Özür beklerken yalnız kaldım

Bir arkadaşım vardı. Çok yakındık. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen. Onun için çok fedakarlıklar yapmıştım. Karşılığında sadece beni sevsin istedim. Ben her zaman bir şeyler yaparken onu düşünürdüm, ilk o aklıma gelirdi. Kardeşim gibiydi. Son zamanlar bazı şeyler değişmeye başladı. Benden habersiz bazı insanlarla görüşmeye başladığını duydum. Tamam dedim ses çıkarmadım. Sonra ona benim tanıştırdığım biri ile bensiz programlar yapmaya başladığını duydum. Ona da ses çıkarmadım. Aslında içten içe bozuluyordum ama onun arkadaşlığı da kıymetliydi benim için. Yani belki 10 yıl olmuştur arkadaşlığımız. En son yine ben olmadan bir şeyler planlamış. Anladım. Beni eskisi gibi samimi görmüyordu kendine. Yeni arkadaşlıkları ona daha cazip geliyordu. Benden sıkılmıştı belki de. Bilmiyorum yani. Haftada 1 anca görür olmuştum son zamanlar. Çok kırıldım, çok bozuldum. Ve benden tamamen gitmesini beklemeden ben ondan gittim. Artık görüşmemeye başladım. Sadece gönlümü alsın istemiştim. Bana bir adım atsa ben ona 10 adım atacaktım. “Sen yanlış anlamışsın” demesini bekledim. “Ben ona birşey yapmadım” demiş. Ve tamamen bitti arkadaşlığımız. İşin enteresan tarafı ben bu olayla ilgili kimseye kendimi savunmadım. Ama o çok kötülemiş beni. Herkes bana düşman oldu. Birlikte geziyorlar, yiyorlar, içiyorlar. Ben ise sizlere yazıyorum böyle. Teşekkürler.
Benden habersiz başka insanlarla görüştüğünü duydum ne demek Allah aşkına ..arkadaşınız baskalariyla arkadaş olacağı zaman sizden mi izin alacak..kusura bakmayın da sizin gibi bir arkadaşım olsa bende görüşmeyi keserdim...sizinki arkadaşlık değil arkadaşlık böyle birşey değil..hayatinda sadece siz olacaksınız değil ..sizinden sıkılmış olmasında çok normal

Keşke susup kabuğunuza çekilmek yerine kırıldığınız noktaları kendisiyle paylaşsaydınız..Gerçi “sana öyle geliyor canım yaa” diyip aynı tavırlara devam etme olasılığıda vardı…Sizde başka arkadaşlar edinip yolunuza devam edersiniz.

Sizin gibi nahif insanların kırılmasına çok üzülüyorum. Boş verin bence o sizi kaybetmiş. Yeni arkadaşlıklara izin verin. 🌸

Kocamı bu kadar darlamam ben ya, yapmayın kendinize zarar.
Böyle bir arkadaşım vardı saçma sapan laf soktuğu için birden kestim ben de görüşmeyi, takıntı mıdır nedir korkutucu biraz...

Bir arkadaşım vardı. Çok yakındık. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen. Onun için çok fedakarlıklar yapmıştım. Karşılığında sadece beni sevsin istedim. Ben her zaman bir şeyler yaparken onu düşünürdüm, ilk o aklıma gelirdi. Kardeşim gibiydi. Son zamanlar bazı şeyler değişmeye başladı. Benden habersiz bazı insanlarla görüşmeye başladığını duydum. Tamam dedim ses çıkarmadım. Sonra ona benim tanıştırdığım biri ile bensiz programlar yapmaya başladığını duydum. Ona da ses çıkarmadım. Aslında içten içe bozuluyordum ama onun arkadaşlığı da kıymetliydi benim için. Yani belki 10 yıl olmuştur arkadaşlığımız. En son yine ben olmadan bir şeyler planlamış. Anladım. Beni eskisi gibi samimi görmüyordu kendine. Yeni arkadaşlıkları ona daha cazip geliyordu. Benden sıkılmıştı belki de. Bilmiyorum yani. Haftada 1 anca görür olmuştum son zamanlar. Çok kırıldım, çok bozuldum. Ve benden tamamen gitmesini beklemeden ben ondan gittim. Artık görüşmemeye başladım. Sadece gönlümü alsın istemiştim. Bana bir adım atsa ben ona 10 adım atacaktım. “Sen yanlış anlamışsın” demesini bekledim. “Ben ona birşey yapmadım” demiş. Ve tamamen bitti arkadaşlığımız. İşin enteresan tarafı ben bu olayla ilgili kimseye kendimi savunmadım. Ama o çok kötülemiş beni. Herkes bana düşman oldu. Birlikte geziyorlar, yiyorlar, içiyorlar. Ben ise sizlere yazıyorum böyle. Teşekkürler.
arkadaşlık böyle zamanın bir yerinde başlayıp sonsuza kadar sürecek bir şey değil ki zaten. insanların kafa yapıları, ilgi alanarı, buluşmak görüşmek istedikleri ortamlar yapmak istedikleri aktivitelere göre değişir. biriyle arkadaşsınız diye hayattaki her şeyi onla yapmak isteyeceksiniz diye bir durum yok. yeni bir arkadaş bulun düşman olacak falan da bir durum yoktur dramatize etmeyin. birbirlerini sizden daha çok sevmişler çıkarları ilgileri daha çok uyuşmuş demek ki. yeni arkadaşlar edinin

X