Pandemi, kısıtlılık, yaşam enerjisi ve mutsuzluk.

Güzelim ne oldu anlayamadım ki. Eşim gidelim mi dedi bende tamam olur bakalım ama sarsmasın bütçemizi dedim. Tabi dedi dikkat ederiz bizimkilerde benzin atar orda da çok harcamayız dedi. Gitmişken gezelim de olurmu dedim gezeriz dedi. Sonra kamp geldi aklına büyüdü büyüdü büyüdü. Çadır istedi aldım taksitle. Sonra grup kurdu kuzenlerini ayarladı. Bir hevesli bir hevesli. Bizim gezme gündemde değil sanki tek kendi gidiyor. Kuzenide diyor oo avda yaparız bilmem ne. Sonra baktım ben bu tatilin neresindeyim ben nerdeyim ? Bi üzüldüm. Baktım ee yıldıdönümü bizim dedin. Sonra eşim işte sandalyede alalım dedi kuzenine. Beynimden geçti oh gidiyor paralar biz istedik alınmadı. Baktı suratım düşük kamp tişörtü alabilirmiyim bitanecik dedi güldü. Bizim gezi tabi yok gündemde. Alındım sonra üzüldüm yani.
Ben de paramı kuzenle kampa vereceğime yıl dönümünde harcamayı tercih ederdim. Konunun başını okuyunca normal bir bayram mevzusu gibiydi.

Yıl dönümü bir şekilde ayarlanır ayarlanmak istedikten sonra
Kimin ayarladığı bence çok fark etmez de
Köye gideceğiz yıldönümüne para yok kavga sebebidir 🙄
Yıldönümüne para yok demedi ama ben biliyorum yani birlikte hesap kitap yaptığımız için. Biyerde güzel bi yemeğe gitmek zaten 300 lira. İstediğimde para yok demez ayarlar ama biz zaten çok açılıcaz yani bunu onun düşünüp o parayı karımla birlikye plana ayırsam demesi gerekmezmiydi ? Aa bakın bi de şu var görümcemin çocuğunun doğumgünü. Birsürü plan yapıyor dayısı şunu alır yapar çocuğuma sunları yapıcam parti düzenlicem diye. Hem harçlık isticek hem hediye ve ben bunlardan zevk almıyorum. Kötü birimiyim ben ?

Ben de paramı kuzenle kampa vereceğime yıl dönümünde harcamayı tercih ederdim. Konunun başını okuyunca normal bir bayram mevzusu gibiydi.
Şimdi dahada üzüldüm mesela. Sizi bunaltıp herşeyden bahsetmek istemediğim içindi. Asıl şu da sıkıntı sene başından beri kesin gidilcekmiş gibi eşimin ailesinin şu tabirleri vardı. “ neyse kurbanda gidilcek zaten, geleceksiniz zaten, kardeşi de dayısı oğluma alıcak pastasını kutlama yapıcaz.” . Bundandır kırgınlığım. Eşimle sabahtan beri konuşmadık mesaj atmadım. Çok şey söylemek istiyorum çok.

Şimdi dahada üzüldüm mesela. Sizi bunaltıp herşeyden bahsetmek istemediğim içindi. Asıl şu da sıkıntı sene başından beri kesin gidilcekmiş gibi eşimin ailesinin şu tabirleri vardı. “ neyse kurbanda gidilcek zaten, geleceksiniz zaten, kardeşi de dayısı oğluma alıcak pastasını kutlama yapıcaz.” . Bundandır kırgınlığım. Eşimle sabahtan beri konuşmadık mesaj atmadım. Çok şey söylemek istiyorum çok.
Kv, görümce istedigi kadar plan yapsın kendi kendine. Size mi sormuş yaparken. Bilmiyorum evli olmadığım için birazda fevri cikisan biri olduğum için belki yanlış fikir vermiş olmayayım.

Kv, görümce istedigi kadar plan yapsın kendi kendine. Size mi sormuş yaparken. Bilmiyorum evli olmadığım için birazda fevri cikisan biri olduğum için belki yanlış fikir vermiş olmayayım.
Her fikre açığım teşekkür ederim sorun yok bende gereksiz yerlerde fevriyım keşke sizin gibi gerekli yerlerde çıkışssam :)

yo yo çokta doğru söylüyorsun canım. Evlillikte maalesef herkes konuşur herkes senin adına plan program yapar. ona uyup uymamak sana kalmış.

Yıldönümüne para yok demedi ama ben biliyorum yani birlikte hesap kitap yaptığımız için. Biyerde güzel bi yemeğe gitmek zaten 300 lira. İstediğimde para yok demez ayarlar ama biz zaten çok açılıcaz yani bunu onun düşünüp o parayı karımla birlikye plana ayırsam demesi gerekmezmiydi ? Aa bakın bi de şu var görümcemin çocuğunun doğumgünü. Birsürü plan yapıyor dayısı şunu alır yapar çocuğuma sunları yapıcam parti düzenlicem diye. Hem harçlık isticek hem hediye ve ben bunlardan zevk almıyorum. Kötü birimiyim ben ?
Ay valla sürekli yeni mevzu çıkarıyorsunuz
Ben yoruldum
Nasıl biliyorsanız öyle yapın
Çözümsüz kaldım artık size 🙄🙈
Bence böyle yuvarlanır gidersiniz

ama sende böyle çok mutsuzsun canım. konu başlığına bir bakar mısın ve geldiğimiz son konuşmaya. içinde çok biriktiriyorsun ve asıl sorunu çok sonra görüyorsun :KK43:
Beynimde kurup düşünüp sonradan patlıyorum malesef. Mutsuzum. Eşimede söyledim. Yaşam enerjim çekildi dedim.

Her fikre açığım teşekkür ederim sorun yok bende gereksiz yerlerde fevriyım keşke sizin gibi gerekli yerlerde çıkışssam :)
Ben de pek iyi değilim, açık konuşacağım diye sakince ama pat pat söylüyordum. Şimdi daha ölçuluyum en azından soylerken. Artık bir şekilde öğreniyoruz zamanla :)

Gideriz demiştim böyle hissediceğimi düşünemedim
Son yorumları okudum sizin başka sıkıntılarınız da var yani gitmek istememenizi anlaması gerekli .Bir de av falan gördüm bu demektir ki sabah 5 ten öğlene kadar yok kafadan .Bir de gece avı oluyor neyse orada yalnız kalicaksiniz gbi hissettim ben . ( Ava karşıyım bu arada ama ortamları çok iyi biliyorum )

Son yorumları okudum sizin başka sıkıntılarınız da var yani gitmek istememenizi anlaması gerekli .Bir de av falan gördüm bu demektir ki sabah 5 ten öğlene kadar yok kafadan .Bir de gece avı oluyor neyse orada yalnız kalicaksiniz gbi hissettim ben . ( Ava karşıyım bu arada ama ortamları çok iyi biliyorum )
Ava giderlermi bilmiyorum inanın gitmesin diyen biri değilim sadece benimke vakit geçirilmicek bi ortamda ne işim var diye sorgularken buldum kendimi.

Kanarya eşini ailesi apaçık yönlendiriyor, ailesi fena eşinin de işine geliyor..

Bayramlarda bence de memlekete gidilmeli. Eşin ile tatil bayramdan sonra yıllık izin alıp başbaşa gidebilirsin. Bayramda ben de memlekete gidemeyince içimde bi eksiklik oluyor.

X