Saç Rengi ve Saç Boyama Palette açık karamel 7-5 yaptım ama... :(

havinia

Guru
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2010
367
55
saçımın kendi rengi kestane gibi. palette açık karamel boyadım bugün. ama neredeyse renginde hiç değişme olmadı. dikkatle bakınca ancak farkediliyor, o da zor. mutlaka kutudaki renk gibi olmayacağını biliyorum ama, o rengin ucundan bile geçmiyo. 2.-3. boyamada bu rengi yakalarım diye umuyordum ama, hiç umutlu değilim.:KK50: ben napim şimdi bilemiyorum. kutudaki rengi nasıl yakalarım? :KK25:

$485_kucuk.jpg

canım altın sarısı ve karameli karıştırsan nasıl olur acaba ben altın sarısı ve kahve köpüğü karıştırmıştım bir ara karamel gibi oldu saçımda koyu kumral sayılırdı kendi rengi olarak tabi şuan kuaföre sarı yaptırdım...

canım o 7-5 değilde 7-55 olmasın ben onada boyadım dediğin gibi fark fazla olmadı ama karışım yapınca farketmişti...

2 öneride bulunabilirim sana:
renk açıcı boyayla la saçını çok açmadan ,rengi kırılana kadar bekletip(kahveden turuncumsuya döndüğü anda) üzerine açık karamel boya cnm..böylece çok yıpranmaz ,ayrıca sonuna kadar açtıgında onun üzerine boyarsan havuç gibi turuncu kalabilir saçların:KK3:,o yüzden çok açmadan boya diyorum...
ya da altın sarı,dore sarı vs gibi açık bir sarı tonuyla kahve köpüğünü karıştırırsan bu rengi tutturabilirsin gibime geliyor cnm..tercih senin...saçlarının renk tonu ve yıpranma durumuna göre sen karar verirsin..
iyi boyamalar...:KK1:

hayır 7-5. açık karamel. renk açıcı hiç kullanmadım, kullanmaya da korkuyorum. :KK50:

cnm saçlarında yıpranma yoksa renk açıcı fazla etkilemez saçını,ama yine de dikkatli kullanıp fazla bekletmemek koşuluyla...zaten önderdiğim şekilde yaparken fazla bekletmeden sadece renk kırmak için az süre tutacaksın saçında.....ama yine de tercih ve karar senin tabi ki...

ama ne kadar tutacağımı bilmiyorum ki. bu rengi altın sarısıyla karıştırsam nasıl olur?

cnm kestane üstüne bu rengi tutturman zor saç rengini açtırman lazım ama bir daha sefere 7.5 in bi kaç ton daha açığını alıp dene 10.5 gibi...

Son düzenleme:
saçımda biraz kızıllık var. nasıl kurtulurum bundan? daha koyu bir renk de istemiyorum, zaten saçımı açmak isterken oldu bu :KK43:

7 yıldır saç boyarım tonla krem vs kullanırım hiç birşey alerji yapmadı ömrümde ama palette açıcı madeni 1 liralar büyüklüğünde alerjiler attırdı vücudumda bir haftada geçti dikkat edin:KK43:

yıllar geçmiş üzerinden ama belki görürsünüz mesajimi.
Bnde boyadım açık karamele ama çok farklı olmadı bnm saçlarımda.
sonra naptınız sonrasını merak ettim

Palette 8.5in arkasına bak koyu renk saçtan geçişi varsa o renge boya. Ben 9.5’e boyuyorum güneşte çok çiğ duruyor dore açık sarı gibi ancak gölgede açık karamel gibi görünüyor. Benim kendi öz saçımda kestane-koyu kumral gibi.

X