arkadaşı ben olayım hep birlikte gezelim dememiş
Benim tanıştırdığım insanla Benden yakın oldular haber vermeden plan yapıyorlar demiş
Şahsen bende bozulurdum
Haber vermek zorundalar mı 🤦‍♀️
Zaten iyi okuduysan konu sahıbınin tek derdi o kişiyle görüşmesi degil. Genel bir sevgili tribi var kendisinde 🤔

Sizin tanıştırdığınız kişilerle samimi olup sizi planlarına dahil etmemesi yanlış bir durum. Bu tabi müsaitlik durumuna göre değişen bir şey ama sizi göz göre göre yok sayıyorsa bozulmakta haklısınız. Eğer arkadaşınız, sizin tanıştırdığınız kişilerle değil de kendisinin başka arkadaşlarıyla plan yapıyor olsaydı ve siz bozulsaydınız haksızsınız derdim. Bu durumda bozulmanız normal. Fakat sizinde yanlışınız var. Arkadaşınızı hayatınızın merkezine koymak. Kimseye kendinizden fazla değer vermeyin gereksiz fedakarlıklar yapmayın. Samimi olduğun insanlar olabilir onlarda bir elin parmağını geçmez fakat onlarda sizin malınız değil kendine göre planları programları olabilir her zaman size müsait olamayabilirler. Bu işlerde denge önemli

Biraz öz eleştiri yapmalısın. Daha objektif bak kendine ve arkadaslığınıza.
Bu kadar sahiplenmek , hep ben ve sadece ben demek bencillik.

Haber vermek zorundalar mı 🤦‍♀️
Zaten iyi okuduysan konu sahıbınin tek derdi o kişiyle görüşmesi degil. Genel bir sevgili tribi var kendisinde 🤔
Haber vermek zorunda değiller ama eğer ben tanıştırdıysam bir zahmet haber versinler yani ben tanıstırmısım zaten ne ara samimi oldularda buluşuyorlar
Ayrıca konuyu tümüyle okudum yedikleri içtikleri ayrı gitmezken ne olduda birden haftada bir saat görüşmeye başladılar düşünmek lazım
Konu sahibi yerinde olsam bende oturur bir düşünür sonrada mesafe koyardım hiçarkadaş tribi çekecek değilim görüşmek istemeyen görüşmesin zorla değil çokta umrumda sizde düşünmeyin gidene bir tekmede ben sallarım arkasından

Şu tribi 6 yıllık kocamdan yemedim yaa =))

Rahat bırakın kendinizi de insanları da ..
Yormayın.
İnanın o zaman herkes size can ata ata gelir..
Böyle oturup kk kadınlarına yazmak zorunda kalmazsınız =)))

X