Parfüm deneyimlerim:)

Tüm sayfaları okudum, cacharel noa'dan nefret eden 3. kişi de benim öyleyse. O parfümde çok hayal kırıklığına uğramıştım, yabancı ya da yerli bir çok sitedeki okuduğum yorumlarda, muhteşem, yumuşak, temiz, çiçeksi, bebeksi bir koku diye tarif edilmiş. Ben sıktığım anda baharat kokusu alıyorum sanki, hatta ilk denememde sıcaktan terledim heralde benim tenim yüzünden böyle oldu diye düşünmüştüm ama sonra bir gün duş alıp mağazaya gittim, benimle alakası yok :) sevenlerine de saygım sonsuz, vücut kimyasıyla çok değişiyor kokular, kötü bir koku -> iyi bir kokuya, ya da iyi bir koku-> kötü bir kokuya dönüşebiliyor. Deneyip alın derim.

Ben ne sevmem değil de ne severim diye sorarsanız?

En çok sevdiğimden en az sevdiğime doğru:

Chanel- Coco Mademoiselle ( bu koku beni çıldırtıyor ama çoook pahalı hala alamadım, koku an ve an değişiyor ama her sn.si ayrı güzel, ilk notada alınan kokuyla son notdaki tamamen farklı)
Shiseido - Zen (Garip bir şekilde koku tarzı olarak Coco mademoiselle'e benzetiyorum, içine biraz portakal narenciye eklersek, o da sadece üst notalarına)
Estee Lauder - Sensuous ( görüldüğü üzere ben yoğun çiçeksi kadınsı kokulardan hoşlanıyorum :) Bu koku çiçek bombardımanı gibi, alt notalarında bal var ki, parfümü sıktıktan birkaç saat sonra kolumu ısırıp yemek istiyorum :))
Narciso Rodriguez - NR for Her ( Bu kokuyu da çok seviyorum, şişenin kapağında, kağıtta, kıyafette muhteşem kokuyor ama gelin görün ki benim tenimle buluşunca içine zehirleyici boğucu bişeyler katmış gibi oluyor niye böyle anlamadım, erkek arkadaşımın tenindeyse inanılmaz çekici hale dönüşüyor:) Bu arada merak edenler için beyaz tenliyim, oldukça beyaz)
DKNY - Be Delicious ( Elmanın en iyi kullanıldığı parfüm bana göre, yaz için hafif, ferah, ve lezzetli :))
Guerlain - Idylle (Koku çok güzel ama bende mi bir sorun var bilmiyorum koklamadığım zamanlarda hatırlamakta güçlük çekiyorum)

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Tüm sayfaları okudum, cacharel noa'dan nefret eden 3. kişi de benim öyleyse. O parfümde çok hayal kırıklığına uğramıştım, yabancı ya da yerli bir çok sitedeki okuduğum yorumlarda, muhteşem, yumuşak, temiz, çiçeksi, bebeksi bir koku diye tarif edilmiş. Ben sıktığım anda baharat kokusu alıyorum sanki, hatta ilk denememde sıcaktan terledim heralde benim tenim yüzünden böyle oldu diye düşünmüştüm ama sonra bir gün duş alıp mağazaya gittim, benimle alakası yok :) sevenlerine de saygım sonsuz, vücut kimyasıyla çok değişiyor kokular, kötü bir koku -> iyi bir kokuya, ya da iyi bir koku-> kötü bir kokuya dönüşebiliyor. Deneyip alın derim.

Ben ne sevmem değil de ne severim diye sorarsanız?

En çok sevdiğimden en az sevdiğime doğru:

Chanel- Coco Mademoiselle ( bu koku beni çıldırtıyor ama çoook pahalı hala alamadım, koku an ve an değişiyor ama her sn.si ayrı güzel, ilk notada alınan kokuyla son notdaki tamamen farklı)
Shiseido - Zen (Garip bir şekilde koku tarzı olarak Coco mademoiselle'e benzetiyorum, içine biraz portakal narenciye eklersek, o da sadece üst notalarına)
Estee Lauder - Sensuous ( görüldüğü üzere ben yoğun çiçeksi kadınsı kokulardan hoşlanıyorum :) Bu koku çiçek bombardımanı gibi, alt notalarında bal var ki, parfümü sıktıktan birkaç saat sonra kolumu ısırıp yemek istiyorum :))
Narciso Rodriguez - NR for Her ( Bu kokuyu da çok seviyorum, şişenin kapağında, kağıtta, kıyafette muhteşem kokuyor ama gelin görün ki benim tenimle buluşunca içine zehirleyici boğucu bişeyler katmış gibi oluyor niye böyle anlamadım, erkek arkadaşımın tenindeyse inanılmaz çekici hale dönüşüyor:) Bu arada merak edenler için beyaz tenliyim, oldukça beyaz)
DKNY - Be Delicious ( Elmanın en iyi kullanıldığı parfüm bana göre, yaz için hafif, ferah, ve lezzetli :))
Guerlain - Idylle (Koku çok güzel ama bende mi bir sorun var bilmiyorum koklamadığım zamanlarda hatırlamakta güçlük çekiyorum)

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

paylaşımın için teşekkürler..
noa bende de terlemişim de ter kokusunun üstüne sıkmışım gibi kokmuştu tiksinmiştim..üstelik kışın ortasıydı ve terlemek bir yana üşüyordum:)
gerçekten tenden tene çok değişiyor..
narciso rodriguez yu ben de çok merak ediyorum muhtemelen bu kış parfümüm o olucak..

merhaba ne kadar çok parfüm denemişsiniz:KK70: ben çikolata kokulu birşey arıyorum yani şeker değil ama tatlı koksun istiyorum önerebileceğiniz parfüm varmı şöyle parfümerilerde kolay bulunan cinsten :) yoksa acaba çikolatalı vücut losyonumu alsam diyorum kararsızım

merhaba ne kadar çok parfüm denemişsiniz:KK70: ben çikolata kokulu birşey arıyorum yani şeker değil ama tatlı koksun istiyorum önerebileceğiniz parfüm varmı şöyle parfümerilerde kolay bulunan cinsten :) yoksa acaba çikolatalı vücut losyonumu alsam diyorum kararsızım

oriflamein bu ayki kataloğunda love potion diye bir parfüm var içinde çikolata ve kakao varmış kokusu nasıldır bilmiyorum ben de yeni gördüm ve merak ediyorum testerını falan bulabilirsen bi, dene derim. ben de alıp deneyeceğim deneyince paylaşırım:)

bir de avonun extraordinary diye bir parfümü vardı şimdi var mı bilmiyorum ben çok seviyordum çok kadınsı ve çikolata kokusu alabiliyordum ondan,notalarında var mı bilmiyorum ama çikolatalı gibi geliyordu bana onu da deneyebilirsin

Scapegoat, Coco Mademoiselle'in açık halini kokladım dp'de. Orjinaliyle alakası yok malesef, hiç benzemiyor, hatta çağrışım dahi yapmıyor. Pahalı olduğu için açığını ben de merak etmiştim ama şu açık parfümlerle aram bir türlü düzelmedi gitti. ( Alıntı yapamadım)

Scapegoat, Coco Mademoiselle'in açık halini kokladım dp'de. Orjinaliyle alakası yok malesef, hiç benzemiyor, hatta çağrışım dahi yapmıyor. Pahalı olduğu için açığını ben de merak etmiştim ama şu açık parfümlerle aram bir türlü düzelmedi gitti. ( Alıntı yapamadım)

hiç bir açıkta benzeri yok mu acaba canım ? baktın mı diğerlerine?

Bende bişey sormak istiyorum,lavanta kokusuna bayılıyorum tamamen hastasıyım diyebilirim.Pek parfüm kullanmıyorum beğendiğim bi koku herkesin üstünde oluyo genelde.Jonsos's Baby'nin lavanta özlü bi yağı var bedtime vücut losyonu olarak geçiyor işte ben o kokuya hastayım.Okadar çok sürüyorum ki yaz kış sivilce çıkıyor gerdanımda falan.Bu yağyı bir şekilde parfüm yapma şansım yok mu belki bilirsiniz.Böyle içine bişeyler katıp falan :KK43:

çok parfüm denemişsiniz ama bildiklerim az çok aynı hissi uyandırdı..
şu an lady million kullanıyorum ilk çok basit gelmişti şimdi alıştım hoşuma gidiyor
ve
bir şeyi merak ettim

tom ford black orchid kokusu nasıl sizce
denediniz mi?

tatlım araştırdıkça aklımda sorular beliriyor :) sana yine bişi sorsamm şu burberry kokuları acaba dp de mi daha kalıcı yoksa bargello da mı? bir de chanel coco mademoiselle açık olarak dp de nasıl br bilgin var mı? :)
chanelin açığını bilmiyorum,bargelloyu da bilmiyorum ama burberrynin kokuları dpde orjinalinden daha yoğun ve daha kalıcı. classic ve weekendin kokusunu biliyorum dpde,ikisi de orjinalden daha kalıcı ve kokular nerdeyse aynı

Bende bişey sormak istiyorum,lavanta kokusuna bayılıyorum tamamen hastasıyım diyebilirim.Pek parfüm kullanmıyorum beğendiğim bi koku herkesin üstünde oluyo genelde.Jonsos's Baby'nin lavanta özlü bi yağı var bedtime vücut losyonu olarak geçiyor işte ben o kokuya hastayım.Okadar çok sürüyorum ki yaz kış sivilce çıkıyor gerdanımda falan.Bu yağyı bir şekilde parfüm yapma şansım yok mu belki bilirsiniz.Böyle içine bişeyler katıp falan :KK43:
onun kokusunu ben de seviyorum lavanta kokusunu severim normalde ama maskulen bir kokudur zaten erkek parfümlerinde kullanılır lavanta ve ağır olur ama o yağın kokusu çok hafif.ona benzer bir koku hatırlamıyorum ama denk gelirsen haber vereyim. onu parfüm yapmanın bir yolu yok ne yazıkki,içine karıştıracağın farklı kimyasallar,alkol de dahil,yapısını ve kokusunu bozacaktır.ama selinin falan lavantalı kolonyası var net lavanta kokusu bir dene istersen

çok parfüm denemişsiniz ama bildiklerim az çok aynı hissi uyandırdı..
şu an lady million kullanıyorum ilk çok basit gelmişti şimdi alıştım hoşuma gidiyor
ve
bir şeyi merak ettim

tom ford black orchid kokusu nasıl sizce
denediniz mi?
tom ford kokularını bilmiyorum ama çok karakterli kokular olduğu söyleniyor ben de çok merak ediyorum özellikle black orchid ve violet blonde u. denediğim ilk fırsatta yazarım. black orchid hakkında internetteki araştırmalarım sonucu çıkardığım sonuç unisex kullanılabilecek bir koku olduğuydu ne kadar doğrudur bilemem.

tatlımm benimde parfüm hastalığım var ev parfüm dolu ama hala alasım var.
hafif , fresh kokan yaz için uygun bir parfüm arıyorum , şeker kokularından pek hoşlanmıyorum buram buram şeker kokuyorlar çünkü bir de ağır parfümler yoruyor beni :) önerebilceğin bir parfüm var mı =))

Son düzenleme:
tatlımm benimde parfüm hastalığım var ev parfüm dolu ama hala alasım var.
hafif , fresh kokan yaz için uygun bir parfüm arıyorum , şeker kokularından pek hoşlanmıyorum buram buram şeker kokuyorlar çünkü bir de ağır parfümler yoruyor beni :) önerebilceğin bir parfüm var mı =))

o zaman sana burberry body i önerebilirim tertemiz ve çekici bir koku.oldukça hafif ama yaz kış kullanılabilir bence.hafif tatlı ama şekerli bir tatlılık değil yumuşak bir tatlılık bırakıyor tende bir süre sonra

Merhabalaar önerilerinize çok çok ihtiyacım var.Yaşım 16 ve sonbahar için kullanılabilecek, hafif ama kalıcı ve kendini belli eden bir genç kız kokusu arıyorum günlük okula falan kullanacağım, buğday tenliyim Bir de babam yurt dışına gideceğinden malum parfüm fiyatları orada daha uygundur, bahar için de hoş bir koku önerirseniz sevinirim Çok kişinin kullanıyor olması önmli değil benim için, yaşıtlarımın çoğu Candy ve Burberry kullanıyor, bunlar öneride olmazsa daha iyi olur benim için

Şu zamana kadar şunlar önerildi:
Davidoff-Cool Water (almayı düşünüyorum)
Britney Spears-Fantasy (kararsızım acaba alsam mı)
Escada-Magnetism (almayı düşünüyorum)
Nina Ricci-Nina (denemiştim güzel kokuyor ama yaz için daha iyi sanki kalıcı gelmedi bana)
DKNY-Be Delicious (önceden kullandım, çok seviyordum kokusunu ama artık başka bir şey alayım)
DKNY-Be Delicious Red (çok merak ediyorum, yaşına gider dediler)
DKNY-Fresh Bloom (çok kararsızım bu koku hakkında, çok kendini belli eden bir koku değil aslında okula iyi)

Tommy Hilfiger-Tommy Girl (seveni çok ama sevmeyeni de çok)
Ralph Lauren-Ralph (bir forumda bunun kadar önerilen başka parfüm var mı bilmiyorum ama düşünüyorum)
Lacoste-Touch Of Pink (seveni ve önereni çok biliyorum ama ben zamanında kullanmıştım ve pek kalıcı olmamıştı )
Lacoste-Pour Femme (bir arkadaşım kullanıyordu, çok güzel kokuyordu ama kalıcı mı acaba)
Paco rabanne-Ultraviolet (adını çok duydum, çoook merak ediyorum)
Davidoff-Echo (bir dönem kuzenimle birlikte kullandık ama hem kalıcı değil hem de bahara daha iyi olur bence)
Issey miyake- leau dissey (böyleydi galiba ismi, bir zamanlar almak için aramıştım ama bir türlü bulamamıştım nedense, merak ediyorum)

Bu liste uzayıp gidiyor ama bunlar en çok söylenenler, aralarından birkaçını kullandım zaten yanında da belirtmişim.Şimdi diyen olur git dene hepsini diye ama gidip bütün parfümleri koklayacak burun ve zaman yok ben de, üstelik bunları satan bi tekin acar bir de boyner var burada ikisi de uzak bize ve ikisinden de nefret ediyorum, ne zaman annemle gitsek dünya kadar para harcamadan çıkamıyoruz )
Sizden ricam bana bu listeden 2-3 parfümü veya kendiniz birkaç parfüm önermeniz, burada bir sürü parfüm tutkunu var umarım yardımcı olursunuz

çook uzattım konuyu ama :KK1:

Merhabalaar önerilerinize çok çok ihtiyacım var.Yaşım 16 ve sonbahar için kullanılabilecek, hafif ama kalıcı ve kendini belli eden bir genç kız kokusu arıyorum günlük okula falan kullanacağım, buğday tenliyim Bir de babam yurt dışına gideceğinden malum parfüm fiyatları orada daha uygundur, bahar için de hoş bir koku önerirseniz sevinirim Çok kişinin kullanıyor olması önmli değil benim için, yaşıtlarımın çoğu Candy ve Burberry kullanıyor, bunlar öneride olmazsa daha iyi olur benim için

Şu zamana kadar şunlar önerildi:
Davidoff-Cool Water (almayı düşünüyorum)
Britney Spears-Fantasy (kararsızım acaba alsam mı)
Escada-Magnetism (almayı düşünüyorum)
Nina Ricci-Nina (denemiştim güzel kokuyor ama yaz için daha iyi sanki kalıcı gelmedi bana)
DKNY-Be Delicious (önceden kullandım, çok seviyordum kokusunu ama artık başka bir şey alayım)
DKNY-Be Delicious Red (çok merak ediyorum, yaşına gider dediler)
DKNY-Fresh Bloom (çok kararsızım bu koku hakkında, çok kendini belli eden bir koku değil aslında okula iyi)

Tommy Hilfiger-Tommy Girl (seveni çok ama sevmeyeni de çok)
Ralph Lauren-Ralph (bir forumda bunun kadar önerilen başka parfüm var mı bilmiyorum ama düşünüyorum)
Lacoste-Touch Of Pink (seveni ve önereni çok biliyorum ama ben zamanında kullanmıştım ve pek kalıcı olmamıştı )
Lacoste-Pour Femme (bir arkadaşım kullanıyordu, çok güzel kokuyordu ama kalıcı mı acaba)
Paco rabanne-Ultraviolet (adını çok duydum, çoook merak ediyorum)
Davidoff-Echo (bir dönem kuzenimle birlikte kullandık ama hem kalıcı değil hem de bahara daha iyi olur bence)
Issey miyake- leau dissey (böyleydi galiba ismi, bir zamanlar almak için aramıştım ama bir türlü bulamamıştım nedense, merak ediyorum)

Bu liste uzayıp gidiyor ama bunlar en çok söylenenler, aralarından birkaçını kullandım zaten yanında da belirtmişim.Şimdi diyen olur git dene hepsini diye ama gidip bütün parfümleri koklayacak burun ve zaman yok ben de, üstelik bunları satan bi tekin acar bir de boyner var burada ikisi de uzak bize ve ikisinden de nefret ediyorum, ne zaman annemle gitsek dünya kadar para harcamadan çıkamıyoruz )
Sizden ricam bana bu listeden 2-3 parfümü veya kendiniz birkaç parfüm önermeniz, burada bir sürü parfüm tutkunu var umarım yardımcı olursunuz

çook uzattım konuyu ama :KK1:

öncelikle senin yazdıklarından başlayayım bildiğim kadarıyla,
davidoff cool water serin güzel bir koku ama unisex olduğu için pek tercih edeceğim bir koku değil,daha dişi kokuları seviyorum ben
escada magnetizm çok tatlı geliyor bana ve biraz ağır olur senin yaşın için
dkny kokuları genelde gençlere yönelik zaten,tercih edebilirsin
ultraviolet de tam istediğin gibi hafif ama kalıcı,bahar kokusu.her yaşta kullşanılabilecek temiz çiçeksi bir koku hoşlanırsın muhtemelen.
issey miyake kokularını da seviyorum onlarda hafif ve kalıcı oluyorlar,rahatsız eden kokular değiller ama denemeden alma issey miyakeyi yine de
bunun dışında,
victoria's secret love spell meyveli ve kalıcı bir koku,gençlere hitap eden bir koku ben çok tercih etmiyorum o yüzden ama başkasında duyduğumda hoşuma gidiyor
burberry istemem demişsin ama burberry body'yi önermeden edemeyeceğim gerçekten hafif kalıcı ve kişilikli gelmişti bana,ben de alıcam ilk fırsatta..o da 16sında da 36sında da kullanılabilir bir koku bence
calvin klaein euphoria tatlı sabunsu temiz bir koku yine senin yaşında kullanılabilecek günlük bir parfüm
chanel coco matmazel edt'yi de önerebilirim bu da her yaşta kullanılabilir kalıcı ve çekici bir koku.sevmeyeni yoktur genelde
bir de sexy graffity'yi kullanmıştım lisedeyken,çok severdim tam 15-16-17 yaşındaki genç kızlar için üretilmiş adeta:)çilekli ama rahatsız edici boyutta değil,çok sevimli bir kokudur.
şimdilik aklıma gelenler bunlar.yine de bu yazdıklarımı araştır biraz daha derim,deneyebilme imkanın olanları dene.çünkü koku tenden tene çok farklı durduğu gibi,burundan buruna da çok farklı hissediliyor.benim bayıla bayıla kokladığım bir parfüm bir başkası için tahammül edilemez olabilir.
umarım yardımcı olabilmişimdir..

X