para mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Uye ek is yapmiyor iste. Parasini ve birikimini istedigi sekilde degerlendiriyor bu kul hakkina girmez.

Kendi adima konu beni cok suphelendirdi amac kendi reklamini yapmak olabilir. Borsadan hic anlamayanlar kendisinden yatirim tavsiyesi alabilirler. Yoksa borsayi bilen biri neyin ne oldugunuz az cok bilir. Buraya gelip evimi arabami aldim derse ben amacinin insanlara umut dagitmak ve kendi reklamini yapmak oldugunu dusunurum. Uyenin calisma sartlari haftada 2 gun. Yani yatirimini degerlendirmesine engel bir durumu yok. Buraya gelip bunu sormasi beni dusundurdu.
👏👏👏👏👏👏👏👏👏

İsterse araba alır satar, isterse arsa alır satar, döviz alır satar, isterse de böyle hisse senedi alır satar. Devlet memuru da işi dışında ek gelir sağlayabilir. Aynı anda 2-3 kurumda çalışmıyor sonuç olarak. İşi dışında al sat yaparak gelir elde ediyor. Kimsenin hakkına girmek gibi bir durum söz konusu değil. Devlet memuru diye kıt kanaat geçinmek zorunda değil ya da başka yerden gelir elde edemez diye bir şey söz konusu değil. Bunu nasıl atanma sorunuyla ya da bir başkasının atanamayıp kasiyerlik yapması ile ilişkilendirdiniz, anlamak güç.
Şirket açmak olarak anlatmış konu sahibi o yüzden kul hakkı mıdır bilmem de devlet memuru başka yerde çalıştığını gösteremez o konuda haklı. Ama al sat hisse alım satım vs bunları tabi ki yapar.

Resmi yapmiyordur zaten. En azindan kendi üstüne acmamistir.Yaparsa istifaya gerek kalmazdı😬
Bu bir iş değil zaten bunu maaşınızın kalanını gidip dolar alıp yükselince bozdurmak gibi düşünün aynısının farklı birimlerde online işlemi

Eğer bu konuda tecrübenize güveniyorsaniz ilerisi için de büyük sıkıntı yaşamam diyorsanız istifa edin ancak eşim borsaci ve bu işlerin garantisi yok. Ben 2 yıllık yüksek miktar birikimini bir gecede kaybedeni bile gördüm

Son düzenleme:
Bu bir iş değil zaten bunu maaşınızın kalanını gidip dolar alıp yükselince bozdurmak gibi düşünün aynısının farklı birimlerde online işlemi
Ben biliyorum :) ama konu sahibi odamı ofise çevirdim vs yazdığı için anlatımında işletme acacakmis gibi yazmış. Herkes borsayla ilgilenmiyor her terimi bilmiyor.

Kendi adima konu beni cok suphelendirdi amac kendi reklamini yapmak olabilir. Borsadan hic anlamayanlar kendisinden yatirim tavsiyesi alabilirler. Yoksa borsayi bilen biri neyin ne oldugunuz az cok bilir.
Bunu yapamaz çünkü spk mevzuatına göre izinsiz yatırım danışmanlığı suç, insta, X, whatsapp vb iletişim yönlendirmesi yapıp yaptığı teknik analizleri ücreti mukabili satması da yasak.
Analiz dersleri alması bireysel yatırımları için bilgi sahibi olmasına yarar ama kişiyi yatırım danışmanı yapmaz, onun için spk lisansı lazım, ki spk lisanslı biri bile çalıştığı kurumla sözleşme imzalayan müşterilerine yatırım tavsiyesi verebilir.

Bana niye inandırıcı gelmedi konu 🤣
2.5 gün iş bile değil.
Diğer yaptığınız "iş" zaten çok rahat.
Neden istifa edesiniz ki? sizin vaktinizi alan bir iş değil belli ki öğretmenlik.
Belli ki öğretmenliğin yarısı olan, eve iş getirme uğraşı sizde yok.
Bir yandan 200 bin geliyor diğer yandan çok az yorularak 30 bin kazanıyorsunuz. Neden bırakasınız asıl bunun cevabını verin.

merhaba arkadaşlar, bir konu hakkında fikrinize ihtiyacım var. ben kadrolu öğretmenim ve aylık maaşım şuan için ek derslerimle birlikte 30 bin lira. işe haftada 2,5 gün gidiyorum. meslek öğretmeniyim, ayda bir de staj yapan öğrencileri denetliyorum. okuldaki öğrenci sayım 4 yani zorlanmıyorum çok şükür rahatım.
asıl konumuz ise, bundan yaklaşık 3 yıl önce kendime hobi edinmek için teknik analiz ve temel analiz dersleri aldım. hobi olarak başladı ama hayatımın merkezi oldu çok sevmeye başladım bu işi. düğünümden sonra işi daha da büyütüp tüm altınlarımı satıp işlemlere girdim, evin bir odasını ofisim haline getirdim. eşim beni hep destekledi sağ olsun. şuan buradan kazancım aylık çok rahat 200 bini buluyor. ve çok çok severek yaptığım bir iş. ancak öğretmenlikle bir arada götürürken zorlandığımı düşünüyorum. sizce öğretmenlikten istifa etmem ne derece doğru?
hoca hanim bu işi bizede öğretseniz bizde kazansak?
çok istiyorum öğrenmeyi
nerden nasil ders aldiniz?
yada burda eģitim verseniz

Ben de TA PA vs öğrenmiştim, ben de günde bazen o fiyatlara yakın kazanıyorum bazen hiç kazanmıyorum. Dışarıda bir işte çalışmıyorum. Bizim işimiz 7/24 çok yorucu ama değiyor tabi :)
Ama size tavsiyem çok iyi yatırımlarınız ve gayrimenkullerden düzenli güzel gelirleriniz olmadan asla öğretmenliği bırakmayın.

merhaba arkadaşlar, bir konu hakkında fikrinize ihtiyacım var. ben kadrolu öğretmenim ve aylık maaşım şuan için ek derslerimle birlikte 30 bin lira. işe haftada 2,5 gün gidiyorum. meslek öğretmeniyim, ayda bir de staj yapan öğrencileri denetliyorum. okuldaki öğrenci sayım 4 yani zorlanmıyorum çok şükür rahatım.
asıl konumuz ise, bundan yaklaşık 3 yıl önce kendime hobi edinmek için teknik analiz ve temel analiz dersleri aldım. hobi olarak başladı ama hayatımın merkezi oldu çok sevmeye başladım bu işi. düğünümden sonra işi daha da büyütüp tüm altınlarımı satıp işlemlere girdim, evin bir odasını ofisim haline getirdim. eşim beni hep destekledi sağ olsun. şuan buradan kazancım aylık çok rahat 200 bini buluyor. ve çok çok severek yaptığım bir iş. ancak öğretmenlikle bir arada götürürken zorlandığımı düşünüyorum. sizce öğretmenlikten istifa etmem ne derece doğru?
Devlet memuruyken bu yaptığınız ek işin 657'ye aykırı olmadığına emin misiniz? Eğer aykırıysa lütfen istifa edin

Uye ek is yapmiyor iste. Parasini ve birikimini istedigi sekilde degerlendiriyor bu kul hakkina girmez.

Kendi adima konu beni cok suphelendirdi amac kendi reklamini yapmak olabilir. Borsadan hic anlamayanlar kendisinden yatirim tavsiyesi alabilirler. Yoksa borsayi bilen biri neyin ne oldugunuz az cok bilir. Buraya gelip evimi arabami aldim derse ben amacinin insanlara umut dagitmak ve kendi reklamini yapmak oldugunu dusunurum. Uyenin calisma sartlari haftada 2 gun. Yani yatirimini degerlendirmesine engel bir durumu yok. Buraya gelip bunu sormasi beni dusundurdu.
Valla bravo siz söyleyene kadar bir gram şüphelenmemiştim ama şu an çok mantıklı geliyor.

Başlık da "para mevzusu" yani, iş mevzusu, işi bırakayım mı, öğretmenliği bırakayım mı falan değil, düşündürücü.

Bana niye inandırıcı gelmedi konu 🤣
2.5 gün iş bile değil.
Diğer yaptığınız "iş" zaten çok rahat.
Neden istifa edesiniz ki? sizin vaktinizi alan bir iş değil belli ki öğretmenlik.
Belli ki öğretmenliğin yarısı olan, eve iş getirme uğraşı sizde yok.
Bir yandan 200 bin geliyor diğer yandan çok az yorularak 30 bin kazanıyorsunuz. Neden bırakasınız asıl bunun cevabını verin.
Bana da bir öğretmen olarak pek inandırıcı gelmedi konu.. 2,5 gün okula gitme olayında ders programımızı iğrenç bi şekilde hazırlayan müdür geldi aklıma.. konunun geri kalanına odaklanamadım bile

2.5 gün çalışmak 30 bin vay be .
Sonra aglaniyor öğretmenler .
Aylık kazanç 200 bin .
Allah versin ne diyeyim
Biliyordum walla konunun buraya geleceğini biliyordum 2,5 gün çalışan öğretmen konu sahibinden başka (?) görmedim 13 yıllık öğretmenim söyleyeceklerim bu kadar ☺️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X