paranızı nasıl biriktirirsiniz??

hemen altin al koy...bide kocanin eve getirip attigi cebindeki bozuk paralar varya biriktir.ben yaptim.baya ise yarar bir para oldu...

aldığım para takstıme anca yetıyoo bırıktrmeyede calısmıyom olmuyo saldr çayıra mevlam kayıra hesabı oldu benımkı
ama altın ıyı bı yatırımdır ben baya yaptım

malesef hiç para biriktiremiyorum ama bende altın alıp kenara koymak istiyorum.bütün alışveriş merkezlerini kapatırlarsa tabişakkıdı

kızlar altın almak yapacağını en byük yatırımdır.uzun süre bekleteceksin karı çok olur. paranın bankaya yatırılması tavsiye edilmez çünkü bankalar hem paranızı çalıştırır hemde yıllık kesinti ücreti alır yapacağınız kar da bankaya gider döviz hesabı uzun süreli bir dönemi kapsar aldığında 2 3 yıl beklemen gerekir ama en mantıklısı altın almaktır. yatırımlık bilezikler var kuyumcularda kullanmak için dğl yastık altı için hiç bir zaman değeri düşmez..

bence en ıyısı altın.. eger bi ihtiyacın yoksa yani..
sonradan o altınlar çok işe yarıyor helekı sıkısık bi zamandaysan..

Para kalırsa iyi:nazar:

Evlenmeden önce muhakkak eşimle ortak hesabımıza para atardık.Baya da işimize yaramıştı;ama evlendikten sonra koskoca ayın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.Faturalar,kredi kartları,ev için alışveriş falan derken elinizde koskoca bir hiçle kalıyorsunuz...Bir de evimiz kira değil yani..

Ben de bu ay itibariyle atmaya başlayacağım inşallah kenara tekrardan.:nazar:

kızlar iyi hoş altın alalım da korkuyorum ben ya. evimize hırsız girmişti ve her şey gitti. şimdi de korkuyoruz artık. ama bankada dursa zarar gelmez en azından parama

kızlar biz şöyle bi çare bulduk bu duruma, normal şartlarda kenara para atsan bile para birikmeden kullanılıyor. bizde arkadaşlara güne girdik, ama öyle gitmeli gelmeli değil sadece para vermeli kaydirigubbakcemile3
çokta iyi oluyor çünkü insan kendini borclu hissteiği için önce kredi kartı sonrada gün parasıını ödüyor diğerleri daha sonra geliyor

kesinlikle tavsiye ediyorum isterseniz paranızı aldıktan sorna altın alırsınız isterseniz o anki ihtiyacınız karşılarsınız...

kızlar biz şöyle bi çare bulduk bu duruma, normal şartlarda kenara para atsan bile para birikmeden kullanılıyor. bizde arkadaşlara güne girdik, ama öyle gitmeli gelmeli değil sadece para vermeli kaydirigubbakcemile3
çokta iyi oluyor çünkü insan kendini borclu hissteiği için önce kredi kartı sonrada gün parasıını ödüyor diğerleri daha sonra geliyor

kesinlikle tavsiye ediyorum isterseniz paranızı aldıktan sorna altın alırsınız isterseniz o anki ihtiyacınız karşılarsınız...

sadece para vermeli ha, sevdim bunu :dance::dance:

ben bekarım ama önümüzdeki yaz evlilik var para lazım eşya alıoz bunun yanı sıra esya parasını daha fazla gibi düşünüp misal 100 liralık şeyi 150 olarak düşünüoz ve 50 cukka kenara atılıyo böyle böyle iyi para birikio 3 5 kuruşta olsa işimize yarıo

Ben çalışıyorum. Maaşımı Halkbank tan alıyorum. Halkbank ta birikimli mevduat hesabı açtırdım. Maaş yatınca heray otomatik 100TL kesiyor ve aylık vadeli bağlıyor... Böylece ben parayı bile görmeden biriktiriyorum...buyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnn

X