Para Sevginin önüne geçebilir mi?

Ve evet, ofisinde çalışma ortamından verim alıp kendini geliştirebilen çok kişi de var.
Ancak benim öyle bir ofis ortamim olmadı.
Yanında çalıştıgim kişi için söylüyorum bunu ben.
Daha önce de başka avukatlar yanında caliatim.
Orada birseyelr öğrendim ama, zorlandım ama bana birseyler kattı.

Eski ofisimdeki insanların hakkını ödeyemem.
belki başka bir ofise geçseniz
imkan varsa ne biliyim şehir dışında çok işi olan bir avukatın o şehirdeki işlerini filan alsanız sadece, gibi başka bir alternatif olabilir belki?

daha önce daha iyi yerlerde çalışmışsınız kendiniz diyorsunuz demek daha yisi olabilir

Ayrıca anneniz belki geçinemediğinizi bilmiyor?

benim ailem/sülalem çok çocuklu
almancı bir amcam vardı

çocukları tr'de yaşadılar ve hepsi evlendiler
amcam tr'de köyden almanyaya gitmiş, maaşlı çalışmayı tr'de hiç bilmez, onun için memurluk iyi maaşı olan bir şey diye düşünüyor, burada çocukları hep memurla evlendi

amcam sanıyor bu memurların hepsi rahat rahat geçinebilir :KK70:
çünkü büyük kuzenim hiç bir zaman ağlamadı sızlanmadı mesela

ne zaman başka çocukları da evlendi onlar ağladı sızladı
amcam geldi gördü aaa dedi, özellike büyük olan için, bunlar resmen yarı aç yarı tok (5 çocuk tek maaş, tayinci sürekli, geçinemiyordu eşi memur olmasına rağmen bir de ailesine yardım ederdi enişte vs vs)

demem o ki anneniz belki çok çok da farkında değil. onun zamanındaki avukatlar gibi sanıyor olabilir. ya da ben hep destek olsam nereye kadar diye siz kendi başınızın çaresine bakın diye düşünüyor olabilir (ki öyle olmalı zaten) ama sadece kısa bir süre belli bir amaç için desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünmüyor olabilir çünkü 4 sene olmuş mezun olalı değil mi? artık kendi kendine yetmeniz gereken bir süre çünkü normalde.

t
Zaten görüşmeleri de ben yapıyorum. Müvekkiller gece vakti beni arıyorlar hatta sabahın köründe de.
Yazdıklarinizi bizden buyuk herkes söylüyor zaten. Ne gerekiyorsa yapmam gereken yaparım.ben buraya kafamı karıştıran bir konu hakkında içimi döktüm ve insanlar yorum yapıp bence yardımcı oldu.
Burası özel alan, ve ben dışarıda göründüğüm halimden farkli olan , bence ozelime giren bir konu açtım paylaştım.
Sizin uslubunuz benim tarzım degil. ve hayatta kariyer para vs kadar karaktere de önem veriyorum ,isyerinde şikayet ettigin şey de bu zaten
Mesela Almanya'da böyle değil.is disiplini muhteşem ve dedikodu yapılmıyor.
Üslup bazı seyeleden daha önemli . Paranı güzelliğin vs.bir çok şeyin, kibarlık,nezaket ve incelik kadar onemmli olmadığını düşünüyorum.
Ve nazik olmak dezavantaj bu ulkede. Bu kadar konuştum çalıştığım yer hakijda ,sebebi de mobbinge maruz kalmam.ama yine de hiçbir zaman terbiyemi bozmadım.reelde arkalarından konusmaidm.hanimefendiligimi korudum.

Eeee nedir o zaman derdin konu sahibesi meslegini yapiyorsun iste:KK51:

Türkiyede böyle , insana saygı yok , insanlar da genel olarak kaba ve saygısız. Bunun ne senin işyerinle ne de annenle ilgisi yok. Sen de annem yazmışsın patron yazmışsın ben de ona göre yorum yaptım. O yazdığına çare yok, tasını tarağını toplayıp başka yere gitmek çaresi. Hakimlikle savcılıkla uğraşma o zaman yurtdışında bir master programı bak. Burda kafa karıştırcak bir konu göremiyorum cidden, ya başka iyeri bakıcaksın ya da toptan ülke değiştirceksin.

Annenle hiç konuştun mu , ben geçinemiyorum dedin mi? Daha fazla paraya ihtiyacın olduğunu belki bilmiyordur, kend,n, geçindiriyorsun sanıp maddiyat sorma gereği duymuyordur ... bir ara gençken ben aşırı parasız kaldım maaşım da vardı ama aileme söylemedim mesela hala da bilmiyorlar, kimse bilmiyor. Burda kendisi hakkında öyle böyle diyeceğine konuşmak daha kolay olmaz mıydı:KK51:

Bu arada konu sahibi hayatim boyunca calismasam torunlarima kadar rahat gecinme imkanim olacak kadar varlikli bir ailem var.

Buna ragmen 18 yasinda evden ayrildim universite icin. Once yalniz, sonra kiz kardesimle yasadim. Devlet universitesinde okudum, calistim. Sonrasinda yurtdisina yine bursumu alarak doktora icin geldigimde 25 yasindaydim. 27 yasinda evlendim. Su an 30 yasindayim ve doktorayi bitirdim, global bir sirkette ekip lideri olarak calisiyorum.

Bu surecte ailemden kendi agzimla destek istemisligim hic olmadi. Bana yaptiklari her seyi kendi istedikleri kadar yaptilar. Ogrenciligim, evliligim dahil buna. Ustune bir de bir donem doktorayi birakmaya karar verdim diye olay cikardilar, birakmayinca rahatladilar falan 😅

Yine de ben ailemi oldugu gibi kabullenip seviyorum. Bana cok guzel sartlarda bir cocukluk yasattilar, en iyi egitimi aldirdilar. Su an biliyorum ki manevi anlamda bir telefon kadar uzagimdalar. Canlari sagolsun, onlarin varligi yeter. Iyinin her zaman daha iyisi var, baskalarinin sartlarini kiyaslayip birilerini suclamak, kendine uzulmek falan gelisim basamaklarinda geriye dusmeni saglar.
Mesajınızla anlamami istediğiniz şey ne anlamadım? Varlikli olmaları falan benimle ne ilgisi var ? Ben de ailemi seviyorum.ve bu güne kadar destek istemedim.simdi istiyorum. Ders çalışmak için. Belki olmak zorunda değiller. Bunu sorma sebebim ben mi hatalı düşünüyorum acaba diyeydi.
Tam olaraj annem beni sevmiyor da demedim.suphe ediyorum dedim.
Tamam sizin ailwini çok varlikliymis ve sizi çok seviyormuş.bir telefon kadar uzaginizdaymislar.bunu bana söyleme motivasyonunuz nedir ,yani bundan benim ne anlamam gerekiyor?

O hanım abla bilmem nerenize lavanta sürün dememiş miydi yapmasın kimse :KK51:

Bacak aralarına sürün dedi be ahahshsdh

Lavanta sürerken sirkeli su ile yıkansam ve aynı anda GADINIM BEN GADIN GADIN GADIN desem etkiyi güçlendirir miyim acaba 🤔

Lavanta değil, lavanta yağıymış.Google' a Esra Ezm*ci , lavanta yazınca; onlarca video ve "Trendy*l Esra Ezm*ci Lavanta Yağı" çıkıyor. Kadın tam gaz silkeleme yapmaya başlamış.

Buraya bir yetişkin olarak değil, küçük kız çocuğu halimle yaziyorum..cunku annemin eksikliğini hissediyorum, ve anne söz konusu olunca hepimiz birer küçük ki cocuguyuz.. kabul edin etmeyin yeri doldurulamaz bir sevgi .bazıları için yoklugu acitir, bazıları yaşarken size annesizlin hissettirir..
Çıkarsız bir sevgi yok mu hayatta? Cidden soruyorum.hersey para mı!
Ya da beni çıkarsız seven kimse yok mu?
Babam ,babannem, kardeşim beni çok seviyor biliyorum..bir de bu güne kadar edindiğim kardeş bildiğim dostlarım var.
Ama anne sıcaklığının ve güveninin yerini doldurmuyor ki bunlar..
Annem beni sevmiyor da şöyle yapiyor da diye aglamayacagim burda..
Sadece merak ediyorum, evladı için para harcamak anneye koyar mi? Evladına bu nedenle kötü davranan bir anne gerçekten seviyor müdür?
Ne isterse yaptım.. okudum, meslek edindim..ne yazık ki kendim tutunamadim.varsa bu sitede avukat olan, o anlar beni. Buraya küçük bir kız çocuğu halimle yazdigimi başta soylemistim..
Büyük bir hukuk bürosunda ,işçi avukat olarak çalışıyorum ve hiç mutlu değilim..kiramı vs kendim ödüyorum.ailem destek olmuyor.varlikli bir ailem var,ama kendime yettigim için gerek yok..
Şimdi kpss hakimlik gibi sınavlara hazırlanmak istiyorum, ama bu işyerinden ayrılmami gerektiriyor çünkü sinavlara çalışamıyorum.. ofis açmayı denedim ama olmadı, biraz zaman gerekiyor müvekkil vs edinmek için, o sürede maddi yaedim alacagim için , annem üzerime çok geliuordu ,zaten baskın bir karakteri var ben annemle olan sorunlarim yüzünden terapiye gittim bir süre..sonra devam ettiremedim.psikolog annemin borderline oldugunu düşünüyor..annemin bana küçüklüğümden beri söyledikleri ,hissettirdikleri ben de öyle bir iç ses haline gelmiş ve özdeşleşmiş ki ne zaman kendim olsam ve kendimi mutlu hissetssm o iç ses bana kendimi yetersiz ve degersiz hissettiriyor..annem beni aşağıya çekiyor ,rencide ediyor.duygularimi önemsemiyor..
Ama bana he rgelisinde muhteşem yemekler , güzel elbiseler, ne ihtiyacım varsa ve istemeden alıyor, param olmasına rağmen..
Ve işte ben o zaman kendimi bencil hissediyorum..annen seni seviyor diyorum..ama bazen de ancak bir düşmanın soyleyebilecegi bir söz söylüyor..ağlıyorum ve uzuliyorum..
Geleceğimin daha güzel olması için kpssye ve kurum sınavlarına hazırlanmak istiyorum..ama o bu surede bana destek gerekeceği için benimle kavga etti.. halbuki geçici bir durum bu..sınav olmazsa ise tekrar girerim zaten...
Eski sevgilim de homeofis olduğum zaman ofisimi kullanıyordu, sanki o da bunun için benimle birlikteydi, bilemiyorum..hiç değer dvermedi çünkü, hep iteledi beni, aynı annem gibi o da beni yetersiz görüyordu.

Anne ne kadar severse sevsin, evladı için para harcamak zoruna mı gider?
Ne fedakar anneler var ama görüyorum. Benim annem kötü mü sizce..
Bazen onu hiç görmek istemiyorum..
Her sabah işe istemeden gidiyorum, bana anlayış gösterse, sınavları kazansam hakim ve savcı olabilirim.yada kurum avukatı olabilirim..herşey degiseblir.
O yardım etmek istemedi.
Babamın asla anneme karşı sesi çıkmıyor.
Çok yalnizkm ve sinirliyim.
Kendimi sevmei ve değerli hissetmek icin elimden gelen çabayı göstermeye çalışıyorum zaten.
Hayat bu kadar zorken annemle savasmak istemiyorum bir de.

Annenizle bu konuyu konusmayi denediniz mi? Beni sevdigini biliyorum ama su tavirlarin, boyle davranman bana bunlari hissettiriyor dediniz mi? Beklentilerinizi biliyor mu? Ne sizi ne annenizi taniriz o yuzden ne desek ya eksik kalir ya fazla olur cunku hassas bir konu. Belki de konusarak cozebilirsiniz bir deneyin derim.

Psikolog değilim ama incelemelerim doğrultusunda sizin bir tık kendine acıyan/kurban modunda olduğunuzu düşündüm.
Yaşadıklarınız/yasayamadiklariniz sebebiyle başkalarını (annenizi ) suçluyor ve sorumluluk duygusunu reddediyorsunuz.
Hem ucretli öğretmenlik yapıp ev gecindirip hem de kpssye hazırlanan arkadaşlarım oldu.
Mağaza müdürlüğü yaparken(bilen bilir zorlugunu) yüksek lisans yapan kuzenim var.
Yani aslında yapmak isteyen yapar bir yolunu bulur.

Psikolog değilim ama incelemelerim doğrultusunda sizin bir tık kendine acıyan/kurban modunda olduğunuzu düşündüm.
Yaşadıklarınız/yasayamadiklariniz sebebiyle başkalarını (annenizi ) suçluyor ve sorumluluk duygusunu reddediyorsunuz.
Hem ucretli öğretmenlik yapıp ev gecindirip hem de kpssye hazırlanan arkadaşlarım oldu.
Mağaza müdürlüğü yaparken(bilen bilir zorlugunu) yüksek lisans yapan kuzenim var.
Yani aslında yapmak isteyen yapar bir yolunu bulur.
Bizlerin atanabilmesi için en az 92 almamız lazım ki şuanda bu puan bile düşük.sanirkm başka bölümler de var bu şekilde zor olan. Hal böyle olunca benim zamanımın çoğunu ders çalışarak geçirmem lazım.
Ama söylediğiniz doğru ya ,isteyen bir akeilde başarır.

Mesajınızla anlamami istediğiniz şey ne anlamadım? Varlikli olmaları falan benimle ne ilgisi var ? Ben de ailemi seviyorum.ve bu güne kadar destek istemedim.simdi istiyorum. Ders çalışmak için. Belki olmak zorunda değiller. Bunu sorma sebebim ben mi hatalı düşünüyorum acaba diyeydi.
Tam olaraj annem beni sevmiyor da demedim.suphe ediyorum dedim.
Tamam sizin ailwini çok varlikliymis ve sizi çok seviyormuş.bir telefon kadar uzaginizdaymislar.bunu bana söyleme motivasyonunuz nedir ,yani bundan benim ne anlamam gerekiyor?

Konuda belirttiginiz gibi ailenizin maddi durumu iyiyken size ders calismak icin destek olmak zorunda degiller, koca kadinsiniz. Hep ornek vermissiniz ya yok arkadasimin ailesi ofis kirasini oduyor su bunu yapiyor falan. Ben de maddi durumu yerinde olan bir ailenin cocugunun nasil onlara yuk olmadan kariyer elde ettigini anlattim size. Aynanin diger yuzunu gormek hosunuza gitmedi mi?

Ailenin maddi durumundan bagimsiz olarak insanlarin kendi cabalayarak kariyerini insaa edebildiklerini anlasaniz yeterliydi. Ama direkt saldiri moduna gectiniz. Bu durumda siz ne anliyorsunuz ben bilemem de ben cabalamak yerine mizmizlanmayi tercih ettiginizi anladim mesela.

Sonuc olarak kimse yetiskin bir kadina 1 sene boyunca sponsor olmak zorunda degil, aileniz bile olsa. Siz de milyonlarca genc gibi gunduz calisip aksam ders calisarak istediginizi yapabiliyorsaniz yaparsiniz.

Konuda belirttiginiz gibi ailenizin maddi durumu iyiyken size ders calismak icin destek olmak zorunda degiller, koca kadinsiniz. Hep ornek vermissiniz ya yok arkadasimin ailesi ofis kirasini oduyor su bunu yapiyor falan. Ben de maddi durumu yerinde olan bir ailenin cocugunun nasil onlara yuk olmadan kariyer elde ettigini anlattim size. Aynanin diger yuzunu gormek hosunuza gitmedi mi?

Ailenin maddi durumundan bagimsiz olarak insanlarin kendi cabalayarak kariyerini insaa edebildiklerini anlasaniz yeterliydi. Ama direkt saldiri moduna gectiniz. Bu durumda siz ne anliyorsunuz ben bilemem de ben cabalamak yerine mizmizlanmayi tercih ettiginizi anladim mesela.

Sonuc olarak kimse yetiskin bir kadina 1 sene boyunca sponsor olmak zorunda degil, aileniz bile olsa. Siz de milyonlarca genc gibi gunduz calisip aksam ders calisarak istediginizi yapabiliyorsaniz yaparsiniz.
Ben sizin alintiladiginiz mesaj dışında size cevap verdiğimi hatırlamıyorum. Siz direk "torunlarına yetecek kadar varlıklı bir aileden geliyorum "diyerek cümleye baslamissiniz ya neyi kasiyorsunuz anlamadım açıkçası.
Ve evet haklisinİz herkesin kendi hayati için çaba göstermesi lazım
Bazi yetenekler parayla satın alınamıyor ,liseden beri müzikle ilgileniyorum sahne alabilecek kadar keman çalıyorum ama ofisten dolayı artık zaman ayiramiyorum . Eger ki çalışma sartlairm farklı olsa ona da zaman ayırabilir ve korelmezdim çünkü enstrumanda çalışmazsan çabuk korelirsin
Sizin demek istediğinizi anladım haklısınız da.
Herkes hayatı ixin kendi cabasini göstermeli.
Şikayet etmek bir sonuca goturmuyor

Sanirim avukat bir yakınınız yok.vaesa da para kazanamadigini belli edecegini sanmıyorum.ozel sektörde çalışmak zor. Her meslek için bu böyle .belli kurumlardan (banka, şirket vs ) iş alabilen kodaman avukatlar dışında genç avukatlar para kazanamiyor.. haberiniz yok ama genç avukatlar da intihar ediyorlar o kadar çok ki .. ben gercekleri soyluyorum, genç avukatlar para kazanamiyor.benim gibi işe girenler de kendi işlerini alamıyor, alırsa da tam sömürü düzeni ..ama şanslıyım ki hukuk mezunları icin güzel olanaklar var mesela hakimlik, kurum vekilliği..hayat standartları çok daha farklı..kariyer konusu tartışmaya açık bile değil. Yani çok şey degisebilirdi..
Mesleğinde 3.yilina girmiş bir avukat olatak sizi o kadar iyi anlıyorum ki. En zoruma giden de insanların avukatların hak yiyerek deli gibi para kazandığına inanması, yok artık avukatlar da mı gecinemiyor şeklinde imalarda bulunması. Özel sektor o kadar zor ki, bugün bağlı çalışayım desem bana verecekleri maaş asgari ücretten 500 TL fazla olur. Asgari ücretin bu denli artması vasıflı vasıfsız işçi ayrımı bırakmadı.
Serbest çalıştığınızda ise ülkemizde ne yazikki pekçok insan bilgiye para vermekten hoşlanmıyor. Kaç avukat danışmanlık ücreti alabiliyor

Mesleğinde 3.yilina girmiş bir avukat olatak sizi o kadar iyi anlıyorum ki. En zoruma giden de insanların avukatların hak yiyerek deli gibi para kazandığına inanması, yok artık avukatlar da mı gecinemiyor şeklinde imalarda bulunması. Özel sektor o kadar zor ki, bugün bağlı çalışayım desem bana verecekleri maaş asgari ücretten 500 TL fazla olur. Asgari ücretin bu denli artması vasıflı vasıfsız işçi ayrımı bırakmadı.
Serbest çalıştığınızda ise ülkemizde ne yazikki pekçok insan bilgiye para vermekten hoşlanmıyor. Kaç avukat danışmanlık ücreti alabiliyor
Cok doğru, artık yapilabilecek bir meslek değil. Elimden geldigince kurum sinavlarina çalışacağım.arabuluculuk sınavına girdim iyi geçti. Her gün onlarca dosya arasında icra dairelerinde kosusturmak ancak sizin ve benim anlayabilec gimiz bir şey. Mesleği bu hale, insanlarin "patronlarıniz hakkında böyle lonusmayin " dedikleri kodaman avukatlar ve heryere hukuk fakültesi açan devlet getirdi.hukuk okumak kolaylastirildi
Avukat sayısı arttı.nasil olsa benim işlerim iyi ,tuzum kuru, genç arkadaslar siz de hakim savcı oluverin "diyorlardı.sanki torpil le olunduğunu bilmiyorlar.ve en sonunda kriz kodaman avukatları da etkilemeye başladı.

Çünkü bir meslek örgütünde birlik olmazsa her türlü sorun olur.hicbiraey çözülemez.!

X